[ milas @ 22.05.2008. 20:18 ] @
Da li postoji neki Wireless Access Point ali da radi na sledeci nacin, dakle, imam antenu i nju hocu da spojim na AP, a da od njega takodje idem bezicno (jedno 10-15m) do mog racunara na kojem imam TP-LINK USB Wireless ?
[ tox master @ 25.05.2008. 15:57 ] @
koliko sam shvatio tebi treba repeater mode.
gomila uredjaja ima tu funkciju (ovislink 5460ap npr) mada su u principu bolji oni sa dve antene gde sa jednom prima signal pd provajdera recimo a drugom salje taj signal dalje.

pozdrav
[ milas @ 27.05.2008. 19:23 ] @
E to mi upravo treba. Da li neko ima iskustva sa tim, kako to radi ? I koji je uredjaj dobar ?
[ tox master @ 27.05.2008. 22:07 ] @
pozdrav

ovde imas objasnjenja kako to uraditi a sto se tice uredjaj to zavisi od tebe i koliko si para spreman dati.
recimo ovislinki 5460ap najvise nudi za svoju cenu pa ti odluci...
http://www.elitesecurity.org/t...-WL-AP-WISP-Universal-Repeater
[ pera_konjevic @ 02.06.2008. 14:20 ] @
Da li neko zna da li postoji takav uredjaj ali od TP-LINKa (posto su mi njegove kartice), a po mogucstvu sa dve antene ?
[ dejan_osipaonica @ 02.06.2008. 22:29 ] @
Primer koji je ovde naveden sa dve antene ne funkcionise na gore opisan nacin da jedna prima a druga salje signal.Doduse postoje i takvi uredjaji ali im cena nije bas pristupacna cak je i varijanta sa dva ap-a jeftinija.
Konkretno je problem sto ljudi mesaju n standard sa bg standardima kod kojih se koristi jedna antena za razliku od novijeg n koji prima signal na vise antena a sve zbog podizanja kvaliteta veze.