[ Ivan Tanasic @ 19.10.2001. 18:25 ] @
Kako izstampati ono sto se nalazi na ekranu (u dosu).

Znaci program treba rezultate da izbaci prvo na monitor, da odradi par stvari, da doda tih par stvari na monitor i onda sve to (sa monitora) isprinta. E kako ide ovaj deo sa printanjem ?
[ Milan Aksic @ 19.10.2001. 20:35 ] @
Pa ovo sa monitorom ti je lako jer sve sto printf izbaci salje u stdout tj. na monitor(osim ako je redirektovan). A sada ako ti je potrebna vec kontrola koristi fprintf i ubaci da salje u stdout i onda odatle kontrolisi.
Sada za stampanje, dovoljno je da uzima iz stdout-a. Pogledaj u dos.h da nadjes neku funkciju za stampanje.
[ Ivan Tanasic @ 19.10.2001. 21:18 ] @
passanger: bio si blizu

nasao sam nesto vise o tome, i uskoro cu postovati artikl na moj sajt, pa citajte

inace tu rade sa fprintf koji inace salje na stream koji odredis. po standardu salje na stdout, al ja nisam znao kako da ga bacim na stdprt (il kako se vec zvase), sad sam nasao, i stvar je laka... znaci uskoro ce biti postovan ovde link do tog teksta

[Ovu poruku je menjao Gojko dana 22.10.2001 u 04:31 PM GMT]
[ Milan Aksic @ 19.10.2001. 22:56 ] @
Pa da bre, koristi fprintf. Mozes i da ga posaljes u obican fajl pa da ondande uzimas a ako ti ide tesko onda redirektuj stdout.
[ Ivan Tanasic @ 21.10.2001. 20:59 ] @
E a jel moz da odstampas nesto u boji tako npr???

Za primer obojim tekst i saljem ga na stdout, mislim to bar nije problem, e sad jel moze da se isto tako oboji tekst (npr. conio.h) i onda posalje na printer? mislim moze, al oce li to printer izstampati (pod uslovom da je u boji naravno ;))