[ Beli Mag @ 13.05.2008. 19:48 ] @
imam problem kad primam mail... tj. kad imam zakacen fajl, u najvecem broju slucajeva se preimenuje u .DAT fajl. nekad moram da nagadjam koji je stvarno format pa da ga preimenujem u avi, pdf... ali to je zamorno. kako da podesim da mi pokazuje extenziju koja i jeste? znam da je neki mali klik ali se nesecam...
[ Aleksandar Vasic @ 13.05.2008. 19:55 ] @
ja sumnjam na neki virus, jer ako iz svojeg mail clienta direktno stisnesh save attachment on ce ih zapamtiti u verziji toj u kojoj jeste fajl....
[ Beli Mag @ 13.05.2008. 20:02 ] @
tacno je da ga zapamti u DAT fajlu ako ga snimim SAVE AS, ali kad ga preimenujem u PDF ili AVI (kao sto bi trebao da bude), onda se normalno startuje. to nije za sve formate slucaj.
[ Aleksandar Vasic @ 13.05.2008. 20:06 ] @
ne, pazi kada ti stigne mail, nemoj da ga otvarash dvoklikom nego samo ga markirash da ti u donjem prozoru prikaze mail ( govorim o outlook-u) i onda ces sa desne strane imatu spajalicu, kliknes nju i stisnes save attachment...
[ Beli Mag @ 13.05.2008. 20:09 ] @
ma znam za to. nije u tome problem. hocu da mi najnormalnije ispisuje extenziju fajla koji je i poslan. pa niko mi ne salje DAT vec pdf, avi, vmw.... zelim da mi tako i bude u attachemntu. to je moj problem... kako?
[ Aleksandar Vasic @ 13.05.2008. 20:14 ] @
pa pazi, rekoh ti normalno je da sachuva u pravoj ekstenziji, meni se nije deshavalo da zapamti u bilo kojoj drugoj, tako da moguce da je neki virus...