[ flea @ 14.06.2008. 12:29 ] @
Treba mi program ili nacin da se folder obrise trajno,nepovratno bilo kojim recovery programom.
[ rgdrajko @ 14.06.2008. 12:49 ] @
Pa trajno brisanje je nemoguce. Postoji samo brisanje koje uz pomoc programa undelete i slicnih ne moze da povrati podatke jer preko tvojih podataka upisuje jedan isti znak. Uz pomoc skupih i specijalnih citaca, koje poseduju odredjene sluzbe i tako obrisani sadrzaj hard diska moze da se povrati.
[ Shadowed @ 14.06.2008. 14:01 ] @
Njemu je to, kao sto je rekao, i dovoljno - da se tim programima ne moze vratiti. A sto se tice specijalne opreme, ako se dovoljan broj puta prepise, ne pomaze ni ona, inace bi ti hdd zajedno sa tom opremom predstavljao uredjaj za smestanje beskonacne kolicine podataka. Ako te zanima detaljnije, potrazi na es-u, pricali smo vec o tome. Isti odgovor i za flea, bilo je vec tema o tome, pretragu u ruke :)
[ dava @ 17.06.2008. 07:54 ] @
Imas recimo u sklopu TuneUp Utilities 2008 pa i starijih verzija program koji se zove TuneUp Shredder. Radi tako sto preko zeljenog fajla (odnosno preko segmenata na disku gdje se nalazi taj fajl) pise jedinice, pa nule i sve onoliko puta koliko mu naredis.
Poslije 7-8 puta ni rajkova specijalna oprema to ne moze vratiti
[ Java Beograd @ 17.06.2008. 08:02 ] @
Kažu 12 puta treba da se prepiše, pa ni teoretski ne može da se povrati. Bilo kako bilo, i jedna mala, kratka defragmentacija će da "završi posao".
[ das @ 18.06.2008. 08:04 ] @
Track eraser pro
AEVITA Wipe and Delete (Mislim da je jos bolji nisam ga skroz testirao)
dban (program za brisanje hard diskova inace je besplatan.

Tune up Utilities sam probao i nisam bio zadovoljan.

Pozdrav

javi se na pp.
[ dava @ 18.06.2008. 11:30 ] @
Ima takvih programa koliko hoces i svi oni rade kako treba. Kazes nisi zadovoljan sa TuneUp-om, a ima li to tvoje nezadovoljstvo neku tehnicku osnovu.
[ das @ 22.06.2008. 03:51 ] @
Rekao sam da nisam bio zadovoljan sa Tune up evo iz kog razloga.

Obrisao sam fotografiju sa njim. Posle sam sa jednim photo recovery programom pokusao da vratim i uspeo sam da je vratim. Sto znaci tune up nije odradio svoje, to sam probao sa deafult settingsom.

Mozda nekom to nije dovoljno, meni je jeste. Poz
[ rgdrajko @ 22.06.2008. 20:08 ] @
Pa ako cemo iskreno, ne treba nijedan program za trajno brisanje podataka, dovoljno samo prekopirati vise velikih fajlova dok se ne napuni ceo disk i to je to.
[ dava @ 23.06.2008. 12:03 ] @
I tako osam puta ;)
[ calexx @ 23.06.2008. 21:00 ] @
Svojevremeno je u Norton WipeFile programu pisalo šta je to sigurno brisanje, koliko puta i kojim karakterom se prepisuje sadržaj da bi bio ispoštovan neki standard koji su pominjali. U svakom slučaju teško da će to posle neko da vrati.
[ zoran_dojkic @ 24.06.2008. 22:38 ] @
Disk Redactor http://www.cezeo.com/products/disk-redactor



Trajno obrišite sve stare (već obrisane) datoteke i sprečite njihovo rekonstruisanje. Sve privatne, osetljive informacije biće zanavek uklonjene, a podaci uništeni.
[ Pali zari @ 17.07.2008. 20:36 ] @
ali pise da ce imena fajlova koji su unisteni ostati tj. mogu se povratiti. kako i njih ukloniti?
[ zoran_dojkic @ 21.07.2008. 15:56 ] @
Gde to piše?
[ Mesing @ 11.08.2008. 12:04 ] @
Probaj File Shredder,evo i linka za skidanje istog:

http://www.fileshredder.org/files/file_shredder_setup.exe
[ DavorPro @ 16.08.2008. 20:30 ] @
Ispricavam se sto upadam u temu no mozete li vidjeti moj proble na http://www.elitesecurity.org/t333552-0#2027807.
Hvala!
[ RNenad @ 16.11.2013. 22:40 ] @
Citat:

Shadowed:

inace bi ti hdd zajedno sa tom opremom predstavljao uredjaj za smestanje beskonacne kolicine podataka.

Da se i ja umesam. Imate li link od teme, u kojoj se o tome pisalo? Zaista nisam uspeo pronaci istu.
[ valerijan @ 16.11.2013. 22:49 ] @
Možda zato što je poruka od pre 1981 dana i 9h... :)

CCleaner alatka Drive Wiper?

http://www.piriform.com/docs/c...cleaner/wiping-free-disk-space
[ RNenad @ 16.11.2013. 23:42 ] @
Znam, da je ova tema "prilično" stara. Ali prilikom pretrage je ona pronađena. Da ujedno pitam nešto. Moj HDD je od 300GB.. Podeljen u dve particije. Zanima me nešto. Primer, fajlove preuzimane skladišti u my documents, znači particija C. One koji mi trebaju premestim u D. Tamo čuvam samo potrebne. E, sad... Nepotrebne iz C obrišem. Naravno isti nisu zapravo obrisani. Uz pomoć nekog file recoverya se mogu kako videti, tako i povratiti. Ok, to znam. Skoro sam particiju C podelio u dve, odnosno iz dotadašnje od 40GB kreirao F od 10GB, a C sad ima 30GB. F particiju sam ccleanerom obrisao 8 puta, odnorno wipe disk, a imao sam na njoj neke nepotrebne fajlove. Koje sam tako uklonio, a nisam išao na brisanje praznog prostoqa već svega iz te particije. On je taj prostor na HDD-u popunio upisivanjem nekog znaka i tako 8 puta. Recimo, da li bi eventualno neki program, iz pomenutih laboratorija. Tipa FBI, CIA i sl. mogle otkriti šta se zaista nalazilo na disku? Drugo, obrisao sam iz C particije slobodan prostor, a dok D nisam dirao. Jel postoji ikakva mogućnost da od svega toga nešto ipak zaluta u D, iako to na toj particiji nikad nije bilo? Da li je realno da nakon popunjavanja višestrukog se ipak može ući u trag tim nekim fajlovima koji su nekada tu bili i da li je zaista nemoguće onemogućiti uvid i putem najsavremenije opreme i onemogućiti istu da pronađe ono što je navodno trajno obrisano?

[Ovu poruku je menjao RNenad dana 17.11.2013. u 02:56 GMT+1]
[ calexx @ 17.11.2013. 08:41 ] @
Podaci ne šetaju sa particije na particiju, ako nisu bili na D, neće ni da se pojave tamo. Teoretski može da se izvuče, ako se cija reši, možda i uspe. Drugarov brat radi negde u Arizoni i baš ovo mu je uža oblast istraživanja, pričao je da postoji neki ... hm, odraz obrisanih i prejahanih podataka i da to može da se izvuče ali ne u kućnim uslovima. Meni je sasvim dovoljno da popunim obrisanu particiju nekim glupostima tipa linux imidži, filmovi i ostalo nebitno pa to obrišem. U poslednje vreme sam particiju formatirao u ext4 pa je onda napunio pa obrisao. To ne bi trebalo da se lako izvadi.
[ RNenad @ 17.11.2013. 22:58 ] @
Tako sam i mislio. Ali mi nikako nešto ne ulazi u glavu. To je, recimo jedna particija kapaciteta od 10GB, kada bi se potpuno ispunila, recimo 20x. Znači, da se 20x puni i briše. Ukupna vrednost, odnosno količina fajlova, tj. težina istih bi iznosila 200GB. Tom logikom i teoriom, a verujem i u praktičnom smislu. Svaki fajl, koji je prošao kroz tu particiju bi se mogao povratiti. Odnosno svih tih 200GB, koliko je kroz istu prošlo. Zar ne? Pošto je i u ovej temi, a taj post sam i citirao. Da bi u tom nekom smislu, HDD predstavljao uređaj, beskonačnog kapaciteta. Što svakako onda i jeste logično. Ako u vidu imamo to, da kroz njega mogu proči i na desetine TB, a da svaki fajl može kasnije biti "izvučen". Logika govori: Prostor nakon brisanja određenog fajla, ako se ispuni drugim fajlom ili nekim znakom, nebitno čim. Obriše se iznova, a zatim ispuni opet i tako 10-ak puta, a i više. Kako je onda moguće imati uvid u recimo prvi upisan fajl, drugi, treći i sl? Onda svakako jeste tačna ta teza, da HDD nema limit. Već samo gornju granicu, za istovremeno smeštanje ukupnog broja fajlova. Izraženo u težini istih. Bilo da je reč o GB-ima ili TB-ima. Jedino možda taj limit postoji i da se ne može preći granica ta. Da recimo na HDD od 500GB istovremeno ne možemo skladištiti više od tih 500GB. Ali kroz višetruko brisanje i dodavanje taj limit može biti i na 10-ine puta premašen. Ispravite me ako grešim?
[ calexx @ 18.11.2013. 06:47 ] @
Ovo što sam pomenuo je priča sa nekih naučnih istraživanja po kojima postoji nekakav odraz sadržaja ... ne sećam se tačnog izraza a ovo mi je najsličnije. Kao kada detektivi tragaju za tekstom na papiru koji je bio ispod onog na kome je pisano. To ne mora da se nađe i vidi uvek, ne mora da je čitljivo (u serijama zavisi od toga da li žele da nađu ubicu ili ne) pa je verovatno to slučaj i sa ovim. Moguće je da postoji odraz posle jednog prepisivanja, da to što se nađe bude samo u tragovima na osnovu kojih se prepozna ponešto a ne da se komplet sadržaj izvuče. Možda postoji neki trag i posle višestrukog prepisivanja pa se pronađe neka reč ili deo fajla. Pitaću da o detaljima kada sledeći put dođe, mada možda bude tek na leto.

Ne razmišljaj o tome, ako i postoji to će da uradi samo cija snajka ili neki csi istražitelji iz teve serija a ono što ti i ja prepišemo jednom (a naročito više puta) niko neće da povrati. :)
[ RNenad @ 20.11.2013. 17:59 ] @
Da ujedno i pitam nešto. Što se software-a tiče. Imaju li neki, ali u bukvalnom smislu profesionalni, a da se mogu kupiti. Ja sa gledao po netu neke. Kreću se do 50-ak eura (manje-više). Ali nije to to. Mislim na neke, koje eventualno koriste neke službe i sl. Tipa: Data/File Recovery (Pronalaženje i vraćanje obrisanih fajlova). Znači, neki najprofesionalniji program. Koji može biti dostupan nama, običnim smrtnicima. Cena nije bitna. Znate li za neki? Dosta sam po netu tražio. Po stranim forumima i sl. Top 5-10 "najboljih". Mada, sve je to pitanje. Mislio sam, ako je neko od vas čuo za neki. Koji se zaista može pohvaliti po funkcionalnosti i kvalitetu. Možda već ima neki, kojim se služe neke, kako sam već napisao službe. Ne verujem da se ne može pronaći neki od takvih.
[ supak @ 30.12.2013. 11:19 ] @
Ovako po mom misljenu najbolji ti je CCleaner,to je za sad vrh ja ga koristim i sve fajlove brise...
[ calexx @ 30.12.2013. 14:44 ] @
Trajno? Čini mi se da CCleaner ima sasvim drugu namenu od trajnog brisanja pojedinih fajlova.
[ Backy @ 30.12.2013. 18:36 ] @
Citat:
RNenad:
svakako jeste tačna ta teza, da HDD nema limit. Već samo gornju granicu,


Može li neko da mi rastumači ovo?
[ jolemisa @ 31.12.2013. 13:24 ] @
Skini "UNLOCER",on brise i zakljucane fajlove i foldere bespovratno.Nije veliki program i besplatan je.
[ The Serbinator @ 10.01.2014. 08:58 ] @
Vi ste tu nesto gadno pobrkali.
Dovoljno je samo JEDNOM ispuniti hard disk, tj. sve njegove sektore nekim random podacima i fajlove koje ste imali bice TRAJNO izgubljeni. Dakle, teoretski vise nije moguce doci do tih podataka.

Hard disk od npr 3TB jednostavno ne moze da skladisti 4TB, 5TB ili 30TB podataka. Mislim da je ovo vecini jasno. :)

Simple as that.
[ calexx @ 10.01.2014. 10:27 ] @
Teoretski jeste ali praktično uglavnom nije. Ne računam one CSI serije gde se sve može. ;) Samo je potrebno da se koristi program koji to radi. Ipak, postoje propisi koji kažu da je sigurno kada se određeni broj puta to prepiše, možda oni znaju više od nas. Ako hard može da dođe do CSI ekipe ili bar do CIA majstora, onda je dobro da se razmisli o višestrukom brisanju, za sve ostalo je dovoljno jednom.
[ kos milorad @ 17.01.2014. 21:43 ] @
Citat:
calexx:
Trajno? Čini mi se da CCleaner ima sasvim drugu namenu od trajnog brisanja pojedinih fajlova.

Da, ali se može i podesiti da prepiše do 35 puta