[ Miso Kovacevic @ 11.05.2008. 10:51 ] @
Problem je u tome sto mi ploca nakon nekog vremena vrati VCORE na default. Ne razumijem u cemu je problem. Fino stavim napon na 1.35V i poslije nekog vremena on se vrati na 1.25V a posto sam klokovao proc kad mi vrati na default napon obicno mi se zaglavi sistem. Hebem ti ASUS sa Biostar-om nisam imao ovih problema.
Sto je najcudnije kad udjem u bios ono stoji 1.35V za VCORE. I kad mi se ovo desi dovoljno je da restartujem komp i napon se ponovo vrati u normalu.
[ Fac Ut Vivas @ 11.05.2008. 11:35 ] @
Koji ti je napon kada uđeš u Win?

Sasvim je normalno da kada u BIOS-u podesiš 1.35 V i kada uđeš u Win i pogledaš u CPU-Z zatekneš na primer 1.30 V, ako se ne varam to se zove VDrop.
Pored toga imaš i VDroop koji dobijaš kada opteretiš procesor i napon ti sa početnih u Win-u 1.30 V padne na npr. 1.25 V. To je takođe normalno i uobičajeno.

Ako je ovo slučaj kod tebe onda imaš dve opcije:

1. Podigneš napon u BIOS-u tako da posle svih dropova dobiješ željeni napon koji ti je potreban za stabilan klok
2. Da uradiš VDrop mod
[ Miso Kovacevic @ 11.05.2008. 13:42 ] @
Nema moja ploca VDrop. U windowsu CPU-Z mi pokazuje 1.344V u idle dok u loadu pokazuje 1.36V sto znaci da ploca overvoltuje. Problem je sto se napon vrati na default bez razloga. Nekad nakon 1-2 sata a nekad nakon dan. Znaci nema odredjeno vrijeme kad se vraca na default. Napon sam provjeravao i sa Everestom, PC Probe II, Speedfan i svi isto pokazuju.
Flash-ovao sam zadnji bios al isto se desava i sa njim.
Ovo mi je prva ASUS ploca i mnogo sam se razocarao. Biostara sam overklokovao za dan i sve je radilo bez problema dok za ASUS-a mi je trebalo par dana da ga podesim a sad jos i ovo.
[ Fac Ut Vivas @ 11.05.2008. 18:13 ] @
Zanimljivo....

Ne mogu da kažem da sam neki iskusni overkloker ali evo prvi put čujem da neka ploča nema VDrop. Moja (P5K Premium) ima u BIOS-u opciju da nadoknadi pad napona pri opterećenju ali svejedno kada podesim u BIOS-u 1.52 V, CPU-Z mi pokaže 1.47 V.
Ne znam, možda kod AMD-a ne postoji drop, ali mi je u svakom slučaju to čudno.

Nebitno, ti imaš drugi problem, a to je da ploča sama promeni napon posle nekog vremena....

Jedino što mi pada na pamet jeste da ili ti je pokvarena ploča ili možda imaš neki program koji ti reguliše napon. Ne znam da li si instalirao neki program koji ti je došao uz ploču, a služi za kontrolu ventilatora i slično. Takođe možda postoji i u BIOS-u neka opcija, ili moooožda neki drajver za AMD, ne znam.

[ Miso Kovacevic @ 13.05.2008. 14:19 ] @
Nemam nikakav program za kontrolu brzine ventilatora. Sve sto sam instalirao su drajveri za plocu i PC Probe. Probao sam 3 windowsa i stalno jedno te isto. Nikad ne koristim standby tako da nije ni zbog toga. Juce sam ukljucio CnQ ali opet isto. Ne mogu da vjerujem da mi se desava ovako nesto. Promijenio sam racunara ni nepamtim broj i sve sam overklokovao ali nikad nisam naisao na ovako nesto.

[Ovu poruku je menjao Miso Kovacevic dana 13.05.2008. u 23:57 GMT+1]
[ Nenad Vranjanac @ 13.05.2008. 21:24 ] @
to sto vrati podesavanja, a u biosu i dalje stoji isto meni lici na oc fail. moguce je da ti je zapao los primerak. ako naletim na nesto slicno, okacicu ovde.
[ Srđan Pavlović @ 16.05.2008. 16:53 ] @
Asus i njegovi fusljivi primerci.. GRRRRRR! - Ljudi, kupujte Gigabyte ploce! (DQ6 - nema bolje ploce!)

(ovo nije nikakva reklama vec iskustvo od brdo prijatelja koje je Asus zezao na ovaj ili onaj nacin,
kad je dobar radi super, ali cesto su fusljivi, pogotovo u jeftinijoj klasi!)
[ Miso Kovacevic @ 18.05.2008. 16:18 ] @
Evo vratio sam sve na default i onda sam samo digao napon na procesoru i nakon par sati vratio mi se napon na default. Znaci nije do overcklocka a ne nije ni do prevelikog napona jer drzao sam napon na 1.35V a ploca sa novim biosom podvzava do 1.7V


Citat:
Kernel-1: Asus i njegovi fusljivi primerci.. GRRRRRR! - Ljudi, kupujte Gigabyte ploce! (DQ6 - nema bolje ploce!)

(ovo nije nikakva reklama vec iskustvo od brdo prijatelja koje je Asus zezao na ovaj ili onaj nacin,
kad je dobar radi super, ali cesto su fusljivi, pogotovo u jeftinijoj klasi!)



Ja cijeli zivot slusam kako ljudi hvale Asus i kako su im dobre ploce
Imao sam ja i Gigabyte i nisam mogao pa potjeram FSB preko 209MHz, na 210MHz nije htjeo da udje u bios. Dok sam na Biostaru sa istim komponentama istjerao 276MHz stabilno a ulazio je u win sa 285MHz i mogao je da odradi 3DMark na 285MHz

Za 6 mjeseci sam promijenio 3 ploce i samo me Biostar dobro sluzio ali je imao malo PCI slotova pa sam morao da je promijenim.