[ glackop @ 20.06.2008. 21:22 ] @
Meni najbliza CDMA bazna stanica je na oko 25Km,uzeo sam tel.od jednog korisnika sa te bazne doneo kuci da proverim da li signal doseze do mene, pokazuje skoro pun signal 95%,ali ne moze nikog zvati ni se dobiti taj broj vec je sve kao zauzeto,a naravno u slusalici postoji onaj tipican ton za fiksni.Sta je problem,ako ko zna?

[Ovu poruku je menjao glackop dana 22.06.2008. u 10:38 GMT+1]
[ glackop @ 22.06.2008. 09:46 ] @
Dodatno pitanje za nekog ko vec koristi takav tel.je; Da li postoji ton u slusalici ako ga iznesete van dometa bazne stanice?
[ marko37 @ 22.06.2008. 21:36 ] @
Da li je korisnik od kojeg si uzeo taj telefon bio zakačen na tu baznu stanicu dok mu je telefon radio?
Da li je bio zakačen na isti sektor u okviru bazne stanice, tj. da li je pravac od bazne ka tebi i ka njemu otprilike isti?
Da li si apsolutno siguran da se kačiš na istu baznu stanicu kao i on?
I naravno, da li uređaj radi i dalje ako se vratiš tamo gde je bio originalni vlasnik?

Problem sa CDMA telefonijom je bio to što je na način na koji je radila u početku predstavljala konkurenciju mobilnim operaterima. Koje su sve mere uvedene u cilju ograničavanja mobilnosti korisnika ne znam, ali pretpostavljam da je to problem koji ti imaš.
[ glackop @ 22.06.2008. 23:12 ] @
Cudno je to sto covek koji mi ga je doneo kaze svo vreme u putu od 20-setak km ka meni nije gubio mrezu i non stop imao signal u slusalici,ali se nije setio da usput pokusa nekog nazvati sto se i pokazalo kao problem kod mene,pa me sad zanima princip njegovog rada tj.otkud u telefonu 95%signala kad znam da u okrugu nema CDMA bazne stanice osim najblize Telekomove GSM/na 5km/on na nju da se kaci mislim da ne moze?Ta bazna od koje je donet tel.i smer sektora koji ga je pokrivao je razlika u odnosu na mene od nekih 150 stepeni,tamo je bio na sektoru 48 a kod mene posle ukucavanja nekog dugackog koda koji je pocinjao sa ##........#je kao pokazao sektor 248 3-4,sto vec ne znam koja je i gde se nalazi ta bazna da bih mogao da znam gde da odem i zatrazim prikljucak.Ne znam koliko vam je bitno to da li je po povratku tamo tel.nastavio sa radom jer nisam proverio sto naravno mogu.
[ glackop @ 26.06.2008. 19:29 ] @
Prosto nemoguce da vec peti dan nema nekog strucnog iz ove oblasti koji bi trebao samo malo da pojasni neke nejasnoce u vezi sektora pokrivanja kod CDMA bazne stanice.
[ bspasenic @ 19.10.2010. 12:41 ] @
Odeš u najbliži korisnički servis Telekoma i tražiš tel. priključak, to je sve što treba da uradiš ostalo je posao radnika Telekoma da ustanove da li je mesto tvog prebivališta pokriveno sa cdma BS, i da li je predviđeno za cdma . Telekom nije predvideo cdma na svim lokacijama već samo tamo gde je teren takav da je cdma pokrivanje najbolja opcija.