[ TVMANIJAK @ 16.05.2008. 00:11 ] @
Umro je moj POWER MAC g5 Bog da mu dusu prosti! Zelim da mu uradim reanimaciju! Salu na stranu!
Evo simtoma smrti:
Lepo je radio duze vremena i jutros kad sam ustao imam sta da vidim na ekranu poruka na 4 jezika da se resetuje racunar, i ja to uradim i posle toga vise nije hteo da se upali, ni da se cuje njegov zvuk na pocetku, znaci kad se pritisne dugme za paljenje samo jednom zasija lampica i ugasi se ista dok ventilatori idalje vrte, probao sam sa novom grafickom i nista, izgleda da nije ona, mada sam probao sa obicnom AGP karticom ne znam dali gresim, uglavnom on meni vise ne radi a potreban mi je! Pricajte sta bi moglo da bude da probam da ga ozivim!
[ madamov @ 16.05.2008. 07:20 ] @
Tvom Power Macu je naverovatnije otišla matična ploča. Ono što si zatekao na četiri jezika je tzv. kernel panic i najčešće je rezultat nekog hardverskog problema. Mora u servis, tj. problem se nikako ne može rešiti softverski, nažalost.
[ TVMANIJAK @ 17.05.2008. 16:05 ] @
MOJA SIVA ZVER PONOVO RADI!!!!
Evo kako sam resio problem, neko mi je rekao da mozda proradi ako kad pritisnem dugme za paljenje drzim jedno 5 10 sekundi, i evo sta se dogodilo, kad sam to uradio negde posle 5 sekundi se zacuo malo zvucnik i posle kad sam pritisnuo da upalim ponovo se cula rika mog leoparta, sad ponovo prede!!! HVALA SVIMA!!
[ madamov @ 18.05.2008. 10:26 ] @
Resetovo si tzv. Power management unit time što si držao dugme. Bojim se samo da to nije "privremeno" rešenje.
[ noki@ @ 31.05.2008. 05:00 ] @
Vrlo lako moze da bude i do ram memorije.
[ TVMANIJAK @ 21.08.2008. 19:54 ] @
Ajmo jovo nanovo!!! Sve po starom nece da upali, ni sa ni bez rama, ni sa ni bez hdd......................
[ madamov @ 21.08.2008. 21:48 ] @
Pretpostavljam da ponavljanje postupka od prošlog puta nije urodilo uspehom?
[ TVMANIJAK @ 19.01.2009. 20:27 ] @
Moj MAC je vec duze vreme kod doktora, izgleda, daj boze, da je samo problem sa napajanjem, jer nisam imao ups!
Cekam da me zovu da vidim sta ce biti sa mojom zveri!