[ darkol @ 22.05.2008. 22:46 ] @
Da li smatrate back linkove iz kataloga linkova jakim ili ne?




[Ovu poruku je menjao misk0 dana 23.05.2008. u 09:35 GMT+1]
[ BalkanFriendFinder @ 08.06.2008. 19:43 ] @
katalozi linkova su beskorisni...imam linkove u 10 kataloga a nijedan klik...jednostavno ljudi radije traze na googleu ili yahoou nego da pregledavaju kataloge linkova...bezveze...
[ Davor Vlajkovic @ 08.06.2008. 19:56 ] @
Generalno se slažem - da bi se imalo koristi od 'kataloga linkova', isti bi trebalo da budu odlično pozicionirani i sa vrlo velikom posećenošću. Dok je kod nas situacija obično suprotna, mnogi krenu da prave farme linkova kako bi povećali sopstveni rejting koristeći se rejtingom onih koje linkuju (pošto linkovanje sajtova obično uslovljavaju kačenjem sopstvenog linka na iste)...
[ D.i M.e @ 09.06.2008. 10:23 ] @
Citat:
BalkanFriendFinder: katalozi linkova su beskorisni...imam linkove u 10 kataloga a nijedan klik...jednostavno ljudi radije traze na googleu ili yahoou nego da pregledavaju kataloge linkova...bezveze...


Ne mogu u potpunosti da se složim. Sve zavisi od više faktora: tematike sajta, kakva je struktura posetilaca, koliko uopšte može da bude posetilaca za tu oblast.

Ja sam recimo radio jedan domaći sajt koji se odlično nalazi na pretraživačima i dolaze ljudi odatle ali opet jednako ili više ljudi dolazi iz kataloga. Tematika sajta je takva da tu nema mnogo zainteresovanih pa se zato i možda primećuje ona poseta iz kataloga. E sad, i u katalogu zavisi da li ćete izabrati dobru kategoriju, kakav opis ćete staviti, kolika je tu konkurencija... Tu još ostaje i taj „back link“ koji nešto znači pretraživačima

Za male i nove sajtove preporučujem prijavu u kataloge, ali ne u bilo koje, nikako u one koje traže da i vi ostavite vezu prema njima. Ima jedna stara tema ovde gde je bio spisak, mislim da je ona trebalo da bude očišćena od neaktivnih kataloga i da bude izdvojena, ovako vidim da se stavljaju linkovi i u novim temama i nemamo neki centralni izvor.