[ MightyMighty @ 29.06.2008. 12:44 ] @
Drugari,

treba mi mala pomoc. Imam excel file sa dva sheet-a. Potrebno je kopirati nekoliko polja (nisu poslagana u jednu kolonu ili red, recimo da formular podseca na uplatnicu) u jedan red na drugom sheet-u. To je sve ok i nije problem, ali problem je kako da napravim da svaki put kopira u prazan red, novi red?

Hvala!
[ Brz_na_tastaturi @ 29.06.2008. 21:31 ] @
Da li koristiš makro za kopiranje?
Možeš li da postaviš primer kako to izgleda?
[ MightyMighty @ 29.06.2008. 21:44 ] @
Apsolutno,

makro koristim za kopiranje, za brisanje prekopiranih podataka.

Jedina stvar koja mi nedostaje je kako da ga nateram da svaki put kopira u novi red.

Znaci, sve sam pokrio, samo mi taj deo nedostaje, kako da nadje prvi prazan red i tu kopira podatke.
[ Jpeca @ 30.06.2008. 09:00 ] @
Ako sam razumeo neki primer kako da to uradiš možeš naći ovde: http://www.elitesecurity.org/t...z-unapred-pripremljenog-spiska
[ Ivek33 @ 07.07.2008. 11:16 ] @
Citat:
MightyMightynisu poslagana u jednu kolonu ili red, recimo da formular podseca na uplatnicu) u jedan red na drugom sheet-u.
evo jedan primjer ( razrađen Pecin source-code ) sa gumbom UNOS
Code:
Sub Prenesi()
' Kopiranje sadrzaja celija sa uplatnice obojanih zuto
' u prvi  prazan red
' na drugom listu - kronologija

Dim rw As Long
Dim cl As Integer
Dim Dest As Range

'Postavlja prvu kolonu za upis
cl = 1 ' A kolona
'Nalazi prvi prazni red u koloni A
rw = ActiveWorkbook.Sheets("kronologija").Cells(65535, cl).End(xlUp).Row + 1
'  Ovde se moze promeniti gde se kopira
Set Dest = ActiveWorkbook.Sheets("kronologija").Cells(rw, cl)  ' Gde je Dest1
Dest.Value = ActiveWorkbook.Sheets("Uplatnica").Range("A2")  ' Upis prve vrednosti
Set Dest = ActiveWorkbook.Sheets("kronologija").Cells(rw, cl + 1) ' Gde je Dest2
Dest.Value = ActiveWorkbook.Sheets("Uplatnica").Range("A5") ' Upis druge vrednosti
Set Dest = ActiveWorkbook.Sheets("kronologija").Cells(rw, cl + 2) ' Gde je Dest3
Dest.Value = ActiveWorkbook.Sheets("Uplatnica").Range("A10") ' Upis trece vrednosti
Set Dest = ActiveWorkbook.Sheets("kronologija").Cells(rw, cl + 3) ' Gde je Dest4
Dest.Value = ActiveWorkbook.Sheets("Uplatnica").Range("C1") ' Upis cetvrte vrednosti
Set Dest = ActiveWorkbook.Sheets("kronologija").Cells(rw, cl + 4) ' Gde je Dest5
Dest.Value = ActiveWorkbook.Sheets("Uplatnica").Range("B6") ' Upis pete vrednosti
Set Dest = ActiveWorkbook.Sheets("kronologija").Cells(rw, cl + 5) ' Gde je Dest6
Dest.Value = ActiveWorkbook.Sheets("Uplatnica").Range("C6") ' Upis seste vrednosti
Set Dest = ActiveWorkbook.Sheets("kronologija").Cells(rw, cl + 6) ' Gde je Dest7
Dest.Value = ActiveWorkbook.Sheets("Uplatnica").Range("B7") ' Upis sedme vrednosti
End Sub
[ NAKI202 @ 07.11.2016. 16:08 ] @
koristim vec duze vreme ovaj makro a hteo bih da ga prepravim da mi kopira u prvi slobodan red selekciju na primer A2:F6 a sledeci put A2:F13 po mom izboru ...

da li je ovo moguce ????
[ Jpeca @ 08.11.2016. 08:27 ] @
Šta treba da kopira u prvi prazan red:
- Sve ćelije iz selektovanog opsega?
- Samo pojedine ćelije iz selektovanog opsega - po kom kriterijumu?
- Nešto treće?
[ NAKI202 @ 08.11.2016. 15:02 ] @
Sve ćelije iz opsega ...


[ 3okc @ 08.11.2016. 15:31 ] @
Pogledaj primer iz Makro... Ekstrahovanje bez Copy/Paste
[ NAKI202 @ 10.11.2016. 20:34 ] @
ne mogu da se snadjem u ovom primeru da uradim makro kakav meni treba pa zato saljem moj primer gde se vidi sta hocu.
potrebno mi je da se sa sheetova (1,2 i 3 ) redom iskopiraju svi podaci u sheet UKUPNO u prvi prazan red A...
[ Ivek33 @ 12.11.2016. 14:33 ] @
U slučaju kopiranja u Excelu, na ovom tutorialu imaš nekoliko načina koristeći VBA (kopiranje podataka iz više radnih listova u jedan)
Vidi pomaže li ovaj vba macro u prilogu.
Nakon pokretanja VBA pojavljuje se novi sheet UKUPNO na kojem će se nalaziti svi podaci iz ostalih sheets (jedan ispod drugog, u grupi)
[ NAKI202 @ 13.11.2016. 15:51 ] @
hvala Ivek to je ono sto mi je trebalo....

hvala i za tutorijale , sigurno ce mi puno pomoci....