[ nemanjal @ 15.05.2008. 09:52 ] @
Mogu da primam ali nemogu da saljem poruke preko outlook expressa! Podesio sam sve parametre koje sam dobio od lokalnog provajdera ( pop3.w802.net i smtp.w802.net)
Javlja mi porukom o gresci ovo:

This message could not be sent because one of recipients was rejected by server. The rejected e-mail address was [email protected].
Subject response:'550 relay not permitted, port 25, secure[SSL]:
no server error:550,
error number: 0x800ccc79
[ StaX @ 15.05.2008. 09:55 ] @
[email protected]
Cija je to adresa?
[ bakara @ 15.05.2008. 21:25 ] @
a najbolje je sto http://gmial.com/ stvarno postoji...
[ nemanjal @ 16.05.2008. 17:47 ] @
to je bio moja mali lapsus za @gmial Mislio sam na @gmail.com, ali nema veze. Dakle nije samo u pitanju slanje poste na tu adresu nego i na ostale adrese kao sto su @eunet.co.yu, @yahoo.com, @hotmail.com itd... Da ponovim jos jednom, mogu da primam ali nemogu da saljem poruke. Izbacujem mi gore navedene greske

[ Aleksandar Vasic @ 16.05.2008. 18:26 ] @
proveri da li si dobro podesio podesavanja za smtp server, tipa port, ssl etc...

Ovo su podesavanja za tvoj provajder:

POP3
* pop3.w802.net
Secure POP3
* pop3.w802.net, uz uključenu SSL ili TLS enkripciju
IMAP
* imap.w802.net
Secure IMAP
* imap.w802.net, uz uključenu SSL ili TLS enkripciju
SMTP
* smtp.w802.net
Webmail
* webmail.w802.net

[Ovu poruku je menjao Aleksandar Vasic dana 16.05.2008. u 19:47 GMT+1]
[ Brkic @ 21.05.2008. 16:26 ] @
Takodje i ja imam isti problem preko SBB-a
postu primam ali ne mogu da posaljem,probao sam preko dosta programa za mail ali uvek isto.

Kada je racunar spojen direktno sa modemom nece ali kada racunar spojim na router onda sve radi OK

Ima li neko ideju sta se desava,zasto nece kada je spojen direktno sa modemom,rusio sam windows ali uvek isti problem. Probavao sam sa drugim nalozima i uvek isti problem.
Inace kada taj mail nalog ubacim u neki drugi racunar tamo radi,kao da je racunar zacaran.
[ Aleksandar Vasic @ 21.05.2008. 17:33 ] @
pa znaci da je problem u tvom outlooku i/ili operativnom sistemu...
[ calexx @ 21.05.2008. 20:08 ] @
Citat:
Brkic: Kada je racunar spojen direktno sa modemom nece ali kada racunar spojim na router onda sve radi OK
Da li internet uopšte radi kada prebaciš računar sa rutera na modem?
[ Brkic @ 22.05.2008. 15:32 ] @
Internet radi u oba slucaja bilo router ili direktno na modem samo slanje mail-a ne radi direkt

Mislio sam i ja da je do OS i stavio drugi Win i opet isti problem,probam sa Linux-om i sa njim radi sve OK,
sada je pala sumnja na drajver za Lan jer je on uvek isti.
Kada se spojim na modem preko USB-a onda sve radi OK,znaci definitivno drajver za LAN,nasao sam i jednu stariju verziju drajver-a ali i sa njom pravi problema,LAN je integrisan.
Nisam probao ubaciti PCI Lan karticu i preko nje probati,verovatno bi radilo jer bi bili drugi driveri.
[ Aleksandar Vasic @ 23.05.2008. 23:32 ] @
proveri da li ti neki antivirus ili firewall blokira smtp port....