[ maxxxic @ 16.06.2008. 10:56 ] @
dobio sa na korišćenje gore navedeni ADSL ruter , pa me interesuju iskustva korisnika koji malo bolje "barataju" internet / mrežnom tehnikom , tj. šta sve može da se "radi" i kako im se čini sam uređaj , mislim po kvalitetu ?? pošto veoma malo ima informacija (google) na net-u !! a i ja baš nisam stručnjak : )))

nadam se da moderatori neće pomerati temu

unapred hvala
[ batancev @ 16.06.2008. 18:26 ] @
je l' se meni cini ili ovaj ruter na slici na ovom linku ima antenu?

http://www.huawei.com/mobileweb/en/products/view.do?id=1221

nije valjda da je telekom krenuo da deli wireless rutere?
[ Slobodan Milivojevic @ 16.06.2008. 21:44 ] @
HG520i
WiFi Home Gateway

* Uplink: 1*ADSL2+/ADSL over ISDN
* Downlink: 1*WLAN 802.11b/g
* 4*10/100Base-T
* Dimension: 215mmX172mmX40mm
[ svedok @ 18.06.2008. 02:20 ] @
Ja imam HG520i vec nekih mesec dana i mogu vam reci da je bolji od predhodnog MT882u neizrecivo. Ima wlan i preko njega sa drugog racunara i asusovom wirales karticom idem na net kao i sa Nokiom N95.... radi bez problema.
[ svedok @ 18.06.2008. 02:44 ] @
Zaboravio sam da dodam...sva podesavanja modema mozete obaviti pristupanjem na adresi 192.168.1.1 user: admin pass: ztonpk , ovim imate uvid u podesavanje full, sa userom telekom, nema skoro nista.
[ tdjokic @ 18.06.2008. 09:45 ] @
Citat:
svedok: Ja imam HG520i vec nekih mesec dana i mogu vam reci da je bolji od predhodnog MT882u neizrecivo. Ima wlan i preko njega sa drugog racunara i asusovom wirales karticom idem na net kao i sa Nokiom N95.... radi bez problema.
Na kojoj telefonskoj liniji ga koristis - klasicnoj ili ISDN? Vidim da u oznaci ima "-i" a i u specifikaciji na sajtu pise "Anex B", sto ovde vazi kao uredjaj za ISDN. Imaju i model 520, bez -i, i tamo nista ne spominju Anex A, sto mi se dopada - onaj koji ima obicnu telefonsku liniju ni ne treba da zna da postoji i druga linija i drugi modem.

@batancev: "nije valjda da je telekom krenuo da deli wireless rutere?" - nemoj da te to cudi, zivot ide napred ... cak i kod nas, nadam se da razumes na sta mislim, da ne diskutujemo o politici . Ne pravi "taj Huavej" modeme samo za nas, a druga trzista traze drugaciju robu, pa tako neki boljitak slucajno i nas zapadne. A tehnicki je to za samu fabriku verovatno sitnica.
[ svedok @ 18.06.2008. 12:53 ] @
Na ISDN, imam dva broja... ali mene je odusevilo to sto wlan radi besprekorno, cak na jednom racunaru nemam antenu na kartici i fino radi i bez nje, mislim uspostavlja vezu se excelent signalom..
[ Sta_Sad!? @ 18.06.2008. 18:25 ] @
Pozdrav svima.

Da li se moze skinuti antena na HG520i, tj. da li postoji standardan antenski konektor na koji bih mogao prikljuciti drugu antenu i jel' negde pise koliki mu je domet sa wi-fi?
Manual nisam nigde nasao, a na google skoro da se nigde ni ne spominje taj modem. :-~
[ svedok @ 20.06.2008. 12:58 ] @
Pa nisam baš siguran, ali trebalo bi da može.
[ Sta_Sad!? @ 20.06.2008. 23:36 ] @
Ako je taj antenski konektor standardni onda bi trebalo da je taj modem extra. Jedino sam primetio da mnogo ljudi ima probleme sa HG510, koji ima srodnu oznaku sa HG520i pa to malo zabrinjava... :-)
[ svedok @ 22.06.2008. 02:18 ] @
srodna je iz razloga sto je to isti proizvodjac osim sto je HG520i za ISDN linije ne radi na obicnim telefonskim priključcima.
[ svedok @ 22.06.2008. 22:58 ] @
Zna li neko uopste kako se koriste preostala tri LAN porta...posto kad se prebacim na njih nema konekcije na net...i ima li neko uopste kako se podesavaju DMZ i sva ona druga cudesa na modemu.
[ Niklord @ 23.06.2008. 16:52 ] @
I mene zanima kako da iskoristim preostala 2 lan porta....
Ako neko ima odgovor neka posalje!
Racunar ih prepoznaje ali u igricama ne postoje kao LAN konekcija....
U napred hvala!
[ jj72 @ 23.07.2008. 19:15 ] @
veliko izvinjenje ako odgovor negde vec postoji i jos vece ako je pitanje glupo (potpuni pocetnik i neznalica, poznajete tu vrstu sigurno), ali prosto, u velikom sam cajtnotu pa nemam vremena za detaljan search na dial-up ili experimentisanje. jedva sam i srodnu temu iscupala.

dakle, telekom, modem iz naslova, trebalo bi da je ok fizicki povezan (zato i ne pisem na toj temi), svetle indikatori wlan, lan i naravno power, dok adsl treperi. ispostovana procedura iz crvene knjizice koju dobih. na ekranu, medju konekcijama pise ''lan - connected, firewalled''

moje pitanje je - sta dalje? odnosno - kako da net zapravo i proradi?

postoje dva uputstva sa raznim podesavanjima, ali takodje i papir na kome pise da ne treba nista da se podesava.
sta jos treba da se uradi, a obajsnjeno nekim jednostavnijim recima/koracima (ako je to ikako moguce)?

hvala unapred.
[ kristi1 @ 23.07.2008. 19:23 ] @
Spliter mora da je direktno uboden u zid (prikljucak za telefon) iz splitera direktno kabal u ruter, a na drugi izlaz razvedi telefon, ili ako imas dva, treba ti jos jedan spliter.
[ ademare @ 24.07.2008. 11:37 ] @
@jj72 ako je fizicki dobro povezano procedura je sledeca Start pa Control panel, odaberi Internet Options pa Connections pa Setup, pojevice se Carobnjak gde je 2 puta Next pa rucni odabir manually i na zadnjem ekranu broadband na kraju finish i to je to.
[ Whitesnake @ 28.07.2008. 00:09 ] @
Ja imam isto HG520i,rec je o ISDN liniji na koju je nakacen ADSL.
Da li neko zna mozda kako podesiti portove na ovom modemu,poshto nece da mi se otvori ni jedan port na torrentzima,izbacuje uvek neki error jbg!
[ milos.kaurin @ 18.08.2008. 18:51 ] @
Citat:
svedok: Zaboravio sam da dodam...sva podesavanja modema mozete obaviti pristupanjem na adresi 192.168.1.1 user: admin pass: ztonpk , ovim imate uvid u podesavanje full, sa userom telekom, nema skoro nista.



Hvala care :D

Ja sam im poslao mail pre 4 dana sa zahtevom da mi daju pomenuti username/pass. Odgovor je stigao sa obavestenjem da ce mi te podatke poslati postom na kucnu adresu. Postedeo si me cekanja :D

Hvala jos jednom
[ maverick2005 @ 08.09.2008. 20:34 ] @
SSID BSSID Channel Strength Mode
WLAN 001310E587CD 14 67% 802.11b
komsiluke 5E0426A8F6BA 8 0% 802.11b
komsiluke 001B9EF9BC56 8 65% 802.11g
Teledot-Rudo 00804851F3EE 9 70% 802.11b




ako bi neko mogao malko da mi pomogne.....
lm problem sledeci AP postavljen u Bridge modu... i sad statistika......
SSID Mreze je kao sto se vidi isti komsiluke ....kao i kanal.... ali signal 0% a da inache mi nije jasno zasto ih ima dve....
Tako da ako nekomoze malko da pomogne HVALA UNAPRED.....
[ svedok @ 27.09.2008. 23:39 ] @
SSID number i SSID index postavi na 1
[ milkic89 @ 20.11.2008. 12:04 ] @
Mene zanima da li moze da se poveca domet wlan-a na istoimenom ruteru? ja i komsija hocemo da delimo konekciju i da podelimo troskove ali njemu je slaba veza sa ruterom... ( pre nego sto kazete, vec sam probao da zabodem ruter na terasu, ne ide...

Hvala unapred, pozdrav!
[ RADOVAN IV @ 03.01.2009. 11:30 ] @
1.Posto uskoro treba da dobijem ADSL preko Telekoma, uzeo bih ovaj ruter ali me zanima da li moze da se koristi na "obicnoj" telefonskoj liniji koju ja imam, ili samo za ISDN kako je naveo svedok. Takodje sam procitao da se neki zale da se malo vise greje, pa kakva su vasa iskustva..

2. Posto imam dva racunara, prvi je desktop i na njemu je Win XP, preko njega bih setovao ruter i povezao ga sa lan kablom, otvorio portove za torent itd... to sam nasao na forumu kako i mislim da nece biti problema... ALI...
Drugi racunar je laptop Acer 5720G sa inegrisanom Wifi mreznom kartom i Vistom Home Premium koju sam takodje dobio uz laptop. Naime, hteo bih da laptop umrezim bezicno preko 520i sa desktopom radi serovanja fajlova, ali i da mogu na net neovisno da li je desktop uljucen ili ne.Inace, laptop bi sluzio samo za surfovanje .
Zato molim, posto na forumu bar ja nisam uspeo da nadjem, da neko objasni kako da na Visti podesim Wifi lan i dobijem gore navedenu mrezu.
Evo sta sam nasao, pa ako neko zna za slican link, ili ga ne mrzi da objasni, o podesavanju Wifi na Visti bio bih mu neizrecivo zahvalan.
Pozdrav

http://www.elitesecurity.org/t...racunala-modem-router-internet
http://www.ic.ims.hr/informaticke_mreze/vista-xp-98se/8.html


[Ovu poruku je menjao RADOVAN IV dana 03.01.2009. u 14:07 GMT+1]
[ B. Radisavljevic @ 04.01.2009. 10:40 ] @
I ja bih molio nekog da odgovori na predhodno postavljeno pitanje, posto sam u slicnoj situaciji.
Hvala i pozdrav
[ calexx @ 04.01.2009. 12:18 ] @
Kada vam budu uvodili ADSL, dobićete opremu koja odgovara liniji. Ovaj 520i bi trebalo da je za ISDN a valjda postoji isti takav za običnu liniju.
[ maxxxic @ 04.01.2009. 13:40 ] @
da da , HG520i je za digitalnu liniju ( ISDN tj. Annex B ) koliko je meni poznato !!! ja imam ISDN i koristim HG520i .
e sada za analognu liniju ( POTS tj. Annex A ) je HG520s koliko vidim , a da je sa istim karakteristikama kao i HG520i
a HG520 takođe sa istim karakteristikama ali + sa USB-om ali nigde se nenavodi za koju je liniju ??? Annex A ili B ???
Code:
http://www.huawei.com/mobileweb/en/products/browseProductCatalog.do?id=663

e , da li Telekom nudi HG520s ili HG520 ne znam !?!?!? ako sam u nečemu gore pogrešio neka me neko slobodno ispravi !!!

mogući mali OT ?!?
iz objašnjenja za HG520 i HG520s : It also provides WLAN, and Ethernet interfaces for internal connection with different family service terminals such as PC, STB, IAD and EPHONE.
Šta je IAD , a šta je EPHONE (neka "vrsta" telefona , VOIP ??) ????

unapred hvala ,
maxx
[ RADOVAN IV @ 05.01.2009. 14:16 ] @
Da, maxxxic, izgleda da je 520s za "obicnu", a 520i za ISDN.
Evo jos jedan post o 520

http://images.google.com/imgre...s%26gbv%3D2%26hl%3Dsr%26sa%3DG

... a ako neko zna neki o podesavanju wireless-a na visti, tj povezivanje laptopa i ovog rutera bezicno, nek javi ... necemo mu nista ...
[ Nikodruginoja @ 05.01.2009. 17:53 ] @
Bio je danas "majstor" iz telekoma (dok nisam bio kod kuce) i montirao doticni HG520i. Iskljucio je wireless "da se neko ne bi kacio". E, pa mene zanima taj wireless...kako da ga osposobim da radi? btw...nemam pojmasta treba da se podesi...

ovako je trenutno podesen:
[ Cunami @ 13.01.2009. 16:44 ] @
Koliko komjutera moze maximalno da se prijavi na HG520s?
[ Sizif @ 15.01.2009. 23:05 ] @
Zna li neko koja je šifra za administraciju ovog uređaja? Danas su mi uveli IPTV, odneli stari dobri Thomson i doneli mi ovaj HG520s. Kada sam se ulogovao u web interfejs (user:telekom, šifra:telekom) shvatio sam da postoje samo podešavanja za wireless. (koji je, BTW, po defaultu otvoren za komšije, bez ikakve enkripcije)

Zna li neko neki username/pass višeg nivoa? Ili je to možda potpuno onemogućeno? Moram da namestim port forwarding i da promenim IP, te molim da neko baci malo svetla na ovaj problem...

Ps probao sam uobičajene kombinacije admin/admin, admin/ztonpk, i ne radi.

[ Niklord @ 16.01.2009. 17:25 ] @
Dva kabla (plava) su lan konekcija za racunare i internet konekcija..
Ostala dva su: 1. VOIP (Voice over Internet Protocol);
2. IPTV (Internet Protocol Television) .
[ maverick2005 @ 16.01.2009. 21:20 ] @
Citat:
milkic89: Mene zanima da li moze da se poveca domet wlan-a na istoimenom ruteru? ja i komsija hocemo da delimo konekciju i da podelimo troskove ali njemu je slaba veza sa ruterom... ( pre nego sto kazete, vec sam probao da zabodem ruter na terasu, ne ide... :)

Hvala unapred, pozdrav!



Pozzz svima... i ja imam slican problem ali imam ideju kako ovo napraviti... naime
imam jedan AP/bridge/repeater
i HG520i

ali nikako ne mogu da ih "nateram" da se dogovore... pa ako neko ima iskustva sa ovim ili slicnim molim za pomoc (radi se o WDS-u)


takodje kao odgovor na poruku bih dodao da postoje usmerene kao i omni antene koje mogu malko popraviti domet HG520!

[ RADOVAN IV @ 17.01.2009. 01:36 ] @
Citat:
Sizif: Zna li neko koja je šifra za administraciju ovog uređaja? Danas su mi uveli IPTV, odneli stari dobri Thomson i doneli mi ovaj HG520s. Kada sam se ulogovao u web interfejs (user:telekom, šifra:telekom) shvatio sam da postoje samo podešavanja za wireless. (koji je, BTW, po defaultu otvoren za komšije, bez ikakve enkripcije)

Zna li neko neki username/pass višeg nivoa? Ili je to možda potpuno onemogućeno? Moram da namestim port forwarding i da promenim IP, te molim da neko baci malo svetla na ovaj problem...

Ps probao sam uobičajene kombinacije admin/admin, admin/ztonpk, i ne radi.



Probaj username je admin a password zonepk
[ VIDAKOVICV @ 25.02.2009. 11:36 ] @
username je admin , a password ztonpk


što se tiče podešavanja rutera kada uđete u web interface pomoću ovih šifri u opciji basic imate opciju wirelles lan i tu možete da uključite ili isključite wirelles ili da kriptujete mrežu da vam komšije ne bi krale i da promenite SSID dajte mu neko vama drago ime pošto već ima gomila hg520 čisto da prepoznate vaš ruter.

što se tiče toga da sva 4 porta na ruteru rade za internet i kao svič u podešavanjima nađete čini mi se port mapping pa tu dečekirate enable virtual ports.

što se tiče povezivanja bežično sa vistom prvo na visti uključite network discovery zatim pretražite bežične mreže kada pronađete vaš ruter zakačite se na njega i dhcp će vam sam dodeliti ip adresu i sve što treba.
[ Laza80 @ 26.02.2009. 11:56 ] @
Citat:
Cunami: Koliko komjutera moze maximalno da se prijavi na HG520s?


Kod mene u firmi je na HG520i povezano 20 računara preko dodatna 3 switch-a + 4-5 računara bežično.
[ wilco @ 27.02.2009. 13:35 ] @
Zamolio bih nekog da mi objasni kako da podesim da se na sva 4 izlaza HG520s mogu povezati racunari. Sada rade samo 1 i 4. Ne bi stavljao swich ako ne mora. Trazio sam Enable virtual ports, ali ne mogu da nadjem. Probao sam da u Port Mapping udarim stiklu na
2 i 3 ali nece da prihvati. Ako moze malo detaljnije jer se slabo snalazim.
[ Alias @ 28.03.2009. 15:06 ] @
Moj problem je sledeci:

imam ISDN uredjaj, dobio sam HG520i u paketu za IPTV (bez ADSL interneta). IPTV radi OK.

Jedna firma je na zgradu postavila antenu za bezicni internet i
stanarima koji su hteli su razvukli mrezni kabal i omogucili besplatan internet.
Ja sam taj kabal prikljucio na HG520i u LAN1 i
na laptopu pod Wireless Network Connection
ukucao podatke od firme koja nam je omogucila internet:

IP adress: 192.168.100.40
Subnet mask: 255.255.255.0
Default gataway: 192.168.101.1

Prefered DNS server: 212.62.32.1
Alternate DNS server: 212.62.32.5

Sada radi i IPTV i internet na mom laptopu.

Povezao sam mreznim kablom desktop racunar na HG520i u LAN4 ali ne znam sta treba da radim kako bi proradio i internet na desktop racunaru?

Ukucavao sam svasta u Local Area Connection ali sta vredi kad ne znam sta radim.

Kada sam u Local Area Connection na desktop racunaru ukucao
IP adress: 192.168.1.2
Subnet mask: 255.255.255.0
uspeo sam da uz pomoc user: admin i pass: ztonpk udjem na http:\\192.168.1.1
ali ne znam sta teba da podesim.

Molim za savet.

[ eric.cantona @ 29.03.2009. 13:03 ] @
probaj u local area connection za default gateway da upišeš 192.168.1.3, jer je tvoj huawei verovatno tu adresu dodelio glavnom ruteru
ako ne, pod dhcp opcijom u konfiguraciji tvog rutera bi trebalo da bude client list i tu da vidiš na kojoj je adresi drugi klijent (jedan je tvoj desktop, a drugi njihov ruter)
[ sani2002 @ 24.04.2009. 15:32 ] @
koliki je domet kod HG520s
[ shexpirsheq @ 24.04.2009. 17:43 ] @
Citat:
sani2002: koliki je domet kod HG520s



Sve zavisi od konfiguracije terena, da li imas prepreke. Ja i drug smo povezani sa ovim ruterom i obicnom wirless karticom na 50m gde prakticno nemamo prepreke, meni ruter stoji pored prozora i njegov komp stoji pored njegovog prozora i radi prilicno dobro, brzina uglavnom 5,5-11Mbs, nekad 18Mbs a nekad i 2Mbs sve zavisi. Uglavnom za download i surf radi OK ali ako ces da igas online igre onda ne valja jer wireless ima ,,dropove" pa ces imati veliki lag u pojedinim momentima. U svakom slucaju gde postoji mogucnost kabal je bolji.
[ bladeruner @ 06.07.2009. 16:15 ] @
Koristio sam ADSL SmartAX MT882u i sve je bilo ok, od pre neki dan sam postao korisnik open IPTV usluge.
Dobio sam novi ADSL HG520i i uredjaj za gledanje IP tv sa daljincem, sve povezao i tad su poceli da se pojavljuju problemi...
Dnevno 10-15 puta se pukne internet...:( slika na tv-u se zamrzne dok se opet ne uspostavi internet konekcija
Sve sam kombinacije probao i nije bilo rezultata...ukljucivao samo adsl bez ip tv-a, samo ADSL bez telefona....
Linija je ISDN, ako je ko imao kakvih slicnih problema i resio ih je nek se javi:)

Pozz!
[ dusan_91 @ 07.08.2009. 00:51 ] @
Citat:
shexpirsheq: Sve zavisi od konfiguracije terena, da li imas prepreke. Ja i drug smo povezani sa ovim ruterom i obicnom wirless karticom na 50m gde prakticno nemamo prepreke, meni ruter stoji pored prozora i njegov komp stoji pored njegovog prozora i radi prilicno dobro, brzina uglavnom 5,5-11Mbs, nekad 18Mbs a nekad i 2Mbs sve zavisi. Uglavnom za download i surf radi OK ali ako ces da igas online igre onda ne valja jer wireless ima ,,dropove" pa ces imati veliki lag u pojedinim momentima. U svakom slucaju gde postoji mogucnost kabal je bolji.


Ja imam AP i uspeo sam da uhvatim signal ovog rutera ali ne znam kako idu podesevanja, sta tu zapravo treba da se podesi?

Uspeo sam preko browsera (192.168.1.1) da udjem u ruter tj. preko mog AP u HG520i i podesavanja su ok ali ja i dalje nemam net....
[ Lesli Eldridz @ 20.09.2009. 09:33 ] @
U poslednjih nedelju dana dva puta mi se desilo da mi se ovaj ruter zaglupi i da mora da se resetuje na dugme, tj paljenjem i gasenjem. Jednom se zaglupio skroz, nocas u toku noci, a drugi put pre nekoliko dana, samo wireless deo. Do sada je lepo radio evo oko 8 meseci. Da li se to desavalo jos nekome i da li je to on nesto poceo da se kvari? Nije moj Telekomov je, nego rekoh cisto da znam da se ne nerviram ako crkne i da budem spreman na to da cu morati da se smaram zamenom. A da nije to mozda do centrale?
[ casper.link @ 21.09.2009. 20:11 ] @
Ljudi, namjeravam da kupim ovaj modem/router od Telekoma RS pa me interesuje da li on ima ograničavanje protoka po portovima ili po IP adresi?

Pozdrav!
[ angelos @ 01.10.2009. 09:32 ] @
Nema, moraces da uzmes jos jedan ruter koji to podrzava.
[ sasa77ar @ 02.10.2009. 16:17 ] @
Jedino resenje koje sam za sada nasao je da pristupim podesavanju rutera preko drugog racunara ili preko pomenutog sa UTP kablom
( LAN 1 ili LAN4 ) i promenim mu KANAL za bezicni pristup ili postavim na AUTOCONFIGURE CHANEL a zatim pritisnem dugme SUBMIT.
Posle toga pristupam bezicno preko PPOE konekcije bez problema.
[ sicons @ 12.11.2009. 01:20 ] @
Jel neko zna kako bih mogao da stavim wirelles na Hg520s da bude pod sifrom kako mi se ne bi kacio bilo ko iz komsiluka,i da li negde ima uputstvo za otkljucavanje portova?
[ djricky @ 12.11.2009. 08:01 ] @
zna. ima.
[ Danilo Cvjeticanin @ 12.11.2009. 08:23 ] @
Citat:
sicons: Jel neko zna kako bih mogao da stavim wirelles na Hg520s da bude pod sifrom kako mi se ne bi kacio bilo ko iz komsiluka,i da li negde ima uputstvo za otkljucavanje portova?


Kucaj u browseru, 192.168.1.1 username admin, password ztonpk, kad udjes u podesavanje routera, izaberes u meniju BASIC, pa tu izaberes WIRELESS LAN, ostalo ces da procitas tu.
[ sicons @ 16.11.2009. 15:37 ] @
To podesavanja sam i ja pronasao...ali reci ti meni gde se tu postavlja password!?
[ shexpirsheq @ 16.11.2009. 15:53 ] @
Citat:
sicons: To podesavanja sam i ja pronasao...ali reci ti meni gde se tu postavlja password!?



Evo ti na sajtu telekoma uputstvo, treba malo da se potrazi.

http://www.telekom.nadlanu.com...ska.aspx?ac=snews&ui=33200
[ sicons @ 17.11.2009. 01:04 ] @
E hvala ti puno,snasao sam se!Konacno da mi neko da pravo resenje!Zanima me jos kako bih mogao da otvorim portove na HG520s da bih mogao da skidam sa torrenta?
[ calexx @ 02.12.2009. 08:49 ] @
Da ne šumim na pogrešnom forumu, noćas sam povezao ruter iz naslova i malo su mi čudni podaci iz statistike. Do sada je TP-Link sa Sezamovim ADSL-om, ako to ima neke veze, pokazivao da je najveća moguća brzina reda 23/1,3Kbps a sada ovaj pokazuje mnogo manje. Da li nešto nije dobro podešeno ili možda može da se interveniše sa Telekom strane? Evo šta kaže statistika, deluje mi da nema nekih problema. Inače sam na par stotina metara od centrale, u pitanju je naravno ISDN a (novi) kablovi su položeni pod zemlju pre jedno 6 godina.

ADSL State Show Time
Data Path Fast
Operation Mode G.dmt.bisplus
Max. Bandwidth Down/Up(kbps) 9904 / 1285
Bandwidth Down/Up(kbps) 1024 / 124
SNR Margin Down/Up(dB) 23.3 / 33.6
Attenuation Down/Up(dB) 6.0 / 7.3
Power Down/Up(dBm) -15.4 / -2.6
CRC Down/Up 0/ 0
FEC Down/Up 0/ 0
HEC Down/Up 0/ 0

Onda sam skinuo spliter pa povezao ruter direkt na liniju i max DL se nešto povećao ali je sve to i dalje ispod dosadašnjih ~23k

ADSL State Show Time
Data Path Fast
Operation Mode G.dmt.bisplus
Max. Bandwidth Down/Up(kbps) 11392 / 1285
Bandwidth Down/Up(kbps) 1024 / 124
SNR Margin Down/Up(dB) 26.9 / 18.4
Attenuation Down/Up(dB) 6.0 / 7.5
Power Down/Up(dBm) -11.6 / -1.6
CRC Down/Up 0/ 0
FEC Down/Up 0/ 0
HEC Down/Up 0/ 0
[ Slobodan Milivojevic @ 02.12.2009. 10:43 ] @
A jel imas tp-link jos kod tebe ili je bio sezamov? Bilo je razlike u brzinama izmedju MT882 Huawei koji sam prvo imao na ADSL liniji i TP-Link 8810 koji sam kupio i kojeg sad koristim. Ako imas TP-Link jos kod tebe pobaj da vidis sta ce ti napisati.

Ja imam relativno losu liniju, trenutno paket 6Mbit/s na Telekomu, i takodje ima razlike dal koristim G.dmt.bisplus (ADSL 2+) ili samo G.DMT. Na ADSL 2+ se kaci nekad na 9Mbit/s, nekad i na 5.5Mbit/s nesto tu ne valja, dok G.DMT pise uvek oko 8Mbit.
[ calexx @ 02.12.2009. 11:18 ] @
Sezamov, već bih ga probao da je kod mene. U međuvremenu se nešto promenilo, sada prijavljuje da je max bandwidth 17628/1285, povećana je i brzina (ali samo u statistici, realno je i dalje 1), verovatno sada rade na IPTV delu pošto sam se juče odmah prijavio i za to. Svejedno, važno je da se sada pojavila i veća max brzina pa je moguće i da je bilo potrebno da oni malo produvaju liniju. :)

Jel ovaj ruter ima samo 11 forvardovanja portova? Sada sam odradio sve što mi je bitno i potrošio 8, neke trenutno nevažne sam preskočio ... ali nije nemoguće da mi uskoro bude potrebno još, da li ovo znači da ću morati svaki put da kombinujem?

Još nešto, gde mu se otvara i zatvara web pristup? Jel to onaj TR069 koji ide na port 7547 i koji ne može da se zatvori?

I još nešto, pošto su lozinke za pristup ruteru takoreći svima poznate, jel mogu ja to da odmah promenim ako je već pristup otvoren? Ili da sačekam da prođe IPTV, možda svrate i pobune se što admin pass nije onaj koji znaju? ;) Čini mi se da u ugovoru piše nešto tipa ... korisnik ne sme da menja podešavanja, bar ona u admin modu pa na osnovu toga mogu da se bune.
[ Take 5 @ 02.12.2009. 12:20 ] @
^ Bolje nemoj to da menjaš, pošto oni nekada daljinski vrše neke promene na samom ruteru... (ažuriraju firmware i sl.)
[ calexx @ 02.12.2009. 13:04 ] @
Firmware su ponudili na sajtu pa on nije u pitanju. Ostale parametre menjaju kod sebe, ne znam šta bi mogli na ruteru ... svejedno ne volim da mi je ruter otvoren jer mi je onda sve otvoreno. Nisam još ništa proverio pa ne znam koliko je ovo sigurno ali bih ja u svakom slučaju nešto promenio .. za neki dan. U svakom slučaju uvek mogu monumentalno da vratim fabrička podešavanja. ;)
[ Take 5 @ 02.12.2009. 18:52 ] @
Znam da su ga ponudili na sajtu, ali posto imam ADSL/IPTV duze od godinu dana znam i da su to svojevremeno radili remote metodom...
To sto treba da zakljucas, moze valda i bez promene master user/pass kombinacije?
To pricamo o wireless ruteru, pretpostavljam?
Moj je obican zicani pa nemam tu paranoju...

[ calexx @ 02.12.2009. 19:58 ] @
Mislio sam na web pristup ruteru a pošto uglavnom svi znaju user/pass, onda je manji problem da upadnu. Za wireless postoje podešavanja i u osnovnom delu ali je to meni zatvoreno i tako će da ostane dok ne zaključim da mi je to potrebno pa pazarim kartice.
Što se mene tiče, dovoljno mi je da imam pun port forwarding i neku pristojnu kontrolu wirelessa, ostalo mi i ne znači mnogo. Možda mogućnost da isključim DHCP i da mogu da prebacim router/bridge (što podrazumeva da moram da znam PPPoE user/pass) ... i to bi bilo uglavnom sve. Ostalo može da bude sklonjeno, ne zanima me.
[ calexx @ 04.12.2009. 01:03 ] @
U međuvremenu je sve došlo na svoje, novi parametri pokazuju da stvarno može i brže. Pitao sam i za STB, očekuju ih od ponedeljka pa pošto mi je otvoren bandwidth za IPTV, deluje da će sve da bude gotovo ... skoro pre roka. Jedino ne znam šta da mislim o CRC/HEC/FEC brojkama, ovo su podaci posle tačno 14 sati PPP konekcije.

ADSL State Show Time
Data Path Fast
Operation Mode G.dmt.bisplus
Max. Bandwidth Down/Up(kbps) 23184 / 1285
Bandwidth Down/Up(kbps) 8000 / 509
SNR Margin Down/Up(dB) 27.5 / 5.0
Attenuation Down/Up(dB) 9.0 / 7.5
Power Down/Up(dBm) 17.2 / -18.6
CRC Down/Up 118/ 40
FEC Down/Up 192/ 0
HEC Down/Up 221/ 0
[ Goran Mijailovic @ 07.12.2009. 23:34 ] @
Citat:
Čini mi se da u ugovoru piše nešto tipa ... korisnik ne sme da menja podešavanja, bar ona u admin modu pa na osnovu toga mogu da se bune.


ups... valjda kod mene nisu dolazili :)
[ alek2sandar @ 10.12.2009. 18:22 ] @
Pozdrav,

ja imam jedan mali problem sa HG 520i ruterom iz telekoma pa rekoh da postavim ovde pitanje, neko ce vec znati odgovor..

Registrovao sam dinamicki dns zapis na netu za svoju javnu adresu i dozvolio da se sam update-uje sa promenom moje javne adrese.
Sad bih trebao da na ruteru omogucim dynamic dns, da kazem na koji ce url da gura adrese i sta da gleda kao host zapis.. cak sam i nasao detaljno uputstvo za to (http://www.cualesmiip.com/es/m...NS_dyndns_org_tzo_com_/96.html ) ..
E tu mi se javlja problem.
Ja uopste u spisku opcija u tabovima basic i advanced nemam opciju dns............

Da li treba nesto da enaleujem pre nego se uopste pojavi dns settings ili sta???.....


Da dodam, logujem se kao admin\ztonpk , skoro sam upgrade-ovao firmware ovim novim koji je nudjen na site-u...........



[ calexx @ 10.12.2009. 19:12 ] @
Pazi stvarno, nisam ni proverio da li ovo postoji. Nema ni kod mene ... mada meni ne znači previše. Odavno sam prihvatio preporuku za DynDNS sajta pa umesto rutera, taj posao obavlja updater koji nude na DynDNS sajtu. Koliko se sećam, pisali su da i ruteri uglavnom koriste takav program a posle par zaglupljivanja rutera kada je obnavljao adresu, prešao sam na ovu varijantu i ne sećam se da je nekad zabrljalo.
[ alek2sandar @ 10.12.2009. 19:15 ] @
Super..
Napravicu zapis na dyndns-u...
Hajde mi samo molim te reci sta treba da odradim na sajtu.. kako da enableujem updater...
[ alek2sandar @ 10.12.2009. 19:26 ] @
Napravio sam......
Hvala calexx puno...
Pronasao sam software na sajtu dyndns, registrovao sam host i sve radi perfektno....

Poz...
[ sicons @ 16.12.2009. 16:45 ] @
Kako da otkljucam portove na HG520s da bih mogao normalno da skidam sa torrenta?
[ calexx @ 16.12.2009. 17:22 ] @
Potraži malo po forumu, pisane su teme i teme o forvardovanju portova a usput možeš da pogledaš http://www.portforward.com/eng...G520s/EchoLife-HG520sindex.htm pošto je tamo sve slikovito objašnjeno.
[ Slobodan čovek @ 03.07.2015. 06:47 ] @
Od juče imam problem sa ovim ruterom (ili sličnim, od Telekoma). Ne mogu laptop(ove) da povežem na WiFi. Na desktop računar koji je kablom uvek povezan na ruter, mogu da pristupim internetu.
Ranije mi se dešavalo da mogu da se preko WiFi-a povežem na ruter, ali nemam internet. Ali sada ne mogu da se povežem na ruter. Čak sam probao i kablom (sa istog porta na koji je vezan desktop), i neće da se poveže ni tako (probao sam 2 laptopa). A kad vratim kabl na desktop, poveže se.

Probao sam više puta da restartujem ruter, da isključujem/uključujem WiFi (softverski), probao sasm svih 11 WiFi kanala. Ništa.

Šta da radim?

Nisam još probao da resetujem ruter (na fabrička podešavanja).


P.S. Imam i IPTV, i on radi.

[Ovu poruku je menjao Slobodan čovek dana 03.07.2015. u 08:39 GMT+1]
[ calexx @ 03.07.2015. 08:50 ] @
Pa ako laptopovi neće da se povežu ni kablom, onda je tu ruter najmanje sumnjiv. Bolje proveri kako su podešeni laptopovi.
[ Slobodan čovek @ 03.07.2015. 08:57 ] @
Nisu laptopovi u pitanu. Do juče, oba su radila (povezivala se na WAN), i ništa od podešavanja nije menjano. Ne može neka ista stvar da se istovremeno desi na dva laptopa, naročito ako ništa nije menjano.

Jedino što menjam od podešavanja je što pristupim ruteru preko Firefox-a (ono web podešavanje) i isključim uveče WiFi / WAN ili kako li se zove, pa slećeg dana ponovo uključim (i tako svaki dan, da ne zrači tokom noći be veze). Znači to radim na desktop računaru koji je uvek vezan kablom na ruter.
[ calexx @ 03.07.2015. 11:06 ] @
Ako kabl koji radi u desktopu ubodeš u laptop i ne radi pa vratiš u desktop gde i dalje radi, onda samo laptopovi mogu da budu loše podešeni. Može i ruter da ima neki problem ali prvo reši zašto laptopovi neće da se povežu preko kabla.
[ Slobodan čovek @ 03.07.2015. 11:21 ] @
Laptopove i ne povezujem kablom, samo bežično. Ovo sam samo radi probe. Meni je problem što neće bežično da se poveže.

Radilo godinama, do juče. Jedan laptop koristim samo ja, svakodnevno, stalno je uključen (ili u stand-by). Na njemu je Ubuntu 12.04. Drugi laptop ja i ne koristim, na njemu je Windows 7. I od juče neće ni jedan da se poveže, a ništa nije menjano na njima. I kako onda mogu da budu oni problem? Nemoguće.

Probaću kad dođem kući da resetujem ruter na fabrička podešavanja. Samo me posle muči to što ću morati da vraćam neka podešavanja u koje se uopšte ne razumem, kako bi opet radio internet, bežični, IPTV,... :/
[ calexx @ 03.07.2015. 14:48 ] @
Nebitno je što laptopove ne povezuješ kablom, problem je što nisu radili kada si to probao. Zato i kažem da počneš odatle, možda rešiš oba.

Ajde onda sa druge strane. ;) Da li si proverio mrežna podešavanja na laptopovima? Da li im radi wireless i da li vide taj ruter? Možda je neki komšija promenio pass i eto razlog da tvoji laptopovi neće da se prikače. Posle ćemo dalje. Ne resetuj ruter jer posle možda moraš još nešto da podešavaš.
[ Slobodan čovek @ 03.07.2015. 16:19 ] @
Radi im, i vide ruter, ali neće da se povežu na njega. Kako komšija da promeni lozinku na mom ruteru... Ona je ista, kada uđem na http://192.168.1.1/.

Inače, HG520s je u pitanju. Da li ima nekih podešavanja rutera koje treba da proverim?

Probaću "Reboot with current settings".... Nije pomoglo.
[ calexx @ 03.07.2015. 17:03 ] @
To je lozinka rutera, proveri wireless lozinku, možda su je laptopovi iz nekog razloga zaboravili. Šta se dešava kada proveriš wireless konekcije pa ideš na connect na tvoj wireless?
[ Slobodan čovek @ 03.07.2015. 19:17 ] @
Pa to je ta lozinka (Pre-Shared Key), koju ukucam da bih se povezao.

Kada izaberem moju mrežu sa spiska prisutnih mreža, pokuša da se poveže, i pošto ne uspe ponovo se pojavi prozor sa lozinkom i dugmetom "poveži se" i "odustani" (Ubuntu). Kliknem na "poveži se", on pokuša neuspešno, i tako u krug. Lozinka je sačuvana (ne unosim je svaki put), kada kliknem na "prikaži lozinku" vidim da je ona koja i treba da bude.

Na drugom laptopu (Windows), kliknem "connect" na moju mrežu i on pokuša i ne uspe, "no connection".

U "System log" u Web Configuratoru stoji ovo:

"1/1/2000 16:10:40> Firewall: Filter no listen TCP packet!
1/1/2000 16:10:45> Firewall: Filter port scan attack!
1/1/2000 16:11:30> Firewall: Filter no port UDP packet!
1/1/2000 16:11:32> Last errorlog repeat 2 Times
1/1/2000 16:12:17> Firewall: Filter no port UDP packet!
1/1/2000 16:12:46> Firewall: Filter no port UDP packet!
1/1/2000 16:12:56> Firewall: Filter no port UDP packet!
1/1/2000 16:13:3> Last errorlog repeat 1 Times
1/1/2000 16:13:19> Firewall: Filter no listen TCP packet!
1/1/2000 16:13:25> Last errorlog repeat 1 Times
1/1/2000 16:13:26> Firewall: Filter no port UDP packet!
1/1/2000 16:13:28> Last errorlog repeat 3 Times
1/1/2000 16:13:28> Firewall: Filter no listen TCP packet!
1/1/2000 16:13:28> Firewall: Filter no port UDP packet!"

Datum i vreme nisu tačni, pošto kad se osveži stranica, daje novo obaveštenje.
[ Slobodan čovek @ 04.07.2015. 10:44 ] @
Resetovao sam na fabrička podešavanja, ponovo podesio WLAN, i ništa opet isti problem.

Šta da probam još?
[ Slobodan čovek @ 04.07.2015. 10:58 ] @
Sada radi žičana veza na laptopu, ali bežična jok. :/
[ Slobodan čovek @ 05.07.2015. 09:44 ] @
Došao čovek iz Telekoma i zamenio ruter. Dao mi ovaj noviji, HG530, i sada radi.