[ anon157690 @ 11.05.2008. 23:31 ] @
Pozdrav forumaši,

čačkajući tako po youtube-u naleteo sam na snimke magnetnih motora, sve je kućna izrada i vrlo je zanimljivo pa sam mislio kako bi mogao i sam da se upustim u nešto slično. Naravno sad se postavlja pitanje gde pronaći adekvatne delove konkretno malo deblji pleksiglas i naročito neodijumske magnete a i neka konkretna šema bi bila korisna.
Da li je neko možda experimentisao sa ovim.

Evo dva zanimljiva snimka:
http://www.youtube.com/watch?v=dxDHGKu83v4
http://www.youtube.com/watch?v=Jc9rbysrv24
[ T-Jay @ 16.05.2008. 18:00 ] @
zero point energy? nema tu kruha.. ovo verovatno ide na nekom principu ko teslino jaje.. sumnjam da proizvodi više energije nego što troši.. uglavnom, ja sam dosta skeptičan što se tiče takvih izvora energije.. prije sam isto ko i ti listao i tražio informacije al na kraju uvjek bude da je neki za*eb u pitanj.. npr. N-machine - faradejev homopolarni generator,ništa novo, Joe cell- čista elektroliza vode..
[ anon157690 @ 16.05.2008. 19:56 ] @
Nisam ja ni mislio nešto ozbiljno da se bavim time nego eto čisto iz zanimacije kao hoby, ovo bi bilo nešto slično kao i matematičko klatno, ni ono nemože večno da radi jer se energija vremenom smanjuje ali može dosta da klacka, i za magnetni motor je potreban jedan impuls (bio on izveden elektronski kao elektromagnet ili čisto mehanički-približavanje i udaljavanje magneta) koji će ga pokretati jer inače se ukoči.
Vrlo je logično da u svemu tome ima nečega već bi bilo gomila komercijalnih projekata, novac bi se ulagao u istraživanja a sve što može da se vidi na youtubeu je napor pojedinaca-inventora koji ulažu svoju lovu i svoje vreme.
Pazi besplatna energija, čak i da je moguće tako nešto ne bi ni prebogata naftna industrija niti bilo koja vlada kojoj tako nešto ne bi išlo u korist, mogla da zataška .
[ Bakisa @ 12.06.2008. 15:52 ] @
Iskreno, i mene vec duze vreme interesuje magnetni motor. Jeste da za mnoge ova tematika predstavlja cistu fantaziju ali I ja sam poceo ziveti u ubedjenju da je tako nesto ipak moguce napraviti. Verujem da je stvar samo u mehanizmu, razmaku i uglovima samih magneta. Ima mnostvo takvih snimaka po netu cak sto vise u Srbiji se pojavio covek koji je konstruisao nesto slicno -

http://www.nezavisne.com/revija/tekst3-050403.php

http://arhiva.glas-javnosti.co...5/03/07/srpski/R05030601.shtml

Mislim da je najveci razlog zasto se tako nesto ne uzima zdravo za gotovo jedino u tome sto bi veliki "lovatori"
izgubili monopol nad stanovnistvom jer zamislite sta bi bilo sa elektroprivredom kada bi svaki covek imao u svom stanu sopstvenu el energiju ili da imate vozilo koje ne trosi gorivo sta bi bilo sa naftnim lobijima u svetu.
Kada god se pojavi neko ko pokusa da olaksa zivot na planeti odmah se pojave i ljudi koji su spremni da ga istog momenta posalju kod neuropsihijatra i proglase ludim.
Bilo bi dobro kada bi nekolicina nas pokusala da poradi na tome i kada bi smo ovde razmenjivali svoje rezultate bez obzira sto ce nekima to kroz teoriju izgledati glupo. Na kraju krajeva niko nema sta da izgubi a verujem da bi se mnogi iz cistog hobija kao sto kolega rece upustili u slican poduhvat. Primena nekog takvog mehanizma bi bila ne samo korisna vec i ekoloska posto iskljucuje upotrebu goriva.
Sta mislite ? :)
[ zzzz @ 13.06.2008. 02:46 ] @
Sta mislite ? :)

Ja mislim , kao i većina ostalih, da je najbolje proučiti šta je na tom polju rađeno
ranije.Ko se sve sa tim bavio?Gdje i kad (ili nije nikad niko)?Šta je postigao?Do kojih zakonitosti je došao?Jesu li pogrešni ti zaključci?Zašto su odustali prije ostvarenja cilja?Ima li sačuvanih dokumenata o tome?Sprečava li ili zabranjuje neko takva istraživanja?
Kakve su sankcije ?

Kad se stekne jasna slika o svemu odlučićemo kuda dalje.A ne odmah naprijed pa pravo u ludnicu.
[ Bakisa @ 13.06.2008. 08:05 ] @
Ne kuzim ...
Postoji mnogo potvrda gde ljudi (pojedinci) vec koriste takve uredjaje. E sad to sto nije do sad opsteprihvaceno moze biti da je stvar svetske politike. Na primer ljudi su nekada verovali da je zemlja ravna ploca i cim se pojavio neko ko misli drugacije (pojedinac) svet bi ga odmah predlozio za lomacu ili sl. Vecina ne mora uvek biti u pravu narocito zato sto se cesto slepo drzi utabanih staza. Sa druge strane sprecavati ljude da koriste prirodnu silu bilo bi isto kao i pokusavati uskratiti im vazduh sto je svacije pravo. Naravno sve to dok god ne ugrozava zivotnu sredinu a ovde ne ubrajam i profitare :)
Ima mnogo gorih stvari na svetu koje ljudi odobravaju od pokusaja pravljenja magnetnog motora. Zasto se svi toliko uzbude kada neko spomene magnetni motor. Zasto se svi tako zestoko usprotive tome kao da ce njima licno neko oduzeti nesto. Zar ne bi to bio jos jedan plus ako bi neko od nas uspeo da ga napravi bez da ga drugi u startu sabotira. Pa ako smo ljudi pomocicemo jedni drugima cak i ako mislimo da ce drugaciji biti ishod svega toga.

Meni ovaj snimak deluje dosta realno i ne deluje mi namontirano

http://www.youtube.com/watch?v=efCelx7qe_M&feature=related


[ anon157690 @ 13.06.2008. 10:48 ] @
Polako odlazimo u politiku...
Uglavnom, ja nisam toliko sklon teorijama zavere i sličnom ali definitivno postoji nešto što sprečava razvoj i masovno širenje ovakvih izvora energije. Činjenica je da samo pojedinci koji su se uhvatili da sami naprave magnetni motor imaju dotični kod kuće i koriste ga dakle nema ga nigde za kupiti isl. To da bi ovakav izum doneo velike promene na energetskoj sceni je sasvim sigurno kao i da bi mnogi imali štete od toga, pre svega zemlje izvoznici nafte.

Uglavnom ja sam ovu temu započeo pre svega da bi dobio neku pomoć oko gradnje ovakvog motora u malim dimenzijama kao na klipu koji sam okačio čisto iz zabave jer mi je to interesantno i fascinantno. Nisam imao nameru da pravim nešto veće za kućnu upotrebu mislim da čak postoji neki zakon koji fizičkim licima zabranjuje proizvodnju ili možda samo distribuciju el.en. ali ovo je srbija = divlji zapad, ovde država može sve a pojedinac ništa.

Da je dobijanje energije iz magneta, da tako kažem, moguće tu nema šta da se pita i dokazuje, sama logika omogućava da se to shvati i razume, problem je u tome što je potrebno imati dosta znanja iz oblasti fizike i dobro poznavati magnete što znači mnogo sati provedenih samo u izvođenju kilometarskih jednačina/nejednačina rešavanju raznih problema čisto na papiru, vrlo precizno merenje energije itd. znači nešto sasvim apstraktno što leži veoma malom broju ljudi.

Znači cilj je sasvim jasan, upotrebiti manje energije da bi se stvorilo više energije a razlika je čisti dobitak "ni iz čega"...

Ja sam pokušao da nabavim neodijumske magnete koji su potrebni za ovo i čik pogodite kako sam prošao, u srbiji nema proizvođača koji pravi obične magnete a ne još neodijumske, u inostranstvu pre svega usa ih možete kupiti u bilo kom obliku po relativno pristupačnoj ceni samo što ja nemam mogućnosti da naručim bilo šta iz usa tako da odma u startu uzarih o zid.
Osim toga, ja sam samo probao da vidim kolike su šanse da se tako nešto napravi ovde a onaj aspekt da se neide tek tako u nabavku delova pa da nešto sklepam veća da treba tačno proračunati koje veličine/oblika ti magneti treba da budu, koliki broj je potreban kakav raspored, pod kojim uglom montirani, i još mali milion pitanja time se nisam bavio.

Baš me interesuje šta je ovaj tip iz glasa javnosti uradio do danas s obzirom da je članak iz 2005 godine, nažalost nema slike ali mislim da je ono što je on pravio nešto drugo znači ne "rotirajući" magnetni motor već "klackajući" magnetni motor, iskopaću neke snimke na jutjubu čim budem imao malo vremena. Inače, magnet "živi" oko 1000 godina ali je njegov iskoristivi radni potencijal pre nego što počne da slabi oko 400 godina što je opet supre.


P.S.
Šta ja mislim?
Mislim da bi bilo fino kada bi mogao da jednostavno odsečem žice za epsovu struju i sam proizvedem koliko god mi treba, onda bi sve prebacio na struju, grenjanje, kuvanje, klimu, ma sve.
[ zzzz @ 13.06.2008. 10:57 ] @
Vidim ima mnogo uspješnih pronalazača besplatne energije.I različitih uređaja
i principa rada.
Mora da im posao cvjeta dok se tako množe.

Bakisa, ako nisi njihov agent za plasman, najbolje je da otkupiš jedan od
tih uređaja.Što bi se mučio kad je to već izmišljeno i patentirano.
Kupi i jedan motor na vodu.
[ Bakisa @ 13.06.2008. 11:51 ] @
Znao sam da ce neko odmah poceti da se podsmeva iako mi nije bio cilj da ikoga potstaknem na tako nesto. To je u stvari dokaz koliko je covecanstvo zaista "razvijeno" jer najlakse je ubiti neciju dobru volju a najteze je pokusati pomoci mu. I mnoge druge vredne stvari su izmisljene ali ih nemaju svi mogucnosti kupiti. Osim toga sve je to za nas dobar hobi koji mozda moze ispasti koristan.
Sto se tice teorije zavere, u to se ne upustam. Samo sam spomenuo cinjenicu da danasnji svet ne moze bez nafte, uranijuma i ko zna jos cega sto narusava zivotnu sredinu a da time manipulisu mocnici i da smo prinudjeni da igramo kako oni sviraju i da oni ubiraju plodove dok mi sastavljamo kraj sa krajem. Osim toga mislim da bi bilo korektno da se pojedincima ne zabranjuje ili naplacuje nesto sto je pojedinac napravio kod sebe u kutku svoje kuce.
U srbiji postoji firma Feromont koja proizvodi magnete ali nisam siguran da li imaju neodijumske. U sloveniji ih takodje proizvode i tu imaju neod.

http://www.magsis.com/neod_magneti.html
[ Serviser22 @ 13.06.2008. 21:54 ] @
Ja sam tu temu pokrenuo jos prije dvije godine na jednom forumu, i zestoko sam napadnut od fizicara, matematicara itd..... Mozda s parvom mozda ne....

Na netu ima brdo primjera magnetnog motora koji se vrti, i ja sam bio ubjeden da takvo nesto na prvi pogled moze raditi. Kada bolje razmislim, sada vjerujem 50% - 50% da moze ili ne. Razmisljao sam da probam napraviti kuci takvo nesto u malim dimenzijama, pa da se uvjerim, ali sam odustao zbog brda drugih obaveza. Teoreski nebi rebalo da moze, a u praksi se okrece kada se zavrti, i jos nisam vidio negdje podatak koliko daje snagu i koliko to okretanje traje.

Za one koji ne zanju to cudo se zove Perendev motor. Ukucajte na Youtube ovaj pojam ili u Google, i naci cete brdo nacrta, videa i slicno.

Evo jedna starnica veoma zanimljiva koja nudi generator za proizvodnju struje sa Perendev Motoronm. Cak ima i cijena i tehnicki podaci, ali dali je to "patka" ili stavrno radi, ne znam.....

http://www.perendev-power.com/products.htm

Pogledajte pod "details" svaki motor, pa procijenite. Cak nude verziju motora za automobile.

OVO ISTO TAKO DJELUJE UBJEDLJIVO :

http://www.youtube.com/watch?v=PFGiWiXMHn0

ali koju sangu ima i do kada se okrece, isto ne znam....

Ovo je kao teoreski kako radi, ali po ovome motor mora doci u "mrtvu tacku":



Ovo je famozni generator koji struju proizvodi iz "nicega" (valjda):



Osvrnuo bih se na neke gluposti napisane u gore navedenim novinskim clancima, a to je ono "magnet u toku nekog vremena podigne 500 puta kilogram zeljeza, pa je to ko da je podigao 500 kg" itd....... Pa da bi magnet digao kilogram zeljeza magnet treba prinjeti zeljezu i treba ga drzati u zraku, a sila ruke koja ce prinjeti magnet ka zeljezu i drzati ga u zarku je u stavri sila koja ce odvojit kilogram zeljeza od tla. Dali ce taj kilogam zeljeza ostati zaljepljen za magnet ili biti zavrnut sarafom za njega je svejedno.

I pored tih nekih gluposti, magnet me i dalje fascinira, i mislim da "tu ima nesto" ali po svemu do sada videnom nisam 100% siguran.


I dalje me zanimaju alternativni oblici energije......


[Ovu poruku je menjao Serviser22 dana 14.06.2008. u 00:09 GMT+1]
[ anon157690 @ 14.06.2008. 23:43 ] @
Dakle, moje mišljenje:

Magnetni motor (znam da je Perendev ali mi je "magnetni" nekako simpatičnije ga zvati) NEMOŽE sam po sebi da radi samo na osnovu dejstva magnetnih sila. Ipak, postoji dosta projekata koji prikazuju taj motor sa dve ili tri platforme, nivoa, ploče sa magnetima (videćete o čemu pričam na snimcima) i iz kojih se vidi da je moguće povećati efikasnost motora pravilnim rasporedom magneta pri čemu magneti između ploča imaju određeni "fazni" pomak što znači da je u određenom momentu jedna ploča pokretač motora ali ona stvori taman toliko energije da bi namestila drugu ploču sa magnetima u položaj sa najvećom odbojnom silom tako da onda druga ploča preuzima pokretanje motora i isto tako ide do treće pri čemu treća ploča postavlja prvu u pravi položaj i ciklus se nastavlja što dalje znači da samo jedna ploča sa magnetima ima manju efikasnost i nemože sama od sebe da se beskonačno vrti tj. pokreće motor.

http://www.youtube.com/watch?v=uHh5AqQ4_xw

Verovatno primećujete da motor na ovom snimku u startu miruje (kada su rotor i stator poravnati tj. stoje onako kako bi i trebalo da stoje) što znači da osim odbojnih postoje i privlačne sile u motoru a to nije dobro jer one usporavaju motor ali je logično jer ni jedan magnet ne može imati samo N ili samo S polaritet.
Odmah na početku tip ručno zavrti osovinu motora i on nastavlja da se vrti a po samom zvuku se čuje da usporava znači opet dokaz na postoji privlačno dejstvo magneta, ipak kada dođe do pomeranja statora i njegovog vraćanja u prvobitni položaj to dovodi do ubrzavanja rotora što je zanimljivo, mislim i prilično korisno tj iskoristivo ALI ipak,

činjenica je da još niko nije uspeo da napravi čisto mehaničku konstrukciju motora koja bi omogućila njegov samostalan neprekidan rad što znači da ipak tu postoji nešto što kvari celu ideju. Kad bolje razmislite kada bi magnetni motor radio sam od sebe onda bi on od momenta sklapanja počeo da se vrti i stalno bi ubrzavao ako ne bi bilo ničega da ga koči a gde je tom ubrzanju kraj ???

Ono što Perendev motor čini zanimljivim jeste njegova efikasnost. Jasno je da mora postojati inicijalna kapsula svakog ciklusa rotacije tj. mora postojati nešto što će pokretati motor a to je u nekim slučajevima recimo elektro magnet, kada rotor dođe u kritični položaj da stane elektromagnet opali impuls i gurne rotor dalje, ostatak posla obavljaju magneti i tako u krug, to je slučaj recimo na ovom snimku:

http://www.youtube.com/watch?v=dxDHGKu83v4

Mislim da ovakav koncept omogućava proizvodnju više energije nego što se potroši za pokretanje samog motora u čemu zapravo i jeste fora.
Jedino mi nije jasno zašto motor ne može da proizvodi struju za sopstveno pokretanje tj. direktno sam za sebe nego uvek ide na neku varijantu da baterija daje impuls za pokretanje motora a motor proizvodi struju kojom se puni duga baterija ali znatno brže nego što se ona prva prazni...

Uglavnom, ja nisam ni fizičar ni matematiča tako da moje shvatanje nije ograničeno Njutnovim zakonima, pored toga ne volim previše da filozofiram, najviše volim sve da isprobam a to može biti problem jer ne mogu da nabavim fucking magnete pa makar bili i obični s-n, Bakisa je pomenuo Feromont ali ja nisam ništa našao o njima osim da se bave distribucijom gasa i održavanjem gasnih instalacija ...

Evo za kraj još jedan zanimljiv od stiropora :)
http://www.youtube.com/watch?v=9mrQ1s6WwO4

P.S. postoje materijali (metali) koji ne reaguju na magnet i koji čak i kada su prilično tanki sprečavaju dejstvo i neodijumskih magneta, mislim da oni mogu da se koriste za usmeravanje magnetnog fluksa, na nekim projektima tj. snimcima na jutjubu mislim da sam ih video ali pošto su snimci poslovično loši nisam 100%, možda i tu ima nečega...

[ srki @ 15.06.2008. 04:40 ] @
Citat:
Bakisa:  To je u stvari dokaz koliko je covecanstvo zaista "razvijeno" jer najlakse je ubiti neciju dobru volju a najteze je pokusati pomoci mu.

Iskrena pomoc od mene: zaboravi na te masine, tako nesto ne moze da radi osim ako zakoni fizike nisu tacni.
[ espresso @ 15.06.2008. 07:24 ] @
- poznati zakoni fizike.

Evo je još jedna simulacija:
http://www.youtube.com/watch?v=rnRbF6eMSPU&feature=related

Čitao sam komentare ispod jednog od ovih snimaka, vidim da ima još ljudi koji se bave ovime i tvrde da radi.
[ Bakisa @ 15.06.2008. 11:11 ] @
- Flizz
U pitanju je preduzece Feromontmagneti. Moja greska. Malo sam kopao po netu i pronasao da Institut Mihajlo Pupin takodje proizvodi magnete.

http://www.imp.bg.ac.yu/SR/Abo...iezo/magnetni%20materijali.htm

Onaj snimak sa stiroporom - dobra ideja za testiranje. Izgleda da je tipu zafalilo jos staticnih magneta pa je doslo taman dovoljno prostora da se rotirajuci deo zaustavi, potseca me na rulet :) Doduse staticni su malo veci i mislim da nije stiropor vec neka kuvana plastika.
Ne znam da li bi motor neprestano ubrzavao. Mislim da bi dostigao neku brzinu koja bi verovatno bila uslovljena snagom samih magneta

- Srki
Niko ne osporava zakone fizike. Ljudi su ih tokom vekova dopunjavali. Ali upravo entuzijazam je taj koji je te ljude pokretao na nova istrazivanja








[Ovu poruku je menjao Bakisa dana 15.06.2008. u 13:52 GMT+1]
[ anon157690 @ 15.06.2008. 20:39 ] @

Pogledao sam i one sisteme sa linka koji je dao Serviser, cena je katastrofa plus još koliko sam ja shvatio kupuje se pravo korišćenja sistema na period od 5 godina znači ne u trajno vlasništvo ???

[Ovu poruku je menjao superbaka dana 16.06.2008. u 21:00 GMT+1]
[ Serviser22 @ 15.06.2008. 20:59 ] @

E sad o ovome generatoru..... Vidio sam da je lokacija cini mi se negdje u Njemackoj. Bas me zanima dali, bi ako bi se prijavio kao potencijalni kupac, imao priliku prije placanja uvjeriti se u njegovu funkcionalnost. Jer to nije ni mala cijena, niti mala stvar, po specifikacijama ovo bi moglo da napaja jednu manju zgradu sa strujom 5 godina..... Cisto sumnjam da bi proizvodac dao tu "kutiju" na koristenje, jer vrlo lako bi neko mogao prekopirati citav generator, i prodavati ga kao svoj. Cini mi se da gore pise da je garantovani rad 5 godina, a ne pravo koristenja. A cisto sumnjam da za 5 godina nekoga ne bi zainteresovalo sta je unutra. Pa i ako sve i jest kako se navodi, mislim da bi se do sada digla velika frka na svjetskom nivou oko ovoga, jer zamislite ako ovo stvarno daje struju pomocu magnetnog motora, sta bi bilo kada bi se napravila ovakva naprava velicine 100 x vece, to znaci da nam termoelektrane vise ne bi trebale, nebi nam trebala ni nafta, a to bi vjerovatno nekome smetalo..... Sve mi ovo vise "smrdi" na prevaru......

[Ovu poruku je menjao superbaka dana 16.06.2008. u 21:00 GMT+1]
[ Serviser22 @ 15.06.2008. 21:38 ] @
Pogledajte ovaj video do kraja, ovaj ciko vozi automobil sa magnetnim motorom koliko ja mogu skontati..... Nevjerojatno ako je istina, koristi akumulator da bi pokrenuo magnet motor...... Ako ovo stvarno radi, ispade da zakon o ocuvanju energije pada u vodu.....


http://www.youtube.com/watch?v...L4LBJE&feature=related
[ Bakisa @ 16.06.2008. 20:47 ] @
Ja sam poskidao vecinu tih video klipova. Mozda sine od njih neka ideja :) A sto se tice tog generatora sto se prodaje,sigurno ti ne bi dali da ga poneses sa sobom pre nego sto ga platis ali siguran sam da bi tamo na licu mesta mogao da ga isprobas koliko zelis. Osim toga pri kupovini tako skupih stvari sigurno ne bih otisao tamo bez nekakavih priprema i agazovanja nekog advokata. Postoji adresa sa telefonima i to bi prvo proverio preko nekoga poznatog koji tamo zivi. S obzirom da je u pitanju Nemacka a tamo su zakoni stroziji, sumnjam da bi prodavci rizikovali glavu. Dakle jedino da je u pitanju neka organizovana mafija koja te pretuce (u najmanju ruku) i uzme ti pare :) sa ciljem da proda samo jedan uredjaj i vise se nikada ne pojavi. Ne znam... ne izgleda mi kao prevara.
Pronasao sam jos jedno preduzece za proizvodnju magneta - IHIS-FERITI DOO iz Zemuna
http://www.madeinserbia.net/company.php?id=482
A kontaktirao sam ljude iz "Feromont-Magneti" i izmedju ostalog (feritni m.) ,vrse i distribuciju neodijumskih m. Cena zavisi od velicine. (nadam se da nisam prekrsio neko pravilo foruma)



[Ovu poruku je menjao Bakisa dana 16.06.2008. u 22:03 GMT+1]
[ T-Jay @ 18.06.2008. 01:18 ] @
ja ne znam šta da mislim o svemu ovome..svako tolko dođe kao do nekog "revolucionarnog" otkrića.. kao npr da se morska voda može zapalit..naravno,pojave se i filovi na youtube,pojave sae tvrtke koje preko interneta prodaju taj patent..al sad ozbiljno.. da li postoji neko na ovom forumu,ili neko ima poznanika koji je imao direktan kontakt sa zero-point-energy? da li je iko ikad naručio il napravio uspješno tako nešto?činjenica je da postoji mogućnost da radi i da ima dosta korisnih stvari na internetu,al zar je moguće da se o tome samo raspravlja da niko nije uspio to napravit..ja nisam totalni pesimist što se tiče ove teme,i rado bi to povjerovao al tek nakon što vidim.. a što se tiče one stranice koja prodaje te agregate i motor za auto.. zar vam nije malo čudno da nemaju ni jednu pravu slike već samo neke 3d prikaze? jer inače..proizvod se uslika i objavi se slika.. prvi put vidim neke 3d prikaze tako da sam skeptičan u vezi toga..
[ Bakisa @ 18.06.2008. 06:44 ] @
- T-Jay tu jesi u pravu. Stvarno nema nigde prave slike sve same 3d. Osim toga kada kliknes na EM. 300kw dobijes video snimak onog prototipa sto se vrti po netu a ne ovog sto je na slici.
Cim budem imao malo vise slobodnog vremena pokusacu da isproban nesto od toga.
[ Black_eyed @ 18.06.2008. 09:54 ] @
Heh, dzabe sam ucio el.pogone na fax-u :))))

OK, sada ozbiljno, na brzaka sam pregledao ove linkove koje ste ovde dali i nisam uhvatio sta je sustina rada magnetnog motora...
Mislim, ovo objasnjenje sa privlacenjem i odbijanjem magneta je objasnjenje rada i bilo kog elektro motora u zadnjih 150 godina. U cemu je razlika ?

Koliko vidim stator su izradili od stalnih magneta, OK, to nije nista novo, i sta onda stavis stalne magnete i na rotor i imas mogucnost za odbijanje i privlacenje magneta. Dobro, i onda izvedes rotor iz mirovanja i magneti pocnu da se privlace i odbijaju ALI ne vidim kako ce se rotor nastaviti okretati, jer kada prilazi nekom mag. polu imao privlacenje izmedju pola i rotora ali imamo i isto tako koceje rotora kada napusta polozaj kod tog pola (hocemo da odmaknemo magnete a polovi se privlace).
Kod elektromotora to je resene na razlicite nacine (npr. komutacijom kod DC motora) u zavisnost od konstrukcije motora.

Ovo podseca na ovaj perpetuum mobile:


[ T-Jay @ 19.06.2008. 00:24 ] @
slažem se s tobom, jer nakon što ga npr zavrtimo,dođi će poslje nekog vremena do ravnoteže opet,upravo zbog privlačenja i odbijanja.
pa nije bez razloga da postoji samo INTERNET prodaja takvih proizvoda,inače, prodavnice ko npr hg spot imaju sjedište,poslovnice i internet prodaju, a ovdje je zanimljivo jer ne postoji ni jedno mjesto gdje se čovjek može uvjerit da to radi i vidit to prije nego što kupi..tako da, sve je jasno, bar što se mene tiče
[ T-Jay @ 19.06.2008. 00:46 ] @
http://www.zpenergy.com/module...mp;d_op=viewdownload&cid=5
evo par projekata za one koji se žele zabavit
[ u13016 @ 03.08.2008. 16:11 ] @
sto se tice mag motora tu je priroda sve resila.
interesuje me da li je moguce napraviti magnetni prekidac koji bi prekidao magnetno polje ili isto preusmeravao ali bez struje i zica. znaci da nema struje nesto kao kristal ili slicno.
interesantno je i pitanje magnetnog pojacavaca ali bez struje i zica koji bi pojacavao mag polje i isto smanjivao bez struje.
o magnetnom prekidacu i magnetnom pojacavacu otvoricu nove tme.
[ WAN @ 04.08.2008. 01:03 ] @
Ja sam kontaktirao dotičnu firmu perendev power ag
Pitao sam da mi pošalju video snimak generatora koji je u eksplataciji i refernec listu kupaca.
Odgovor:
Due to data protection I am not allowed to provide you with customer details.
I recomment you to wait you will find artikeln on bbC within the next few months.

Please some videos:

http://www.youtube.com/watch?v=Jc9rbysrv24

http://www.youtube.com/watch?v=PFGiWiXMHn0&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=uHh5AqQ4_xw&feature=related


[ zzzz @ 06.08.2008. 00:31 ] @
Eksperimentiši sam pa nam javi šta si postigao.Jel pošteno?
[ omniasoftns @ 02.12.2008. 08:30 ] @
Ovako ljudi, ne treba biti sumljičav, sve ideje treba prihvatati otvorenog uma, ali sa maksimalno kritičnom distancom. Ja sam napravio takav prototip sa priručnim magnetima iz pikada (kineska proizvodanja) ali su magneti 5mm x 2mm vrlo jaki, to radi, probajte i sami. šema koja ima na forumu je tačna i jasna. Naime to je bila samo igračka, koja nije davala nikakvu snagu samo se vrtilo, ali ako takav magnet može da podigne 500 grama, šta tek može magnet promera 6 cm i debljine 3 cm koji može da podigne 120 kila http://www.supermagnete.ch/. Znači ovi permanentni magneti najnovije generacije poseduju stvarno veliku moć privlačenja i odbijanja, dali se to može komercijaliovano upotreblajavati i na način koji mnogi tvrde treba jednostavno proveriti.
Elem moj kum koji ima mlekaru u Sivcu oduševio se da tako nešto postoji, jer njemu treba za svoj pogon negede oko 250 kw na sat, ali to mu ne može elekto distribucija obezbediti bez velikih ulaganja itdd.. da ne dužim. Čovek je zvao http://www.perendev-power.com/ i taj proizvodni pogon se nalazi u Nemačkoj u Minhenu a uslovi su sledeći.
1. Motor od 300 KW na sat košta 48.000 evra (garantuju 24 sata na dan 365 dana u godini na 25 godina da bi bio vek trajanja)
2. Plati se pola odmah, a pola po isporuci koja je od 120 do 150 dana (ovo im baš ne ide na čast)
3. 5 godina je obezbeđen servis koji dolazi na svakih 6 meseci u kontroli u servisira ga u salučaju da treba promeniti ležaj ili nešto crkne kod elektronike.
4. Nakon 5 godina moraš im plaćati za motor od 300 KW mesečno 300 evra a za motor od 100 KW 100 evra mesečno. Tu je takođe uračunat servis na svakih 6 meseci.
5. Nakon 25 godina odnose svoju mašineriju.
6. NE smete ga sami rastavljati niti popravljati, a ni davati drugome na korištenje (a ko će to nama srbima da zabrani???)

Za svaki generator struje mora se sklopiti sporazum tj, licencni ugovor sa gore navedenim kaluzulama.

Bez obzira na sve situacija je sledeća je stvar:
1. Ako uspete dobiti elektro-energetsku saglasnost od elektroprivrede za 100 ili 300 KW na sat, ne gine vam da morate u svom dvorištu gradi transormator koji košta (ovo je slobodna procena) od 5 do 10 hiljada evra.
2. Takva angažovana struja košta vas oko 10 dinara kilovat, jer se smatra industrijskom

Tako da ako je istina da ova skalamerija radi, i ako imate potrebu za 300 KW na sat struje konstantno, vi uštedite 2.100.000 dinara mesečno što je po današnej kursu oko 23.000 evra, znači svi ovi uslovi i nisu tako rigorozni, obzirom da se takva spravica isplati (nekome) za 3 meseca.

Veliko je pitanje dali to radi ili se radi o prevari velikog razmera. Da bi rešili tu dilemu, moj kum Branko će lepo sesti u svoj džip i otići kod njih u Nemačku direktno, pošto je odrastao u Nemačkoj jezik odlično zna, a sa sobom će povesti stručnjaka koga ne mogu preveslati, takođe će tražiti da pre puštanja u rad taj agregat od 1300 kila podignu viljuškarom, kako bi se uverio da nema nikakvih kablova ili ispusta za odvod gasova ili slično, sedeće pokraj mašine 3 sata i meriće napon struje. Ako to bude tačno i dovoljo uverljivo, lepo će potpisati sa njima ugovor i kupiće tu mašinu.

Eto toliko o tome, kada to bude gotovo, obavestiću vas da znate.

Pozdrav
[ anon157690 @ 02.12.2008. 10:30 ] @
He-he-he kakvi ludaci ovi sa perendev.coma, kod varijante za auto kaže "In addition when you arrive home you can plug the House into the car for power." Stvarno su dobri :)))

Nego, ne bi više da se upuštam u raspravu od samom motoru, treba isprobati pa onda pričati a ja ne mogu magnete da nađem, moraću da pitam lokalne kineze :)
Zvao sam jednu domaću firmu koja pravi magnete ali sam ispao kao plavuša u supermarketu, ja tražio magnete oni meni a koje snage sa kakvim performansama i šta ti ja znam, lepo je to kad se razumeš u tematiku ali ovako bolje da su rekli "nema problema, 200din/kg, kakav oblik vam treba" :)
Dakle, neodijuma kod nas nema :( a problem je i u tome što treba dooooobro da se zna fizika i sam magnetizam da bi se dobila dobra konstrukcija (nema šema sa merama na netu!)

P.S. A zašto nakon 5-te godine 300 eura mesečno?
Meni bi idealna varijante za kuću bila 5-10Kv i tu bi bilo dosta rezerve :)
Ova dva snimka su mi omiljana: PRVI i DRUGI
Pozdrav

[Ovu poruku je menjao Fliz dana 02.12.2008. u 11:41 GMT+1]
[ omniasoftns @ 02.12.2008. 11:17 ] @
Ako ta stvar radi onda ih razumem zašto tako rade i ja bih, ipak su tu godine istraživanja, rada i novca.
Ali mi nije jasno kako da ih već neko nije minirao ili ukokao, jer (ako stvarno radi) to je revolucionarni pronalazak koji je u suštini vrlo jednostavan i lako dostupan za kopiranje.
Njihova bojazan je opravdana i razmljiva i ja bi tako. Cena za ono što se nudi nije uopšte velika.
Koliko sam čitao na jednom američkom sajtu, dali su izjavu da će iduće 2009 godine u prodaju izaći i varijanta sa 20KW na sat , a da bi ona koštala oko 8.000 evra, ostali uslovi nisu mi poznati. Znači to je idealno za kućnu varijantu, a onda vozdra, elektrodistribucija, gas, grejanje i slično.

Po meni ovo je udarac na postojeći energetski lobi kao i na celi svetski energetski poredak, i zbog manjih stvari vodili su se ratovi. Ja bih bio daleko oprezniji u prodaji i ekspolataciji takvih uređaja, razmislite sami i prosudite, kolike trilijarde dolara se vrte u naftnim, elektro i auto industrijama, sav taj profit, stotine milona ljudi koji direktno ili indirektno pripadaju toj branši, bilo bi dovedeno u pitanje.

Ovako kako vreme prolazi još mi je sve jako neizvesno, ali kažem vam kada dođu ljudi koji će to pogledati i pazarati onda možemo o tome razgovarati i razmenjivati informacije, sve je u suštini špekulacija.
Jedini i pravi komercijalni proizvod je taj o kome pišemo (koliko ja znam, nijedna druga firma nije to komecijalizovala), ako to radi i proizvodi justru kako tvrde, onda i naše pametne glave treba da dobiju podsicaj i da se i kod nas nešto slično napravi, pa nije valda taj tip licencirao točak i magnet.

Zanimljivo je to što sam ja vrlo slab na tim stvarima inače sam programer u svojoj firmi i nikada se sa takvim stvarima nisam smaro. Zapravo nisam takvu ideju nigde ni pročitao ni video, nego sam jedne noći pre mesec dana sanjao takav elektro motor sa vrlo sličnim mehanizmom kao što je ovaj, to mi je toliko bilo plastično i realno da me evo već mesec dana trese groznica zvana "magnetni elektro motor" i ako je to istina, meni kao čoveku koji voli ekologiju i nezavisnost od globalizma i velikih kompanija srce na mestu, neka to proizvodi ko hoće kod nas i u inostranstvu, ja ću sigurno vemenom imati tako nešto, ali još važnije od toga je da čovečanstvo ipak skreće na dobar kolosek. Možda su to velike reči jednog malog i beznačajnog čoveka, ali eto mene ispunjava takva pomisao. Ovu planetu treba osloboditi fosilnih goriva ili nas uskoro neće biti.

Pozzzz...
[ omniasoftns @ 02.12.2008. 11:38 ] @
Vidi prika, da imam takvu mašinu koja mi nakon 5 godina donosi 10.000 do 20.000 evra uštede mesečno, nebih se baš mnogo pitao zašto 300 evra, pogotovo što imam i besplatan servis. Verovatno će za ovaj od 20KW biti 20 evra mesečno (ako se sledi reciprocitet), pa ti vidi, ja ima kuću od 300 m2 zagrejanje gasom mi treba uz štednju minimalno 25.000 mesečno + struja oko 3.000

Nije ni to problem, problem je kako će energenti poskupljivati, a naša jadna država je i ovako nemoćna, a iskreno rečeno ni jednoj državi nije u interesu da izgubi monopol nad baznim energentima, tako da trebamo sami da gledamo u budućnost a ne da čekamo šta će nam naši "pametni i pošteni" političari servirati i kreirati našu energetsku budućnost.
[ zzzz @ 02.12.2008. 12:19 ] @
(Motor od 300 KW na sat)!Ovo ukazuje na brkanje pojmova energije i
snage.Nije pametno upustiti se u opasne investicije, a da se ne poznaju osnovne
stvari iz te oblasti.
A kad se ovlada ovim pojmovima, treba samo još malo napora i proučavanja
prirodnih zakona, pa da se jasno shvati zašto je nemoguće napraviti ovakav
motor.I zaključiti da se radi o običnoj prevari.
[ omniasoftns @ 02.12.2008. 12:30 ] @
U pravu si, što je mnogo, mnogo je, ja kada bih lagao ja bih rekao da sam napravio motor snage 10 KW na sat i to mi se čak čini mnogo.
Ali evo moj kum je proverio preko jednog drugara iz Nemačke, oni su uredno registrovana firma i svi podaci sa sajta su tačni.
Samo još treba i otići to čudo pogledati, naravno povesti nekog skeptičnog ali da je ekspert, takvog i imamo ali je pitanje dali će hteti do Minhena, ja se nadam da će mo ga nagovoriti.
Kada dogovore za termin, oni polaze a ja ću vas sve na ovom forumu obavaštavati. Do tada ne vredi da nekoga hvalimo ili pljujemo, oni imaju proizvod a na nama je da vidimo
dali je to istinski.
Ako budu rekli da nemaju na lageru ili nešto slično, a da mi dođemo i izvršimo uplatu pre nego što vidimo kako to čudo radi, znaćemo odmah da je to prevara, ja lično ću biti razočaran ali sigurno više neću biti opterećen tim pitanje, tako i vi saznaćete to iz prve ruke.

Pozzz
[ zzzz @ 02.12.2008. 12:55 ] @
KW na sat nije mjera za snagu, a ni za energiju.To je mjera za prirast snage u jedinici vremena.(To je smisao moje primjedbe u prethodnoj poruci.)
..naravno povesti nekog skeptičnog ali da je ekspert, takvog i imamo ali je pitanje dali će hteti do Minhena.
Neće sigurno!Inače kad bi eksperti navalili tamo stvorio bi se red kao kod DAFINA
banke kad su uplaćivali devize.
[ omniasoftns @ 02.12.2008. 13:15 ] @
Vidi ja ti nisam stručnjak u tim pojmovima, ali mislim nisam ni preterano glup za tu tematiku, kako oni tvrde (a ja ne tvrdim kategorično da je to istina, samo sam skeptik kao i ti) da taj Elekto Magnetni motor proizvodi kontinuitane 290kw struje na sat, pa sam to i mislio. Dali je to snaga, napon ili slično, nisam stručnjak za takve stvari. Ali sam se konsultovao sa stručnjacima i oni su potvrdili da piše (seljački rečeno) možeš priključiti potrošače na taj motor koji vuku do 290kw struje na sat.


---------------------------------------------------------------------------------------------
Electro magnetic motor ( 300KW)

The 300kw generator has the ability to produce 290kw per hour constantly.
The units comes complete with alternator control panel and case .

Alternator: Hitachi, Bosch or AEG are used, depending on the type, volt and amp rating vary.

Output:
European standard : 400 volt 3 phase 541 amps depending on type of alternator.

3 x 240 volt outlet sockets.
1x 400 volt outlet socket.
Direct mains connectable
EMM Motor: output 300kw continuous through a 2x1 ratio gearbox.


SKU/Item Number: 0091097


Weight: 1350kg + depending on configuration.
Dimensions: 1.6m Long x 1.2m Wide x 1.4m High

Continuous power 50Hz European standard or 60Hz American Std
No blackouts
No fuel
5 years guarantee conditional

---------------------------------------------------------------------------------------------

[ srdjan32Bgd @ 02.12.2008. 15:29 ] @
Pozdrav svima,

Iako nemam pojma sa fizikom, meni se jako dugo mota ta ista ideja po glavi sa magnetima i eto danas krenem da petljam po netu pa na Youtube-u prvo vidim da je neko ( Perendev ) to vec napravio i u isto vreme naletim i na ovu temu. Licno mislim da je tako nesto moguce jer se secam da sam kao klinac uspevao da dobijem slican efekat u minijaturi. Imam jedan predlog, zasto se svi zainteresovani ne bi udruzili u jedan projekat tog tipa. Mozda cak i da pokusamo da pronadjemo nekog ko je voljan to da finansira... Mozda zvuci smesno, ali svi veliki pronalasci do sada su po pravilu bili ismevani dok nije dokazano da rade.
[ omniasoftns @ 02.12.2008. 18:16 ] @
Neverovatno koliko ljudi forsira ovu temu evo još jednog zanimljivog linka : http://www.youtube.com/watch?v...w&feature=rec-HM-fresh+div
[ zzzz @ 02.12.2008. 20:59 ] @
Mozda zvuci smesno, ali svi veliki pronalasci do sada su po pravilu bili ismevani dok nije dokazano da rade.
Nema govora o ismijavanju.Radi se o sažaljevanju zbog naivnosti.
-Ne idi na mjesec lansiranjem pomoću topa.
-Ne skači u provaliju sa kišobranom.
-Ne pravi tunel kroz zemlju do Australije.
-Ne iznosi mrak iz podruma u kofi.
Itd itd.

Problem energetske krize koji će nastupiti zbog iscrpljivanja zaliha fosilnih goriva
je jako aktuelan.Nekakvo rješenje za preživljavanje ove civilizacije se mora naći.
Ozbiljno se radi na tome u svijetu, a ima projekata gdje su uključene čak i siromašne
države.

Magnetni motor-generator nije uvršten u popis tih projekata.Zasad je na popisu samo
kao: "stroj za šišanje ovaca".



[ omniasoftns @ 02.12.2008. 21:06 ] @
Može biti , može biti, za sada si u pravu dok neko ne dokaže suprotno.
Smo uspoređivanje magnetnog motora o kome mnogi pišu i rade na tome, a ja mislim da ima i nekih rezultata, vrlo je nesrazmerno uspoređivati sa budalaštinama kojie si naveo u svom primeru.
[ anon157690 @ 03.12.2008. 01:09 ] @
Ovi na www.supermagnete.ch su me baš prijatno iznenadili sa njihovim magnetima i cenama, šteta što nisu malo bliže pa da nešto i naručimo.
Najviše mi se sviđa ovaj set: http://www.supermagnete.ch/eng/more_pics.php?article_id=Z-08 mada nije bas jeftin, oko 3800 dinara.
[ htc @ 14.12.2008. 10:12 ] @
sta bi sa kumom,jel isao da pogleda motar? da li neko zna nekog iz kaludjerice pa da stupimo u kontakt sa tim Slobodanom Nikasinovice pa da vidimo da li njegov motor stvarno radi?
[ omniasoftns @ 14.12.2008. 12:00 ] @
Ta žena koja je tamo menadžer rekla je da će početkom godine održati prezentaciju za zainteresovane koji i nisu uplatili avansno, jer je velika zainteresovanost, pa neće da to rade pojedinačno, tako da se moj kumašin upisao na listu i čeka od njih tačan termin prezentacaije. Od tada sam prešao daosta sajtova i pregledao video sekvence, jednostavno ne mogu da verujem da je tako nešto prevara, ima dosta dobrih i upotrebljivih ideja, ali naravno neuspelih i glupih rešenja još više. Poručio sam od drugara koji je u italiji a ide u Cirih često da mi donese magnete za probni projekt Perendev ideje, 18 magneta u rotoru i 12 magneta u statoru i tako tri puta, jer mislim da su suština tri rotora i tri statora, jer je po nekoj računici uvek jedna faza maksimalno gura, druga je na početku guranja dok je pola treće u neutralnom položaju a pola treće koči. Naravno bitno je da su u statoru magneti polarizovani dijametralno.
Naime imam dideju koju sam teoretski razradio i mislim da se sistem dobar ali ne znam gde mogu da kupim zupčanike recimo promera 15 cm i ležajeve koji mogu da se okreču u jednu stranu a na drugu ne mogu, pa da tu svoju ideju probam sprovesi.
Sve u svemu dok ne dobijem tih 200 magneta što sam poručio za testiranje, ne mogu više ništa o tome da kažem (a da ne slažem). Nego ako neko zna gde se mogu pazariti zupčanici, (najbolje u NS) neka mi javi pa da nešto probam napraviti
[ anon157690 @ 14.12.2008. 14:24 ] @
Magnete si naručio kod www.supermagnete.ch ?
Imaju zanimljivih varijanti, ja sam mislio da naručim komplet Z-08 ali mi je on dosta skup a ne znam ni kako bi naši carinici reagovali kada bi videli šta je u paketu, garant bi pomislili da je nešto radioaktivno :) koliko su pametni... i eto meni problema.
[ omniasoftns @ 14.12.2008. 22:07 ] @
Da tamo sam naručio, meni će doneti ženin brat koji radi u Italiji, ali vrednost je negde oko 35 evra, naznam da sam poručio njihovom business post express-om to bi bilo još jedno 13 evra, a što se tiče carine to stvarno ne znam, mislim da tako mala vrednost ne podleže carinjenju ali kontroli svakako.
Za svoj eksperiment sam naručio :

S-04-10-N - 100 komada
S-04-13-N - 100 komada
[ srgarobocap @ 23.12.2008. 23:31 ] @
Momci svaka cast! Podrzavam vas u potpunosti! Nedavno sam poceo da razmisljam o ovom problemu, guglao na netu i naisao na zanimljiva resenja. Najdraze mi je bilo kad sam naleteo na ovu temu na elitesecurity
forumu! Drago mi je da i u nasoj zemlji ima zainteresovanih ljudi za resavanje ove misterije i iskreno verujem
da vredi truda! Veliki mocnici bez sumnje rade protiv prirode i boli njih uvo za nas obicne smrtnike. Da su podrzali naseg Nikolu Teslu ziveli bi danas u blagostanju i uzivali u blagodetima njegovog rada u potpunosti - FREE ENERGY , za koju je tvrdio da je ima u neiscrpnim kolicinama oko nas, da nas okruzuje i da je treba samo "UHVATITI".
[ omniasoftns @ 24.12.2008. 08:49 ] @
To je zanimljiv fenomen, neverovatno koiko je ljudi o takvim ili sličnim stvarima počelo razmišljati. Ja sam recimo to sanjao u par navrata, a stvarno o tome nisam ni gledao na tv a ni čitao negede, jednostavno mi se ta ideja pojavila sama od sebe. Da bi posle naša na internetu puno istomišljenika. Verovatno stvari na nekom višem psihičkom (astralnom) nivou počinju da se menjaju. Doba fosilnih goriva je pri kraju, zagađenja i sve što nosi takav vid energije dosegao je svoj maksimum. Lično mislim da je od Tesle pa nadalje bilo dobrih ideja koje su mogle da zažive ali naftni i energetski lobi u suštini koji je najmoćnija sila na svetu, koji pokreće ratove, menja granice i države ni slučajono nebi dozvolio da to zaživi. Eto znam da sam pre 25 godina gledao neku emisiju na tv koja se zvala "Posle 2000-te" gde je jedan tip izlagao svoju veš mašinu na ultra zvuk i za nju je tvrdio i dokazao da bolje pere nego mašine na prašak, i šta se desilo sada tek čujem da se takva mašina može kupiti ali da se još dodatno moraju stavljati nekakve tablete, znači nije moga da ostvati svoju birilijantnu ideju 25 godina i na kraju je morao da nađe kompromis. Na ovogodišnjem sajmu automobila u Parizu skoro trećina je bila na električni pogon, čak i BBS i SKY NEWS objavljuju reportaže ljuidi koji su napravili magnete motore, aute na vodu i magnetni pogon, to više nije naučna fantastika nego stvarnost.
KO zna šta nam nose godine pred nama, samo znam da je naša država daleko od toga, jer oni skupštinski štakori, ne mare za takve krupne stvari za njih je važnije nešto drugo. Evo baš juče sam bio u Agenciji za Energetsku Efikasnost u SIV-u 2, nekim svojim poslom, i pokazujem im sajtove i na youtube šta se sve radi u svetu, a oni meni to nas ne zanima, mi se bavimo time da ljudima usadimo u svest da racionalno troše već postojeće resurse. Šta reći a ne zaplakati.
Šuštinski je dobro da se ta ekološka ideja u svakom vidu i pogledu širi među ljudima, jer imamo samo jednu planetu, a rezerve nemamo. A ljudi je toliko nagomilano da je čovečanstvu potreban novi svetski poredak, pre svega i prvenstveno ekološki, a vera, nacija, rasa, politika tek na zadnjem mestu, jer bez ovog prvog neće biti ničega.

Pozdrav svim ekolozima sveta.....
[ zzzz @ 25.12.2008. 00:26 ] @
omniasoftns, daj mi objasni kako si došao do zaključka da su naučnici
debelo pogriješili kad su rekli da nema energije ni iz čega.
-a)sanjao si to!
-b)drugi su ti to kazali!
-c)sve naučnike ovog svijeta naftni lobi nagovara (a i kontroliše) da tako tvrde!
-d)neki idioti su zasjeli na ključne funkcije,predlažu glupe štednje energije
i od njih se ne može naprijed.Sprečavaju prodor ekološki zdravih ideja.Naprimjer:
Proizvodnju energije koliko ko hoće i to besplatno.Potrošnju iste koliko ko hoće i
to besplatno.Treba one idiote smjeniti i dovesti prave ljude na prava mjesta!
-e)imaš objašnjenje, ali je to tajna, jer tako zahtjeva energertski svjetski lobi.
A otkrićeš to svoje znanje tek kad se uvališ u odgovarajuću fotelju!
[ omniasoftns @ 25.12.2008. 06:53 ] @
Neznam o čemu govoriš, prvo pročitaj sve gore napisano, pa će ti biti jasno, naznam kakav scenario si naprvio u svojoj glavi. Ako ti nije jasno tu ti onda ne možem pomoći ni da ti dodatno objašnjavam.
[ htc @ 25.12.2008. 09:04 ] @
pozdrav svima kojima je stalo do besplatne energije! video sam skoro jedan sajt kod nas koji se bavi ovim problemom .za sada je slabo posecen ali je odlicna ideja da se tamo skupi sto vise istomisljenika pa da zajedno nesto napravimo! sajt je www.energije.com
[ anon157690 @ 26.12.2008. 00:25 ] @
čudo jedno šta sve ima na youtube-u :) a jel ima ovako nešto da se kupi kod nas?
http://www.youtube.com/watch?v=DC-DKSOdwKw

postoje i šeme za izradu, vrlo je jednostavno samo što kod nas nije baš jednostavno kupiti neodijume :(
[ htc @ 28.12.2008. 16:13 ] @
ima kod kineza da se kupi ,mislim da je oko 100 dinara
[ Black_eyed @ 30.12.2008. 13:10 ] @
Citat:
Fliz: čudo jedno šta sve ima na youtube-u :) a jel ima ovako nešto da se kupi kod nas?
http://www.youtube.com/watch?v=DC-DKSOdwKw


Pa od ovoga nisi mogao ziveti na buvljaku pre 2-3 godine... Sto kaze htc imas kod svakog kineza za sica lovu.

Hint: kada kupujes ovu lampu obavezno imaj nesto metalno kod sebe da probas kako privlaci taj magnet u lampi. Bilo je par verzija ove lampe i negde su stavljali bas slabe magnete i te mozes slobodno da preskocis. Mora "momacki" da provuce taj metalni predmet (npr, kljucevi od kola ili stana..)

Inace, princip rada ove lampe nije nista posebno niti nepoznato i nema bas veze sa ovom temom...
[ omniasoftns @ 30.12.2008. 13:35 ] @
Video sam i ja neke ali to su za igranje i privlačnost im je jako slaba, ovalni su i izgledaju kao vanili kiflice, ako znaš gde se prodaju stvarno snažni magneti i ako ih kinezi prodaju, reci tačnu adresu pa da proverimo. Ja sam obišao sve kineze u Novom Sadu i oni tako nešto nemaju osim gore navedenih. Pa sam morao pokupovati sva pikada koja u sebi imaju magnete 5x2 mm ali koji su vrlo jaki za svoju dimenziju.
[ anon157690 @ 30.12.2008. 18:23 ] @
Našao sam kod jednog od ukupno 3 kineza u mom gradu, 150din, ima onako relativno dobar magnet mada je prilično lak za svoju dimenziju (makaze recimo drži prilično dobro zalepljene za lampu:), pitao sam i za magnete, naravno nemaju mada je to nelogično jer je kina koliko sam shvatio, najveći proizvođač magneta u globalu.
omniasoftns, jesu stigli magneti?
[ omniasoftns @ 30.12.2008. 21:53 ] @
Nisu još, ovaj što mi treba doneti tek je danas otišao u Švicu na proslavu NG, ali stiće valda za jedno mesec dana, a i da ih dobijem ne mogu ništa raditi od svog posla od kojeg živim i zarađujem, tako da i ako ih dobijem ne verujem da ću nešto uspeti napraviti do iza marta, tj kada prođu završni računi.
Uglavnom obavestiću sve na ovom forumu ako bude bilo kakvih novosti ili nekih drugih saznanja vezanih za ovu temu.
[ Aleksandar Đokić @ 31.12.2008. 03:34 ] @
omniasoftns, nisi valjda stvarno pomislio da je ovo moguce, ocu da kazem na jednoj strani ne znas ni sta je kWh a na drugoj smisljas ideje za perpetuum mobile, taj motor mozda ima vecu efikasnost od "obicnih", duze se vrti od iste kolicine energije, ali da se vrti sam...bez dovodjenja energije...no comment

p.s ovaj es je postao kao burek u zadnje vreme
[ omniasoftns @ 31.12.2008. 08:00 ] @
ok, možda si u pravu dok se ne dokaže suprotno, ako doživim neuspeh sve ću vas obavestiti o svojim iskustvima ili ako se desi obrnuto, lepo ću sve snimiti sa kamerom pa na youtube, pa ko veruje veruje a ko ne, to je njegov problem. Samo vas molim da mene lično ne smarate, ovom temom i ne odgovarate na moj komentar, jer imam mogo posla od onog od čega inače živim tako da sada trenutno i ne razmilšljam o tom problemu.

PS
NIje bitno dali će nešto raditi ili ne bitna je ta pokretačka strana koja je u ljudima i koja nas je dovela do ovog civilizacijskog napretka, od mnogo neuspeha rodi se i neki uspeh, kao što guslac kaže možda se od prvobitne zamisli napravi neki mnogo efikasniji motor koji i nema karakteristiku "perpetum mobile". Ja lično ne mislim da su prevaranti dole navedenim linkovima kao i mnogi slični, mislim da tu ima nešto :

http://www.perendev-power.com/products.htm
http://www.youtube.com/watch?v=F4qjZocje0c
http://www.youtube.com/watch?v=XxZR4C9gqOY
http://www.youtube.com/watch?v=g2WOvy6ZTLw
http://www.youtube.com/watch?v=zqsyl51Jca4
http://www.youtube.com/watch?v=jt5z8L4LBJE&feature=related


Pozdrav svima i kao što rekoh javljam se sleći put samo sa rezultatima, dobrim ili lošim nije bitno.
[ nesavs @ 02.01.2009. 20:19 ] @
Zdravo pre neki dan sam otkrio ovaj forum.Od Maja meseca sam upoznat sa ovim motorima.I ja isto pokušavam da napravim model koji radi.Posle nekoliko pokušaja naučio sam nešto o tim motorima ali još ni jedan nije radio.Izgleda da su na yoo tubu ti snimci namešteni.Ista sila koja zarotira rotor ga i zaustavlja pošto rotor uvek nađe ravnotežu sa statorom.Zato sam počeo da razmišlljam kako ustvari rade ti motori sa rotorom i statorom.Ti motori rade tako što stator stalno generiše promenu (polariteta) a rotor se toj promeni neprestano prilagođava tako što rotira. Sa stalnim magnetima je zo moguće izvesti tako što bi se magneti u statoru okretali oko svoje ose i tako menjuali polaritet.Za tu rotaciju je takođe potrebna snaga koja bi se skidala sa rotora.Međutim ona mora biti manja od snage rotora inače motor neće raditi.
Ili treba napraviti stalne magnete čije magnetno polje pulsira.Onda bi motor sigurno radio.

nesavs
[ anon157690 @ 02.01.2009. 21:50 ] @
A što ne bi stavio neke slike tvog dizajna eventualno neki video snimak.

Lepo sam ja rekao, potrebno je odlično poznavati fiziku i dejstvo magnetnih sila, ali baš dobro da bi se nešto ozbiljnije moglo napraviti jer ovako ubosti pravu kombinaciju je kao kad bi slepa koka trebala da ubode jedno jedino zrno kukuruza na dvorištu veličine 100m2 ako ne i većem...

Poenta u dosta projekata koje sam ja video na youtubeu je da se kao pokretač tj. deo koji omogućava rotoru da prođe kroz "kapiju" koristi elektromagnet. E sad, elektromagnet koristi struju a fora je u tome da napraviš sistem koji će proizvoditi više struje nego što je potroši, ono što je još primetno kod takvog dizajna je da perendev motor ne može sam za sebe da pravi pokretačku struju, najčešće se elektromagnet pokreće iz jedne baterije dok generator puni drugu kada se ona prva isprazni elektronika prebacuje punjenje na nju a troši se iz one druge-pune... Dakle, fora je dobiti više nego što potrošiš, to je dobra osnova kada se kreće u izradu perendevog motora od nule iz hobija jer ako pokušaš da napraviš perpetuvmobile bolje odustani odmah jer to još niko nije uspeo...

Problem je naravno u tome što svaki magnet ima i privlačnu i odbojnu stranu i to se nemože promeniti ali se lukavstvom može smanjiti privlačno dejstvo, postoje materijali koji blokiraju dejstvo čak i najjačih magneta, i to sam video na nekim projektima. Sve u svemu lepo je to za igranje ali da će neko od nas smisliti nešto baš efikasno pa makar tim svojim izumom napajao jednu jedinu sijalicu od 100W (naravno non-stop) to teško da će se desiti.
[ omniasoftns @ 02.01.2009. 22:26 ] @
O tome sam i ja razmišljao jer perendev generator ima akumulator, navodno samo za prvobitno pokretanjeo rotora od nule. Doduše ja ću svakako probati da napravim po nacrtu koji imam, jer nisam video na youtube ni jedan pokušaj sa tako precizno izrađenim motorom gde u rotor ide 18 a stator 12 magneta, a ima tri rotora i statora, gde rotori jedan od drugaog imaju pomak od jedne trećine razmaka između dva magneta. Znači to niko nije prikazao na youtube kao neuspeh. MIslim da postoji patent koji radi, a jedan od njih je perendev, a drugi od njih je onaj gde su prikazani ukršteni levkasti statori i rotori, odnosno dva levkasta rotora u krstu.
Štos mora postojati, to ne mora biti da je obavezno bez pomoći akumulatora, ali i ako pomaže akomulator da dodaje snagu za rotaciju i to je dobro jer proizvodi više nego što uzima.
A što se tiče onog naučnika što je pitao dali ja znam šta je to kilovat odnosno 300 KW konstantne snage, tačno je da nisam ikada video alternator ni od 20 KW ali eto vidim na internetu da postoje bosh kao i mnogo pristupačniji čak do 500 KW alternatori, samo treba pronaći silu koja će ih pokrenuti takve stvari postoje i niko od nas ne treba da ih izmišlja. E to samo što će ih pokrenuti, to po mom ubeđenju isto postoji, ali (takođe po mom mišljenju) ko je u tome uspeo neće na sva zvona da prikazuje pogotovo ne u tančine, svako gleda da zaštiti svoj rad i da ga proba unovčiti.

MOžete se samnom slagati ili ne to je vaše pravo ali da postoje nadolazeće indikacije na takve stvari to je nesporno.

http://www.huanqiu-motor.com/TFW.asp

[ nesavs @ 02.01.2009. 22:52 ] @
Rado bih to slikao ali nemam tehničkih mogućnosti.Inače nije moj dizajn nego kopije dizajna sa kako kažeš tubeta.A to su rotor i stator sa istoimenim polovima okrenutim jedni mrema drugima.Rotor postavljen na ležajevima 20mm.A stator na plastičnom kučištu.Ceo model je prečnika 150mm.Ali na žalost rotor se uvek ,,uzubi" u stator,čak ikada se startuje ručno(zavrti).Za ove druge konstrukcije sa kalemom ( Bedini kucaj na Googl) nemam volje.Konplikovanije je i verovatno i to ne radi zato što rotor uspori dok prelazi pored kalema koji indukuje struju za onoliko koliko ubrza dok ga kalem gura dok kroz njega teče struja.Prvo jedan doda pa posle jedan oduzme plus gubici.Tako da i od toga slaba vajda.
Asad malo nade.Magnet je metal u čijoj kristalnoj rešetci su svi atomi orjentisani u istom smeru.Tako da se i svi elektroni
kreću u istom pravcu.Dok se elektroni kreću u istom pravcu oni nešto pokreću (ja sam išao u školu dok je još elektron bio najmanja poznata čestica) što rezultira magnetnim poljem,koje izvire iz savernog pola i uvire u južni.

Kao što znamo iz fizike elektroni se okreću oko jezgra u atomu.Ako su elektroni tela i kreću se onda na njih deluje neka sila koja ih gura.Ni jedno telo se ne kreće samo od sebe.Možda ta energija koja gura elektrone dolazi sa sunca ili iz centra naše galaksije ne znam.Ali dok se kreću oni vrše neki rad.A u magnetu taj rad se vidi kao magnetno polje.

Pravi sveti gral mašinstva bi bila ta mašina koja bi uhvatila taj rad.I sumljam da ćemo je videti na internetu.


Pozdrav nesavs
[ Aleksandar Đokić @ 03.01.2009. 02:25 ] @
i sam kazhes da si bio davno u skolu, za elektrone u atomu vaze neki drugi zakoni i ne mozes da ih upotrebljas slucaj "lager oko magneta"
[ omniasoftns @ 03.01.2009. 10:05 ] @
Slušajte ljudi, dosta smo o svemu ovome pisali, davali linkove na kojima možemo videti neke relevantne stvari vezane za ovu temu. Kao što sam rekao, ako neko ima nešto konkretno neka okači na youtube, bilo da je uspeo ili da je doživeo neuspeh i jedno i drugo su korisne informacije za sve one koji bi se igrali oko iste stvari, ali barem ne moraju da plaćaju zbog iste greške. MOje lično mišljenje je da je ta stvar već izmišljena ali ko je došao do tog rešenja baš ne daje u javnost, način na koji je ostvario takav projekat.
Zato je moj predlog da se manemo filozofiranja i teoretisanja, ko želi da razmenjuje konkretna iskustva, svoje uspehe i neuspehe, neka izvoli preko ovog foruma. Ja sam rekao da ću napraviti model sa 3 rotora i statora po nacrtu koji je na netu (Modified Perendev Magnet Motor) kada mi stignu magneti, i to ću publikovati na youtube. Nije uopšte bitno dali će to raditi ili ne, bićemo bogatiji za jedno iskustvo, pa kakvo god ono bilo.
[ WAN @ 04.01.2009. 21:19 ] @
omniasoftns, da li je tvoj prijatelj isao da vidi taj generator ?




[ omniasoftns @ 04.01.2009. 21:51 ] @
Ne, nije dobio poziv na prezentaciju biće u prvom tromesečju ove godine tako su rekli, o svemu što je relevantno za ovu temu ostavljaću na ovom forumu, tako da sve molim "nemojte direktno da me kontaktirate, sve što znam ili dođem do saznanja ostavljam na forumu"
[ Black_eyed @ 05.01.2009. 11:08 ] @
Citat:
nesavs: Zdravo pre neki dan sam otkrio ovaj forum.Od Maja meseca sam upoznat sa ovim motorima.I ja isto pokušavam da napravim model koji radi.Posle nekoliko pokušaja naučio sam nešto o tim motorima ali još ni jedan nije radio.Izgleda da su na yoo tubu ti snimci namešteni.Ista sila koja zarotira rotor ga i zaustavlja pošto rotor uvek nađe ravnotežu sa statorom.Zato sam počeo da razmišlljam kako ustvari rade ti motori sa rotorom i statorom.Ti motori rade tako što stator stalno generiše promenu (polariteta) a rotor se toj promeni neprestano prilagođava tako što rotira. Sa stalnim magnetima je zo moguće izvesti tako što bi se magneti u statoru okretali oko svoje ose i tako menjuali polaritet.Za tu rotaciju je takođe potrebna snaga koja bi se skidala sa rotora.Međutim ona mora biti manja od snage rotora inače motor neće raditi.
Ili treba napraviti stalne magnete čije magnetno polje pulsira.Onda bi motor sigurno radio.

nesavs


Evo sta sam napisao 18.06.2008 (na drugoj stranici ove teme)

Citat:

eh, dzabe sam ucio el.pogone na fax-u :))))

OK, sada ozbiljno, na brzaka sam pregledao ove linkove koje ste ovde dali i nisam uhvatio sta je sustina rada magnetnog motora...
Mislim, ovo objasnjenje sa privlacenjem i odbijanjem magneta je objasnjenje rada i bilo kog elektro motora u zadnjih 150 godina. U cemu je razlika ?

Koliko vidim stator su izradili od stalnih magneta, OK, to nije nista novo, i sta onda stavis stalne magnete i na rotor i imas mogucnost za odbijanje i privlacenje magneta. Dobro, i onda izvedes rotor iz mirovanja i magneti pocnu da se privlace i odbijaju ALI ne vidim kako ce se rotor nastaviti okretati, jer kada prilazi nekom mag. polu imao privlacenje izmedju pola i rotora ali imamo i isto tako koceje rotora kada napusta polozaj kod tog pola (hocemo da odmaknemo magnete a polovi se privlace).
Kod elektromotora to je resene na razlicite nacine (npr. komutacijom kod DC motora) u zavisnost od konstrukcije motora.



Nemu tu vise nista da se doda...
[ WAN @ 05.01.2009. 22:25 ] @
Naravno da usled privlacnih sila, rotor se posle odredenog vremena zaustavi.
Moguce je napraviti takav motor ali pod uslovom da se stator povremeno pomera.
Na ovam linku http://www.youtube.com/watch?v=KJaPZngacek&feature=related nalazi se replikacija i detaljno testiranje nemackog magnetnog motora, i na kraju misterija zaustavljanja.





[ dobrid @ 06.01.2009. 09:56 ] @
Ako nije bio, evo linka kako se pravi magnetni motor
[ omniasoftns @ 06.01.2009. 10:44 ] @
Što se tiče Perendev magnet motora morate imati u vidu patentnu licencu za takvu stvar, ako neko misli da to pravi i komercijalizuje, koliko vidim ova stvar patentirana je još 2004 godine i evo dokument, sa zvaničnog sajta za internacionalne patente.

http://www.omniasoft.co.rs/vla...endevpemanentmagnetmachine.pdf

[ Black_eyed @ 06.01.2009. 11:41 ] @
Posto vidim da ivde ima ozbiljno zagrizenih ljudi da bace pare na ovo da bih mali savet...

Pre nego sto se bacite na narucivanje magneta i sl. stvari ulozite koju stotinu dinara u knjigu iz Teorije Elektricnih Masina. Jeste matematika malo glomazna za ljude netehnicke struke ali tu su vam objasnjeni svi principi pretvaranja elektro-magnetne energije u mehanicki rad.

Ako vec hocete da se bavite sa ovim logicno je da vidite prvo zvanicnu teoriju pa se onda bacajte na alternativu.
[ marko876 @ 06.01.2009. 21:43 ] @
nije lako sa magnetima,postoji lakse resenje :)
[ omniasoftns @ 06.01.2009. 22:45 ] @
Ajde leba ti, prosvetli nas, reci šta je u pitanju.
[ dobrid @ 08.01.2009. 10:36 ] @
Moje neko mišljenje je da ovaj motor nije perpetum,zato što koristi energiju magneta za okretanje,e sad koliko će ti magneti da traju da bi se rotor okretao makar imalo, to je pitanje koje verujem svi postavljaju.
Gledajući mnoge klipove i slike ovog motora primetio sam, a i mnogi od vas, da na vrhovima magneta rotora ili statora se postavljaju mali polumeseci od izolatora od nemagnetnog materijala tako da izvor magnetnog polja nije okruglog oblika,već ono dobija elipsast oblik, a sve u cilju da se dobije magnetno polje odredjene jačine i oblika(smera), koje će u sadejstvu sa poljima drugih magneta stvoriti takvu silu da se rotor ovog motora okreće.
[ anon157690 @ 08.01.2009. 11:02 ] @
Citat:
dobrid: Moje neko mišljenje je da ovaj motor nije perpetum,zato što koristi energiju magneta za okretanje,e sad koliko će ti magneti da traju da bi se rotor okretao makar imalo, to je pitanje koje verujem svi postavljaju.

Ako se ne varam vek trajanja klasičnih feritnih magneta je oko 400 godina a neodijumskih i više.
Citat:
dobrid:Gledajući mnoge klipove i slike ovog motora primetio sam, a i mnogi od vas, da na vrhovima magneta rotora ili statora se postavljaju mali polumeseci od izolatora od nemagnetnog materijala tako da izvor magnetnog polja nije okruglog oblika,već ono dobija elipsast oblik, a sve u cilju da se dobije magnetno polje odredjene jačine i oblika(smera), koje će u sadejstvu sa poljima drugih magneta stvoriti takvu silu da se rotor ovog motora okreće.

Pa nisi rekao ništa novo, "mali polumeseci" kao što si i sam zaključio oblikuju magnetno polje tako da bude što efikasnije, minimizira se privlačno dejstvo magneta i ništa više. Materijal tog tipa ima npr. u hard diskovima na aktuatoru.

poz
[ nesavs @ 08.01.2009. 13:15 ] @
Matrijal koji usmerava magnetno polje,polu mesec,ima ga u hard diskovima?Predpostavljam da mislite na magnetni štit?
Materijal koji možete upotrebiti kao magnetni štit je čelik.Za probu možete uzeti kuhinjski nož i na njegovo sečivo prisloniti magnet.Sadruge strane sečiva pokušajte privući neki gvozdeni predmet.Videćete da to nije moguće zato što čelik blokira magnetno polje sa druge strane čelika.
Za sada sam samo tej matrijal otkrio kao dobar štit za magnetno polje.Ako neko sazna za neki drugi matrijal neka napiše na forumu.
Zdravo
[ franjo_tahi @ 12.01.2009. 13:35 ] @
Negdje sam pročitao za materijal B... nekako, koristi se umjesto olova za lovačku sačmu.
[ Im wolf coyote genius @ 12.01.2009. 15:09 ] @
Narode tema je odlicna, svaka cast na postavnjenoj temi!

Probajte sa trafo limom po mogucnosti da bude sto tanji (0.35) sa vise silicijuma ima ga u starijim tipovima transforamtora
[ milan25011976 @ 12.01.2009. 23:46 ] @
Zdravo svima
Stize novi clan,zaljubljenik u alternativnu i free energy.
Inace sam spediter na Aerodromu Beograd
Svi oni koji hoce da uvoze magnete, evo mojega "doprinosa" zajednickom projektu u vidu besplatno zavrsene procedure carinjenja za magnete, svakome kome zatreba( a zatrebace svakome ko bude uvozio vrednost vecu od 20 EUR jer takvi su nam na zalost propisi).


Stopa carine je 1 % a porez naravno 18%,plus troskovi magacina,iskupa dolazne dokumentacije i fiksnih taksi(cca 4000 din)

Inace sam pregledao sve moguce snimke raznih magnetnih motora( sam nemam mogucnosti da probam nesto slicno) , a i deluje mi vrlo neuverljivo (ovo bi bilo ravno pronalasku svetog grala i ni jedna zavera naftnih kompanija i sl. ne bi imala sanse da sakrije ovakvo nesto od ostatka sveta odnosno da odgodi siroku primenu. Pogledajte samo smrzntu Evropu ovih dana-kukaju da im Rusi odvrnu slavinu, a u stvari kao imaju perpetum u "dvoristu").Mnogo losi snimci prate sve ovo( a je se ne mogu sloziti da su losi zato sto pronalazaci kao brane svoj izum). Pa na snimku se vidi radni deo masine, ali se recimo ne vidi sam cosak njenog rama(koga nema sta da krije pronalazac,osim ako baz kroz taj cosak nije provucen recimo strujni kabal)
Bas me zanima sa kakvim ce utiscima doci ovi ljudi sto kane put Minhena.
Molim doticnog kolegu da obavezno objavi rezultat.
[ franjo_tahi @ 15.01.2009. 09:24 ] @
Ne znam da li je tko postavio, u Hrvatskoj:

http://www.artas.hr/

ima dobar izbor magneta...
[ anon157690 @ 15.01.2009. 17:37 ] @
Citat:
franjo_tahi: Ne znam da li je tko postavio, u Hrvatskoj:
http://www.artas.hr/
ima dobar izbor magneta...


Jedini je problem što recimo valjkasti magnet dužine 15mm košta oko 252 din/komad
+ isporuka izvan HR 0-5kg / 500,00 kn tj. oko 6300 din
+ ono što se ne vidi na prvi pogled: "Svaki pojedinačni račun mora biti viši od 500 kuna."

Znači 100 ovakvih magneta isporučenih do Beograda npr. bi koštalo ni manje ni više nego: 31.500,00 dinara... katastrofa.
[ omniasoftns @ 15.01.2009. 17:58 ] @
Ja ne znam šta neki od vas misle, da je to sitnica u ceni, da možete to napraviti za tepsiju ribe. Za iole ozbiljan projekt koji je već podrobno opisan na ovim stranicama, treba vam za tri rotora i tri statora, morate imati ozbiljne ležajeve, kao i veoma čvrstu konstrukciju jer je odbojna snaga tako jakih magneta ogromna, zatim čelične prstonove u koje se ubacuju magneti radi usmeravanja magnetizacije i na kraju treba da se kupe najjači permanentni magneti koji se mogu naći na tržištu, takva investicija može doneti željeni uspeh a to košta sigurno najmanje 1.500 evra.
I u Srbiji se mogu kupiti najjači NdFeB permanentni magneti koji postoje, a dole je i dopiska koju sam imao sa njihovom komercijalom.


Evo nekih cena magneta Neomidijum Boron koji se uglavnom koriste za izradu motora


Item 1. Cylinder NdFeB N48 Magnet
Dia 20x40mm
Magnetize through thickness
Quantity:54pcs
Price: USD 6.4/pcs

Item 2.Cylinder NdFeB N48 Magnet
Dia 20x40mm
Magnetize trough diameter
Quantity:36pcs
Price: USD 7.80/pcs


Item 1
Size:Dia20xT 40mm,
Material:Neodymium magnets N50,
Tolerance:+/-0.1mm,
Coating:Nickel,
Magnetization:magnetize thru thickness
QTY: 54 pcs
Price: USD 9.40/pc


Item 2
Size:Dia20xT 40mm,
Material:Neodymium magnets N50,
Tolerance:+/-0.1mm,
Coating:Nickel,
Magnetization:magnetize thru diameter,
QTY: 36 pcs
Price: USD 11.10/pc
Amount:USD 183.60

Transportni troskovi USD 480 :
Isporuka 3 nedelje,
Placanje 50% avans,50% pre isporuke


Srdacan pozdrav

Milan Djordjevic
Menadzer Prodaje

EUROPROCESS d.o.o
www.europrocess.co.rs
Gospicka 9, 11000 Beograd

tel +381 11 2831 142
fax +381 11 2831 141
e mail: [email protected]
[ superbaka @ 15.01.2009. 18:30 ] @
prilicno sam vam dozvolio ali vi ste preterali sa postavljanjem komercijalnih linkova i informacija...