[ prginfo @ 28.05.2008. 17:02 ] @
Koji program da koristim za update baze?
U IB Expertu koristim Script Executive i on mi odlicno radi. Da li postoji neki nacin da na racunaru na kom postoji postavljena baza i program koji funkcionise, a ne postoji IB Expert pokrenem neki fajl npr. UPDATE.sql i da on odradi promenu vrednosti nad poljima i nad tabelama u bazi koje mu ja definisem u sql scriptu. Nad INFORMIX bazom ovo sasvim lepo radi putem SQL editora i odlicno je za promene samo odredjenih polja u odredjenim tabelama.
Ovo mi je potrebno iz razloga sto povremeno menjam samo vrednosti odredjenih polja u odredjenim tabelama u bazi, dok druge tabele nisu za promenu, tako da ne mogu da prepisujem bazu na bazu jer bi izgubio podatke iz tabela koje se ne menjaju.

Hvala.
[ Miloš Baić @ 29.05.2008. 07:26 ] @
Možeš u okviru svog programa napraviti modul za izvršenje skripti nad bazom, ili postavi besplatan program IBOConsole kroz koji ćeš moći sprovoditi skripte nad bazom.
[ prginfo @ 29.05.2008. 08:17 ] @
Da li moze neki primer za pozivanje skripta iz programa?

Kada npr. korisnik programa klikne na dugme UPDATE, da program povlaci SQL kod koji bi mu ja prosledio mailom i koji bi bio npr. u NotePadu. Program bi takodje trebao da posmatra datume fajla koji bi ja poslao, tako da postavlja uvek najnoviji, ili jos bolje da izlista moguce fajlove koje moze da ucita i da korisnik bira koji da ucita, ili jos najbolje, da ucitava uvek samo jedan iz tacno definisanog direktorijuma (npr. programdir\update\) i da po uspesnom updateu obrise fajl sa HDDa.

Pozz
[ savkic @ 29.05.2008. 09:03 ] @
> Kada npr. korisnik programa klikne na dugme UPDATE, da program povlaci SQL kod koji bi mu ja prosledio mailom i koji bi bio npr. u NotePadu.
> Program bi takodje trebao da posmatra datume fajla koji bi ja poslao, tako da postavlja uvek najnoviji, ili jos bolje da izlista moguce
> fajlove koje moze da ucita i da korisnik bira koji da ucita, ili jos najbolje, da ucitava uvek samo jedan iz tacno definisanog
> direktorijuma (npr. programdir\update\) i da po uspesnom updateu obrise fajl sa HDDa.

Odabir najsvežijeg fajla, brisanje i ostalo ćeš morati sam da uradiš u programu.
Što se tiče izvršavanja skripte, možeš koristiti FBov isql program, npr. isql -e -m -i Skript.sql -o Result.txt. Druga varijanta je da koristiš neku od skript executive komponenti, recimo ako koristiš IBX on ima takvu komponentu, i neke drugi setovi komponenti nude to.