[ zeenmc @ 09.06.2008. 00:59 ] @
POzzz, ovako gledrao sam neke RoterBoard ploce, ma MT sajtu, i primetim cenu, RB 133 59 $ ( dolara ), to vam dodje nekih 30ak evra, ja gledam super, taman se ponadah da je i u srbiji pala cena RB ploca, i onda vidim da ta ista ploca u Srbiji kosta 59 ( ali evra ), primer sam slucajno izabrao jer me mrzelo da trazim tacno koje me Router Board ploce interesuju, ali u svakom slucaju su skuplje, oko 300 dolara, sto se ipak oseti kod cene od 300 evra, prvo sto me zanima, koliko bih ja jos morao da platim jos tu plocu od 300 dolara ako bi direktno iz Litvanije do Srbije islo , ono zanimaju me carinske i ostale dazbine, druga kombinacija je da se iz Litvanije posalju u Italiju, gde mi najbolji drug zivi, koji bi mi to licno doneo ili pak poslao postom, jbg, ne znam da li da ulazim u avanturu sa kupovinom preko interneta ili ne, bre jedva sam i ove pare skupio, s obzirom da nisam zaposlen ;-(



Nadam se da cete mi pomoci, POzz

btw zaboravih da pastujem stranicu : http://www.routerboard.com/prices.html , molio bih vas da mi predlozite koji je najjednostavniji ( i najjeftiniji ) nacin placanja ,
da ih usput navedem :

Preferred Payment Option Wire Transfer Credit Card (Restriction Apply)


Invoice Currency USD EUR (Exchange rates may vary)

[Ovu poruku je menjao zeenmc dana 09.06.2008. u 02:35 GMT+1]
[ tdjokic @ 09.06.2008. 07:28 ] @
Ja kupujem povremeno razne sitnice, sto iz Nemacke, sto iz "Amazonije" (www.amazon.com), preko dve firme koje se time bave. Legalno i skupo. Od prilike ti nakon svih zakonskih zafrkancija dodje ovde cena u eurima kao tamo u dolarima, mozda malo manje. Do toga sam dosao prostim racunskim radnjama (sabiranje, deljenje ) a isto mozes proveriti i iz cenovnika, ako se podesi da se identicna stvar moze kupiti i tamo i ovde, sto je cest slucaj.

Ako ima ovde - kupi ovde. Ne radi se o hiljadama dolara, pa da racunas na neku veliku (hipoteticku) ustedu, a rizikujes da se roba izgubi, da imas neke druge probleme ako ti drugar to donosi ili salje postom itd. Ja licno uglavnom kupujem tamo ono sto se ovde NE MOZE kupiti, a ne zbog ustede. Primer - poseban touch pad, ono sto imaju ugradjeni lap topovi, toga ovde nema ni za lek a zatrebalo mi, cak je ispalo da tamo imaju i vrlo jeftine mini tastature sa integrisanim touch pad-om. Drugi primer - ovde niko cuo, odnosno neke ekskluzivna firma ima u ponudi JEDNU posudu OD PLASTIKE, po ekstremno visokoj ceni, a u SAD toga ima desetak vrsta - SVE OD PLASTIKE, SVE ZA KORISCENJE U MIKROTALASNOJ RERNI, vrlo prakticno i korisno, a cak i jeftino - par dolara, do desetak dolara. Ja bih za to ovde dao par eura, do desetak eura, ali nema.

Zatim je tu i pitanje garancije i servisa i slicno. To je moje misljenje, koje mnogi vestiji i iskusniji ne prihvataju a cesto i kategoricki negiraju. Tvoje pare, tvoja odluka.
[ zeenmc @ 09.06.2008. 08:04 ] @
Mene jedino brine service, ali ajd da kazem da bih to mogao na neki nacin da saniram ;-) , sto se tice slanja Router Board postom, pa generalno ne bih isao tim putem, drug mi je generalno stalno na relaciji Trevizo -> Beograd, 99% bi on licno to doneo, a ono moze da se posalje po vozacima autobusa, ili kombija, jer ih poznaje,ali i pored svih tih nedaca, hteo bih da udjem u ovu avanturu ;-)
[ zeenmc @ 09.06.2008. 21:50 ] @
Da li neko zna tacno sta cu sve morati da platim, ono carina i te stvari ?