[ zenith @ 15.05.2008. 00:52 ] @
Hteo bih da postanem radio amater, zanima me gde mogu da nadjem neki svež spisak klubova po Beogradu, konkretno me zanima teritorija Čukarice. Može li mi neko pomoći?

P.S. Gledao sam na stranici Saveza Radio-amatera Srbije, i nisam nasao nikakve kontakte. Jedino sam pronasao oznake: YU1AGK, YU1AZK, YU1AGL. Kako da ih pronadjem?
[ Dragoslav Krunić @ 17.05.2008. 12:14 ] @
Ja mislim da ih u opšte nema na Čukarici, makar ne na Banovom Brdu i okolini (neka me neko ispravi ako grešim). Međutim, to i nije neki problem. Meni nije bilo teško da idem čak u radio-sekciju "Kozara" YU1AAV (Jurija Gagarina 210) skoro svakog dana na obuku, a živim na Čukaričkoj padini. Sada je to mnogo lakše jer imaš direktnu liniju 89 do tamo.

Što se tiče obuke u YU1AAV, čika Slavko YU1SB je svakog dana tamo u 12h i 18h i vrši obuku mladih (i matorih hehe) telegrafista. Ako si zainteresovan, reci.


73, YU2DRA
[ jonathan @ 18.05.2008. 11:06 ] @
YU1AGK - Radio-klub "Čukarica", Požeška 41
YU1AGL - PPS radio-kluba "Čukarica"
YU1AZK - Radio-klub "Železnik", S. Supanca 15

Adrese su jako stare, a i ne bih znao da li su klubovi još aktivni.

Alek
[ Dragoslav Krunić @ 18.05.2008. 21:52 ] @
Vidim da na QRZ.com nema nikakvih podataka (osim za YU1AZK), a ni na klasetru ne vidim te znake. To možda i govori o aktivnosti tih klubova. Bilo bi lepo da čovek kaže gde tačno živi, jer je Čukarica širok pojam :)

Inače sam i ja tako tumarao po Beogradu, tražio klubove (prijatna atmosfera se podrazumeva) pa na kraju otkrijem YU1AAV...

73, YU2DRA
[ YZ1ZV @ 14.06.2008. 11:03 ] @
Svuda pođi u AAV dođi xexe

pozz de YU9DX