[ sudija @ 19.10.2001. 20:44 ] @
E ovako,

ja bih da stavim u skriptu sad komandu /restart i jos par opasnih komandi po Server.

Pa bih volio da se osiguram od slucajnog klikanja ... znate kako je :)

Kako da stavim komandu /restart u skriptu, a da me on pita "Da li ste sigurni da zelite da Restartujete Server?" i da imam na raspolaganju OK i Cancel ili tako nesto?
[ CONFIQ @ 19.10.2001. 20:53 ] @
stavi na alians
Code:
restart $iif($input(Jel ste sigurni da ocete da nastavite,8,restartovanje),restart)


P.S. Svida mi Signature

[Ovu poruku je menjao C0NF0RTY dana 19.10.2001 u 08:59 PM GMT]
[ sudija @ 19.10.2001. 21:05 ] @
Hehhehe, LOL, signature je samo realan ;)

A kod sam ja stavio u aliases, ali nista se ne dogadja kad kliknem neku komandu ... ako moze to malo detaljnije, nisam ja programer :))))
[ CONFIQ @ 19.10.2001. 21:29 ] @
uhhhhhhhhh
ovako
alians je ustvari precica nekih komanda
naprimer ako stavis
cs msg chanserv $1-
onda slobodno mozes da otkucas (na command line znaci tamo gde se dopisujes sa ostalim ljudima)
//cs help
onda ce mirc automatski da konzumira skriptu koja je napisana na alians posto se prva rec nalazi na alians i onda ce mirc da posalje komandu serveru ovako
msg chanserv help

isto tako to vazi i sa komandom "restart"
posto je prva rec na alians onda ce mirc da trazi prvu rec koja se nalazi na alians i po toj komandi ce da postupi

znaci moraces svaku komandu tako da napises kao sto je restart i ostalo


sa ovim code sto sam ti napisao mozes slobodno napisati //restart
i da proveris jel radi
[ gagi @ 19.10.2001. 22:52 ] @
mislim da moze i ovako,stavi ovo u alias

/restart { echo $?!="Dali ste sigurni da ocete da nastavite" }

to je samo za pitanje, sada samo trebas da stavis if..then..else if...
yes = $true
no = $false

heh' otkad nisam nista radio...mislim da bi tako trebalo, ak se jos dobro sjecam...
[ gagi @ 19.10.2001. 23:02 ] @
Ah rece da nisi programer, ev' ti onda ovo pa ti samo ubaci u alias i stavi komande koje ti trebaju......

/restart {
set %restart $?!="Dali ste sigurni da zelite da nastavite?"
if (%restart == $true) { echo -a Komanda za Yes }
else { echo -a Komanda za No }
}
[ sudija @ 19.10.2001. 23:20 ] @
Ih, meni treba da iz PopUp Window-a dam komandu i da dobijem konfirm dijalog.

Znaci, odem na Status ikonu u mIRC-u, kliknem dugme RESTART, i da to dugme prije nego sto uradi /restart Servera, priupita mene da li sam normalan :)
[ CONFIQ @ 19.10.2001. 23:57 ] @
objasni malo bolje nisam razumeo
p.s. Gde je ta status icon-a?

[Ovu poruku je menjao C0NF0RTY dana 19.10.2001 u 11:58 PM GMT]
[ gagi @ 20.10.2001. 01:30 ] @
Heh, ak' sam dobro shvatio ovo ti treba. Da odes na status kliknes desnim tasterom misa na "Restart" zatim te pita "dali si ti covjece normalan" i ti odgovoris na to pitanje i onda restartujes (diskonektujes ?) server ili ako nisi htjeo da te ostavi na serveru? Ak' je to to, onda samo stavi ovo sve u remote:

alias restart {
set %restart $?!="Dali si ti covjece normalan?"
if (%restart == $true) { quit }
else { halt }
}
menu status {
Restart:/restart
}

Ak' zaglavi onda pojasni bolje sta zelis jer nisam bas nesto dobro skonto...

Sretno!


[Ovu poruku je menjao gagi dana 20.10.2001 u 01:31 AM GMT]
[ sudija @ 20.10.2001. 01:52 ] @
gagi,

legendo!

Ovo radi savrseno, sad samo jos da me naucis sta sa ostalim komandama (imam neke komande koje bi da budu isto ovako SECURED, a nalaze se u menu-u na Channel Popups, znaci mishem desni klik na prozor kanala ... a isto vazi za komande u MenuBar-u i NickList-u)

[ sudija @ 20.10.2001. 01:53 ] @
Citat:
C0NF0RTY je napisao:
objasni malo bolje nisam razumeo
p.s. Gde je ta status icon-a?

[Ovu poruku je menjao C0NF0RTY dana 19.10.2001 u 11:58 PM GMT]


znas ono ...

ide Status, pa idu kanali na kojima chatujes, pa idu prozori sa nickovima ljudi sa kojima chatash.

[ CONFIQ @ 20.10.2001. 02:04 ] @
ah mislis na status popus (ali ja nevidim nikakvu ikonu tamo)
[ BobMarley @ 20.10.2001. 02:34 ] @
i meni se sviđa signature , mozda zato sto ga ja upotrebljavam jos od uclanjenja !

ZASTO MENI VEC POLA GODINE NITKO NIJE REKAO DA MU SE SVIĐA MOJ SIGNATURE. a ovaj odma dobio pohvalu


ccc
[ gagi @ 20.10.2001. 03:20 ] @
Samo izmjeni komende koje tebi trebaju. Ja sam stavio "quit" za diskonket sa servera, ti skini i stavi sta ti treba. Za druge popups u menu imas isto; channel, query, nicklist, menubar a ja sam ti stavio status, jer to si trazio.


Sretno!
[ CONFIQ @ 20.10.2001. 10:45 ] @
Citat:
BobMarley je napisao:
i meni se sviđa signature , mozda zato sto ga ja upotrebljavam jos od uclanjenja !

ZASTO MENI VEC POLA GODINE NITKO NIJE REKAO DA MU SE SVIĐA MOJ SIGNATURE. a ovaj odma dobio pohvalu
:) :)

ccc

ma ne ...
fora je u tome sto hvali da je linux bolji od win-a a ovde skriptuje mirc u win-u
[ sudija @ 21.10.2001. 02:29 ] @
Citat:
C0NF0RTY je napisao:
Citat:
BobMarley je napisao:
i meni se sviđa signature , mozda zato sto ga ja upotrebljavam jos od uclanjenja !

ZASTO MENI VEC POLA GODINE NITKO NIJE REKAO DA MU SE SVIĐA MOJ SIGNATURE. a ovaj odma dobio pohvalu
:) :)

ccc

ma ne ...
fora je u tome sto hvali da je linux bolji od win-a a ovde skriptuje mirc u win-u



hehehhe aj me nauci linux pa cu u njemu skriptovati ... zar uopste postoji mirc za linux?
:)

[ Floyd @ 21.10.2001. 08:05 ] @
ma je**s mirc
[ Zoran Rašković @ 22.10.2001. 15:17 ] @
pa bre imas i one fore sa dijalozima proslo je dosta od kad sam to radio a \li ima fora
u remotes postavis definiciju dijaloga
znaci ono kaoo

dialog exit {
name blabla
text blabla
kontrole ok i cnacle blabla... chitaj help vishe blablablaaa
}
i posle stavis u alias ili popups gde vec ti treba stavis naprimer

Quit:/dialog -vma exit exit

tako je nesto prouci ga malo i ima da sljaka super

ima bre mirc za linux sta ti je.
[ CONFIQ @ 22.10.2001. 16:51 ] @
mislis preko http://www.winehq.org ?

ajde mi kazi jel ti se mirc zamrzne kada koristis linux?

P.S. Kada otvaras dialog u mirc-u ne postoji komanda "name"
[ gagi @ 22.10.2001. 18:46 ] @
mIRC za Linux? Postoji IRC klient, al' da mIRC postoji za Linux nebih reko ...

Pa moze i sa dialog, al' za ovo sto mu je trebalo ono je dovoljno i puno jednostavnije nego dialog da mu radim. Mada ja vise korstim dialog, jer komanda $?! je samo za "Yes" i "No". ( a to je ovom tipu i trebalo)

A nepostoji komanda "name" u dialogu, al' covjek je vjerovatno mislio na
/komanda name id ...


Neg' jel se iko od vas bas bavi mirc scripting?!? Ja nepamtim kad sam sjeo i nesto uradio, mnogo sam zaboravio - pa rek' da vidim radi li ko sta ovde ...


[ Zoran Rašković @ 22.10.2001. 19:21 ] @
pa nije name nego text ili label vidis da sam i ja sve zaboravio a inache pre 2 godine sam radio skriptu sa dijalozima i svim forama, TranceScript ali nisam je potpuno zavrsio.....
inache moze u mIRC-u svasta da se napravi
pazi kad sam video na xcalibre.net ima neka skripta koja ima podrsku za web cam zamisli !!!!
[ CONFIQ @ 22.10.2001. 19:44 ] @
Citat:
gagi je napisao:
mIRC za Linux? Postoji IRC klient, al' da mIRC postoji za Linux nebih reko ...

NE postoji mirc za linux i nikada nece da se napravi ali postoji fora (ne znam kako voleo bi da Judge Dred nam objasni)
Citat:
...jer komanda $?! je samo za ...

hehehe ocigledno da si malo Demode :D posto postoji u verziji 5.9+ "$input" koji mozes da menjas dialog i title dialoga koji se pojavi (for more info type //help $input) !!!
Citat:

Neg' jel se iko od vas bas bavi mirc scripting?!? ...

Ja sam se ranije bavio dok mi nije crko HD i u HD-u mi bilo GOMILE sata radova pod mirc-om... od tada nemam nameru da pocnem iz povetka!!! ali mogu da kazem da znam veoma dosta oko mirc-a
Citat:
inache moze u mIRC-u svasta da se napravi

i jos kako!!!!! imam jedan DLL koji kontrolise winamp znaci ako otkucas /mp3 next ono u winamp-u pocne da svira sledecu pesmu
video sam gomilu stvari sa mirc-om kao trojan cleaner,BNC itd.
[ gagi @ 22.10.2001. 23:14 ] @
Citat:

Citat:
...jer komanda $?! je samo za ...

hehehe ocigledno da si malo Demode :D posto postoji u verziji 5.9+ "$input" koji mozes da menjas dialog i title dialoga koji se pojavi (for more info type //help $input) !!!


Reko sam da nisam odavno nista radio, presto sam mozda sa 5.71, pa jesam mozda i zaosto. A ono sto sam ja uradio je ono sto je tjeo. To je jedan od 34234 mogucih nacina. Sta god radis, imas uvjek tonu drugih nacina. Al' et ...

Znaci niko nista neradi....?
[ Zoran Rašković @ 23.10.2001. 00:21 ] @
pa rekoh da ja radim, CONF je isto rekao da ume da radi ali muka mu je od togas to mu je HD crko, tako je i meni jednom cela skripta bila obrisana iz meni neznanog razloga i tako to, znaci pravljenje skripte nije mali posao....
A sto se tiche linuxa, nema mirc za linux ali ima sto drugih irc programa, npr xchat, bitchX, kvirc (ovaj je dobar :) i drugi
[ Dragoslav Krunić @ 23.10.2001. 13:59 ] @
Da odgovorim CONF-u..
Pitao je neso u fazonu kako poterati mIRC pod Linuxom.
Jednostavno - uz pomoc wine-a ( http://www.winehq.com )

A kako to izgleda (do duse pod FreeBSD-em) vidi na http://galeb.etf.bg.ac.yu/~ran...b/screenshots/mIRC+FreeBSD.png
[ CONFIQ @ 23.10.2001. 18:44 ] @
Citat:
C0NF0RTY je napisao:
mislis preko http://www.winehq.org ?
ajde mi kazi jel ti se mirc zamrzne kada koristis linux?

znam za tu foru preko wine
nego sam pitao da li mirc zamrzne od neznanog razloga posto znam da su se ljudi zalili