[ zmilan @ 21.10.2003. 10:19 ] @
Imam problem sa ucitavanjem *.Dsr fajla u okviru projekta. Naime, dobio sam na odrzavanje jedan projekat koji radi na korisnickom racunaru, ali kad ga donesem kod mene prijavljuje gresku prilikom ucitavanja odredjenih *.Dsr fajlova, zbog cega ne mogu da kompajliram kod a ni da koristim sve funkcije iz tog programa. U dokumentaciji nisam uspeo da pronadjem nista sto bi me uputilo na neko resenje. Ima li neko neku ideju kako bih mogao da resim ovaj problem. Unapred hvala!
[ mladenovicz @ 21.10.2003. 10:32 ] @
Koja se greska tacno javlja? Verovatno ti fali (ili nije registrovan) neki DLL ili OCX. Sta ti Dsr fajlovi predstavljaju? Reporte?
[ DraganK @ 21.10.2003. 21:44 ] @
Dsr je oznaka za ActiveX designer. Recimo, može kada u projekat uključiš DataEnvironment, ili DataReport, ili DHTML designer i slično... U pitanju su dll fajlovi i njih instaliraš kada instaliraš VisualStudio, tamo pod neku opciju "More ActiveX designers". I to samo kod Enterprise verzije.

Otvori vbp file iz notepada, pa pogledaj da li imaš sve referencirane dllove na sistemu. Posle ih nadji, iskopiraj i registruj kod sebe. Samo pazi, time kršiš autorska prava...

p.s. Ako projekat radi nešto sa bazama, 99% da je u pitanju DataEnvironmentDesigner!
[ zmilan @ 21.10.2003. 22:30 ] @
Hvala na pomoci, ja sam editovao sam .Dsr fajl, ali on sadrzi samo podatke o velicini forme i kod iz forme, probacu sa editovanjem .Vbp - a. Inace u pitanju su ili DataEnvironment ili DataReport. Ako imate jos koju ideju pisite, ovo me bas muci...
Hvala jos jednom.
[ mladenovicz @ 22.10.2003. 10:01 ] @
Siguran sam 99% da je pitanju DLL koji fali ili nije registrovan. Jos uvek nisi napisao koja se greska javlja.
[ zmilan @ 22.10.2003. 22:03 ] @
Bio sam zauzet resavanjem nekih problemcica... U pravu si, nedostajao je actrpt.dll koji ide uz ActiveReports. Resio sam tako sto sam ga preneo sa racunara klijenta. Hvala puno, ja sam malo nov sa VB-om, ali snalazim se...
[ mladenovicz @ 23.10.2003. 10:09 ] @
Data Dynamics Active Reports?
E ti reporti su dosta dobri.