[ Mister Big Time @ 05.06.2008. 23:31 ] @
Otvorili i RS domen

http://www.google.rs
[ Gojko Vujovic @ 05.06.2008. 23:50 ] @
Pa ne bih da ti kvarim temu ali... otkad...
[ Mister Big Time @ 09.06.2008. 00:06 ] @
RS? Naravno de se zna za co.yu ali sada je to redirektovano na RS (pametno).
Inace to je 'pocelo da se desava' skoro, od pre par dana...

I poJenta teme je da je lepo sto Google vodi racuna o nasem trzistu i azurira domen...



[Ovu poruku je menjao Mister Big Time dana 09.06.2008. u 02:05 GMT+1]
[ night-shift @ 09.06.2008. 01:28 ] @
iGoogle je pre radio na co.yu (radi još uvek http://www.google.co.yu/ig?hl=sr), a kad se ide na iGoogle na rs domenu, preusmerava na http://www.google.com/ig?hl=sr
[ D.i M.e @ 11.06.2008. 10:35 ] @
Ono što je Mister Big Time možda hteo da kaže je da Google od sada koristi isključivo .rs domen. Do sada su radili paralelno i .co.yu je bio u vezama kada vidite ono „Go to Google Serbia“. Sada te veze vode ka .rs domenu i stari .co.yu preusmerava na .rs.

Što se tiče ovoga što kaže night-shift, potpuno je svejedno na kom je od ova dva domena ovo, pošto ima ovaj ključni sufiks ?hl=sr koji kaže da se gleda lokalizovano izdanje. I inače sve druge Guglove usluge su na .com domenu (Gmail, Dokumenti, Pikasa), jedino Gugl Grupe rade i na lokalnim domenima.

E, a sad nešto što sam baš nedavno primetio. Ako se prijavite na Gmail-u, primetićete da vam se u pozadini učitava i google.co.yu. Pretpostavljam da gledaju IP adresu i onda daju „kolačiće“ i za lokalni domen, da kada neko ode na taj lokalni domen bude i tu lepo prijavljen. Ali pošto sada preusmeravaju na .rs to je bezvredno, pošto ste opet neprijavljeni.
[ aleksandaraleksandar @ 12.06.2008. 08:24 ] @
inače u hrvatskoj je pravo umeće otići na google.com
istog trenutka se pojavi google.hr

šta god da sam pokušavao, uvek je google.hr.
[ D.i M.e @ 12.06.2008. 10:48 ] @
Ajde kod nas da to rade zbog specifičnosti koje ovde postoje, ali malo mi je glupo da tamo se to radi (možda je to neko podešavanje mreže koju si koristio).
[ Buum @ 12.06.2008. 16:24 ] @
Citat:
aleksandaraleksandar: inače u hrvatskoj je pravo umeće otići na google.com
istog trenutka se pojavi google.hr

šta god da sam pokušavao, uvek je google.hr.

Pa zar nema na toj stranici link "Google.com in English"?
[ aleksandaraleksandar @ 14.06.2008. 12:47 ] @
živ si

pa ima, ali je aktivan samo jednu sesiju.

sutra sve iznova. zato kažem da je pravo umeće.

inače kolačići se ponašaju takođe za priču. iz FF, Opere i IE uvek dobijam različite poruke:

Citat:
da li želite stranice na jeziku: Hrvatski
da li želite stranice na jeziku: (latinica) Hrvatski (ćirilica)

da li želite stranice na jeziku: Hrvatski
da li želite stranice na jeziku: (latinica) Hrvatski (ćirilica)


a kad se ulogujem na svoj nalog, onda može da se pojavi i:

da li želite stranice na jeziku: (latinica) Srpski (ćirilica).

ono što je meni bitno je da kada sam u bg i ukucam vremenska prognoza i kada sam u zagrebu i ukucam to isto, dobijem različite odgovore
baš kako treba.

p.s. uh, ovde ne radi ćirilica