[ Librabicboj @ 02.06.2008. 19:36 ] @
Usluga ADSL SpeedUP, namenjena svim korisnicima Internet usluge ADSL Telekom Srbija, omogućava prelazak na veće brzine ADSL paketa 3 sata od momenta aktivacije.

- Dodatna usluga ADSL Speed UP predviđena je da se aktivira samo preko sajta www.telekom.nadlanu.com.

* Korisnici koji žele da aktiviraju ovaj tip usluge, potrebno je da se prijave putem Internet portala, nakon čega će, u roku od 24 sata od momenta samog prijavljivanja korisnika, biti kreiran i profil korisnika.
* Nakon kreiranja profila korisnici će po sopstvenoj želji aktivirati ADSL SpeedUP uslugu unosom svojih korisničkih podataka (telefonski broj i ID korisnika).

- Usluga ADSL SpeedUP se dodatno naplaćuje po svakom započetom intervalu u iznosu od 50 dinara (bez PDV-a).

- Korisnicima se pruža mogućnost aktivacije povećanja brzine na prvi naredni ADSL paket u okviru usluge ADSL SpeedUP - četiri „klika“ se dobija po ceni od tri pojedinačna „klika“.

* Početkom svakog kalendarskog meseca korisnik će moći četiri puta u okviru jednog paketa da poveća brzinu po ceni od 150 dinara. ( Ne odnosi na korisnike koji već imaju treći paket, tj. brzinu od 1,5 Mb )

- Obračun naknade za dodatnu uslugu ADSL SpeedUP će korisnicima biti dostavljen zajedno sa obračunom naknada za uslugu ADSL.

preuzeto sa http://www.telekom.nadlanu.com...sti.aspx?ac=snews&ui=30754

Da li je neko ovo isprobao?
[ batancev @ 02.06.2008. 19:41 ] @
mozda je bolje pitanje: da li je iko shvatio ovo?
[ Librabicboj @ 02.06.2008. 19:47 ] @
Citat:
batancev: mozda je bolje pitanje: da li je iko shvatio ovo?


Izvinjavam se, verovatno je trebalo prvo to da pitam... Posto ni meni nije bas potpuno jasno....
Valjda ce nam ORCA2 objasniti....
[ Slobodan Milivojevic @ 02.06.2008. 19:50 ] @
a koji paket je sledeci u nizu posle 1536k?

e bas ih **** u zagrade tek sad procitao da se ne odnosi na nas sa 1536k
[ ORCA 2 @ 02.06.2008. 19:59 ] @
Poštovani,

Molim Vas da mi prvo postavite pitanja, kako bih mogao detaljno da vam ih razjasnim.

[ Librabicboj @ 02.06.2008. 19:59 ] @
Citat:
Slobodan Milivojevic: a koji paket je sledeci u nizu posle 1536k?


Citaj: Ne odnosi na korisnike koji već imaju treći paket, tj. brzinu od 1,5 Mb

@ ORCA2
Procitaj ovo gore pa nam objasni....
[ bobe84 @ 02.06.2008. 20:00 ] @
Sto bi reko Dimkovic, pisp...
Kakva drzava takvi provideri...
[ batancev @ 02.06.2008. 20:10 ] @
evo pokusacu ja pa ako ubodem
ako neko zeli da u skorijoj buducnosti skida nesto sa neta ili samo prosto surfuje vecom brzinom
potrebno je da se 24h unapred prijavi za to povecanje brzine koje ce trajati 3 sata od aktivacije
cudna usluga nema sta ali ajde u ovoj zemlji je sve cudno i nista nije cudno
ako neko ima bolju ideju, slobodno...
[ Zekica @ 02.06.2008. 20:16 ] @
Ja ipak mislim da je to ovako:

Prijavis se za uslugu. Za 24 ona postane dostupna kroz telekomov sajt.

Onda nakon toga kada korisnik zeli povecanje brzine, "klikne" na neki link tamo na sajtu, i dobije vecu brzinu na 3h.

Moguce je aktivirati uslugu cetri puta u toku meseca, s tim sto je cetvrti put besplatno.

Prelazi se na sledeci veci paket za ta tri sata, i ne vazi za korisnike na 1536/192k paketu.

Ali hajde da sacekamo nekoga iz telekoma da nam objasni.
[ ORCA 2 @ 02.06.2008. 20:17 ] @
Poštovani,

Prvi korak je da budete prijavljeni na Vašem Telekom Srbija nalogu.

U roku od 24 časa, od trenutka kada ste se prijavili, možete koristiti ADSLSpeedUp uslugu.

Ova usluga ne važi za korisnike paketa 1536/192 kbs.

Drugi korak je da podnesete zahtev za promenu brzine, koji će vam automatski biti obrađen u roku od tri sata, od trenutka kada ste ga poslali.

Ovu uslugu možete koristiti maksimalno četiri puta mesečno, s tim da vam se četvrti put u okviru jednog meseca usluga neće tarifirati, dok će se prethodna tri puta usluga tarifirati po 50,00 dinara.

--
[ batancev @ 02.06.2008. 20:44 ] @
Citat:
Zekica: Ja ipak mislim da je to ovako:

Prijavis se za uslugu. Za 24 ona postane dostupna kroz telekomov sajt.

Onda nakon toga kada korisnik zeli povecanje brzine, "klikne" na neki link tamo na sajtu, i dobije vecu brzinu na 3h.

Moguce je aktivirati uslugu cetri puta u toku meseca, s tim sto je cetvrti put besplatno.

Prelazi se na sledeci veci paket za ta tri sata, i ne vazi za korisnike na 1536/192k paketu.

Ali hajde da sacekamo nekoga iz telekoma da nam objasni.



po to sam i rekao samo drugim recima
ako sam u zivotu video konfuznije objasnjenje od ovog na sajtu telekoma ubio me bog...
ko da nekog i dss-a pitas bilo koje konkretno pitanje i trazis konkretan odgovor a on krene od kulina bana
[ Joker @ 02.06.2008. 20:45 ] @
Koliko vremenski korisnik ima (koristi) tu veću brzinu ?

aha, sad videh 3h je u pitanju
[ ademare @ 02.06.2008. 21:08 ] @
Ovo je totalna navlakusa. Covek se lako navikne na brzi net, a kad posle dodje do povratka na staro...
[ batancev @ 02.06.2008. 21:17 ] @
bas bi bilo interesantno znati strukturu odn. zastupljenost paketa na celokupnoj populaciji iako je to sigurno poslovna tajna
cim se uvodi ovakva usluga izgleda da je zastupljenost START paketa i PAKETA 1 verovatno znatno preko 50-60%
[ Laki_Gen @ 02.06.2008. 21:32 ] @
200 din za 12 sati dodatnih 512kbit? Jesu oni normalni? Ko bi normalan ovo uplacivao? Bas me interesuje za sta bi to moglo da se iskoristi.
[ Acika @ 02.06.2008. 21:33 ] @
Pa kad nece da spuste cene, nego ovako od okolo oce da nam uzmu pare, pa nema! Taman se ponadah da se nesto promenilo na pozitivno, a ono prc... razocaravam se svakim danom u Telekom (u bilo kom smislu).
[ n-b-g @ 02.06.2008. 22:07 ] @
Da mi je znati ko im smišlja ovakve pametne ideje...
[ ORCA 2 @ 02.06.2008. 22:17 ] @
Kolega administrator sajta www.telekom.nadlanu.com je malo više zakomplikovao tekst, pa je možda malo teže razumeti, ali kada se nekoliko puta pročita, shvati se...
[ dekism84 @ 02.06.2008. 22:54 ] @
ovo nema ni u jednoj zemlji na svetu, niti ce ikad biti. Kako sam se samo nasmejao, strasno. Zar je moguce toliko nesposobnih ljudi u jednoj zemlji na svim mogucim funkcijama?!
Godina: 2008.
vek: dvaje's i prvi
zemlja: srbistan

obavestenje JEDNIOG opreatera fiksne telefonije (a i stace nam ostali): [quote]ORCA 2: Kolega administrator sajta www.telekom.nadlanu.com je malo više zakomplikovao tekst, pa je možda malo teže razumeti, ali kada se nekoliko puta pročita, shvati se...

[ enes @ 02.06.2008. 23:21 ] @
Citat:
ORCA 2: Poštovani,

Prvi korak je da budete prijavljeni na Vašem Telekom Srbija nalogu.

U roku od 24 časa, od trenutka kada ste se prijavili, možete koristiti ADSLSpeedUp uslugu.

Ova usluga ne važi za korisnike paketa 1536/192 kbs.

Drugi korak je da podnesete zahtev za promenu brzine, koji će vam automatski biti obrađen u roku od tri sata, od trenutka kada ste ga poslali.

Ovu uslugu možete koristiti maksimalno četiri puta mesečno, s tim da vam se četvrti put u okviru jednog meseca usluga neće tarifirati, dok će se prethodna tri puta usluga tarifirati po 50,00 dinara.

--


Cek, cek, ajmo jedno po jedno, jer ja bas ne kapiram.....

1. podnosi se zahtev za ovu uslugu i ona ce biti dostupna (omogucena) u roku od 24h!
2. podnese se zahtev za promenu brzine i taj zahtev ce biti obradjen u roku od 3 sata od vremena slanja

Ovo je ono gde se ne razumemo..... Recimo, ja imam 1024/128 i 5-og u mesecu podnesem zahtev za povecanje brzine na 1536/192. Taj zahtev ce biti obradjen u roku od 3 sata. I? Sta sad? Jel to znaci da mogu da posaljem u toku jednog meseca maksimalno 4 promene brzine???

Da se vratim na svoj primer, jer cemo mozda bas tako da razjasnimo o cemu je ovde rec..... Znaci SADA imam 1536/192, i posle nekih 10 dana ja resim da spustim brzinu na 256/64 (taj zahtev mi se obradi u roku od 3 sata), a onda za nekih 5 dana hocu da promenim brzinu na 512/64,....... i svaki put kad sam menjao brzinu oni me zaduze sa 50,00 +PDV, dok bi cetvrta promena bila dzabe?!

AKO je ovo tacno, znaci da bih dobio racun koji bi u sebi sadrzavao:
- 1.-5. u mesecu po ceni za paket 1024/128 + 50 din + PDV
- 5-15. u mesecu po ceni za paket 1536/192 + 50 din + PDV
- 15.-20. u mesecu po ceni za paket 256/64 + 50 din + PDV
- 20.- kraja meseca po ceni za paket 512/64 (dzabe promena - ko zna zasto.....)


Da li to vase cudno objasnjenje znaci upravo ovo ili sam ja totalno pogresnio shvatio ?!?!?!
[ mischo @ 02.06.2008. 23:28 ] @
Nisi razumeo.

Prvo se prijavljuješ da ti se stvori mogućnost za promenu brzine i to se realizuje u roku 24 sata.

Nakon toga, svaki put kada hoćeš da povećaš brzinu, ti je povećaš momentalno i brzina ti je veća u naredna 3 sata.

Drugim rečima:
Imaš 512 i prijaviš se. Nakon 24 sata najviše, imaš mogućnost da na sajtu telekoma sam povećaš brzinu na 1024. Brzina ti se poveća automatski na 1024 i na toj brzini si naredna 3 sata. Kada prodju 3 sata brzina se vraća na 512. Nakon toga možeš ponovo da povečaš brzinu na 1024 za još 3 sata itd...

TI plaćaš cenu paketa od 512. Za svako povećanje koje su uradio tokom meseca ti se dodatno naplati fiksan iznos (50 din).
[ night-shift @ 02.06.2008. 23:43 ] @
Hm, da li je moguće da se menja brzina na DSLAM-u momentalno kad korisnik zatraži veću brzninu?

Ili se korisniku pusti na DSLAMU veća brzina za stalno, pa se ograničava protok van tih 3h povećanja...
[ easyyu @ 03.06.2008. 00:20 ] @
Citat:
ORCA 2: Kolega administrator sajta www.telekom.nadlanu.com je malo više zakomplikovao tekst, pa je možda malo teže razumeti, ali kada se nekoliko puta pročita, shvati se...

Kolega Administrator..jadan ni sam ne zna da ga pitas sta je napisao u to sam 100% ubedjen..
Txt je namerno ovako izjbn da ga ne bi shvatio i probao,jer ce ljudi reci..ma daj sta je 50din daj da vidim to!
Sramota..za Telekom
[ donbozone @ 03.06.2008. 00:26 ] @
..lele koje sprdanije..ovakav potez bi mogao razumeti da klikom dobijes 8mb, pa kao imalo bi smisla..eeej ali oni ovde smislise atomsku fiziku da bi dosao na 512 ili 1024. Nema u Srbiji gravitacije.
[ ORCA 2 @ 03.06.2008. 09:24 ] @
Citat:
enes: Cek, cek, ajmo jedno po jedno, jer ja bas ne kapiram.....

1. podnosi se zahtev za ovu uslugu i ona ce biti dostupna (omogucena) u roku od 24h!
2. podnese se zahtev za promenu brzine i taj zahtev ce biti obradjen u roku od 3 sata od vremena slanja

Ovo je ono gde se ne razumemo..... Recimo, ja imam 1024/128 i 5-og u mesecu podnesem zahtev za povecanje brzine na 1536/192. Taj zahtev ce biti obradjen u roku od 3 sata. I? Sta sad? Jel to znaci da mogu da posaljem u toku jednog meseca maksimalno 4 promene brzine???

Da se vratim na svoj primer, jer cemo mozda bas tako da razjasnimo o cemu je ovde rec..... Znaci SADA imam 1536/192, i posle nekih 10 dana ja resim da spustim brzinu na 256/64 (taj zahtev mi se obradi u roku od 3 sata), a onda za nekih 5 dana hocu da promenim brzinu na 512/64,....... i svaki put kad sam menjao brzinu oni me zaduze sa 50,00 +PDV, dok bi cetvrta promena bila dzabe?!

AKO je ovo tacno, znaci da bih dobio racun koji bi u sebi sadrzavao:
- 1.-5. u mesecu po ceni za paket 1024/128 + 50 din + PDV
- 5-15. u mesecu po ceni za paket 1536/192 + 50 din + PDV
- 15.-20. u mesecu po ceni za paket 256/64 + 50 din + PDV
- 20.- kraja meseca po ceni za paket 512/64 (dzabe promena - ko zna zasto.....)


Da li to vase cudno objasnjenje znaci upravo ovo ili sam ja totalno pogresnio shvatio ?!?!?!


Poštovani,



Naziv ove usluge je ADSL SpeedUP, što znači da će vam brzina biti povećana u roku od 3 sata (prvo morate sačekati 24 časa, od trenutka kada se prijavite).

Za sve dodatne informacije možete se obratiti Kontakt Centru Službe tehničke podrške besplatnim pozivom na broj 0800-100-100 ili nam pošaljite mail na [email protected]

***NAPOMENA: Ne možete "preskakati brzine", to jest ne možete, na primer, sa 256/64 na 1024/128 kbs, već morate ići samo za jedan paket veću brzinu.

--
Srdačan pozdrav.
[ Spiridon64 @ 03.06.2008. 10:06 ] @
Ko shvati razumeće :)

Aha. Povećana je brzina povećanja brzine? U roku 3 sata umesto dosadašnjih 24? I imaću brži internet u narednih 3 sata? Ooodlično!
Da mi neko priča ovo mislio bi da je pre dva sata izašao iz ludnice.

Zamislite samo taj dijalog tokom brainstorminga za novu ADSL uslugu Telekomu...

- Ljudi, generalštab je javio da moramo da smislimo nešto novo za omamljivanje korisnika!
- Hmm. A da povećamo brzinu interneta?
- Da da, ali je tako suviše jednostavno. Ima li neko nešto da doda?
- A da povećamo brzinu samo u okviru od 3 sata?
- Aaa odlično, vidim polako se formira ideja. Ajde ajde promućkajte još malo glavom!
- Da povećamo brzinu na 3 sata ali da naplatimo 50 dinara za to!
- To, genijalno!... Nego, Radinka nam još nije rekla šta misli...
- Mislim da bi ljudi voleli da sve to ograničimo na 4 puta mesečno! I da im ponudimo da je 4. put besplatan, ma iskočiće iz kože kad to čuju!
- Znači ne mogu da verujem kako smo ovo dobro smislili!!! A sad, nađite mi spremačicu da nam formuliše ovu revolucionarnu ideju i da stavi na sajt.

Dobro došli u Absurdistan
[ ORCA 2 @ 03.06.2008. 10:24 ] @
Citat:
Spiridon64: Ko shvati razumeće :)

Aha. Povećana je brzina povećanja brzine? U roku 3 sata umesto dosadašnjih 24? I imaću brži internet u narednih 3 sata? Ooodlično!
Da mi neko priča ovo mislio bi da je pre dva sata izašao iz ludnice.

Zamislite samo taj dijalog tokom brainstorminga za novu ADSL uslugu Telekomu...

- Ljudi, generalštab je javio da moramo da smislimo nešto novo za omamljivanje korisnika!
- Hmm. A da povećamo brzinu interneta?
- Da da, ali je tako suviše jednostavno. Ima li neko nešto da doda?
- A da povećamo brzinu samo u okviru od 3 sata?
- Aaa odlično, vidim polako se formira ideja. Ajde ajde promućkajte još malo glavom!
- Da povećamo brzinu na 3 sata ali da naplatimo 50 dinara za to!
- To, genijalno!... Nego, Radinka nam još nije rekla šta misli...
- Mislim da bi ljudi voleli da sve to ograničimo na 4 puta mesečno! I da im ponudimo da je 4. put besplatan, ma iskočiće iz kože kad to čuju!
- Znači ne mogu da verujem kako smo ovo dobro smislili!!! A sad, nađite mi spremačicu da nam formuliše ovu revolucionarnu ideju i da stavi na sajt.

Dobro došli u Absurdistan


Poštovani,

Vaš komentar je prosleđen Sektoru za brigu o korisnike i Administratoru sajta, jako me interesuje šta će oni reći na ovo. (Ipak, možda ima malo istine...)

Nastavite da komentarišete i ubuduće!

--
Srdačan pozdrav.
[ miodrag77 @ 03.06.2008. 10:39 ] @
Sa uvodjenjem ovog servisa se vidi kakvi ljudi vode telekom. :)

Kome ce znaciti da 1,5 mbit/s na 3h , kakvi idio....ti.
[ Slobodan Milivojevic @ 03.06.2008. 11:12 ] @
Heh, oni oko 690MB dodatnog protoka (teoretski maksimum za 512kbps) posto je razlika medju paketima 512kbps prodaju za 59din (s tim sto taj dodatni protok mozete iskoristiti u roku od 3 sata).

Zanimljivo!
[ Librabicboj @ 03.06.2008. 11:26 ] @
A sta se desava, ako JA ukljucim povecanje brzine na ta 3 magicna sata, i na primer ovi iz EPS-a pocnu da se igraju sa strujom i iskljuce je na recimo 4 sata. Sta se onda dogadja? JA sam ukljucio 3 sata brzeg interenta, ali ga nisam iskoristio jer sam bio sprecen od strane EPSa! STA onda?
[ Joker @ 03.06.2008. 11:29 ] @
Onda nisi imao sreće
[ Spiridon64 @ 03.06.2008. 11:38 ] @
Citat:
Librabicboj: A sta se desava, ako JA ukljucim povecanje brzine na ta 3 magicna sata, i na primer ovi iz EPS-a pocnu da se igraju sa strujom i iskljuce je na recimo 4 sata. Sta se onda dogadja? JA sam ukljucio 3 sata brzeg interenta, ali ga nisam iskoristio jer sam bio sprecen od strane EPSa! STA onda?


Promeni provajdera električne energije ;)
[ DeeMon @ 03.06.2008. 11:43 ] @
Mislim da ste pogrešno shvatili uslugu.Koliko ja kapiram vama se brzina promeni u roku od 3 sata i to platite 50 dinara.Do sledeće promene koristite odabranu brzinu, s' tim da imate pravo da menjate brzinu samo na veću i maksimalno 4 puta mesečno.Što će reći da ova usluga treba samo onima sa najmanjim brzinama koji žele bez cimanja i što pre da povećaju svoju brzinu.
[ Spiridon64 @ 03.06.2008. 11:48 ] @
Citat:
DeeMon: Mislim da ste pogrešno shvatili uslugu.Koliko ja kapiram vama se brzina promeni u roku od 3 sata i to platite 50 dinara.Do sledeće promene koristite odabranu brzinu, s' tim da imate pravo da menjate brzinu samo na veću i maksimalno 4 puta mesečno.Što će reći da ova usluga treba samo onima sa najmanjim brzinama koji žele bez cimanja i što pre da povećaju svoju brzinu.

Ček sekund, a kako da promenim na veću brzinu 4 puta kad imaju 4 paketa? Aaa, onda sam sad shvatio zašto je 4. povećanje besplatno! :D
[ ivanmil @ 03.06.2008. 12:54 ] @
Citat:
Mislim da ste pogrešno shvatili uslugu.Koliko ja kapiram vama se brzina promeni u roku od 3 sata i to platite 50 dinara.Do sledeće promene koristite odabranu brzinu, s' tim da imate pravo da menjate brzinu samo na veću i maksimalno 4 puta mesečno.Što će reći da ova usluga treba samo onima sa najmanjim brzinama koji žele bez cimanja i što pre da povećaju svoju brzinu.
Pazi, ako imaš paket sa maksimalnom brzinom (1536k), ne možeš ništa od ovoga da koristiš. Ali, ako imaš, recimo, 512k, onda 4 puta u toku meseca možeš da povećaš svoju brzinu na prvi sledeći paket (1024k), i sve to u trajanju od 3 sata. Ovde mnogi brkaju značenje "u roku" i "u trajanju", pa sve to dodatno zbunjuje oko ionako već konfuzne "usluge". Znači, ne može prvi put da se poveća sa 512 na 1024, drugi put sa 1024 na 1536 itd. već samo na prvi sledeći paket iz ponude. Ukupno, u toku meseca može da se koristi prva sledeća veća brzina 12h (4*3h). Npr., ako imam paket 512 (a imam, ali ne kod Telekoma ), mesečno mogu da koristim paket 1024 u četiri ture po tri sata; nakon ta tri sata brzina se vraća na normalnu tj 512k. A koliko je sve ovo smisleno, to je druga stvar...
[ Silencer @ 03.06.2008. 13:07 ] @
Ja ne kapiram sta ste se tolko zbunili ovde :) Mislim ja sam odmah shvatio celu pricu kad sam procitao na zvanicnom sajtu :) Sve je lepo napisano.

Jos u startu znam da je ovo telekomov extra potez :) jer vas 100 ima da se bunite, dok ce onih 20 000+ korisnika srdacno pozdraviti ovu uslugu, jer ce ovo biti kao kad ti nestane vreme za modemsku konekciju pa ajd da koristim 041 usluge :)

E ovo je sad pametno, jer ima dosta likova koji hoce da skinu nesto na brzaka :P pa ce da potrose 50 dinara za ovu uslugu.

Jedini problem sto ja vidim ovde, da li je ta brzina linka zagarantovana? Jer ni sad nesto meni i dalje nije ovo punih 512k, i nikad nisam imao pravih 512k, kako li ce izgledati ako ja platim dodatnu uslugu za 1024k u roku od trajanja 3 sata, i u tom trajanju meni je osetna brzina povecana skidanja 10 kilobajta u sekundi ? :)

Fino smisljeno iskreno, i dosta korisnika ce koristiti koji su nestrpljivi, aka ja koji ne voli da ceka ;) mada sa internetom nemam problema, mrzim cekanje u posti :)

Osecam da ce da smisle u posti nesto slicno :) platite 50 dinara kako ne bi cekali dugacak red :)
[ Iksi @ 03.06.2008. 13:11 ] @
q��ץ��b1�⦻�+-jx�y���6�����F�����ǩ�֩��"��)����ƨn6��7��面ƨ���� ^u�h��b��)���)�f���3jIc��
�%zF�jǫz����zקjץzJ&��횊ڵ�Z����^ۈZͫb��-���j׮�[��J#iǛ�ؚ�د���j����ƭj�i�����k6����u�%z���ھ�b��ڒX�q�iǬz�%���د��������ƭj'Zq���+bv�%yלz����jw�jj'j�����jք��n�������h�Z��������h��^rG��{��(޺���{��'hn�
[ Iksi @ 03.06.2008. 13:15 ] @
e i ja sam to tako skapirao :)d
[ Droger @ 03.06.2008. 13:30 ] @
Nigde ne pise povecanje brzine na tri sata vec u roku od tri sata, znaci platite najmanji paket i povecate ga 4 puta to platite 150 din i imate najveci paket, ispraviteme ako sam lose razumeo
[ ivanmil @ 03.06.2008. 13:55 ] @
Ma je li? Znači uzmeš 256k (košta 1178 din), povećaš brzinu 4 puta (što je nemoguće, btw, jer sa 256 na 512 je jedno povećanje, 512->1024 drugo, 1024->1536 treće, i gde je tu četvrto povećanje!?; sigurno nije 1536->3072 , zar se ne slažeš?) i platiš 1178+150=1328 dinara za sada "novonastali" paket 1536. I još očekuješ da ćeš do kraja meseca da koristiš tu najveću brzinu po ceni od 1328 dinara, a taj paket (1536) inače košta 2849!? Neće da bidne...
[ Droger @ 03.06.2008. 14:01 ] @
Dobro mozda sam se preracunao, tri povecanja, al lepo pise da ce povecanje biti u roku od 3 sata a ne na tri sata, nigde ne pise koliko to povecanje traje i to je najveca navlakusa ovde
[ Spiridon64 @ 03.06.2008. 14:27 ] @
Prvo sam i ja razumeo tako da se može zatražiti povećanje brzine na trajanje od 3 sata.
Pa sam pročitao saopštenje na Telekomovom sajtu 2-3 puta, polako...

Usluga ADSL SpeedUP, namenjena svim korisnicima Internet usluge ADSL Telekom Srbija, omogućava prelazak na veće brzine ADSL paketa 3 sata od momenta aktivacije.

Mislim da je ova rečenica kritična pošto je loše formulisana i prvi put sam razumeo tako da je usluga u stvari prelaz na veću brzinu za 3 sata a ne na trajanje od 3 sata.

Korisnicima se pruža mogućnost aktivacije povećanja brzine na prvi naredni ADSL paket u okviru usluge ADSL SpeedUP - četiri „klika“ se dobija po ceni od tri pojedinačna „klika“.

E sad, pošto je logično da niko neće da povećava brzinu na prvi naredni ADSL paket četiri puta tokom jednog meseca, mislim da je ipak u pitanju usluga od 12 sati bržeg ADSL-a (tj. brzina narednog paketa) za 150din.

Ali je veoma moguće da sam sve pogrešno interpretirao :)
[ egavas @ 03.06.2008. 14:38 ] @
Sve u svemu, to povecanje mora imati neko vreme trajanja, sada je pitanje koliko je to uopste...
[ batancev @ 03.06.2008. 16:23 ] @
Citat:
egavas: Sve u svemu, to povecanje mora imati neko vreme trajanja, sada je pitanje koliko je to uopste...


pa lepo pise da povecanje traje 3 sata, sta si tu uopste sumirao sa "sve u svemu"?


Citat:
Silencer: Ja ne kapiram sta ste se tolko zbunili ovde :) Mislim ja sam odmah shvatio celu pricu kad sam procitao na zvanicnom sajtu :) Sve je lepo napisano.

E ovo je sad pametno, jer ima dosta likova koji hoce da skinu nesto na brzaka :P pa ce da potrose 50 dinara za ovu uslugu.


koji si ti biser, samo sto si zaboravio jednu bitnu stvar a to je da ti "likovi" treba 24h unapred da planiraju kada hoce nesto da skinu na "brzaka"
[ Spiridon64 @ 03.06.2008. 16:33 ] @
Citat:
batancev: koji si ti biser, samo sto si zaboravio jednu bitnu stvar a to je da ti "likovi" treba 24h unapred da planiraju kada hoce nesto da skinu na "brzaka"


Hmm. Kako sam ja razumeo, 24 sata moraju da čekaju samo za aktivaciju naloga, a brži protok od 3 sata odmah proradi, od momenta aktivacije, tj. "klika", ne?
Mada je toliko konfuzno da je ovde svaki čovek skontao nešto drugo i ima svoju verziju o radu usluge :D
[ Laki_Gen @ 03.06.2008. 16:38 ] @
Moze li jos nesto debilnije od ovoga biti smisljeno?
Imas flat, 24/7 i brzinu npr. 512. Za jedan CD od 700mb ti treba cca 4h. Platis 60 din. i skines ga za 2 sata. Ok, ustedeo si 2 sata, mada i dalje imas net 24/7.
Jel' iko ovde vidi neku racunicu ili logiku? Kutija i po zvaka, ali svejedno nema smisla.
[ ivanmil @ 03.06.2008. 16:47 ] @
Da, ta 24h bi bio neki potrebni period da te oni "ubace u sistem", pretpostavljam. A posle toga, možeš u svakom trenutku da povećaš brzinu, kada je to neophodno. Zaista se pitam da li sam u životu naišao na komplikovaniju zvaničnu reklamu od ove. Mislim, stvarno...
Što se tiče vremenskog intervala, trebalo bi da možeš ukupno 4 puta mesečno da podigneš brzinu na tri sata (dakle u trajanju od tri sata), što na mesečnom nivou daje 12h bržeg neta (ali bržeg u smislu prvog sledećeg paketa na Telekomovoj listi). Opet, koji je smisao u svemu ovome, nije mi baš jasno, osim možda da navuče korisnike da trajno pređu na brže i skuplje pakete jer su prethodno probali iste, ali na kašičicu, pa im se osladilo...
[ Lazy_boy @ 03.06.2008. 19:00 ] @
Ha... sad sam shvatio ovo je ustvari kao "TURBO" dugmence na starim AT kucistima prvih racunara tj npr. 186 ili 286
[ Silencer @ 03.06.2008. 19:10 ] @
Citat:
koji si ti biser, samo sto si zaboravio jednu bitnu stvar a to je da ti "likovi" treba 24h unapred da planiraju kada hoce nesto da skinu na "brzaka"

Eto jos jedan koji ne razume :)


Evo ja sam se prijavio za to :) cisto da ima profil, posle kad ocu dignem sebi brzinu na tri sata da skinem nesto na brzaka...

Grhhhhh, prosto me neko iznervira kad krene da se pravi pametan, ustvari je glup.
[ mischo @ 03.06.2008. 19:23 ] @
Idemo opet:

1. Obični adsl korisnici ne mogu da povećaju sebi brzinu. Da bi ti bilo moguće, moraju da se prijave.
2. Nakon 24 sata od prijave (maximalno), korisnik je u mogućnosti da povećava sebi brzinu MOMENTALNO i kad god želi.
3. Brzinu je moguće povećati samo na prvi sledeći paket po brzini. Nije moguće povećati jednom sa 256 na 512, pa nakon toga sa 512 na 1024 itd.
4. Brzina je veća u trajanju od tri sata.
5. Nema prekida sesije zbog promene brzine.
[ batancev @ 03.06.2008. 19:57 ] @
Citat:
Silencer

Grhhhhh, prosto me neko iznervira kad krene da se pravi pametan, ustvari je glup.


pre ce biti da je "glup" onaj koji u stvari pise spojeno
[ staticInt @ 03.06.2008. 20:39 ] @
Ne znam meni je ova usluga djubre, ja bih radije da mogu da zakupim 5-6mbit/s za fazon 50 evra nego da speedupujem, samo ne znam kako da speedupujem kad je meni trenutna brzina 1,5mbit/s sta povecava se na 2 na 3 sata!?

Usluga je kretenska i nema nikakvog smisla, ne vidim zasto bi to neko uopste koristio?!
[ mazurinho @ 03.06.2008. 20:52 ] @
koliko sam ja razumeo , ta usluga ne vazi za one koji imaju 1,5mbit/s, tako da ti to sto imas ne mozes speedupovati
[ Silencer @ 03.06.2008. 21:05 ] @
Batancev zao mi je sto nisam naucio vasu srpsku gramatiku koja me ne interesuje ? :) Al bar razumem jezik kad neko nesto napise :)

Ajd kad neko proba nek javi iskustva ;) mene samo interesuje da li je u tom momentu zagarantovanih tipa ako ja povecam meni 1024 kbita :)
[ enes @ 03.06.2008. 21:13 ] @
ORCA 2 kaze... citiram:
Citat:

"Naziv ove usluge je ADSL SpeedUP, što znači da će vam brzina biti povećana u roku od 3 sata (prvo morate sačekati 24 časa, od trenutka kada se prijavite)."



a na njihovom sajtu stoji informacija... takodje citiram:
Citat:

"Usluga ADSL SpeedUP, namenjena svim korisnicima Internet usluge ADSL Telekom Srbija, omogućava prelazak na veće brzine ADSL paketa 3 sata od momenta aktivacije."



Sa druge strane....
Citat:
mischo: Idemo opet:
1. Obični adsl korisnici ne mogu da povećaju sebi brzinu. Da bi ti bilo moguće, moraju da se prijave.
2. Nakon 24 sata od prijave (maximalno), korisnik je u mogućnosti da povećava sebi brzinu MOMENTALNO i kad god želi.
3. Brzinu je moguće povećati samo na prvi sledeći paket po brzini. Nije moguće povećati jednom sa 256 na 512, pa nakon toga sa 512 na 1024 itd.
4. Brzina je veća u trajanju od tri sata.
5. Nema prekida sesije zbog promene brzine.



Voleo bih da ljudi citaju "objasnjenja" koja pisu ..... Ajde malo da prepravimo "objasnjenja" i da napokon naucimo razliku izmedju termina U ROKU, U TOKU, U TRAJANJU !!!

Na konkretnim primerima to bi znacilo sledece....

@ORCA2: reci "u roku" zameniti recima "u narednih" , i dodati reci "od momenta aktivacije" posle reci "3 sata" tako da cela recenica glasi:
Citat:
"Naziv ove usluge je ADSL SpeedUP, što znači da će vam brzina biti povecana u narednih 3 sata od momenta aktivacije (prvo morate sačekati 24 časa, od trenutka kada se prijavite)."


@Telekom: dodati reci "U NAREDNIH" posle reci "paketa" a pre "3 sata", tako da cela recenica glasi:
Citat:
"Usluga ADSL SpeedUP, namenjena svim korisnicima Internet usluge ADSL Telekom Srbija, omogućava prelazak na veće brzine ADSL paketa u narednih 3 sata od momenta aktivacije."



Ovako bi svima bilo jasno sta je pisac POKUSAO da objasni svojim korisnicima! Molio bih da se i ovaj odgovor prosledi nadleznima... voleo bih i nekim na visim nivoima, pa neka se malo razmisli...... i neka se neko malo i zamisli......


Sa druge strane, hvala korisniku mischo na konkretnim i nedvosmislenim odgovorima, uz nadu da si ti (ako smem na TI) jedan od retkih iz Telekoma koji zna kako da napise nedvosmislen odgovor....


Hvala na razumevanju........
[ Droger @ 03.06.2008. 22:33 ] @
Kakvu pometnju moze da napravi jedan nepismen covek u Telekomu c c c c
[ easyyu @ 04.06.2008. 00:01 ] @
Citat:
Droger: Kakvu pometnju moze da napravi jedan nepismen covek u Telekomu c c c c

Strasno...ne mogu da verujem da je neko dozvolio da ovo i posele 24h ostane vidljivo na netu..
Da je hteo dvosmislenije da napise ne bi uspeo!
Autor teksta je car..nema sta..tekst je za medalju..nadam se da i on prati ES forum!
[ deepwhite @ 04.06.2008. 00:06 ] @
ma kada podignu brzinu nema vise spustanja bar 3-4 meseca, dzabe zalbe. ima racuni da prze, ko da si zvao 0900
telekomovi fazoni :P
[ NenadSM @ 04.06.2008. 01:25 ] @
Ne znam kako to rade sa strane herdvera. Meni su kad sam kod PTT menjao paket sa 512 na 1024 trazili da predam zahtev pa sam cekao par dana da Telekom nesto u centrali na mom broju ( drugom karju adsl-a) doda neki deo - ne znam koji pa je tek nakon toga brzina povecana.
Tako da ja mislim da oni u stvari dupliraju brzinu na dslam-ovima ili kako se to vec zove a tebi kao korisniku ogranice protok jer sumnjam da neko sedi u centrali od 00 do 24 i nesto budzi na brzaka ( e to bi voleo da vidim).
P.S.
kad su mi menjali paket ostao sam bez neta na 15 minuta...
[ Boris @ 04.06.2008. 01:27 ] @
Ne znam samo kako vam i dalje nije jasno. U prvom postu sve piše(i na sajtu telekom-a), malo je zbunjujuće ali se može razumeti. Uostalnom ljudi svakako nisu toliko ludi da ponude povećanje brzine u trajanju od 3 sata pa da posle vrate to na staru brzinu - Ne znam uopšte kome ovo pade napamet(bez uvrede).

Ajde ok, ali 3 strane postova oko ovoga. Previše.
[ easyyu @ 04.06.2008. 01:55 ] @
Citat:
Boris: Ne znam samo kako vam i dalje nije jasno. U prvom postu sve piše(i na sajtu telekom-a), malo je zbunjujuće ali se može razumeti. Uostalnom ljudi svakako nisu toliko ludi da ponude povećanje brzine u trajanju od 3 sata pa da posle vrate to na staru brzinu - Ne znam uopšte kome ovo pade napamet(bez uvrede).

Ajde ok, ali 3 strane postova oko ovoga. Previše.

Znaci po tebi recimo ja kao korisnik 512k dodam 50din svaki mesec i imam 1024k?
Ili dodam 100din i imam 1,5Mbps odnosno za 1661din 1,5Mbps?
Jer to mi je dva puta povecana brzina...
Ako je tako ko je toliki kreten da placa i dalje pakete vece od 512k? :)
[ ivanmil @ 04.06.2008. 03:10 ] @
Ovde izgleda niko ništa ne čita, evo na dnu treće strane postavlja se pitanje sa vrha treće strane, mislim, ono, hajde svi da lupimo po pitanje-dva bez obzira što je na isto već odgovoreno... Mrzi ljude da čitaju, nema šta. A bogami i da razmišljaju logički, kad pogledam neka od pitanja (a vala i odgovora).
[ Spiridon64 @ 04.06.2008. 06:12 ] @
Citat:
Boris: Ne znam samo kako vam i dalje nije jasno. U prvom postu sve piše(i na sajtu telekom-a), malo je zbunjujuće ali se može razumeti. Uostalnom ljudi svakako nisu toliko ludi da ponude povećanje brzine u trajanju od 3 sata pa da posle vrate to na staru brzinu - Ne znam uopšte kome ovo pade napamet(bez uvrede).

Ajde ok, ali 3 strane postova oko ovoga. Previše.


"Malo zbunjujuće ali se može razumeti", a čini mi se da na kraju ni ti nisi razumeo
Mischo je, ako sam dobro brojao, već 3 puta kratko i veoma jasno objasnio o čemu se radi.
[ miodrag77 @ 04.06.2008. 16:38 ] @
ja sam poslao mail na podrsku i dobio sam ovakav odgovor.


Poštovani,

usluga SpeedUp je u pripremi, shodno čemu molimo za malo strpljenja. Detaljnije informacije kao i zahtev za istu će biti objavljene na našem sajtu na adresi: http://www.telekom.nadlanu.com...i/Usluge.aspx?ac=solo&br=8 , kada usluga bude omogućena našim korisnicima.



S poštovanjem,

Cinimi se da gospoda neznaju ni sta pisu ni sta uvode
[ easyyu @ 04.06.2008. 17:23 ] @
Citat:
miodrag77: ja sam poslao mail na podrsku i dobio sam ovakav odgovor.


Poštovani,

usluga SpeedUp je u pripremi, shodno čemu molimo za malo strpljenja. Detaljnije informacije kao i zahtev za istu će biti objavljene na našem sajtu na adresi: http://www.telekom.nadlanu.com...i/Usluge.aspx?ac=solo&br=8 , kada usluga bude omogućena našim korisnicima.



S poštovanjem,

Cinimi se da gospoda neznaju ni sta pisu ni sta uvode :)

Jeste u pravu si..Nazalost ni oni ne znaju o cemu se radi!
Ja sam ih zvao na 0800-100100 i tip iako je bio ljubazan i zeleo da pomogne nije znao.Kaze nije nikad ni cuo za to pa sam mu dao link da procita.
Kad je procitao ni njemu nije bilo najjasnije o cemu se zapravo radi.
Sumnjam da se to povecanje na sl paket za 50 din,odnosi na citav mesec..jer tada je svako lud ko bi uplatio 1,5Mbps jer ustedi ~600-700din ako uzme manji paket i koristi ovu uslugu!
Stoga nema smisla!
[ ORCA 2 @ 04.06.2008. 18:35 ] @
Poštovani,

Iako radim u Sektoru za brigu o korisnicima, i ja sam zbunjen. Naime, juče u toku dana je stiglo obaveštenje (koje ja mojoj greškom nisam pročitao) da se usluga SpeedUp uvodi u narednom periodu, što znači da će usluga biti aktivirana tek u roku od 30 do 45 dana.

Shodno obaveštenju, na sajt www.telekom.nadlanu.com je postavljeno sledeće obaveštenje:

uskoro

ADSL SpeedUp



Nova usluga ADSL SpeedUp namenjena je svim korisnicima Internet usluge ADSL Telekom Srbija - maloprodaja i omogućava prelazak na veće brzine ADSL paketa, 3 sata od momenta aktivacije (ne odnosi na korisnike koji već imaju treći paket, tj. brzinu od 1,5 Mb).

Usluga ADSL SpeedUP se dodatno naplaćuje po svakom započetom intervalu u iznosu od 50 dinara (bez PDV-a).
Korisnicima se pruža mogućnost aktivacije povećanja brzine na prvi naredni ADSL paket u okviru usluge ADSL SpeedUP neograničeni broj puta, a svaki četvrti "klik" je besplatan, tj. četiri „klika“ se dobija po ceni od tri pojedinačna „klika“, 150 dinara (bez PDV-a).

Početkom svakog kalendarskog meseca brojač aktivacije ADSL SpeedUP usluge se vraća na početak (aktivacije se broje ispočetka) i obračun naknade za uslugu ADSL SpeedUP će korisnicima biti dostavljen zajedno sa obračunom naknada za uslugu ADSL.

Nova usluga ADSL Speed UP predviđena je da se aktivira samo preko sajta www.telekom.nadlanu.com.

* Korisnici koji žele da aktiviraju ovaj tip usluge, potrebno je da se prijave putem Internet portala, nakon čega će, u roku od 24 sata od momenta samog prijavljivanja korisnika, biti kreiran i profil korisnika.
* Nakon kreiranja profila korisnici će po sopstvenoj želji aktivirati ADSL SpeedUP uslugu unosom svojih korisničkih podataka (telefonski broj i ID korisnika).

Svi detalji oko usluge će biti objavljeni na sajtu telekomcentra/isp po puštanju usluge u produkciju.


--
Srdačan pozdrav.
[ easyyu @ 04.06.2008. 19:27 ] @
Citat:
ORCA 2:

Korisnicima se pruža mogućnost aktivacije povećanja brzine na prvi naredni ADSL paket u okviru usluge ADSL SpeedUP neograničeni broj puta... .

Znaci ovaj deo recenice "neogranien broj puta" po meni jasno objasnjava da je rec o onih 3 sata da imas brzi net!
[ batancev @ 04.06.2008. 20:02 ] @
e to ti je novost
verovatno je neko od sefova shvatio da je mnogo bolje omoguciti neogranicen broj ubrzanja jer je tu svakako veca para nego da neko predje trajno na veci paket
a i brate, sad usluga jos i ima nekog cudnog, izvitoperenog smisla
jedino sto mi nije jasno je sto se trci pred rudu sa tim najavama
lepo sedi, smisli, podesi pa tek onda kreni u reklamu
ovako se ljudi smore kad vide da niko ne zna nista o tome u cc ili ks
[ mischo @ 04.06.2008. 20:05 ] @

Niko se nije predomislio nego je objašnjenje bilo konfuzno.
[ batancev @ 04.06.2008. 20:12 ] @
kako god
bitno je da ima jedne nedoumice manje
[ Agent Smit @ 05.06.2008. 09:30 ] @
mislim, stvarno...ovo mi deluje kao neviđena gluparija..umesto da snize cene malo interneta vishe, oni izmišljaju neke nebuloze...
čemu sve ovo, ubrzavanje neta, pa ljudi će se smoriti dok isklikću ova ubrzanja, nego ovima u telekomu je ajde malo da ih ošišamo, pre nego im damo brži net..
[ component @ 05.06.2008. 13:18 ] @
Ne mislim da je ovo glupa ideja. Koristim Telekomov 512/64 paket i par puta mi se desilo da mi je zatrebao brži net upravo na par sati (da sam imao 1024/128 mogao sam ugodnije da preko Skype-a koristim kameru).
Naravno da bih više voleo da imam brži paket za ovaj novac koji sada plaćam Telekomu, ali ne pada mi na pamet da plaćam brži paket da bih 1-2 puta mesečno iskoristio tu razliku u brzini... Za download uvek može da se sačeka malo
[ easyyu @ 05.06.2008. 14:18 ] @
Citat:
Agent Smit: ... nego ovima u telekomu je ajde malo da ih ošišamo, pre nego im damo brži net..

Cisto sumnjam da ce u skorije vreme biti brzeg neta za iste pare :)
[ Boris @ 05.06.2008. 17:04 ] @
Ako se ovo odnosi na povecanje koje ce trajati 3 sata onda stvarno necu da komentarisem, cista glupost, nebuloza. Izvinjavam se za onaj post, ali ovako nešto neću više ni da komentarišem.
[ anon157690 @ 05.06.2008. 21:01 ] @
Eto, predlažem da pretvorimo ovu temu u glasanje:

Opcija A.
- stvaranje "tehničkih" mogućnosti za korišćenje usluge u roku od 24h,
- nakon stvorenih uslova aktivacija usluge odmah putem ličnog web naloga ,
- trajanje usluge 3h nakon aktiviranja.

Opcija B.
- stvaranje "tehničkih" mogućnosti za korišćenje usluge u roku od 24h,
- aktiviranje usluge putem ličnog naloga na web portalu i čekanje 3h da bi usluga bila aktivirana,
- trajanje usluge nepoznato.


Ja mislim da je opcija A tačan odgovor :))))))

Inače totalno glupa usluga, više se isplati rs nalog i ostaviti komp preko noći da skida.
[ Laki_Gen @ 05.06.2008. 21:31 ] @
Kvaka i jeste u isplativosti. Isplati se tebi, ali ne i genijalcima koji su smislili ovu glupost.
[ ORCA 2 @ 05.06.2008. 22:24 ] @
Poštovani posetioci foruma,

Administrator sajta telekomcentar.com je ispravio tekst o ADSL Speed UP usluzi, tako da je sada razumljiviji:

USKORO U PONUDI

Nova, dodatna, Internet usluga - ADSL SpeedUP



Telekom Srbija a.d. planira uskoro da svojim korisnicima ADSL usluge, u maloprodaji, ponudi mogućnost on-line promene tj. povećanja ADSL brzine prelaskom na viši paket u predodređenom trajanju od 3 sata, a po svakom zahtevu korisnika.
Na ovaj način korisnicima se pruža prilika da po sopstvenoj potrebi “ubrzaju” svoju ADSL Internet uslugu aktivacijom veće brzine u realnom vremenu preko portala Telekoma Srbija a.d.. Novi, aktivirani, profil korisnika sa većom brzinom nakon isteka intervala od 3 sata korišćenja usluge biće automatski vraćen na incijalni korisnički profil.
Korišćenjem ove dodatne usluge korisnici će biti u prilici da prilagode svoje troškove za ADSL uslugom stvarnim potrebama. Usluga ADSL SpeedUP biće dostupna na svim ADSL paketima osim na najbržem.

Korisnici koji žele da im ova usluga bude dostupna prijavljivaće se preko Internet portala www.telekomcentar.com.

Usluga ADSL SpeedUP će se naplaćivati po intervalu korišćenja usluge, u trajanju od 3 sata, u iznosu od 50 dinara (bez PDV-a). Broj aktivacija ADSL SpeedUP usluge neće biti ograničen.

Ostali detalji oko same usluge biće objavljeni po uvođenju usluge u produkciju.


--
Srdačan pozdrav.
[ easyyu @ 05.06.2008. 23:45 ] @
Citat:
ORCA 2: Poštovani posetioci foruma,

Administrator sajta telekomcentar.com je ispravio tekst o ADSL Speed UP usluzi, tako da je sada razumljiviji:

USKORO U PONUDI

Nova, dodatna, Internet usluga - ADSL SpeedUP



Telekom Srbija a.d. planira uskoro da svojim korisnicima ADSL usluge, u maloprodaji, ponudi mogućnost on-line promene tj. povećanja ADSL brzine prelaskom na viši paket u predodređenom trajanju od 3 sata, a po svakom zahtevu korisnika.
Na ovaj način korisnicima se pruža prilika da po sopstvenoj potrebi “ubrzaju” svoju ADSL Internet uslugu aktivacijom veće brzine u realnom vremenu preko portala Telekoma Srbija a.d.. Novi, aktivirani, profil korisnika sa većom brzinom nakon isteka intervala od 3 sata korišćenja usluge biće automatski vraćen na incijalni korisnički profil.
Korišćenjem ove dodatne usluge korisnici će biti u prilici da prilagode svoje troškove za ADSL uslugom stvarnim potrebama. Usluga ADSL SpeedUP biće dostupna na svim ADSL paketima osim na najbržem.

Korisnici koji žele da im ova usluga bude dostupna prijavljivaće se preko Internet portala www.telekomcentar.com.

Usluga ADSL SpeedUP će se naplaćivati po intervalu korišćenja usluge, u trajanju od 3 sata, u iznosu od 50 dinara (bez PDV-a). Broj aktivacija ADSL SpeedUP usluge neće biti ograničen.

Ostali detalji oko same usluge biće objavljeni po uvođenju usluge u produkciju.


--
Srdačan pozdrav.

Eto...Mislim da 95% korisnika ce odma reci:Bolje se nemojte ni muciti sa novom uslugom,ni tako je necemo koristiti!"
Kako ih nije sramota!
[ Boris @ 06.06.2008. 00:12 ] @
Evo opet ću da se javim, ne mogu da smislim tačno kome bi zatrebao SpeedUp, ali otprilike može da se downloaduje oko 600Mb, koliko sam čuo posle 3. puta je free, tako da koga ne bi smaralo da klikće svakih 3 sata na speedup, može za 150din + PDV da dobije brži paket :P. Mada i za to će biti nekakvo ograničenje verovatno.
[ miodrag77 @ 06.06.2008. 10:11 ] @
da mi je da vidim mozga koji je ovo smislio :)

iz telekoma stvarno misle da u Srbiji zive ovce i ljudi kojima je uradjena lobotomija mozga.
[ Emil Ranc @ 06.06.2008. 10:38 ] @
Iako naizgled besmislena, ova usluga to i nije - iz prostog razloga što će imati svoje kupce. Verujem da će gomila klinaca makar po jednom da isproba ovo, da čisto, eto, brže skida sa rapida i sl. ili čisto da ode na speedtest.net ili kako već beše, da napravi screenshot i pohvali se sa rezultatima kod ortaka.

S druge strane, neko je spomenuo da je sa duplo većim aploudom bolja i video konferencija - neko će i dati 50-150 din mesečno za tih par video poziva radije nego da pređe na veći paket koji je 700 dinara skuplji.

Opet, desiće se nekome da hitno treba da pošalje neku npr. veću količinu podataka, a svi znamo koliko je adeeselovski aploud kost u grlu, te bi nam dupliranje te mizerije u datom trenutku značilo.
[ Librabicboj @ 06.06.2008. 13:24 ] @
Citat:
ORCA 2:
USKORO U PONUDI

Nova, dodatna, Internet usluga - ADSL SpeedUP



Telekom Srbija a.d. planira uskoro da svojim korisnicima ADSL usluge, u maloprodaji, ponudi mogućnost on-line promene tj. povećanja ADSL brzine prelaskom na viši paket u predodređenom trajanju od 3 sata, a po svakom zahtevu korisnika.
Na ovaj način korisnicima se pruža prilika da po sopstvenoj potrebi “ubrzaju” svoju ADSL Internet uslugu aktivacijom veće brzine u realnom vremenu preko portala Telekoma Srbija a.d.. Novi, aktivirani, profil korisnika sa većom brzinom nakon isteka intervala od 3 sata korišćenja usluge biće automatski vraćen na incijalni korisnički profil.
Korišćenjem ove dodatne usluge korisnici će biti u prilici da prilagode svoje troškove za ADSL uslugom stvarnim potrebama. Usluga ADSL SpeedUP biće dostupna na svim ADSL paketima osim na najbržem.

Korisnici koji žele da im ova usluga bude dostupna prijavljivaće se preko Internet portala www.telekomcentar.com.

Usluga ADSL SpeedUP će se naplaćivati po intervalu korišćenja usluge, u trajanju od 3 sata, u iznosu od 50 dinara (bez PDV-a). Broj aktivacija ADSL SpeedUP usluge neće biti ograničen.

Ostali detalji oko same usluge biće objavljeni po uvođenju usluge u produkciju.


--
Srdačan pozdrav.


Konacno je sad razumljivo 99% za sve ljude!
Nadam se da ce ubuduce Admin paziti kako pise po sajtu, ipak Telekom nije neki tamo lokalni ISP pa da dozvoljava sebi ovakve ispade...

A inace paket, ce verovatno imati svoje korisnike ,kako kaze Emil Ranc, gomilu klinaca da ga upraznjavaju....

Mislim da je mnogo pametnije da je TELEKOM uveo neki nocni paket, pa da od 00:00 do 08:00 imas duplo vecu brzinu za neku odredjenu svotu novca.
[ l3fty @ 06.06.2008. 13:26 ] @
Pa moze da koristi nekome ko hoce na sat (ili tri) jaci paket da nesto skine/digne ili za neku video konferenciju (za sta je adsl sa svojih 64/128/192 sa uracunatim overheadom sjajan, je li).

Prvo mi je delovalo glupo ograniciti takvu uslugu na 4 puta mesecno, a sad deluje mnogo racionalnije sa gledista deranja ljudi :D.

Mislim ljudima deluje skupo preci na skuplji paket, kada moze na par sati da si poveca brzinu za 50 dinara, i onda tako opet i opet dok ne dodje do neke cifre od jedno 30tak puta mesecno, i ispadne im racun za adsl veci nego da su samo presli na sledeci paket. I ljudi zaboravljaju na popuste na telekomu/pttu posle 3/6/12 meseci :D.

Sve u svemu, Zaci C :D.
[ anon157690 @ 06.06.2008. 21:31 ] @
Citat:
Emil Ranc: Iako naizgled besmislena, ova usluga to i nije - iz prostog razloga što će imati svoje kupce. Verujem da će gomila klinaca makar po jednom da isproba ovo, da čisto, eto, brže skida sa rapida i sl. ili čisto da ode na speedtest.net ili kako već beše, da napravi screenshot i pohvali se sa rezultatima kod ortaka.
Opet, desiće se nekome da hitno treba da pošalje neku npr. veću količinu podataka, a svi znamo koliko je adeeselovski aploud kost u grlu, te bi nam dupliranje te mizerije u datom trenutku značilo.


Najžalosnije je što je ovo potpuno tačno, što će biti popriličan broj onih kojima eto baš nešto treba da urade na brzinu, onih koji bi da probaju isl...
Ovo meni deluje kao pokušaj da se što više odloži povećanje brzine adsla a ako pritom može još i da se zaradi - što da ne. To znači još barem 3-4 meseca bez promena jer će biti potrebno vreme da se korisnici upoznaju sa uslugom pa onda da počnu da je koriste pa dok prođe mesec dana i dok im dođe račun da shvate da su ošišani i da se opamete. Kao i svaki proizvod, nakon lansiranja ide uspon u potrošnji pa kulminacija kada ga kritična masa upotrebljava i na kraju pad upotrebe tj. odliv korisnika, strašno je to što ceo ovaj ciklus može da potraje znatno duže od ta 3-4 meseca.

Inače, mali oftopic, danas oko 20h bilo neko nevreme kod mene, grmelo & sevalo a adsl katastrova, nije ga bilo jedno pola sata a kad ga je bilo link je pucao svakih 2 minuta, od plaćenih 512Kb downstreama ja evo trenutno imam jedva 240Kb. Ako ne mogu da srede adsl da radi kako treba, mogu tek da zamislim šta će biti sa iptv-om, ili možda očekuju da ćemo svi pogasiti kompove čim zagrmi i sevne !!!
[ Cartman @ 07.06.2008. 09:39 ] @
Citat:
Fliz: [...] možda očekuju da ćemo svi pogasiti kompove čim zagrmi i sevne !!!


Ja bi ti to svakako savetovao.

2 bezicna telefona mi izgorela zbog ovakvih situacija, modem, satelitski receiver, pa i grejac bojlera (da covek na poveruje...) :s
Imam gromobran btw, ali to je takva sila da sve sto ti je prikaceno za elekticnu instalaciju je pod ogromnim rizikom. Mrezna oprema i racunari su posebno osetljivi.


[ ghost2k3 @ 10.06.2008. 12:06 ] @
Citat:
Boris: Evo opet ću da se javim, ne mogu da smislim tačno kome bi zatrebao SpeedUp, ali otprilike može da se downloaduje oko 600Mb, koliko sam čuo posle 3. puta je free, tako da koga ne bi smaralo da klikće svakih 3 sata na speedup, može za 150din + PDV da dobije brži paket :P. Mada i za to će biti nekakvo ograničenje verovatno.


Ti Borise bas ne kontas neke stvari. Mozda za takve ljude treba crtati slike pored ovakvih objasnjenja, kao neki mali strip. Nigde ne pise da je posle 3. puta free, nego da je svaki 4. put free. Ne mogu da verujem :D

Edit: garant si neki telekomomov covek, posto kontas telekom adsl jednako dobro kao ljudi iz telekoma ...

[Ovu poruku je menjao ghost2k3 dana 10.06.2008. u 14:17 GMT+1]
[ batancev @ 19.07.2008. 14:19 ] @
ADSL SpeedUP

Može još brže!!! Korisnici ADSL usluge Telekoma Srbija* mogu privremeno ubrzati svoj Internet koristeći novu uslugu ADSL SpeedUP.

Ukoliko se registrujete kao ADSL SpeedUP korisnik, možete, kada god poželite, na tri sata ubrzati svoj ADSL na naredni paket veće brzine. A uz sve to, svaki četvrti put „ubrzavate“ besplatno.

Proverite nove, povećane brzine na vašem ADSL modemu Telekoma Srbija!

* ne važi za korisnike ADSL 3 paketa usluga

http://www.telekom.nadlanu.com...ult.aspx?ac=snews&ui=31294

Usluga ADSL SpeedUP svim korisnicima ADSL usluge Internet Telekom Srbija omogućava prelazak na ADSL paket veće brzine u vremenskom intervalu od 3 sata od momenta aktivacije servisa.

Korisnicima usluge ADSL Paket 3 usluga ADSL SpeedUP nije omogućena

Usluga se aktivira podnošenjem zahteva za uslugu ADSL SpeedUP
Ukoliko se korisnik prvi put prijavljuje za ADSL SpeedUP uslugu, u roku od 24 sata od podnošenja zahteva korisnika, kreira se odgovarajući profil korisnika koji ostaje aktivan u sistemu Telekoma Srbija. Kada je profil jednom kreiran moguće je aktivirati servis u bilo kom trenutku, po sopstvenoj želji korisnika, neograničen broj puta.

Usluga ADSL SpeedUP se naplaćuje po svakom započetom vremenskom intervalu po važećem cenovniku Telekoma Srbija.

U okviru usluge ADSL SpeedUP korisnicima je omogućeno besplatno svako četvrto povećanje brzine na prvi naredni ADSL paket usluga Internet Telekom Srbija u okviru jednog meseca.
[ packypfc @ 19.07.2008. 15:38 ] @
Bolje da su uveli neki happy hour, da se korisnicima besplatno preko noci od 2 do 6 recimo duplira brzina. Ne znam ko je lud ovo da aktivira, valjda bih, da imam para, uplatio za ceo mesec 1,5 mbps
[ anon157690 @ 19.07.2008. 17:14 ] @
Citat:
packypfc: Ne znam ko je lud ovo da aktivira, valjda bih, da imam para, uplatio za ceo mesec 1,5 mbps


Ma, uvek će biti onih koji će čisto iz znatiželje da probaju, na sistem "pa 50 dindži i nije nešto, ajd da vidimo i to čudo." i onda kad probaš i vidiš da fajlovi idu duplo brže, da stranice iskaču ... onda se navučeš i za kratko vreme, 50 po 50 dinara eto telekomu dodatnih miliona u kasi a telekomski račun ode u q***. A biće i onih koji će znati da se kontrolišu ali eto baš im sad odgovara da se film skine za 1,5h umesto da čekaju 3h ili muzika ili bilo šta drugo...
Biće tu para itekako :)
[ mischo @ 30.07.2008. 06:56 ] @
SpeedUP bi trebalo da je proradio. Ima li neko da prenese kako radi?
[ ORCA 2 @ 30.07.2008. 10:27 ] @
Usluga je počela da funkcioniše, ali je prošle nedelje bio problem sa određenim brojem korisnika.

Naime, nisu svi ADSL korisnici bili u bazi podataka za uslugu ADSL SpeedUP, pa im je iz tog razloga server izbacivao poruke "Telefonska linija nezadovoljava sve potrebne tehničke uslove", a zatim i "Neuspešno generisan zahtev", ali se to rešava, i ostao je još samo mali deo korisnika, koji će uskoro moći da koristi ovu uslugu.

Inače, veliko je interesovanje.
[ mischo @ 30.07.2008. 11:50 ] @
DA li zbog toga menjaju modeme/rutere kod korisnika koji imaju Thomson?
[ Acika @ 31.07.2008. 11:58 ] @
Da li ce biti u buducnosti nesto slicno ovome ali za UPLOAD? Hvala! Pozz
[ ORCA 2 @ 08.08.2008. 13:46 ] @
<Poštovani korisniče,

Zbog tehničkih problema usluga ADSL SpeedUP trenutno nije dostupna.

Hvala Vam na razumevanju.

Sa poštovanjem,
„Telekom Srbija“ >

--
Došlo je do problema sa serverom, tako da je usluga ADSL SpeedUP privremeno obustavljena dok se ne reši problem. Tehnička podrška je nekoliko dana primala brojne pozive sa prijavom smetnji zbog nemogućnosti za aktivaciju ove usluge, tako da je preporuka da svi korisnici koji ubuduće budu imali problema sa ovom uslugom pozovu Kontakt centar Službe Tehničke podrške besplatnim pozivom na 0800/100-100.
[ batancev @ 08.08.2008. 14:27 ] @
e qq
em su je unapred najavili vise od mesec dana
em nisu u stanju da je nemeste da radi kako treba
[ ORCA 2 @ 08.08.2008. 15:01 ] @
Od kada je usluga zaživela su se javili problemi kod korisnika. Mnogi su pozivali 9813 i 0800/100-100, međutim niko nije znao o čemu se radi, pa je su prijave smetnji u vezi ove usluge samo prosleđivani Tehničkoj službi, međutim ni mnogima to nije pomoglo.

Konkretno, i ja sam imao taj problem, server je izbacivao poruku "Neuspešno generisan zahtev", pa sam nekoliko puta slao prijave smetnji, i to je bilo rešavano za jedan ili dva radna dana, ali su se i meni, kao i mnogima smetnje ponovile, tako da će usluga biti nedostupna dok se ne ustanovi tačan uzrok i dok se to ne otkloni.
[ ORCA 2 @ 09.08.2008. 11:01 ] @
Otklonjene su tehničke smetnje, i konačno ADSL SpeedUP usluga fukncioniše kako treba.
[ AMD guy @ 01.09.2008. 13:03 ] @
Jel se ta usluga posle 3 sata automatski iskljucuje? Ja imam 512/64, kada sam prvi put "ukljucio" tu uslugu na mom modemu mi se promenilo
Bandwidth Down/Up(kbps) na 1019/133, a bilo je 504/60. Proslo ta tri sata, a meni 1019/133 i dalje stoji al mi download radi normalno 55-60.
Jel to normalno, mislim na mi ne stigne neki astronomski tel. racun
[ darth zool @ 01.09.2008. 14:01 ] @
da.
[ gojnik @ 02.09.2008. 14:48 ] @
Normalno a ujedno i brži ping, nešto brži down/up i bez aktivacije.
[ redforce @ 03.09.2008. 00:12 ] @
Ja sam u subotu jos popunio nalog za speed up u narednih bukvalno 48 sati nije bilo promena pa je onda od ponedeljka vece veca brzina al ne to kao sto pise vec 614/101 imam paket 512/64 i tako stoji evo 24 h...hm o cemu se ovde radi da mi je znati???I to da napomenem u odredjenim trenutcima download ide oko 86 kb pa varira od 45 do 86 veci deo vremena.
[ rdragan79 @ 03.09.2008. 08:36 ] @
Ovako hteo sam da se prijavim na taj warpspeed internet uslugu :)

Ali, odem na sajt, kliknem prijavi se na speedup uslugu
izaberem mreznu grupu 021

ukucam broj telefona (za telefon stize jedan racun)
ukucam sifru korisnika (za adsl stize drugi racun)
ukucam sec. kod

i dobijem "Ne postoji korisnik sa prosledjenim parametrima!"

logicno je da stavim podatke kako jesu, broj telefonskog prikljucka gde je adsl i sifra korisnika od adsl racuna.

Pitanje je, da li treba da stavim a mislim da treba sifru korisnika od telefonskog racuna (moj otac)?

I da li ce ovi iz telekoma znati sta da ubrzaju? Posto smo dva zasebna korisnika u sistemu.
Na oca stize telefonski racun, a na mene adsl racun.

Dok mi usluga moj r@cun funkcionise (prijavio sam sifru korisnika adsl-a) da mogu da proverim
da li lezu uplate preko e-bankinga.

I ako se jednog dana odlucim da otkazem uslugu da li je to moguce izvesti?




[Ovu poruku je menjao rdragan79 dana 03.09.2008. u 09:53 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao rdragan79 dana 03.09.2008. u 19:08 GMT+1]
[ rdragan79 @ 06.09.2008. 10:07 ] @
Uvece u petak registrovao sam se za speedup uslugu,
sa sifrom korisnika od telefonskog racuna, posto su mi racuni razdvojeni.

Danas u subotu kada sam ukljucio kompjuter vidim na MT882 veca brzina (2x) u Bandwidth Down/Up(kbps).

Iako nisam isao na sajt da aktiviram uslugu za naredna 3 sata, subjektivan osecaj je,
da ima poboljasanja pre podnosenja registracije za uslugu.

Nadam se da taximetar stoji dok ne posetim stranicu za ubrzanje.

Znaci sada kada zelim da mi se ubrza net odem na
https://www.telekom.nadlanu.co...re/INTERNET/SpeedButtonPM.aspx
ukucam opet broj telefona i sifru korisnika i onda radi brze?

Da li oni koji imaju uslugu moj r@cun, mogu da prate stanje i broj ubrzanja adsl-a?

Mozda bi bilo bolje da za registovane korisnike umesto dugmeta nastavi stoji SpeedUP,
kako bi se razdvojilo od iste forme za registraciju na servis, tj. da naprave novu stranicu.
[ mstevanic @ 06.09.2008. 15:23 ] @
Da dobar predlog,ovako je zaista zbunjujuće,za već registrovane korisnike
usluge speedup.Pozdrav
[ redforce @ 07.09.2008. 12:53 ] @
ja isto odem na tu stranicu https://www.telekom.nadlanu.co...re/INTERNET/SpeedButtonPM.aspx
i svaki put dobijem ovo http://i302.photobucket.com/albums/nn92/bataya_boy/telekom.jpg
[ rdragan79 @ 07.09.2008. 16:54 ] @
Mislim da je problem u linku koji si postavio

ide https://...nadlanu.co...re/INTERNET.....

probaj da pogledas link gore koji sam postavio sta pise u status bar-u ili klikni na njega
[ redforce @ 07.09.2008. 22:45 ] @
Dodjem ja do tog dela za speed up medjutim kad popunim tel i sifru korisnika pa onaj kod kad ukucam pojavi se to nece dalje
[ mstevanic @ 08.09.2008. 13:27 ] @
Isto i kod mene,..ne radi to nešto najbolje još?
[ rdragan79 @ 08.09.2008. 14:54 ] @
Meni je prolazilo "uvek" prvo kao iz prethodnih postova, pa sam dobijao da "Ne postoji korisnik sa prosledjenim parametrima!"
kada sam unosio sifru korisnika sa adsl racuna, kada sam uneo sifru korisnika od telefonskog dobio sam da popunim
kontakt podatke (broj telefona / e-mail).

To sam radio u petak uvece, da bi u subotu ujutru vec bila usluga omogucena.
Pre je na MT882 pisalo 510/60, sada stoji pise 1023/120.

Da li je to normalna pojava, mozda ORCA 2 moze razjasniti.

Ne mogu da se setim da li sam iz explorera ili firefoxa podnosio zahtev, ali znam da je prosao.

Naravno nisam jos nigde saznao, kako se usluga SpeedUP moze otkazati, u slucaju da vidim da nemam potrebe za njom, ili je jednostavno ne koristim.


[ ORCA 2 @ 08.09.2008. 18:53 ] @


--

Poštovani,

Kako sam imao isti problem kao kod vas, predlažem vam da pozovete kolege iz Tehničke podrške, pozivom na broj 0800/100-100, i prijavite problem. U roku od 48 sati bićete kontaktirani sa daljim uputstvima.

Srdačan pozdrav.
[ ORCA 2 @ 10.09.2008. 07:47 ] @
[quote]rdragan79: Meni je prolazilo "uvek" prvo kao iz prethodnih postova, pa sam dobijao da "Ne postoji korisnik sa prosledjenim parametrima!"
kada sam unosio sifru korisnika sa adsl racuna, kada sam uneo sifru korisnika od telefonskog dobio sam da popunim
kontakt podatke (broj telefona / e-mail).



--
Poštovani,

U slučaju da sistem izbacuje takve poruke (bilo je zaista dosta korisnika koji su se na to žalili mnogi su zvali i 9813), potrebno je da se javite na besplatan broj telefona Službe tehničke podrške 0800/100-100, i potrebno je da operateru objasnite o čemu se radi, a zatim će operater otvoriti tiket na svoje ime i uneti vaše kontakt podatke. U roku od 48 do 72 sata, operater koji je prosledio tiket će vas kontaktirati.

Srdačan pozdrav.
[ sabah @ 11.09.2008. 14:13 ] @
Juce sam podnio zahtev za ADSL Speed UP.Posto mi download ide na 103 kbs
i sada me interesuje dali ja sam aktiviram ADSL Speed UP ili Telekom posto mi je sada duplo brzi internet.

[Ovu poruku je menjao sabah dana 11.09.2008. u 19:58 GMT+1]
[ ORCA 2 @ 11.09.2008. 18:41 ] @
Citat:
sabah: Juce sam podnio zahtev za ADSL Speed UP.Sada kada sam ukljucio komp vidim da mi je brzina duplirana a ja nisam
podnio zahtev za povecanje brzine u naredna tri sata pa me interesuju dali oni sami povecavaju brzinu naredna 3 sata ili ja podnosenjem zahteva za odobrenje brzine
u naredena 3 sata

--
Poštovani,

Vaše pitanje nije dovoljno jasno.


Molim Vas da ponovo napišete preciznije formulisano pitanje koje se odnosi na ADSL SpeedUP uslugu Telekoma Srbije, kako biste dobili adekvatan odgovor.

Srdačan pozdrav.
[ astery @ 11.09.2008. 19:05 ] @
ja sam juce ujutro podneo zahtev za speedup...ali do ovoga momenta se nista nije desilo...kad odem na speedup stranicu i popunim ponovo podatke server kaze da je zahtev vec podnet...i to je sve....
[ ORCA 2 @ 11.09.2008. 19:15 ] @
Citat:
astery: ja sam juce ujutro podneo zahtev za speedup...ali do ovoga momenta se nista nije desilo...kad odem na speedup stranicu i popunim ponovo podatke server kaze da je zahtev vec podnet...i to je sve....

--

Preporučujem Vam da se javite Kontakt centru Službe tehničke podrške besplatnim pozivom na broj 0800/100-100 i prijavite problem.

Srdačan pozdrav.
[ ORCA 2 @ 11.09.2008. 19:41 ] @
U poslednjih nedelju dana se javio problem kod velikog broja korisnika, koji ne mogu da aktiviraju uslugu ADSL SpeedUP, već se javlja poruka:




The connection has timed out



The server at 212.200.26.222 is taking too long to respond.


* The site could be temporarily unavailable or too busy. Try again in a few
moments.

* If you are unable to load any pages, check your computer's network
connection.

* If your computer or network is protected by a firewall or proxy, make sure
that Firefox is permitted to access the Web.


--
Radi se na rešavanju ovakvog problema, jer je ustanovljeno da je do sistema, a ne krajnjeg korisnika, samo je potrebno malo strpljenja.
[ djricky @ 11.09.2008. 20:16 ] @
Citat:
ORCA 2: jer je ustanovljeno da je do sistema...


ma nije valjda? a kad ste to ustanovili???
pre nego sto vam se prvih par hiljada korisnika javilo sa istim problemom ili kasnije???

[Ovu poruku je menjao djricky dana 11.09.2008. u 22:07 GMT+1]
[ ORCA 2 @ 11.09.2008. 20:23 ] @
Slažem se donekle da su Tehnička služba i Centar za nadzor za ADSL malo neažurni, ali se sve smetnje, primedbe i reklamacije rešavaju u najkraćem mogućem roku.

[ dakiyu @ 12.09.2008. 03:34 ] @
Uvek sam spreman da iznesem lose kritike no ovaj put je @orca u pravu...posle prijavljivanja na speedup nakon 20-ak sati sam potpuno izgubio net t.j. zelenu internet lampicu...posle 5 minuta cekanja javio se momak i rekao da je nesto sa dslam-om i da ce biti sredjeno za 15min-48 sati gde sam naravno ja racunao 96 sati ali je sve doslo posle 1 sat...to isto se ponovilo i posle 7 dana i opet je popravljeno posle 1 sat...ja sam se iznenadio ali je tako bilo...
[ fanfon @ 12.09.2008. 12:41 ] @
Ja vas uopste ne kontam. Kako mozete da se prajavite za nesto sto je tako ocigledno deranje koze s ledja? Kakva je korist od ta 3h brzeg interenta? Sta to toliko bitno skidate da preko noci ne mozete ostaviti racunar da radi 3h vise?
[ miodrag77 @ 12.09.2008. 12:52 ] @
dok ima ovaca imace sta da se sisa :)
ljudi sacekajte jos koju nedelju pa cete imati takav isti protok.
[ Catch 22 @ 12.09.2008. 17:38 ] @
Citat:
miodrag77: ...sacekajte jos koju nedelju pa cete imati takav isti protok.

Dok u nekim zemljama ljudi čekaju da im protok povećaju sa trenutnih 20 Megabita na 100 Megabita (!!!!!!), tuga jedna je sve ovo kod nas

INFO: Cablecom Switzerland will be offering 100Megabit Cable Internet in 2009
Citat:
From 2009 Cablecom has announced that they will provide 100 Megabit (100MB) Internet access which is the same speed as Fast Ethernet or the normal standard for LAN (Local area networks). This new step will allow for multiple High Definition (HD Video) streams to be viewed or recorded.
...
The highest available offer at moment is 20Mb so it represents great leaps.
[ milance_kg @ 12.09.2008. 17:43 ] @
Lol, pa oni ce u Svajcarskoj da dobiju net tolike brzine da pojedini korisnici nece moci da ga iskoriste
zbog svog hardvera, tj. propusne moci cipa na ploci.

Jes' i zamajavaju nas kao retarde sa 3 sata duplo brzeg neta, lol, pa jos i to im ne radi.
[ superbaka @ 12.09.2008. 18:14 ] @
ne razumem kako nece moci kad taj protok normalno ide u mrezi...
[ milance_kg @ 12.09.2008. 18:19 ] @
Code:
ne razumem kako nece moci kad taj protok normalno ide u mrezi...


Pa na samoj granici integrisane mrezne kartice na pojedinim plocama - 100 Mbit/s.
A ima starijih ploca sa 10 Mbit/s.

...

Sve u svemu, gorka sala, dok neki (teoretski) ne mogu da iskoriste net koji imaju na raspolaganju,
dotle mi ovde iscekujemo to dupliranje ADSL-a, sa osnovnog paketa u dwn sa 512 na 1024,
a ono nas zamajavaju sa SpeedUp-om, koji uzgred i ne radi.
[ dakiyu @ 12.09.2008. 20:12 ] @
Citat:
fanfon: Ja vas uopste ne kontam. Kako mozete da se prajavite za nesto sto je tako ocigledno deranje koze s ledja? Kakva je korist od ta 3h brzeg interenta? Sta to toliko bitno skidate da preko noci ne mozete ostaviti racunar da radi 3h vise?


Citat:
miodrag77: dok ima ovaca imace sta da se sisa :)
ljudi sacekajte jos koju nedelju pa cete imati takav isti protok.



A pa vi ste stvarno neupuceni...vec blizu 2 meseca svako sa paketom 64/512 ko se prijavio za speedup ima protok 110/600 jer je verovatno u pitanju neka greska kod telekoma i to se placa 0 dinara...pa sad ko je ovca vi sami vidite a ja samo znam da sada ide kamera na skype a i torrent ide u full-u oko 62KB sa dosadasnjih 52-53...jer vam jasnije sada?
[ anon157690 @ 12.09.2008. 20:30 ] @
Citat:
dakiyu: vec blizu 2 meseca svako sa paketom 64/512 ko se prijavio za speedup ima protok 110/600 jer je verovatno u pitanju neka greska kod telekoma i to se placa 0 dinara...

Samo se ti hvali, videćeš kad ti telekom retroaktivno pošalje račun za povećanje propusne moći, nema tu "ne mogu oni tako" pročitaj još jednom onaj ugovor, ima rupa više nego domaći putevi (švajcarski sir više nije pojam "rupavosti":) plus još može da se tumači baš onako kako telekomu trenutno odgovara...
[ dakiyu @ 12.09.2008. 21:49 ] @
Stigao odavno racun hiljadama nas,citaj malo forume,ne bih ti bezveze pisao...
[ ORCA 2 @ 13.09.2008. 12:52 ] @
U vezi smetnji prilikom aktivacije usluge ADSL SpeedUP, proverio sam kod kolega, i u ponedeljak dolazi glavni menadžer (supervizor) Kontakt centra Tehničke podrške, koji je bio na odmoru, tako da će on proveriti o čemu se tu radi i zašto kvar u sistemu nije rešen ovoliko dugo.

Korisnicima preostaje samo da čekaju...
[ anon157690 @ 13.09.2008. 23:42 ] @
Citat:
dakiyu: Stigao odavno racun hiljadama nas,citaj malo forume,ne bih ti bezveze pisao...


Čekaj, sad ne kontam, samim prijavljivanjem za tu uslugu (a prijavljivanje je jelte besplatno) dobija se povećanje protoka ?
Znači može se desiti da imam ovakav recimo protok kao na slici a paket 512/64


a da tek ako aktiviram speed UP uslugu onda na 3 sata imam 1024/128 ??? i to naravno platim 50 din za svaka 3 sata ???
[ redforce @ 14.09.2008. 00:20 ] @
Prosto mi zvuci neverovatno kad oni tih mizernih 512 mb jedva dupliraju i to ko ga dobije ala vera,sta bi bilo kad bi se uvodila recimo mreza od 10mbs.....totalni kolaps godinu dana,i da smatram da ovaj covek Orca nema veze sa ovim vec gospoda koja drze telekom i monopol nad adsl
[ dakiyu @ 14.09.2008. 02:27 ] @
Ne @fliz ne radi se o tome...nikada nisam koristio speedup na 3 sata cak mislim da to i ne radi,bar je u testnoj fazi...

Poenta je da popunis zahtev za registracijom usluge i pokaze ti se da je "vas zahtev uspesno prosledjen"...u roku od 24h si kao registrovan pa onda imas drugi link da povecas brzinu na 3h za 50din...e ti nemoj da povecavas jer kazes da to ne valja nego samo izmeri svoju brzinu i ako si paket 512/64 imaces 550-600/110 manje-vise...shvatas?Samo popunis prijavu i nista vise ne diras...
Mislim sredice to telekom uskoro ali sta smeta da se "ogrebemo"malo...
[ anon157690 @ 14.09.2008. 11:01 ] @
@dakiyu pa evo to sam i uradio:
(moram da napomenem taj telekomov sajt je tako konfuzan ja nisam još uspeo dva puta da nađem istu stvar a da nisam morao da šetam po stranicama ne bi li pronašao to, isto i sa mts sajtom, sad kad bi i hteo da nađem onaj link za aktiviranje tih 3h duple brzine sumnjam da bi uspeo.)


Mislim, što se mene tiče telekom je ok, dobro mi radi net, meni bi najviše odgovaralo da samnje cenu paketa, racimo kada bi 1/128 bio nekih 1500din sa pdv-om to bi bilo idealno za mene ili ovaj nabildovani :) 512/62 za racimo 800-1000 din sa pdv-om. Ne znam na šta bi iskoristio više od 1MB.

[ milance_kg @ 14.09.2008. 12:34 ] @
Citat:
Fliz
Mislim, što se mene tiče telekom je ok, dobro mi radi net, meni bi najviše odgovaralo da samnje cenu paketa, racimo kada bi 1/128 bio nekih 1500din sa pdv-om to bi bilo idealno za mene ili ovaj nabildovani :) 512/62 za racimo 800-1000 din sa pdv-om. Ne znam na šta bi iskoristio više od 1MB.


Sta kazes, lol, pa prvo bi trebalo da udvostruce brzine dwn-a i upl-a, pa zatim da smanje cene, tj. na udvostruceno brzinu
smanje za 30% (koliko sam uspeo da procitam o tome nesto u blic-u). I opet ce da zaostajemo za susednim zemljama,
i molim da se batalite demagogije "Sta ce ti tolika brzina?". Moja stvar je - sta ce mi! Ja to placam i ocekujem uslugu,
a ne da me zezaju na pro-kumunjarski our-ski nacin!

To bi trebalo da bude za 1024/128 (sadasnji 512/64) sa PDV-om - 1000 din.

Clanak u blic-u:
Net jeftiniji za 30 odsto

[Ovu poruku je menjao milance_kg dana 14.09.2008. u 13:45 GMT+1]
[ ORCA 2 @ 15.09.2008. 19:51 ] @
Korisnici ADSL-a Telekoma Srbije će se načekati ADSL SpeedUP usluge... Naime, nadležna služba ne zna da reši problem, tako da će ADSL SpeedUP usluga biti vraćena na početnu fazu testiranja.
[ ORCA 2 @ 16.09.2008. 16:59 ] @
Usluga ADSL SpeedUP je od danas posle podne omogućena svim korisnicima.

Procedura je, naravno, ostala ista, a i dalje će se raditi na poboljšanju usluge.
[ ORCA 2 @ 17.09.2008. 20:37 ] @
Danas je u toku dana na moj službeni e-mail stigla sledeća poruka jedne od nadležnih Direkcija "Telekoma Srbije" za uslugu ADSL SpeedUP:

Poštovani kolega,

Usluga SpeedUP jeste u fazi testiranja i naša je greška što to nije eksplicitno navedeno na web sajtu. Na žalost, odavde ne možemo pomoći korisnicima. Možete pokušati da se obratite i našoj Brizi o korisnicima na [email protected]. Nadležna služba je vratila SpeedUP u fazu testiranja, tako da će se još malo sačekati sa potpunom aktivacijom usluge. Problem je nastao negde u sistemu, tako da se službe trude da nađu tačan uzrok problema. Što se tiče tarifiranja, to je sve, kao što znate, za Direkciju za usluge i Računarski centar, tako da će, verovatno, za njih biti problem, jer usluga ne funkcioniše, a tarifiraće se korisnicima na računu, koji su podneli zahtev za aktivaciju pomenute usluge.

Nadam se da će i Vaš problem ubrzo biti rešen.

S poštovanjem,

Vladimir Vico, dipl. ing. org. nauka
Sistem i mrežni administrator servisnih platformi

Telekom Srbija a.d.
Direkcija za informacione tehnologije
Sektor za planiranje i razvoj
Služba za ISP servise i servisne platforme

--
[ anon157690 @ 17.09.2008. 22:15 ] @

čisto da dodam da je kod mene net katastrofa odkako su "popravili" speedup tj. od juče poslepodne, brzina varira od 0 KB/s do nekih 67 KB/s stim što je ipak najviše u intervalu od 25 - 35 KB/s a situacija se bukvalno menja iz sekunde u sekund, uopšte nije konstantna brzina, užas.

[Ovu poruku je menjao djricky dana 18.09.2008. u 19:49 GMT+1]
[ AMD guy @ 20.09.2008. 15:37 ] @
Probao sam danas i mislim da radi. Moja konekcija 512/64


UPDATE
Jedno je speedtest a drugo je download koji dosta varira. Probao sam rapidshare i brzina varira od 20KB preko 50KB pa do otprilike 82kb, a mislim da bi trebalo otprilike 100-110 KB/s da bude.

@ORCA2 i telekom povodom ove "usluge"

First impresion
I hate u guys
[ rdragan79 @ 20.09.2008. 22:23 ] @
Citat:
AMD guy: Probao sam danas i mislim da radi. Moja konekcija 512/64
Jedno je speedtest a drugo je download koji dosta varira. Probao sam rapidshare i brzina varira od 20KB preko 50KB pa do otprilike 82kb, a mislim da bi trebalo otprilike 100-110 KB/s da bude.


Da Rapidshare Free je varirao pre par dana 40-58 kb/s , ali na premium ide 58-70 kb/s

primetio sam da na nekim sajtovima ima jako puno variranja pratim preko "DU Meter"-a i transfer managera iz opere
, ali ajd videcemo to cudo kada bude sredjeno kako ce raditi.

[ redforce @ 22.09.2008. 19:20 ] @
Slican problem imam i ja pre neki dan mi se recimo desilo da mi ide brzina od 30 do 87 tj varira i odjednom stane 2-3 sek pa nastavi 100 mb mi skidalo sat i 50 minuta
[ Beli13 @ 01.11.2008. 20:42 ] @
Evo mesec i kusur dana od zadnjeg posta u ovoj temi a stanje i dalje katastrofa. Rooter pokazuje 1535/126, speed test kaze .
Rapidshare neupotrebljiv, ping ocajan..... Izesh spidAp. Jel zna neko kako da se odjavim???

Hocu speeddown!!!
[ anon157690 @ 01.11.2008. 21:14 ] @
Evo pridružujem se i ja čestitkama "lep i dugotrajan boravak u paklu uz pesmu Mile voli disko želi im Fliz."
Net katastrofa, ide od totalne ukočenosti do ~80kb/s i tako ciklično, kad skida duže od 10 minuta konstanto ~55-60kb/s ja sam sretan a takvih situacija je vrlo malo, dešava se da povremeno nema ni linka ??? Jednom rečju creap, uopšte nisam zadovoljan.
Očigledno je da su se upustili u nešto što neznaju da rade...
[ ksrele @ 02.11.2008. 18:23 ] @
OK, konacno sam nabasao na temu koja mi treba.
Jasno i "glasno" pitanje: Kako se ponistava nalog za SpeedUp?
Pod tim podrazumevam da mi se port rekonfigurise na moju uplacenu brzinu (nekad 512 sada 768) i da mi se HARDVERSKi ogranicava brzina a ne SOFTVERSKI na PPPoE konekciji!
[ puska @ 03.11.2008. 13:39 ] @
ja takodje koristim speedup i skidam preko rapida premium nalog i down sa ovim povecanjem ide od 200 do 215, a pre toga je isao oko 150-160 imam 1 mbit paket, tako da stvarno ne znam jel sam ja to imao srece ili sta, cinjenica je da varira brzina vise nego bez speed up ali barem kod mene nema problema, isto aktivirao i na poslu i kod druga i svugde je sasvim okej, bolje brzine skidanja nego pre aktiviranja usluge
[ bora @ 03.11.2008. 15:54 ] @
trenutno stanje kada neko poželi da aktivira SpeedUp:

Poštovani korisniče,

Zbog prebacivanja brzina ADSL-a koje je trenutno u toku, ADSL SpeedUP usluga trenutno nije dostupna.

Hvala Vam na razumevanju.

Sa poštovanjem,
„Telekom Srbija“
[ ksrele @ 03.11.2008. 16:27 ] @
@puska
Da li bi ti bio problem da uradis jedno dva-tri screenshot-a pa da svi vidimo kako to tebi lepo ide.
A slike uradi na sledeci nacin: skidaj nesto sa nekog brzog servera (ljudi kazu da je Microsoft dobar ali mozda ima i boljih) i koristi program DuMetar ili NetMetar (onaj 'precizniji' ako je moguce) i uslikaj posle nekoliko sekudni skidanja, pa posle minut, i pred kraj. Po mogucnosti, uvati trenutak kada ti je brzina najmanja a najvecu cemo svakako videti iz grafika NetMetra.
Ovako ti ja nista ne verujem na rec, bez uvrede :)
Meni je prosecna brzina sada negde oko 83K/s (tako kaze program sa kojim skidam) ali Net Metar se gubi najstrasnije. Brzina ide do 150KB/s pa padne na nekh 30KB/s a ponekad i na 0KB/s!!!
A to mi se pre SpeedUp-a NIJE DESAVALO!!!
Kako se deaktivira SpeedUp?
Ako niko ne zna, koji broj da zovem da ih pitam?
[ joksyy @ 11.11.2008. 13:54 ] @
Jel neko uspeo da otkaze adsl speedup uslugu? Jel uopste ima resenje za ovo? Meni takode stalno varira net, ponekad ni nece da ucita neke stranice, secka tojest vec nervira. Jel neko uspeo da dobije korisnicki servis, ti su stalno zauzeti, a bas me zanima cime! Konekcija je 768/64 (ex 512/64+speedup).
[ Beli13 @ 12.11.2008. 22:53 ] @
Pre par dana sam poslao mail na adresu Telekoma u kojem sam naveo da sam se registrovao za usluku SpeedUp i da od tada imam problema. Pitao sam takodje da li je moguce odjaviti se sa te "usluge".

Danas popodne zvu me na mobilni sa 0800-100-100.
"Dobar dan, zovem u vezi vaseg maila...."
"Da, imam problem, nisam zadovoljan posto mi download prekida od kad sam se registrovao za speedup i hocu da se odjavim."
"Probajte download sa Microsoft download centra."
"Odatle skida OK ali sa Rapidsharea, Megauploada i ostalih file sharing servera jedva da skida"
"Niko ne garantuje da ce skidanje sa tih servera biti odredjenom brzinom."
"Dobro, a jel mogu nekako da se odjavim sa sppedup-a?"
"Vama nista nije promenjeno osim sto u rooter-u pise 1533/133 umesto 768/64."

Natezali smo se dvadeset minuta ali ne popusta. Po njima je sve u redu a ja i dalje nisam zadovoljan.

Ostaje mi samo da se nadam da ce jednog dana neko resiti problem ili da trazim veze da mi neko uradi speednormal.



[ ksrele @ 12.11.2008. 23:15 ] @
Prvo, to sa rapida je, kazu ljudi, normalna stvar kada skidas sa Free naloga.
Ali bitna stvar je da sam poredio moju brzinu i stabilnost neta sa drugaricinim koja ima isti modem kao ja, doduse nismo na istoj centrali ali smo u istom gradu i na istom brzinskom paketu, i dok se ja nisam prijavio za SpeedUp islo mi je isto kao i kod nje, tj konstantnom brzinom. Pravo da vam kazem ja u zivotu nisam video konstantniju brzinu skidanja sa neta (sa malo boljih servera) nego tada. Ali posle SpeedUp-a net je poceo da se cudno ponasa.
Ne kazem ja da je on losi da ne radi, ali gledajuci u netmetar zeludac mi se prevrce i sve imam utisak da mi vetar ljulja WiFi antenu i onda se setim da ja nisam vise na Wireless-u nego na ADSL-u...
Ne mogu da verujem da su takve pizde!
Mislim strasno.
Molim nekog iz Telekoma da nam se obrati ovde na forumu da nam objasni zasto je toliki problem prosetati se ili provozati se do centrale i podesiti port i iskljuciti nam ogranicenje na PPPoE konekciji?
[ night-shift @ 12.11.2008. 23:32 ] @
Probaj da promeniš brzinu na Telekom portalu pa da posle mesec dana (ili koliko je već minimalni period između dve promene) vratiš.
[ Slobodan Milivojevic @ 12.11.2008. 23:42 ] @
Ovaj shot sa rapida je naj normalnija stvar kad se koristi apache modlimit ili slicne stvari (sto rapidshare koristi za free korisnike). To nema veze sa ADSL-om.

Ne kazem da ADSL radi ili ne radi, ali rapidshare upravo tako ogranicava free korisnike.
[ Beli13 @ 13.11.2008. 07:28 ] @
Citat:
Slobodan Milivojevic: Ovaj shot sa rapida je naj normalnija stvar kad se koristi apache modlimit ili slicne stvari (sto rapidshare koristi za free korisnike). To nema veze sa ADSL-om.

Ne kazem da ADSL radi ili ne radi, ali rapidshare upravo tako ogranicava free korisnike.


Pre speedup-a rapid je radio normalno tj ogranicavao me je na 512. Ne kažem da je i bilo svih 512 ali od 300 do 450 kbps je bilo KONSTANTNO. Isto tako i na Megaupload itd. Ako je rapid presao na novi vid ogranicenja free usera onda bi trebalo da i ostali free korisnici imaju ista ogranicenja a definitivno da problem imaju samo oni sto koriste speedup.

U prijavi za speedup stoji da treba da prodje 24h pre nego sto usluga može da se koristi što znači da se vrše neke modifikacije dal na rooteru ili na nekom drugom uredjaju ne znam ali bi bilo uredu da ako nismo zadovoljni performansama posle aktivacije usluge imamo mogucnost za povratak na prethodno stanje.



[ Slobodan Milivojevic @ 13.11.2008. 08:47 ] @
Pa malo su se izmenili uslovi za rapidshare free korisnike. Sada mozete imati i 2mbit, ali i 200kbit/s.

Procitajte na rapidshare.com
[ Beli13 @ 13.11.2008. 11:56 ] @
Citat:
Slobodan Milivojevic: Pa malo su se izmenili uslovi za rapidshare free korisnike. Sada mozete imati i 2mbit, ali i 200kbit/s.

Procitajte na rapidshare.com


U pravu si evo sad sam i ja video da pise ovo:

Citat:
We will vary the download speed in according to our bandwidth usage and available slots.


Ali nigde ne stoji da ce protok biti isprekidan. Provericu kasnije sa poznanicima da li im download sa rapida i slicnih sajtova radi kontinualno ili prekida. Ako je i kod ostalih isprekidano onda se predajem. Čisto sumnjam ali ajde.
[ ademare @ 13.11.2008. 17:27 ] @
@ Beli13

Nemoj da se predajes ali Rapidshare stvarno zeza Free korisnike na taj nacin. Nemam Speed Up ali svako popodne, Vikendom jos oko 13:00 casova pocne da secka. Brzina je 40-50 Kb par sekundi pa tolika pauza i tako sve do oko 01:00.
Kada pogledas neki download menadzer koji ne prikazuje trenutnu vec uvek meri prosecnu brzinu na primer USD stvarno vidis da je prosecna brzina oko 25 Kb u sekundi.

Rapidshare ogranicenje brzine radi sa seckanjem. Depositfile takodje ogranicava brzinu na 30-tak Kb ali nema vidljivog seckanja. Ocigledno da koriste razlicite tehnike ali svi ogranicavaju.
[ Slobodan Milivojevic @ 13.11.2008. 17:58 ] @
Rapidshare koristi modlimit koji funkcionise na principu da vam posalje odredjenu kolicinu podataka, i onda saceka pa ponovo posalje, zato se javlja to "seckanje" i to je iskljucivo do rapidshare-a.
[ Beli13 @ 13.11.2008. 21:11 ] @
Upravu ste, proverio sam... Nekako se poklopilo da je Rapidshare uveo promene u vreme kada sam aktivirao speedup. Povlacim sve sto sam rekao.

[ anon157690 @ 13.11.2008. 21:12 ] @
Evo da se i ja malo pridružim grupi s istim mukama :)

Isto aktivirao speedup i isto skidam 99% s rapidsharea, brzina je pre podne ok čak vrlo pristojna, ja sam zadovoljan varira između 110 KB/s i recimo 80(75)KB/s, posle podne sam na poslu pa ne znam kako ide a uveće je katastrofa, evo trenutno (22:05h) šeta se između 0KB/s i 35KB/s. Uopšte mi nije palo da bi to mogao biti rapid kriv, pročitao sam pre da su ograničili free korisnike kao na 100 KB/s (čini mi se da je taj broj bio) i bio sam u fazonu pa moj paket (ex 512/128) je sporiji od toga koji će mi premium nalog... kad ono vidi vraga, bukvalno šalje pakete od po ~200kb pa pauza.

Sve u svemu mislio sam da istestiram sad protok ali nisam mogao da se setim šta da skinem a da je na ftp tj. da nije na rapidu a onda se setih linuxa, koji je sad linux najpopularniji ? ako vam nije problem dajte link ka nekom brzom serveru (da mogu ja i sam da nađem ali kako da pogodim koji server ima konstantno veliku brzinu, to može neko sa iskustvom.)

Inače linkove natrpam u CryptLoad i ostavim da cepa 24/7 tako da to variranje brzine više bode oči nego što predstavlja neki problem :)
[ ilija_kg @ 15.12.2008. 23:56 ] @
pozdav ljudi , aktivirao sam uslugu pre nekih 6-7 dana i od tad imam 1,5 mega kroz 128, pitanje, da li se ova usluga sama iskljucuje ili cekam neku njihovu deaktivaciju , koliko ce mi naplatiti speed up za ovih nedelju dana ?
[ Beli13 @ 16.12.2008. 06:28 ] @
Citat:
ilija_kg: pozdav ljudi , aktivirao sam uslugu pre nekih 6-7 dana i od tad imam 1,5 mega kroz 128, pitanje, da li se ova usluga sama iskljucuje ili cekam neku njihovu deaktivaciju , koliko ce mi naplatiti speed up za ovih nedelju dana ?


Koliko sam ja shvatio, prvo se prijavis za uslugu i oni ti prekonfigurisu port tako da ti kad pogledas postavke modema stoji 1500/128. Kad istestiras brzinu, trebalo bi da imas i dalje onoliko koliko si imao i ranije, a ako hoces speedup onda se odes na sajt telekoma i aktiviras uslugu na tri sata. Ja sam odradio samo taj prvi deo i realni UL/DL se povecao na oko 750/100 i nikada nisam ni pokusavao da pokrenem SpeedUP tako da mi nisu nista naplacivali. U medjuvremenu su povecali brzinu tako da je DL taman kolko i placam a UL nisam skoro proveravao tako da ne znam.
[ ilija_kg @ 16.12.2008. 07:38 ] @
izmerih brzinu na speedupu i dobih ovo

i tako je od kad sam se prijavio, nista mi nije jasno
[ calexx @ 16.12.2008. 09:43 ] @
Za početak recimo da ovaj test ne znači skoro ništa. Evo sad sam izmerio, koristim SBB 2048/256 a Speedtest kaže ovo:



[ Vole Domu @ 21.12.2008. 12:05 ] @
auuu 7 strana samo da se objasni usluga koja je meni relativno prosta xD


e, sad, NIKO vas nije terao da koristite tu uslugu, i za korisnike koji smatraju da je ova usluga "idiotska, apsurdna, beskorisna, prevarantska" se nsita ne menja, osim ako iz sadisticke radoznalosti, proed cinjenice da su svesni svih mana, probaju novu uslugu.

znachi, ne svidja vam se? ok mozda u buducnosti genijalni telekom marketing tim smisli neshto shto odgovara i vama, do tada ste NA ISTOM, i ne znam sta ste svi poleteli da se bunite.

ja nisam na telekomu, ali da jesam koristio bih ovu ulogu, a evo objasnicu vam i kada.
ne skidam vishe od 3 filma mesechno, kada ne skidam filmove 512 mi je sasvim dovoljan paket, tri puta mesechno kada krenem da skidam film, dao bih 50 dinara da se to dogodi malo brzhe. Cetvrti put bih to uradio besplatno ;)

drugi sluchaj mi je bio upravo sinoc... kako sam skapirao, povecava se i upload. Shaljem filmove na neki konkurs, montirao sam do 3 ujutru, rok za slanje je vec proshao, ali imam ortaka u organizaciji koji ce me ubaciti iako kasnim, i sad treba te kratke filmove da uppujem na rapid i da mu poshaljem link, klik*upload*klik*teliasonera*klik 550 minutes left !!!! onda ja tu lepo dam 50 dinara i spustim to na (cca) 200minutes left, i svi srecni i zadovoljni. U medjuvremenu besni korisnici ESa sede kuci i koriste svoje pakete najnormalnije kao i do sad. ne vidim u cemu je problem !?

na sve to, mislim da je jako ruzno to sto se ORCA svima obraca sa postovani i drzi jedan nivo koji vi ne uspevate sa svojim trollerskim postovima punim sarkazma i neke nejasne mrznje prema svakome koje predstavnik ili ima bilo kakve veze sa telekomom :)
[ x3mann @ 02.01.2009. 16:23 ] @
mene zanima da li ce biti speed up usluge na ovim novim paketima
Click 6.8.16 (6mb.8mb.16mb/s)
Znali ko mozda ovo ?
[ Milos038 @ 12.01.2009. 09:48 ] @
za click 16 nece biti sigurno jer je to telekomov najveci paket i ne moze se povecati jer u ponudi nema veceg paketa
[ beljabeli @ 13.01.2009. 14:27 ] @
Izgleda da telekom gasi uslugu speed-up. kazu da vazi do 30.06.2009
http://www.telekom.nadlanu.com...sti.aspx?ac=snews&ui=30798
[ markomix @ 25.01.2009. 04:07 ] @
Sta se desava sa speed up-om poslednja dva tri dana? Stranicu otvori bez problema, ali kad se unesu podaci (i kada se klikne na dugme "nastavi") stalno izbacuje Runtime error
[ diyabolic @ 25.01.2009. 19:13 ] @
ne znam sta se desava ali i kod mene isto...od juce...mislim da smo iskoristili sto se iskoristiti moze
[ ORCA 2 @ 25.01.2009. 20:24 ] @
Citat:
markomix: Sta se desava sa speed up-om poslednja dva tri dana? Stranicu otvori bez problema, ali kad se unesu podaci (i kada se klikne na dugme "nastavi") stalno izbacuje Runtime error

--

Nadležna Služba za podršku B2B komunikacijama i portalima je obaveštena o problemu, došlo je do problema tehničke prirode u sistemu, tako da se otklanjanje istog očekuje sutra u toku dana.
[ ORCA 2 @ 26.01.2009. 10:29 ] @
Citat:
markomix: Sta se desava sa speed up-om poslednja dva tri dana? Stranicu otvori bez problema, ali kad se unesu podaci (i kada se klikne na dugme "nastavi") stalno izbacuje Runtime error

--

Odgovor nadležne službe je:

Za vikend je rađena migracija TIS-a zbog nove organizacije, verovatno se zbog toga sa prijavama javljao problem ovoga tipa.



Pozdrav,

Šef službe za podršku B2B komunikacijama i portalima
Direkcija za tehniku
Funkcija informacionih tehnologija l Sektor za IT razvoj i integracije

--

Sada bi trebalo da je sve u redu sa ADSL SpeedUP uslugom, i ostalim on-line zahtevima.
[ misteryns @ 16.02.2009. 00:15 ] @
u subotu uvece sam se prijavio za speed up,i nisam je aktivirao,niti dobio ikakvo objasnjenje od telekoma,a od veceras imam 2048..i traje vec skoro 5 sati..u ruteru imam neke cudne "brzine"..napominjem da nisam aktivirao,da li je moguce da se to samo od sebe desi,i to bez ikakvog objasnjenja..sada mi je down i do 220kb/s...plasim se da ne bude nekih problema kad dodje racun...evo prilazem dva screen-a
P.S.U prilogu se vidi da je aktivacija,ali nije samo sam se registrovao,uneo sifru korisnika itd..a isti im je sajt i i izgled forme za popunjavanje i za zahtev i za aktivaciju..
[ Jbyn4e @ 16.02.2009. 08:23 ] @
Na drugoj slici, ono sto si oznacio sa iptv je u stvari max brzina koju moze da izvuce tvoj adsl, ne ona koju si dobio.
Ono sto si oznacio sa znacima pitanja je tvoja brzina do adsl porta zajedno sa iptv. Kad se oduzme ono sto je rezervisano za iptv, ostaje ti ta internet brzina koju sad imas... zasto je ona 2Mb/s - ne bih znao da kazem kako je to uradjeno.
Mada, ako se dobro secam, bila je neka prica na forumu da telekom promotivno daje duplo download za internet za korisnike iptv-ja...
[ misteryns @ 16.02.2009. 10:15 ] @
Koliko sam ja obavesten,promotivno je samo da ne placas internet mesec dva..
[ Jbyn4e @ 16.02.2009. 10:26 ] @
Ja rekoh bila je neka prica po forumu, sto znaci da nema nigde zvanicno. Ali se ne secam gde sam to video pa uzmi to sa rezervom.
[ misteryns @ 24.02.2009. 10:55 ] @
Posle 8 dana koliko mi je traje povecan internet,imao 1024/128 sad 2M,u telekomu su mi rekli,da je u pitanju sistemska greska,i da sigurno nece biti tarifirano kroz racun..pa sad,videcemo,da li je zaista tako ili ne...do tad cu da uzivam u casti telekoma,ako je uopste cast..:)))
[ st.s @ 01.04.2009. 23:58 ] @


Upravo sam aktivirao uslugu i vidim u ruteru da mi se povecala brzine ali mi se to uopste ne odrazava na skidanje torrenata, zna li neko neshto o tome?hvala.....
[ Strale @ 02.04.2009. 00:20 ] @
Citat:
misteryns: Posle 8 dana koliko mi je traje povecan internet,imao 1024/128 sad 2M,u telekomu su mi rekli,da je u pitanju sistemska greska,i da sigurno nece biti tarifirano kroz racun..pa sad,videcemo,da li je zaista tako ili ne...do tad cu da uzivam u casti telekoma,ako je uopste cast..:)))


Samo se ti nadaj, to isto kao meni na telenoru picio na 3 g ko lud i nije mi se povecavao racun pa kad su mi sutradan sraculani uzas, u pitanju je postpaid
[ ORCA 2 @ 29.05.2009. 13:33 ] @
Samo da napomenem, pošto sam i ja danas saznao.

Uslugu ADSL SpeedUP ne mogu da koriste korisnici koji imaju uslugu Open IPTV Telekoma Srbije.

Nadam se da će neko od kolega postaviti obaveštenje na sajtu, jer postoji zabuna kod korisnika koji, kada im se javi problem sa uslugom ADSL SpeedUP, ne znaju u čemu je stvar.
[ notaboo @ 29.05.2009. 14:41 ] @
Da li je neko od korisnika Telekomovog IPTV-a koristio uslugu ADSL SpeedUP od kako je poceo da koristi IPTV ? Ja imam IPTV + ADSL od 1Mbps i ne mogu da pokrenem uslugu ADSL SpeedUP. Uvek mi na kraju procesa aktivacije pomenute usluge izbaci poruku o nepoznatoj IP adresi.

Je li se desava tako kod svih korisnika IPTV usluge ili ... ? Molio bi korisnike ADSL + IPTV da odgovore ako su u mogucnosti. Ima li ikome ko koristi ADSL + IPTV da mu radi usluga ADSL SpeedUP (http://www.telekom.nadlanu.com.../Usluge.aspx?ac=solo&br=20) ?

[Ovu poruku je menjao notaboo dana 29.05.2009. u 16:09 GMT+1]
[ Dragan Krstevski @ 29.05.2009. 15:59 ] @
Pozovi samo 0800100100.pozz
[ notaboo @ 29.05.2009. 16:03 ] @
Ne bi ni postavjao pitanje da su mi na 0800-100-100 resili problem.
[ Dragan Krstevski @ 29.05.2009. 17:26 ] @
Pa meni,oni resili problem,izdali nalog za otklanjanje smetnje,i sutradan je to bilo reseno.pozz
[ notaboo @ 29.05.2009. 19:25 ] @
Je li tvoj problem bio identican kao moj (opisan je na dnu prethodne strane) ?
[ Jbyn4e @ 29.05.2009. 19:37 ] @
A da li si pogledao ORCA2 post odmah iznad tog tvog na prethodnoj strani?
http://www.elitesecurity.org/p2292111
[ notaboo @ 29.05.2009. 20:08 ] @
Citao sam nego me zanima iskustvo obicnih korisnika kao sto sam ja.
[ Take 5 @ 29.05.2009. 20:50 ] @
A da si pročitao još jednom pa da nam objasniš koji deo poruke ne razumeš?
Citat:
ORCA 2: Samo da napomenem, pošto sam i ja danas saznao.

Uslugu ADSL SpeedUP ne mogu da koriste korisnici koji imaju uslugu Open IPTV Telekoma Srbije.

Nadam se da će neko od kolega postaviti obaveštenje na sajtu, jer postoji zabuna kod korisnika koji, kada im se javi problem sa uslugom ADSL SpeedUP, ne znaju u čemu je stvar.


PS
A kakvih to još korisnika ima osim "nas običnih"?
[ notaboo @ 29.05.2009. 21:32 ] @
Razumem ja sta je rekao ORCA 2 nego me zanima iskustvo obicnih korisnika (smrtnika). Postoje i korisnici koji rade u Telekomu koje ne racunam u ovu grupu.

Dakle, da li je neko nakon sto je dobio IPTV pokusao da aktivira ADSL SpeedUP i, ako jeste, da li je uspeo da duplira brzinu na 3 sata ?

Jedno je sta kazu oni na vrhu a drugo je praksa. Treba li da potsecam da zivimo u Srbiji ?
[ toshapn @ 30.05.2009. 00:53 ] @
Kod mene je nalog za otklanjanje smetnje aktivan jedno 20 dana vec,i danas bili likovi iz Telekoma,i ustanovili da je kod mene sve u redu i da je problem kod njih,i vracaju nalog u Kragujevac :) ,a nisam IPTV user nego bio obican speed up user,a izgleda da je problem nastao kad je krenuo IPTV u mom malom gradu.A sad me i ceka reklamacija na adsl racun koji ce da stigne,gde ima da bude jedno 20 klikova speed up-a koji nisam iskoristio....
[ notaboo @ 30.05.2009. 01:11 ] @
20 dana !?

No comment ! Too slow !
[ toshapn @ 30.05.2009. 01:20 ] @
ma jos mi u korisnickom servisu kazu:"gospodine budite srecni sto uopste imate internet,jer ovde pishe da ste u grešci"
:)
[ ORCA 2 @ 01.06.2009. 08:32 ] @
Na stranici sajta www.telekom.nadlanu.com za uslugu ADSL SpeedUP (link: http://www.telekom.nadlanu.com.../Usluge.aspx?ac=solo&br=20) je upravo dodato adekvatno obaveštenje da korisnici usluge Open IPTV ne mogu da koriste ovu uslugu, iz tehničkih razloga.
[ toshapn @ 01.06.2009. 17:01 ] @
Jos uvek sam u nekoj crnoj rupi sto se tice problema sa aktiviranjem speed up-a.Pogledajte ove nebuloze :)





A o vremenu koje je proteklo,da i ne govorim,evo malocas videh da sam prvi put 05.05.2009 prijavio ovaj problem.
Znaci servis se aktivira,meni ce najverovatnije da se naplati,a ja ga ne iskoristih :)
Sad kad stigne racun,sledi smaranje sa reklamacijom,zasto bih platio 500 dinara za neshto sto nisam iskoristio.A od 05.05 pa do danashnjeg dana,svaka dva tri dana sam zvao korisnicki servis i oni su mi rekli ajde gospodine kliknite sad probajte jel hoce da proradi.Znaci jedno 500 dinara garant :)
E necu da im dam :)
[ Dejan Carić @ 23.12.2009. 14:19 ] @
Pokušao sam da aktiviram speed up uslugu i dobijam poruku: Telefonska linija ne zadovoljava sve potrebne tehnicke uslove!.
Posle dvonedeljnih razgovora sa operaterima na broj 0800-100-100, dobio sam konačan odgovor:
"Telefonska linija ne zadovoljava potrebne tehničke uslove. Razlog je udaljenost od centrale ili loša telefonska parica. Možete preći na veći paket."
Da li može neko da mi objasni kako ovo može biti razlog? Po tome bih trebao da imam internet lošijeg kvaliteta, a ne da softver ne može automatski da mi poveća brzinu.

[Ovu poruku je menjao Dejan Carić dana 23.12.2009. u 16:08 GMT+1]
[ Slobodan Milivojevic @ 23.12.2009. 15:09 ] @
Mozes li da nam posaljes parametre linije sa rutera da vidimo?
[ mast3r @ 23.12.2009. 15:49 ] @
Citat:
ORCA 2: Samo da napomenem, pošto sam i ja danas saznao.

Uslugu ADSL SpeedUP ne mogu da koriste korisnici koji imaju uslugu Open IPTV Telekoma Srbije.

Nadam se da će neko od kolega postaviti obaveštenje na sajtu, jer postoji zabuna kod korisnika koji, kada im se javi problem sa uslugom ADSL SpeedUP, ne znaju u čemu je stvar.


Demantujem ovu tvrdnju!

Korisnici ADSL-a + IPTV = mogu da koriste SpeedUP uslugu.

Istina jeste da postoji bug oko skripte koja radi konfigurisanje porta...

Koga interesuje kako, nek posalje PP.

P. S. Koristim sve usluge... ADSL + IPTV + SpeedUP!!!


P. P. S. "Usluga SPEED UP nije omogućena svim korisnicima Open IPTV usluge, zbog garancije kvaliteta IPTV signala."
Dakle, neki mogu, neki ne...
[ Dejan Carić @ 23.12.2009. 15:52 ] @
Da li se misli na ovo ili na nešto drugo?



Samo da napomenem da ne koristim Open IPTV uslugu.
[ ORCA 2 @ 23.12.2009. 16:42 ] @
Citat:
mast3r: Demantujem ovu tvrdnju!

Korisnici ADSL-a + IPTV = mogu da koriste SpeedUP uslugu.

Istina jeste da postoji bug oko skripte koja radi konfigurisanje porta...

Koga interesuje kako, nek posalje PP.

P. S. Koristim sve usluge... ADSL + IPTV + SpeedUP!!!


P. P. S. "Usluga SPEED UP nije omogućena svim korisnicima Open IPTV usluge, zbog garancije kvaliteta IPTV signala."
Dakle, neki mogu, neki ne...


--

Tačno tako. Međutim, veliki broj korisnika usluge Open IPTV nije u mogućnosti da koristi ADSL SpeedUP uslugu, zbog čega su se telefonskim pozivima i mailovima obraćali Brizi o korisnicima. Obaveštenje je postavljeno na web sajt tek nakon toga, kako ne bi došlo do zabune.
[ Slobodan Milivojevic @ 23.12.2009. 19:53 ] @
Citat:
Dejan Carić: Da li se misli na ovo ili na nešto drugo?



Samo da napomenem da ne koristim Open IPTV uslugu.


Da, na to sam mislio. Ja ovde ne vidim zasto ti ne bi mogao da koristis speed UP u tvom slucaju 2Mbit/s ako ti linija podrzava 7Mbit/s. Ja na slicnoj (losoj liniji da se ne lazemo 32 Attenuation je prilicno mnogo) koristim paket od 6Mbit, ne vidim zasto ti ne bi mogao 2Mbit.
[ calexx @ 23.12.2009. 20:29 ] @
Koliko smeta što je max Up samo 168?
[ linotip @ 08.05.2010. 20:05 ] @
Juce sam dobio IPTV i kada sam testirao ADSL na http://www.speedtest.net/ pokazao mi je 3.4 Mbit brzinu downloada inace placam 1 Mbit vec skoro 2 godine. Da li to probija negde pa ubrzava ili ima neki promotivni paket za brzi ADSL?
[ djricky @ 09.05.2010. 20:08 ] @
probija...

cuti, i uzivaj! ako nastavi tako...
[ Dragan Krstevski @ 15.06.2010. 18:52 ] @
Jel ima neko problem sa speed up uslugom,posto mom drugaru,necServer Error in '/Secure' Application.
--------------------------------------------------------------------------------

No connection could be made because the target machine actively refused it 10.1.21.74:8082
Description: An unhandled exception occurred during the execution of the current web request. Please review the stack trace for more information about the error and where it originated in the code.

Exception Details: System.Net.Sockets.SocketException: No connection could be made because the target machine actively refused it 10.1.21.74:8082

Source Error:

Line 52: [return: System.Xml.Serialization.XmlElementAttribute("isServiceAvailableResponse", Namespace="http://www.telekom.co.yu/ws/SpeedButton/types", IsNullable=true)]
Line 53: public IsServiceAvailableResponseType isServiceAvailable([System.Xml.Serialization.XmlElementAttribute(Namespace="http://www.telekom.co.yu/ws/SpeedButton/types", IsNullable=true)] IsServiceAvailableRequestType isServiceAvailableRequest) {
Line 54: object[] results = this.Invoke("isServiceAvailable", new object[] {
Line 55: isServiceAvailableRequest});
Line 56: return ((IsServiceAvailableResponseType)(results[0]));


Source File: c:\WINDOWS\Microsoft.NET\Framework\v2.0.50727\Temporary ASP.NET Files\secure\b726163c\3060794c\App_WebReferences.xpbh7nav.0.cs Line: 54

Stack Trace:

[SocketException (0x274d): No connection could be made because the target machine actively refused it 10.1.21.74:8082]
System.Net.Sockets.Socket.DoConnect(EndPoint endPointSnapshot, SocketAddress socketAddress) +239
System.Net.Sockets.Socket.InternalConnect(EndPoint remoteEP) +35
System.Net.ServicePoint.ConnectSocketInternal(Boolean connectFailure, Socket s4, Socket s6, Socket& socket, IPAddress& address, ConnectSocketState state, IAsyncResult asyncResult, Int32 timeout, Exception& exception) +224

[WebException: Unable to connect to the remote server]
System.Net.HttpWebRequest.GetRequestStream() +5322142
System.Web.Services.Protocols.SoapHttpClientProtocol.Invoke(String methodName, Object[] parameters) +103
PolicyManager.SpeedButtonImplService.isServiceAvailable(IsServiceAvailableRequestType isServiceAvailableRequest) in c:\WINDOWS\Microsoft.NET\Framework\v2.0.50727\Temporary ASP.NET Files\secure\b726163c\3060794c\App_WebReferences.xpbh7nav.0.cs:54
INTERNET_SpeedButtonPM.btNastavi2_Click(Object sender, EventArgs e) in E:\WEB\TelekomNaDlanu\UslugeSec\internet\SpeedButtonPM.aspx.vb:95
System.Web.UI.WebControls.Button.OnClick(EventArgs e) +111
System.Web.UI.WebControls.Button.RaisePostBackEvent(String eventArgument) +110
System.Web.UI.WebControls.Button.System.Web.UI.IPostBackEventHandler.RaisePostBackEvent(String eventArgument) +10
System.Web.UI.Page.RaisePostBackEvent(IPostBackEventHandler sourceControl, String eventArgument) +13
System.Web.UI.Page.RaisePostBackEvent(NameValueCollection postData) +36
System.Web.UI.Page.ProcessRequestMain(Boolean includeStagesBeforeAsyncPoint, Boolean includeStagesAfterAsyncPoint) +1565




--------------------------------------------------------------------------------
Version Information: Microsoft .NET Framework Version:2.0.50727.3607; ASP.NET Version:2.0.50727.3082 e da prihvati zahtev.
[ dakiyu @ 15.06.2010. 20:51 ] @
Vidi,retko koristim tu uslugu ali je volim...proteklih 30 dana mi je trebalo oko 100GB podataka brzo i iskustvo je da je svaki drugi dan radilo...sve to mi je ispisivalo i jos sto-sta drugo a svaku drugu noc je radilo besprekorno...ponekad 4 dana ne radi pa 2 radi,tako da se ne opterecujes sa tim,servis radi rekao bih,polovicno...
[ Jbyn4e @ 15.06.2010. 22:01 ] @
http://www.elitesecurity.org/p2626260
[ milan67 @ 20.10.2010. 07:52 ] @
ponovo problemi sa ovom uslugom a niko nemozeda mi odgovori gde problem nema koga nisam zvao podrsku itd.. izbaci gresku Telefonska linija ne zadovoljava sve potrebne tehnicke uslove! ili Neuspesno generisan zahtev!....
radili ova usluga uopste, inace internet je katastrofa od kako je pocela ova akcija sa iptv i clik4! upload 3 puta sporiji!!!


[Ovu poruku je menjao milan67 dana 20.10.2010. u 12:31 GMT+1]
clik2

[Ovu poruku je menjao milan67 dana 20.10.2010. u 12:31 GMT+1]
[ dakiyu @ 19.02.2011. 01:07 ] @
Jer stvarno niko nije primetio novi osvezeni telekom speedup od 17 februara?Bar oni useri sa click 1?

Novosti su da vazi samo za click 1 i 4 i to oba paketa se ubrzavaju 3 sata na 6Mbit/s za 59din...
Novost je i da sada moze i studentski paket da aktivira ovu uslugu...

Sve ostalo je hvala bogu isto,i dalje se prijavom eliminisu gubitci ADSL-a i dalje ko ima srece zabaguje na 6Mbit...

Interesantno je da je meni sa prijavom odmah ostao zaglavljen na 6Mbit pa sma hteo da probam da li ce ostati posle restarta modema i nije ostao...
Onda sam hteo da probam da li ce opet zaglaviti pa sam "rizikovao" 59din i ostao je opet zaglavljen...
[ salac_ue @ 19.02.2011. 09:13 ] @
@dakiyu
I koliko ti je već zaglavljen, i jesi li od tad resetovao modem, ili menjao IP???
[ toshapn @ 19.02.2011. 12:26 ] @
Juce,pre aktiviranja speed up usluge



Danas,ruter sinhronizovan 6143/1023,a realno internet sporiji nego juce



Na speed up stranici obavestenje : Nemoguća aktivacija/deaktivacija servisa - ADSL servis na broju telefona 035 xxxxxx ima podnet zahtev za aktivacijom usluge SpeedUP čija je realizacija u toku.
[ BCV @ 19.02.2011. 13:09 ] @
Citat:
toshapn: Juce,pre aktiviranja speed up usluge



Danas,ruter sinhronizovan 6143/1023,a realno internet sporiji nego juce



Na speed up stranici obavestenje : Nemoguća aktivacija/deaktivacija servisa - ADSL servis na broju telefona 035 xxxxxx ima podnet zahtev za aktivacijom usluge SpeedUP čija je realizacija u toku.

Toshapn potpuno se ista situacija dogodila i meni, prijavljivanjem na speed up prepolovljena mi je brzina paketa 4096/512 i DL u UL potpuno isto kao i tebi. Prijavio sam na 0800 100 100 juce i danas proverio, kazu da je prosledjeno tehnickoj sluzbi. Nista se ne desava i dalje.
[ toshapn @ 19.02.2011. 13:39 ] @
Ali najgora stvar je sto ce da mi salju terenske radnike da ispituju liniju,a problem je kod njih,naime smatram da je speed up profil,koji je ranije bio aktivan,dok nisam bio na paketu click 4,ponovo postao aktivan,i da je zato "prepolovljen" internet,znaci ovo su vrednosti starog click 1 paketa sa speed up-om.
Jel si imao ti ranije aktiviran speed up?
[ BCV @ 19.02.2011. 13:57 ] @
Citat:
toshapn: Ali najgora stvar je sto ce da mi salju terenske radnike da ispituju liniju,a problem je kod njih,naime smatram da je speed up profil,koji je ranije bio aktivan,dok nisam bio na paketu click 4,ponovo postao aktivan,i da je zato "prepolovljen" internet,znaci ovo su vrednosti starog click 1 paketa sa speed up-om.
Jel si imao ti ranije aktiviran speed up?


Jesam jo s pre nego sto sam presao na Click 4 sa onom akcijom 4 po ceni Click1. Kad sam sklopio ugovor dobio sam 2 umesto 4 (mislim da je i tada bio razlog aktiviran speed up) i posle neke njihove intervencije sve se sredilo. Sada ponovo ista prica, kada sam se prijavo prepolovili mi. Reci mi molim te koji je tvoj ruter jer su meni hteli da zamene ovaj HG510 pa kao nema potrebe jer se sve sredilo.
Mozda je do rutera
[ toshapn @ 19.02.2011. 14:33 ] @
Joj,i ja isto sve.Prvo speed up,zatim 4u1 akcija,gde sam imao 2 a ne 4 par dana nakon sklapanja ugovora,i sad ovo.Ruter mi je Huawey mt882,i siguran sam da nije do rutera,ni tvog ni mog,nego do speed up profila na nasim linijama.
Ja sam mislio da su obrisali taj profil nakon sto sam presao na 4u1 akciju,ali kao sto se vidi,profil nije obrisan,samo nije bio aktivan.Pisao sam o tome jos ovde
I ja sam danas prijavio KS ovaj problem,i nadam se da ce da rese sto pre (a realno se ne nadam pre sredine sledece nedelje,utorak,sreda najkasnije)

Citat:
Ukoliko se korisnik prvi put prijavljuje za ADSL SpeedUP uslugu, u roku od 24 sata od podnošenja zahteva korisnika, kreira se odgovarajući profil korisnika koji ostaje aktivan u sistemu Telekoma Srbija.

Kada je profil jednom kreiran moguće je aktivirati servis u bilo kom trenutku, po sopstvenoj želji korisnika, neograničen broj puta.


EDIT:Nista pre ponedeljka,sad sam dobio info iz KS.

[Ovu poruku je menjao toshapn dana 19.02.2011. u 15:59 GMT+1]
[ BCV @ 19.02.2011. 15:41 ] @
Ne znam a ocigledno ni njima nisu bas najjasnije stvari. Prosli put (kada sam sklopio ugovor) nisu znali u cemu je problem i zasto nije 4 ali su zato izricito negirali da ima veze sa speed up-om jer je nalog automatski ugasen prelaskom na veci paket. Jednostavno covek iz Telekoma dosao kod mene kuci i doneo mi novi ruter - onaj 520 sa wirelles-om i kaze jedino da proba da ga zameni. Dok je on bio tu odjednom primetimo da je sve u redu i da su DL i UL onakvi kakvi treba da budu za Click 4. Nista nam nije bilo jasno, video sam da je ulazio u podesavanja rutera ali kaze da nista nije menjao. Bas me zanima na koji nacin je tada bilo sredjeno.
Osecam da ce se ponovo pojaviti isti lik, a ovi na 0800 100 100 su pa tek posebna prica, kaze covek da ne brinem jer i onako to traje samo 3 sata pa ce vam se vratiti na staro. Prakticno sam morao da mu objasnjavam kakva je to usluga i kako se pokrece. Da li se oni prave da ne znaju ili su stvarno neupuceni nista mi nije jasno.
U svakom slucaju hvala na informaciji pa cekamo ponedeljak.
[ toshapn @ 19.02.2011. 16:10 ] @
Da,to je najgore,uvek moram da objasnjavam ispocetka,gde sam bio,sta sam radio,koju uslugu koristio...
Jednom u 5 puta se javi neko kome je jasno sta pricam.Mozda pricam nejasno.
A danas je prvi operater poceo da me tera da gasim antivirus i firewall,tamo vamo,ja mu rekoh da je to irelevantno sve,i da upise da imam problema,da evidentira problem,a on ce meni : "E onda je i ovaj nas razgovor irelevantan,dovidjenja",i spustio slusalicu.

A ponedeljak,verovatno ce biti utorak (u ponedeljak vide nalog,i onda imaju 24h da rese problem,koji kapiram da se resava sa dva klika,samo dok to dodje do pravog coveka).
[ dakiyu @ 19.02.2011. 16:46 ] @
Citat:
salac_ue: @dakiyu
I koliko ti je već zaglavljen, i jesi li od tad resetovao modem, ili menjao IP???



Sa samom prijavom je bio aktiviran i zaglavljen pa sam namerno hteo da vidim da li ce se "odglaviti" posle restarta modema i jeste,vratio me na "pojacan" click 4...
Onda sam hteo da vidim da li ce se opet zaglaviti pa sam za 59din aktivirao povecanje i opet je zaglavio evo treci dan...verovatno posle restarta ide opet click 4...mislim svejedno mi je ja samo hocu "pojacan" click 4 pa dokle stoji 6Mbit neka stoji,nestace struje nekad sigurno...
Zanimljivo je samo sto nisam mogao da aktiviram speed up pre 2 meseca jer je studentski paket u akciji...sad moze i zanimljivo je sto oni koji imaju 1Mbit aktiviranjem dobiju 6Mbit a mozda im zaglavi..
[ BCV @ 19.02.2011. 17:22 ] @
Citat:
toshapn: Ja sam mislio da su obrisali taj profil nakon sto sam presao na 4u1 akciju,ali kao sto se vidi,profil nije obrisan,samo nije bio aktivan.

Sto se tice starog profila pre prelaska na brzi paket, ja mislim da je obrisan jer je obrisano i staro setovanje rutera pa smo dobili novo koje je bilo 4095/510. Da je ostao stari profil verovatno bi i ruter bio podesen na veci paket. Tek sada kada smo se ponovo prijavili dobili smo i novo setovanje 6143/1023 ali na zalost i prepolovljene brzine. Ne znam, samo nagađam, vise mi nista nije jasno.
[ salac_ue @ 19.02.2011. 18:24 ] @
Evo, od danas u 11 sati kad su mi povećali brzinu na 6Mbit/s resetovao sam desetak puta softverski (IP changer za 882) i 2x fizički modem, i brzina je ostala ista. Međutim, upload nije 1 Mbit/s kako stoji na sajtu, već je negde oko 0.8 Mbit/s. Ne žalim se, za sada ;)
[ toshapn @ 19.02.2011. 22:26 ] @
Citat:
BCV: Sto se tice starog profila pre prelaska na brzi paket, ja mislim da je obrisan jer je obrisano i staro setovanje rutera pa smo dobili novo koje je bilo 4095/510. Da je ostao stari profil verovatno bi i ruter bio podesen na veci paket. Tek sada kada smo se ponovo prijavili dobili smo i novo setovanje 6143/1023 ali na zalost i prepolovljene brzine. Ne znam, samo nagađam, vise mi nista nije jasno.


Ja mislim da nije obrisan,nego su ga samo "zaobisli".Jer kad sam potpisao ugovor,ruter se sinhronizovao na 4095/510,a bio sam ogranicen na pola od toga (to je prethodnom paketu bilo dupliranje).Cim je sad ponovo aktiviran speed up,eto nazad te stare brzine,na koju smo bili ograniceni ranije(a koja je u ovom slucaju polovina sadasnje brzine,iako je ruter sinhronizovan na vise).Limitirani smo starim speed up nalogom.To mi je logicno,mozda gresim.

EDIT:
Ja upravo sad deaktivirao uslugu,i u roku od 24h bice deaktivirana.Videcemo sta ce da se desi.

EDIT 2 :
Mislim da sam tek sad sve zabrljao :D

[Ovu poruku je menjao toshapn dana 20.02.2011. u 02:23 GMT+1]
[ BCV @ 20.02.2011. 09:58 ] @
Citat:
toshapn: Ja mislim da nije obrisan,nego su ga samo "zaobisli".Jer kad sam potpisao ugovor,ruter se sinhronizovao na 4095/510,a bio sam ogranicen na pola od toga (to je prethodnom paketu bilo dupliranje).Cim je sad ponovo aktiviran speed up,eto nazad te stare brzine,na koju smo bili ograniceni ranije(a koja je u ovom slucaju polovina sadasnje brzine,iako je ruter sinhronizovan na vise).Limitirani smo starim speed up nalogom.To mi je logicno,mozda gresim.

EDIT:
Ja upravo sad deaktivirao uslugu,i u roku od 24h bice deaktivirana.Videcemo sta ce da se desi.

EDIT 2 :
Mislim da sam tek sad sve zabrljao :D

[Ovu poruku je menjao toshapn dana 20.02.2011. u 02:23 GMT+1]

Pa gde moze gore od ovog sto nam se desava, ustvari može, da ostanemo skroz bez neta :)
Nego na koju foru si podneo zahtev za deaktivaciju? Koliko vidim na njihovom sajtu postoji samo link za aktivaiju usluge kojim se ponavlja ista procedura kao kod prve registracije i ako bi ponovio proces samo bi aktivirao vec registrovani nalog tj. aktivaciju usluge na 3 sata. Da li ima neka opcija koji nisam video tokom logovanja?

Edit: evo dosao sam do opcija: aktiviraj, deaktiviraj i odustani
Sta sad da kliknem u dilemi sam :)
1. Aktiviraj mozda dobijem dupli paket
2. Deaktiviraj i nista se ne desi ili se vrati na staro a ovi iz KC pocnu da muvaju jer sam prijavio smetnju pa mi skroz uniste net,
3. možda odustani i sacekati do sutra

[Ovu poruku je menjao BCV dana 20.02.2011. u 11:12 GMT+1]
[ toshapn @ 20.02.2011. 12:16 ] @
Secam se prosle godine,nije mi radio speed up,i po uputstvu operatera,svakog dana sam ih zvao,i svakog dana drugi covek mi je rekao da kliknem i da aktiviram speed up,nista nije desavalo,a stigao mi racun sa 6 klikova koje nisam iskoristio,i iz principa nisam hteo da platim,pisao sam reklamaciju na racun,tako da je moguce da ,ako kliknes na aktiviraj,nece nista da se desi :)
A mozda radnici Telekoma moraju prvo da "probiju" poslednju milju tunela do nas
sa 6 megabitnom busilicom!
:D
[ BCV @ 20.02.2011. 12:31 ] @
Ostaje nam da sacekamo. Javi molim te ako bude bilo nekih promena. Naravno i ja javljam.
Poz
[ stefke1249 @ 20.02.2011. 16:32 ] @
Meni se sa ovom uslugom desavaju samo dobre stvari . Speed up mi je bio zakocen na 2mb pre 4 meseca nakon isteka 3 sata speed up-a ,bukvalno sam imao 2 mb po ceni click 1 . Sada mi se tako nesto desilo opet . Otisao sam na njihov sajt i hteo sam da probam da odblokiram uslugu , tako sto sam je deaktivirao i nakon ~24h kad je deaktivirana imao sam i sta da vidim , na moje iznenadjenje :) :


Imam ovih 6mb vec ~nedelju dana , dok na telekomovom sajtu pise da imam click 1 paket . Da li je moguce da Telekom ne vidi ovakve greske ? Nije da se bunim , super mi je :D
[ JovanKKP @ 21.02.2011. 12:13 ] @
Uskoro ih imati neces jer ima ovde ljudi iz Telekoma koji ce odma da otklone stvar,posto si ostavio i ime i mesto stanovanja.

I da, moguce je.
[ toshapn @ 21.02.2011. 12:17 ] @
Dva radna dana je rok,pocevsi od danas,posto sam problem prijavio u subotu,status mog problema je da je na merenju (sta god to znacilo).Sa onim klikom na deaktivaciju,nista se nije desilo.I dalje sam sinhronizovan na 6/1,a imam prepolovljen paket 4
[ Vivaldi82 @ 21.02.2011. 13:27 ] @
A sta se desava kada se zakoci brzina kod adsl speed up, kako onda obracunavaju jer ono kazu da se usluga sama deaktivira posle tri sata.
[ bedazzled81 @ 21.02.2011. 13:55 ] @
Juce sam se prijavio za speedup uslugu ,nisam je aktivirao. U ruteru stoji 6/1mb a download i upload su mi se popravili...I speed test pokazuje daleko bolje rezultate... Posto nisam aktivirao uslugu a kvalitet neta se promenio na bolje da li ce ostati tako jer ja nebi ni aktivirao speedup samo da mi ostane ovakav kvalitet neta?!





Pre prijave za speed up Dl je bio 3,4mb a UPL 0,41mb download se kretao oko 420 a sada oko 480kb/s!
[ BCV @ 21.02.2011. 14:04 ] @
Citat:
toshapn: Dva radna dana je rok,pocevsi od danas,posto sam problem prijavio u subotu,status mog problema je da je na merenju (sta god to znacilo).Sa onim klikom na deaktivaciju,nista se nije desilo.I dalje sam sinhronizovan na 6/1,a imam prepolovljen paket 4

Sve isto s tim što sam ja prijavio problem u petak, podneo sam i zahtev za deaktivaciju i dalje se nista ne desava osim sto me je danas pozvao tip iz Telekoma ovde u lokalu da me pita u cemu je problem. Kada sam po stoti put opisao receno mi je da će mi se javiti ponovo.

Citat:
bedazzled81: Juce sam se prijavio za speedup uslugu ,nisam je aktivirao. U ruteru stoji 6/1mb a download i upload su mi se popravili...I speed test pokazuje daleko bolje rezultate... Posto nisam aktivirao uslugu a kvalitet neta se promenio na bolje da li ce ostati tako jer ja nebi ni aktivirao speedup samo da mi ostane ovakav kvalitet neta?!





Pre prijave za speed up Dl je bio 3,4mb a UPL 0,41mb download se kretao oko 420 a sada oko 480kb/s!

Oće, ostaće tako.
Citat:
Vivaldi82: A sta se desava kada se zakoci brzina kod adsl speed up, kako onda obracunavaju jer ono kazu da se usluga sama deaktivira posle tri sata.

Ništa se ne dešava, na računu ti dodaju 59din jer si jednom aktivirao i o je to. To što se blokirao to nije tvoj problem jer nisi ti krivac
[ ksrele @ 21.02.2011. 14:37 ] @
Citat:
bedazzled81: Juce sam se prijavio za speedup uslugu ,nisam je aktivirao. U ruteru stoji 6/1mb a download i upload su mi se popravili...I speed test pokazuje daleko bolje rezultate... Posto nisam aktivirao uslugu a kvalitet neta se promenio na bolje da li ce ostati tako jer ja nebi ni aktivirao speedup samo da mi ostane ovakav kvalitet neta?!





Pre prijave za speed up Dl je bio 3,4mb a UPL 0,41mb download se kretao oko 420 a sada oko 480kb/s!


E ja cu ti reci da si se zeznuo.
Trebao si pre prijave za SpeedUp da pogledas kakav ti je dowload i upload preko nekog programa koji graficki prikazuje protok, kao recimo NetMetar. Ali posto to nisi uradio ranije, ja cu sad da ti pojasnim o cemu se radi. Dakle, pre ti je brzina bila konstanta (ne znam sad tacno koja ali 1Mb - overhead) kada pogledas grafikon on izgleda kao da ga je neko lenjirom crtao. Ista je prica i za Up i za Down.
A sada ti je brzina jako varijabilna. Sa velikim skokovima i padovima. A upload je najgori. Kod uploada prvih par sekundi brzina je konstanta i dosta visoka, brze od brzine paketa da bi onda naglo usporila i pocela jaaaako da varira. Ta kratkotrajna visoka brzina uploada je verovatno takva da bi neukim korisnicima, koji misle da je speedtest.net referentno merilo, zamazali oci. Speedtest meri upload taman toliko vremenski koliko traje ta konstantna brzina pa onda ispadne da je dobar upload.

Ovo govorim iz licnog iskustva. Mozda je kod nekog drugacije. Ne znam...
[ BCV @ 21.02.2011. 14:49 ] @
Citat:
ksrele: E ja cu ti reci da si se zeznuo.
Trebao si pre prijave za SpeedUp da pogledas kakav ti je dowload i upload preko nekog programa koji graficki prikazuje protok, kao recimo NetMetar. Ali posto to nisi uradio ranije, ja cu sad da ti pojasnim o cemu se radi. Dakle, pre ti je brzina bila konstanta (ne znam sad tacno koja ali 1Mb - overhead) kada pogledas grafikon on izgleda kao da ga je neko lenjirom crtao. Ista je prica i za Up i za Down.
A sada ti je brzina jako varijabilna. Sa velikim skokovima i padovima. A upload je najgori. Kod uploada prvih par sekundi brzina je konstanta i dosta visoka, brze od brzine paketa da bi onda naglo usporila i pocela jaaaako da varira. Ta kratkotrajna visoka brzina uploada je verovatno takva da bi neukim korisnicima, koji misle da je speedtest.net referentno merilo, zamazali oci. Speedtest meri upload taman toliko vremenski koliko traje ta konstantna brzina pa onda ispadne da je dobar upload.

Ovo govorim iz licnog iskustva. Mozda je kod nekog drugacije. Ne znam...


I ovo je verovatno tacno, a tome u prilog govori i činjenica da je korisnicima IPTV-a onemogućena ova usluga zbog garantovanja kvaliteta signala,
citiram:
"Korisnici Open IPTV usluge ne mogu da koriste uslugu ADSL SpeedUP zbog garancije kvaliteta IPTV signala."
http://www.open.telekom.rs/hom...?temp=0&sid=176&id=186
[ bedazzled81 @ 21.02.2011. 15:10 ] @
Ovo za upload je tacno krene sa 850kb/s a padne na 450kb/s ali opet je vise nego pre. Sto se tice DL krece se od 480-630 kb/s varira ali skida u tom rasponu. Samo da jos jednom napomenem da nisam aktivirao vec samo prijavio uslugu...
[ ksrele @ 21.02.2011. 15:27 ] @
Da, znam sta si uradio.
Ajde idi na ovaj sajt: http://www.thinkbroadband.com/download.html
I skini test file od barem 200MB i pogledaj tacno za koje vreme ga je skinuo browser i kojom prosecnom brzinom. Ali, iskljuci sve ostale programe koji koriste net.
Neka neko ko jos nije prijavljen za SpeedUp (a na Click1 je) isto to uradi i neka postavi rezultate.

Po mogucnosti sve dokumentujte sa sto vise slika. Koristite i NetMetar ako je moguce ili neki slican program.

Eto, to je moj predlog. A nemojte korstiti Speedtest.net je nije bas validan. Ovako sa fajlovima je realnije.
[ bedazzled81 @ 21.02.2011. 16:25 ] @
@ksrele


Fajl od 200 mb skinuo sam za 06:45 min. U proseku je skidao oko 490kb/s mada je varirao od 440-550 kb/s. Ja sam inace na paketu click 4! Sto se tice netmeter-a sa njim mozes videti trenutni dl i upl kao i broj megabajta koji si skinuo ili zakacio,ne vidim opciju za prosecnu brzinu???



[Ovu poruku je menjao bedazzled81 dana 21.02.2011. u 17:38 GMT+1]
[ toshapn @ 21.02.2011. 18:15 ] @
Popravili su mi.A sutra ce verovatno da me zove terenski radnik da dodje :D
[ toshapn @ 21.02.2011. 19:50 ] @
Ne,speed up nije deaktiviran.Popravili su sve,i sad radi sve kako treba (6139/1023)
[ salac_ue @ 21.02.2011. 21:07 ] @
@ksrele

Nijedan fajl sa http://www.thinkbroadband.com/download.html nisam mogao skinuti punom brzinom od 6 Mbit/s, brzina je bila oko 5 Mbit/s.
Ali, kad sam počeo da preuzimam fajl sa Megaupload-a brzina je izašla na 630 kbit/s što je još jedan dokaz da brzina skidanja fajlova zavisi od servera sa kojeg se skida. Sledeći fajl kojeg sam skidao takođe sa MU nije prešao brzinu od 150 kbit/s.
Pre 2 dana koristio sam PREMIUM nalog za Hotfile. Brzina jednog fajla nije prelazila 250 kbit/s , a pošto sam u tom trenutku koristio premium nalog, skidao sam ukupno 4 fajla zbirne brzine 646 kbit/s.

Naravno, brzina na speedtest.net ne prelazi 5 Mbit/s. Očitavanje modema Bandwidth Down/Up(kbps) 6137/815.






interesantno je da je sa uključenim AV po prvi put prikazao realnu sliku.


[ BCV @ 22.02.2011. 08:39 ] @
Najzad mi sve radi kako treba.
Podsećam, korisnik sa Click 4 paketa a od pre pet dana podneo sam zahtev za speed up i na moju žalost paket mi je bio prepolovljen tj. DL bio oko 1900 kb/s dok je UL bio oko 160 kb/s. Od jutros je sve ok
[ dejanod @ 22.02.2011. 10:13 ] @
Hvala clanu BCV sto mi je odgovorio na pitanje, to sami ja mislio ali ajde da pitam.
[ dejanod @ 22.02.2011. 10:20 ] @
Ja sam otisao na ovaj sajt za test file i skinuo mi je 4:01min.Evo slika kojom brzinom mi skida http://img59.imageshack.us/con...t.jpg&via=mupload.Uglavnom je download 753kb/s, nikako ne mogu da ukapiram kako da postavim sliku.
[ astery @ 22.02.2011. 21:15 ] @
sinoc aktivirao uslugu...danas ukljucili...radilo na brzinama 5,2 danas...veceras brzina jako varira pada ispod 1mb.....deaktivirao uslugu...ceka se njihova deaktivacija...
[ dejanod @ 22.02.2011. 22:55 ] @
Sve u svemu kaskamo mnogo za drugima sto se tice interneta.
[ cofili195 @ 12.09.2012. 23:57 ] @
Moze li mi neko reci kako da deaktiviram speed up. Ja sam to aktivirao pre tri dana,predpostavio sam da ceo to samo isteci nako 3 sata.Sledeceg dana kada sam opet koristio internet brzina na speed testu mi je bila 5m,zvao sam info centar da pitam da li mi se brzina interneta menjala medjutim oni su mi rekli da nije.Molim vas ako neko moze da mi kaze kako ovo da iskljucim ne zelim da mi stigne racun za 1000 din vise.
[ notaboo @ 13.09.2012. 00:17 ] @
Ne brini. To sto ti je brzina ostala na 6 Mb/s nije probloem. Dobices racun kao da nikada nisi ni aktivirao SpeedUp. Cuti, opusti se i uzivaj.
[ fanfon @ 13.09.2012. 06:33 ] @
Pre jedno 3-4 godine kad je uvedena ta usluga i ja sam ga aktivirao i poduplao brzinu. Platio sam 50 dinara za tu prvu aktivaciju i ostala mi je dupla brzina. Oni su imali problem sto nisu mogli da vrate. Ne znam da li je i sada isti bug ostao. U svakom slucaju, bar neki nacin da korisnici njih iskoriste...