[ villi @ 13.06.2008. 09:51 ] @
Ima li neko iskustvo sa ovom kamerom.Želio bih da počnem sa njom da radim.Dali se isplati za početak.
[ Ivan Stanojevic @ 17.06.2008. 07:04 ] @
za te pare isplati se ja sam uzeo pre par dana

dobra je slika, lako se koristi, imas dodatnu bateriju da uzmes koja snima pola dana

mozes da je povezes na komp ipreko firewire ili preko tv karte...

ja je platih oko 200e + 50 bateriju fh100 + 10 torbicu + 300 din kasete

jos samo da se uhodam oko video capture :)
[ villi @ 17.06.2008. 07:20 ] @
Veliko hvala.
[ inspirion @ 19.06.2008. 12:45 ] @
daj mi molim te reci kako kod vas bat košta 50 evra a ta ista kod nas je 150 evra.mamicu im lopovsku
[ Ivan Stanojevic @ 19.06.2008. 14:00 ] @
nije sony original nego kopija i ne pokazuje koliko je vremena ostalo na bateriji
ja je jos nisam koristio ali trebala bi barem 6 sati da snima

jos jedan detalj je da kamera nema DV in , samo out

tj ne moze se snimiti sa kompjutera na kameru, samo sa kamere na kompjuter...
[ inspirion @ 20.06.2008. 09:31 ] @
aha a tak da.mislim da je tak nekako i kod nas nisam siguran.al ne znam kakve su te bat jel se isplati kupiti tu ili kupiti sonijevu slabiju nh70 dati malo više love ,oko 90 evra pa onda imam dvije.ovu sa kam i tu .
a detalj je još taj da ta hc 51 nema 16:9 snimanje videa. ili možda ima?
[ Ivan Stanojevic @ 20.06.2008. 09:45 ] @
>
> ima 16:9
[ fotopassion @ 29.07.2008. 11:51 ] @
Ima li negde uputstvo za SONY DCR HC 51E?
Imam ovu kameru kupljena juce, ali nema uputstva na
nekom meni poznatom jeziku, engleski, nemacki...
Samo madjarski, turski, ceski.
Hvala
[ mrkii @ 30.07.2008. 13:45 ] @
http://www.sony.co.yu/product/...nidv/dcr-hc51e#pageType=manual

u jednoj domacoj firmi daju i upustvo na srpskom (vidi gore levo)
[ eko 888 @ 26.07.2009. 16:29 ] @
Postovanje i ja sam jedan od onih koji je kupio istu i zbog toga kao zadovoljan, trazim odgovore koje nisam mogao dobiti
Prica se satoji u ovome,
KAKO SPOJITI NA RACUNAR I EDITOVATI SNIMAK, KOJI PROGRAM I KAKVI KABLOVI.
Molim odgovor malo detaljniji posto ja nisam profesionalac
Tenks
[ deks007 @ 28.07.2009. 23:21 ] @
Malo pretrage (eko88) nebi skodilo . Za tvoje pitanje ima postova nezna im se broj . Nikakvi kablovi vec samo kabel firewire i kartica ( ako nemas prikljucak na maticnoj ploci) mada mislim da je bolje imati posebno. Pozdrav !
[ etjen @ 18.08.2009. 22:15 ] @
da ne bih otvarao novu temu - molim vas za pomoć, ako neko zna.
Imam DCR-HC51 i firewire kabl ali se ništa ne dešava kad je povežem sa kompom, apsolutno je Vista ne vidi. Da li je problem u visti ili nečem drugom.
Ako neko zna rešenje, bio bih mu zaista zahvalan...
[ deks007 @ 19.08.2009. 16:39 ] @
Dali ti je Firewire kartica na ploci ili je posebno . Ako je na ploci mozda je onemogucena u Biosu ( imao slucaj) . Pozdrav !
[ etjen @ 20.08.2009. 15:15 ] @
MSI laptop je u pitanju i u Device manageru vidi normalno 1394 , ali ne vidi da je nešto priključeno na njega :(

[Ovu poruku je menjao etjen dana 21.08.2009. u 21:22 GMT+1]
[ viss02 @ 05.09.2009. 18:43 ] @
Odlicna kamera, preporucujem je.
[ jugotb @ 05.09.2009. 21:17 ] @
Citat:
etjen: da ne bih otvarao novu temu - molim vas za pomoć, ako neko zna.
Imam DCR-HC51 i firewire kabl ali se ništa ne dešava kad je povežem sa kompom, apsolutno je Vista ne vidi. Da li je problem u visti ili nečem drugom.
Ako neko zna rešenje, bio bih mu zaista zahvalan...


Druze, ne bih da te plasim, ali dosad sam imao problem na nekoliko takvih kamera. Razlog je bio crkavanje firewire izlaza na kameri. Prije nego bilo sta pocnes raditi ponesi kameru nekom ko ima istu i vec instaliranu karticu ili adapter i kabal pa probaj. Srecno.

[Ovu poruku je menjao jugotb dana 05.09.2009. u 22:28 GMT+1]
[ etjen @ 08.09.2009. 19:19 ] @
nije do kamere, to je sigurno. Proverio sam kod drugara i radi najnormalnije (i on ima Vistu).
Ne znam sta bi moglo biti u pitanju. Sumnjam da je neko podesavanje porta na laptopu problem ili moja Vista (posto kod drugara nije Home Edition a kod mene jeste)

Cim budem imao vise vremena moracu da se ozbiljnije posvetim problemu ...
[ ivanv100 @ 11.10.2009. 15:08 ] @
I ja imam istu kameru. Zadovoljan sam njenim perfomansama,ali evo sta ja zelim da uradim...
Naime,zbog prirode posla kojim se bavim,potrebno mi je da na vec postojecu Sony kameru,prikljucim jos jednu kameru,ali mikro,pomocu koje bi se prenosila slika,a Sony kamera bi imala samo funkciju snimaca. Nadam se da kapirate o cemu pricam...
Mikro kamera se lako krije svuda...
Da li je to moguce uraditi na ovoj Sonijevoj kameri,i kako?
Unapred hvala na odgovoru
[ HappyIndividuals @ 15.11.2009. 23:00 ] @
Da se nadovežem u vezi problema sa povezivanjem kamere i računara. Naime, imam model DCR-HC52E koji je skoro identičan i koristim ga za prebacivanja baš preko firewire kabla u računar. Za nešto više od godinu dana prebacio sam sigurno i par stotina sati materijala na hard disk itd. Odlično se pokazao dotičan model. To sve radim na desktop-u. A evo i iskustva sa prebacivanjem na laptopu koga sam kupio pre par meseci. Bio sam u tromesečnoj zabludi i to samo zbog novog kupljenog (4pin - 4pin) kabla. Toliko me sludeo taj problem i eto slučajno da probam da nije kabal u pitanju...i bi kabal neispravan. Možda tu leži problem etjen. Ako nije to možeš probati sa debagovanjem firewire porta softverski. Javi šta si uradio.
[ etjen @ 16.11.2009. 22:30 ] @
Još uvek nisam rešio problem... (mada iskreno, stvarno nisam imao vremena da mu se posvetim)

HappyIndividuals

i meni je to padalo na pamet, iako sam kupio novi kabl. Moraću da pazarim drugi pa da probam (sve sam se nadao da ću naći nekog ko već ima takav ali nisam uspeo)

U svakom slučaju kad pronađem šta je (kad god to bilo) javiću

[ HappyIndividuals @ 18.11.2009. 20:17 ] @
Ja sam poneo laptop samnom i pitao prodavca da prikačim kabal sa laptopom na licu mesta i ako to radi uzimam. Proradilo iz prve. I moj laptop je MSI proizvod
[ etjen @ 25.02.2010. 12:26 ] @
evo, napokon da javim da sam rešio problem (naime, nije mi trebalo tako dugo vremena, nego mi to nije bilo primarno )

HappyIndividuals

bio si apsolutno u pravu. Bio je problem do (4pin - 4pin) kabla!
Iako je kupljen nov, nije valjao. Pre neki dan odem napokon i kupim drugi, malo skuplji, i problem rešen!


p.s.
Nije dakle imalo veze sa Vistom, iako sam je se zbog drugih nekompatibilnosti zamenio Sedmicom

Hvala svima na odgovorima
[ HappyIndividuals @ 28.02.2010. 19:11 ] @
Da, i naravno bitno je da se priča završava hepiendom