[ BaronKG @ 08.05.2008. 16:51 ] @
Ako je neko zainteresovan moze da pogleda primer pravljenja 3D modela uz pomoc tehnike reverznog inzenjerstva.
Link: http://mstevanovic6.users.sbb.co.yu/index.html
[ blagoyeblagoye @ 18.05.2008. 10:31 ] @
Koordinatne masine "hvataju" samo diskretne tacke. Cak i sa opcijom scan ne moze se govoriti o pravom skeniranju, a postoje ogranicenja i sto se tice velicine objekta koji se skenira.

O pravom reverznom inzenjerstvu moze se govoriti samo ako se koriste fotogrametrijske metode gde jednim snimanjem imate oko 1 000 000 tacaka, velike gustine.

U nasoj zemlji postoji takav sistem. Za nekoliko dana cu postaviti sajt, pa cu postaviti i link.

Do tada vise o ovome pogledajte na www.gom.com
[ MOHOK7 @ 18.05.2008. 11:10 ] @
Ne bih se slozio sa tobom.
na trzistu ima gomila uredjaja za pojedina podrucja "hvatanja 3D objekata" tako da svaki izvodjac moze prilicno tacno da odabere skener koji odgovara njegovim potrebama. Paleta je ogromna sve je stvar racionalnosti da odaberes ono sto tebi treba. Imas skenera koji hvataju objekte od max 350 x 450 mm sa svih strana gotovo poluautomatski (radniku su ruke za vreme skena slobodne tako da moze u isto vreme da radi trimm i ciscenje) preko skenera koji su izradjeni za gradjevinske objekte rucka ima kabelod ca 50 metara i mozes sa vece distance hvatati ceo objekt do skenera koji su u stanju sa izuzetnom preciznoscu da "uhvate ceo gradjevinski areal".

Pogledaj sajt:
http://www.faro.com/content.aspx?ct=di&content=pro&item=5
Imaju puno resenja za gotovo sva podrucja.
Pozdrav i postovanje s ove strane Alpa
MOHOK
PS
Sto se tice ogranicenja evo video:
Process, Power & Piping
http://www.faro.com/content.as...tem=5&subitem=42&tab=1
[ blagoyeblagoye @ 18.05.2008. 11:53 ] @
Potpuno bih se slozio sa tobom da smo na nekoj drugoj temi, na primer o gradjevinarstvu.

Ovaj covek je postavio link ka svom sajtu gde sam video da radi RE nekih masinskih delova i ja sam na to dao komentar, jer koristim FARO ARM PLATINUM i znam da tu nema S od skeniranja. Imao sam priliku da radim i sa nekim laserskim skenerima i stojim iza toga da je fotogrametrija najbolji ulaz u proces RE.
[ MOHOK7 @ 18.05.2008. 13:32 ] @
Na sajtu ima bukvalno svega nije sve radjeno istom tehnikom i istim uredjajima.
Sto se tice skeniranja koristimo ono sto je u datom momentu za taj posao najprikladnije sa uredjajima koji su nam na raspolaganju :-)
sve je stvar budzeta :-)
Faro ruka je u upotrebi vec nekoliko godina.

Pozdrav i postovanje s ove strane Alpa
MOHOK

[ blagoyeblagoye @ 18.05.2008. 14:24 ] @
To je ok.

Ja sam rekao za sajt ovog lika sto je postavio temu:
http://mstevanovic6.users.sbb.co.yu/index.html
[ BaronKG @ 20.05.2008. 21:42 ] @
Evo da odgovorim mada je MOHOK7 u dobroj meri to vec uradio.
Postoje kao sto je i receno razlicite metode reverznog inzenjerstva. Svakako da su neke metode naprednije od drugih. Koja ce od njih biti primenjena zavisi od vrste problema koji se resava.
U konkretnom primeru vrseno je modeliranje vodjice pri cemu se trazena tacnost modela kretala u stotim delovima milimetra. Pohabanost povrsina je bila tolika da i 10 000 000 tacaka ne bi moglo precizno da definise model koji je potreban. Koriscenjem ove metode i nekih dodatnih procedura dobijen je model koji je zadovoljio sve potrebne uslove i samim tim predstavlja pravi primer reverznog inzenjerstva.
Hvala na interesovanju i drago mi je da sam neke zaintrigirao i izgleda izazvao pokretanje jos par tema sa linkovima na ovom forumu.
[ jezekilj @ 22.05.2008. 19:51 ] @
Sta se sve ljudi usude da nazovu reverznim inzenjestvom .
[ MOHOK7 @ 22.05.2008. 20:20 ] @
Covek se trudi i valja mu ako nista drugo ono zbog toga odati postovanje naucice ako nista drugo ono ako mu pomognemo nekim savetom iz osobnog iskustva, ja sam na ovom forumu naucio silne stvari koje su mi pomogle posle. Pokrenuo je dobru temu i hajde da razmenjujemo iskustva i nesto naucimo jedan od drugoga.

Rekoh da je sve stvar budzeta kad se setim kako smo mi sve radili (a kako i sada ponekad radimo) meni samom zvuci neverovatno.
Ima koja godina da smo radili nekakve kompresore za BMW i Mercedes i statijaznam koga sve ne. Osnovni sken nam je uradio tip koji je imao skener sa rukom i tasterom. Na propeleru promera 50 mm sa 5 krakova imao sam oscilacije u tackama od preko 1,5 mm kad sam mu poceo razvlaciti nurbs krivulje da mu prevucem plohe bio je to laki uzas, (a tip se kleo da mu skener radi u tri stote). Nismo imali a nismo ni znali da postoji nesto kao program ze reverzni inzenjering nego smo drljali u Pro E. Na kraju mi nije nista drugo preostalo nego da se dohvatim sublera i sve pesice od pocetka, pola po oblaku tacaka pola peske sublerom.
Sefovima nisam ni smeo da kazem kako sam odradio komad svi su odreda bili silno ponosni na novu tehnologiju skeniranja.

Pozdrav i postovanje s ove strane Alpa
MOHOK



[ BaronKG @ 23.05.2008. 15:07 ] @
Citat:
jezekilj: Sta se sve ljudi usude da nazovu reverznim inzenjestvom .


Od dela takvog kakav je i bez ikakve tehnicke dokumentacije dobijen je 3D model koji je trazen.

Cisto da se vidi sta sve moze da se nazove reverznim inzenjerstvom. Citat iz Wikipedije:
Reverse engineering is often used by military in order to copy other nations' technology, devices or information, or parts of which, have been obtained by regular troops in the fields or by intelligence operations. It was often used during the Second World War and the Cold War. Well-known examples from WWII and later include:
* Jerry can: British and American forces noticed that the Germans had gasoline cans with an excellent design. They reverse engineered copies of those cans. The cans were popularly known as Jerry cans.
* Tupolev Tu-4: Three American B-29 bombers on missions over Japan were forced to land in the USSR. The Soviets, who did not have a similar strategic bomber, decided to copy the B-29. Within a few years they had developed the Tu-4, a near perfect copy.
* V2 Rocket: Technical documents for the V2 and related technologies were captured by the Western Allies at the end of the war. Soviet and captured German engineers had to reproduce technical documents and plans, working from captured hardware, in order to make their clone of the rocket, the R-1, which began the postwar Soviet rocket program that led to the R-7 and the beginning of the space race.
* K-13/R-3S missile (NATO reporting name AA-2 'Atoll), a Soviet reverse-engineered copy of the AIM-9 Sidewinder, made possible after a Taiwanese AIM-9B hit a Chinese MiG-17 without exploding; amazingly, the missile became lodged within the airframe, the pilot returning to base with what Russian scientists would describe as a university course in missile development.
* BGM-71_TOW Missile: In May 1975 negotiations between Iran and Hughes Missile Systems on co-production of the TOW and Maverick missiles are stalled over disagreements in the pricing structure. The subsequent 1979 revolution ended all plans for such co-production. Iran was successful in reverse engineering the missile, and are currently producing their own copy: the Toophan.
[ MOHOK7 @ 18.06.2008. 15:40 ] @
Da ne zamre tema.
U poslednjih nekoliko nedelja sam se intenzivno bavio reverznim inzenjeringom i situacija na trzistu je vise nego kaoticna.
Cene i mogucnosti skenera su bukvalno "arapska pijaca"
GOM na primer nudi skener za koji trazi 160 000.00 EUR a isti takav skener (sa vrlo malim razlikama) mozes kupiti kod RSI za 18 000.00 EUR sa time sto Digi skan ( od RSI ) radi daleko bolje teksture modela ako ce se ovaj upotrebiti i za druge svrhe.
Sa time sto je cena nakon sat i pol cenjkanja pala sa 160 000.00 EUR na 40 000.00 EUR.


NextEngine je na trziste izbacio 3D laserski skener koji kosta svega 2 000.00 EUR i testovi su pokazali da taj skener uradi daleko bolji sken nego Faro ruka koja opet kosta 120 000.00 EUR
Onda dolaze skeneri sa kablom:
Z corporation sa Z 800
i Steinbichler Optotechnik sa D scanom
Sa oba skenera moze se skenirati ceo osobni automobil za otprilike pola sata sa time da D Scan ima noviji tip senzora tako da moze "uhvatiti" i niklovane povrsine.

Kad su softweri u pitanju tu je takodjer Djul basta:
Do sada je prvo mesto drzao Poly Works iza njega je bio Geomagic Studio tu se pokusava ugurati i CATIA I RINO ali sa njima treba 10 sati da se uradi ono sto poly works odradi za sat vremena.
Rapid works je izbacio na trziste verziju XOR i prvi testovi pokazuju da se iz sirovog skena uradi objekt za pola sata do sat rada a za iste objekte u poly worksu treba celo pre podne.
Sve u svemu kaos opci.
Pre 3 nedelje smo dobili ponudu za uslugu skeniranja:
naocare 400 Komada = 150 EUR
objekti velicine laserskog stampaca 250 EUR
i onda smo ustanovili da sa D Scanom mozemo skenirati objekt za manje od 5 minuta rada (plus otpakivanje i zapakivanje objekta)
sve u svemu kaos.

Pozdrav i postovanje s ove strane Alpa
MOHOK
[ caleb @ 20.08.2008. 12:57 ] @
ZNA LI IKO, DA LI U BEOGRADU ILI BLIZOJ OKOLINI POSTOJI NEKO KO USLUZNO RADI 3D Scan??? Gabariti dela su 290x190x190

Hvala!
[ MOHOK7 @ 20.08.2008. 15:40 ] @
Da se nadovezem.
Zna li iko nekoga ko radi reverzni inzenjering iz 3D skanova.
( ako hoces nekakav objekt koji mozemo nabaviti ovde onda ti mogu uraditi skaniranje)
PS
Znam da ima fakultet u Kragujevcu poprilicno dobar skener ali nisu opremljeni da urade reverzni inzenjering.
Pozdrav
MOHOK

[Ovu poruku je menjao MOHOK7 dana 21.08.2008. u 00:15 GMT+1]
[ medmn @ 14.09.2008. 08:39 ] @
Jedna od mogucnosti za RE je:
-skeniranje objekata (do 100 m udaljenosti) sa 3D skenerom, Leica HDS6000 ili Leica TotalStation2
-publikovanje skeniranoga objekta sa Leica programom, Publisher,
-redesign skeniranog objekta sa programom Cyclone ili CloudWorks for AutoCAD, for Misrostation, etc,
-uporteba u bilo kojoj grani industrije/djelatosti: umjetnost (kopiranje postojecih objekata), gradjevina, arheologija, industrijski objekti kao rafinerije, naftne platforme, brodogradnja, skeniranje i modeliranje starih, sakralnih objekata itd, mjerenje povrsina, zapremina i oblika bilo koga objekta, npr. tuneli, ceste, razni iskopi, rezervoari itd. U Beogradu postoji firma koja vec sada mjeri zapremine rezervoara za NIS sa Leica TotalStation2.
-HDS6000 je "brzi" 10 puta od TotalStation2. Ovaj uredjaj izbacuje i prima nazad informaciju od 500.000 laserskih zraka u sekundi, tako da jedno skeniranje sa srednjom rezolucijom traje maksimalno 2 minuta. Ovaj uredjaj skenira sve oko sebe 360 stepeni horizontalno i 312 stepeni vertikalno. Za skeniranje npr. masinskog odeljenja sa cetiri motora, mnogo cjevovoda, pumpi, i drugih uredjaja broda srednje velicine, potrebno je uraditi 10-20 skeniranja sa razlicitih pozicija za potpunu sliku. Nakon toga svi ovi "skenovi" (ScanWorlds) se tehnikom Registration slivaju u jedan koordinatni sistem i daju potpunu sliku jednoga kompleksnog objekta. Iz tako dobijene informacije radi se 3D model cijeloga postrojenja gdje svaki element dobija svoje karakteristike, npr. cijev dobija naziv, dijametar, debljinu stijenke, debljinu izolacije itd. Iz ovoga modela se mogu, naravno izvuci radni crtezi, kao presjeci, detalji, izometrijski crtezi za cijevi, etc.
[ medmn @ 14.09.2008. 08:43 ] @
http://www.leica-geosystems.com/corporate/en/ndef/lgs_5570.htm