[ aco10 @ 14.06.2008. 14:58 ] @
Posto ovakva tema ne postoji na forumu, ili je bar ja nisam nasao, resio sam da je sam otvorim. Pre 2 dana sam kupio Phenom x3 8450 i od tada pokusavam da ga nateram na neki ozbiljniji overklok, medjutim to mi nikako ne polazi za rukom. Bez dizanja napona stignem do 2450MHz ali i tu mi orthos pukne posle dva sata, iako izgura 2-3 3d marka 06 na 11000 bez problema. Tu nastaje 1. problem: ne znam do koje vrednosti smem da dizem napon! Isao sam do 2.55GHz sa 1.3125V medjutim orthos posle 5 min. pukne orthos, i kako god da ga poteram preko 2300 puca! U CPU-Z-u pise da je napon 1.12 V, ne znam da li je podatak verodostojan. Napon koliko god da dizem izgleda da mi se stabilnost ne popravlja, a svaki program mi ispisuje drugacije napone.Tu dolazim do drugog problema:Koji program (ili kombinaciju programa) da koristim za testiranje stabilnosti i temperature x3 Procesora? Orthos logicno koristi samo 2, a ja se bojim posto mi je napajanje slabo da bi opterecenje 3. jezgra resetovalo komp ili izazvalo neke druge vidove nestabilnosti.Ne znam koliko je verovati orthosu jer na istom setovanmju jednom pukne posle 5 min, drugi put posle sat vremena.Da li uopste da se igram sa OC-om i dizanjem napona uzimajuci u obzir konfiguraciju?
Dalje, citao sam negde da se pri overkloku phenoma dize i NB napon, te neke silne rgulacije latencije kesa i sta vec znam... tu imam sledeci problem: Sta sve treba da se dira (pored standardnih parmetara za Voltage, DDR, HT i HTT-a) da bi se jedan Phenom OC-ovao? Kako se te opcije zovu, i da li ih ima u mom Phoneix BIOS-u ver 1401 Ja imam u biosu neke parametre za koje ne znam sta rade, nadam se da ce mi neko razjasniti:
CPU Vcore Ofset Voltage (stoji mi na off ima jos opciju 50mv)
PEG Link mode [normal fast..]
AMD Live!
CPU<->MCP55 HT speed width [stoji mi gore16 dole 16]
ACPi Suspend Tipe [stoji S1&S3]
za ovo ne znam nista (ovo su sve podmeniji)
PCInP
Output Driver Control
DRAM timing Control (nije za osnovne tajminge, oni su posebno)
U CPU-Z stoji FSB-DRAM 3:5 jel to samo sminke radi ili moze negde da se menja?
Treba li uopste spustati HT link sa phenomima?
Ajde pomozite ljubitelji AMD-a, i drugi, da stignem bar do 2.65, vidim ljudi idu do 2.9, valjda cu moci bar 250MHz ispod toga.Unapred zahvalan za bilo kakvu informaciju ili link
[ slacker @ 05.07.2008. 15:14 ] @
Koja ploča?