[ dendi @ 29.05.2008. 07:51 ] @
Pozdrav!
U photo shopu cs2 želio bih skinuti bjelu boje podloge jedne sličice tako da je mogu staviti na drugu podlogu u boji.
Pokušao sam sa Magic Wand Tool ali nisam uspio.Ako neko želi da mi opiše postupak bio bih Vam zahvalan.
Ne treba naglasiti da sam početnik, vidi se valjda po pitanju
Hvala
[ Skandy @ 29.05.2008. 10:25 ] @
Problem je sto su pojedini detalji na logotipu takodje bele boje. Pokusaj da uradis sledece:

1. Na paleti sa lejerima, od lejera pozadina napravi "lejer 0". Dupli klik na njega, pa onda "OK".
2. Zatim ponovo pokusaj sa magic wandom, ali ovaj put smanji osetljivost na 1% , posto na osnovnom podesavanju stoji na 32%.
3. Selektovanu pozadinu obrisi i to bi trebalo da je to.

U slucaju da ti ovo ne zavrsi posao, moraces pojedine detalje da odradis rucno. Evo i najbrzeg i najlakseg nacina kako da to odradis.

Ponovicemo prve dve tacke...
1. Na paleti sa lejerima, od lejera pozadina napravi "lejer 0". Dupli klik na njega, pa onda "OK".
2. Zatim ponovo pokusaj sa magic wandom, ali ovaj put smanji osetljivost na 1% , posto na osnovnom podesavanju stoji na 32%.
3. Sada ces primeniti postupak, pomocu kojeg ces odstraniti selekciju sa delova koje ne zelis da selektujes, znaci delove logotipa koji su selektovani zajedno sa pozadinom.
4. Posto je selekcija aktivna, prebacics se u rezim "Quck Mask", jednostavno ces samo pritisnuti taster "Q" i odmah si u tom rezimu.
5. Dok je Quick Mask aktivan, izabraces alatku cetkica ( taster B) i odrediti optimalnu velicinu za tvoj posao. Izabrana boja prednjeg plana (cetkice) neka bude crna.
6. Izabranom cetkicom, podesenom na zeljenu velicinu, pocni da bojis delove koje zelis da odstranis, znaci delove logotipa koji su selektovani. Kada to odradis, ponovo pritisni taster "Q" da se vratis u normalan rezim. Ako treba jos dorade, mozes se ponovo vratiti u Quck Mask rezim i tako dok nedobijes zeljeno.

Na kraju primeni tacki "3" predhodnog predloga (3. Selektovanu pozadinu obrisi i to bi trebalo da je to).

Ako bilo sta ne uspevas da shvatis, odradis ili ti treba dodatno pojasnjenj, javi se slobodno.
Pozdrav.

[Ovu poruku je menjao Skandy dana 29.05.2008. u 12:20 GMT+1]
[ dendi @ 29.05.2008. 10:44 ] @
Riješeno!
Hvala Skandy na detaljnoj uputi, tako sam i zamišljao pomoć od iskusnog korisnika PS.
Pozdrav!
[ dendi @ 29.05.2008. 11:55 ] @
Ipak preuranjeno veselje Skandy.
Sve je ok do trenutka kada označeno sa Magic Wandom izbrišem sa delete.Ali od tada ne znam dalje jer pokušavam u file-Save As (spremiti promjene ali ne prihvaća).Negdje griješim? ili predhodno treba još nešto odraditi?
Pomagaj, Hvala!
[ Skandy @ 29.05.2008. 14:18 ] @
Pokusaj da odaberes extenziju PSD.
[ skemamen @ 29.05.2008. 16:45 ] @
jos bolje odaberi ekstenaizju TIF, ukoliko nameravas da tu sliku koristis u nekom drugom programu...

drugi nacin da resis ovu muku je:
- idi na padaju meni, Image / adjustments / brightness & contrast... i povecaj mu za neki procenat kontrast, stisni ok
- izaberi Magic Wand, bilo koji deo tamne podloge, slike i idi na padajuci meni Select / similiar...
- ukoliko to nije obelezio sve delove slike, klikni na jos neki deo slike, tamniji ili svetliji od prethodnog i ponovi proceduru sa Select
- u tih par koraka bi trebao izolovati sliku ali efekat nece biti onaj koji ocekujes. moci ces sa slikom da radis sta zelis ali najbolji nacin za to je alatka Pen Tool (P), medjutim ne vredi da ti objasnjavam jer je malo duzi (ali bolji) proces sa njom...

Srecno...
[ sheep @ 29.05.2008. 16:58 ] @
nisam sve citao i nadam se da neponavljam ali probaj sam color range-om... mislim da ces stime najbolje uspjeti :) sretno