[ anglomont @ 25.05.2008. 17:40 ] @
jel to vazi npr za rezervni deo za auto na osnovu nize navedenog ( s sajta min finansija)
hvala unapred
Domaca fizicka lica, u koju kategoriju spadaju i nasi državljani na radu u inostranstvu, mogu slobodno unositi i primati iz inostranstva, odnosno iznositi i slati u inostranstvo predmete licnog prtljaga, predmete za potrebe njihovog domacinstva, predmete za licne potrebe clanova porodice (lekovi i medicinska pomagala), predmete za potrebe obrazovanja i razonodu, rezervne delove, kao i životinje, u kolicinama koje nisu namenjene preprodaji kao i putnicko motorno vozilo (koje ne moze biti starije od šest godina). Predmeti nasledeni u inostranstvu mogu se slobodno unositi, a iznositi pod uslovima uzajamnosti.

Šta se smatra licnim prtljagom za odredenu osobu utvrduje se u svakom konkretnom slucaju, a sto zavisi od godisnjeg doba, svrhe putovanja, zanimanja putnika, trajanja putovanja i slicno.

Kao predmet licnog prtljaga može se uneti i jedna šteka cigareta i jedna flaša žestokog alkoholnog pica. Takode se može uneti i lek u prikladnoj kolicini za licnu upotrebu.

Domaci putnici, pored predmeta licnog prtljaga, oslobodeni su od placanja carine na predmete koje unose iz instranstva do ukupne dinarske protivvrednosti od 100 EVRA.