[ alibaba @ 29.06.2008. 07:33 ] @
Moj problem je sto nakon preinstalacije windowsaXP sada ne mogu da otvorim fajle fotosopom. Moguce je otvoriti fajle kada pokrenem fotosop i file, open komande otvore fajl bez problema, medjutim ne mogu da otvorim fajl kada mi je fotosop zatvoren i kada na fajl koji zelim da otvorim desnim klikom odaberem komandu open with, pa onda sa browse odaberem fotoshop, e tada mi se pojavi poruka documet .....JPG is not a valid Win32 application, sto mi onemogucava otvaranje fajla.
[ NICS @ 29.06.2008. 09:08 ] @
U toku instalacije Photoshop-a imas frame koji ti daje da selektujes koje formate zelis da otvaras, mozda nisi cekirao za jpg. E sad je pitanje ako je u tome problem, mozda ti Photoshop nece dozvoliti da krenes od pocetka. Prilikom prve instalacije upise neke podatke i jedino ih mozes obrisati kad formatiras i nikako drugacije.
[ skemamen @ 29.06.2008. 09:40 ] @
Imas problem sa operativnim sistemom koji ti je instaliran, a ne ja Photoshopom niti sa JPG fajlom... Mozda ti je i operativni sistem ok, ali me vise intesesuje to kako si preinstalirao sistem, pa ti vise ne otvara JPG fajlove na isti nacin...
[ alibaba @ 29.06.2008. 11:48 ] @
pa preinstalaciju sam obavio kao i svaki put do sada, tj. uz formatiranje C: particije i nisam radio nista posebno, potpuno istu proceduru sam obavio. Fotosop je verzija 7. E sada mozda ovaj detalj pomogne a to je da kada desnim klikom na fajl odaberem open with, choose program dobijem spisak programa i ispred svakog od njih stoji slikovna ikonica a ispred fotoshopa ne stoji ikonica onog oka koja mi se ranije pojavljivala a sada umesto nje stoji ikonica onog lista papira iz kartoteteke(primer iz linka)
http://www.badongo.com/pic/3880127
[ Skandy @ 29.06.2008. 13:57 ] @
Klikni na ikonicu takvu kakva je. Potom cekiraj opciju "Always use the selected program to open this kind of file", posle bi tebalo da se automatski otvara u Photoshopu.
[ alibaba @ 29.06.2008. 14:14 ] @
isti rezultat odbija da ga otvori
[ skemamen @ 29.06.2008. 14:15 ] @
To mu nece pomoci jer ne otvara Photoshop, vec prijavljuje gresku. Idi na "Browse...", pronadji folder gde ti je instaliran Photoshop, izaberi ikonicu photoshop.exe i tek onda idi na ovo sto ti je rekao Skandy...