[ dejanmaksimovic1976 @ 04.07.2008. 07:45 ] @
Evo nesto sto sam sam pravio uz pomoc ljudi sa foruma pa ako nekome vrsi posao slobodno neka se posluzi. Ako trebaju blize informacije kako sam sta zamislio neka pise na ovaj deo foruma.
Ako neko nadogradi bazu necim novim (da moze da se koristi u stampi fiskalnih racuna, doda knjigu primljenih racuna ili bilo sta drugo) neka uploaduje na forum kako bi drugi mogli da preuzmu a i ja cu kako sta dodam da postavim.
[ dejanmaksimovic1976 @ 04.07.2008. 08:18 ] @
Neznam zasto ali imam problemada prebacim fajl. sifra je 1 i username 1
[ dejanmaksimovic1976 @ 04.07.2008. 09:29 ] @
Evolinka narapidshare

http://rapidshare.com/files/126993998/baza.zip
[ Zidar @ 04.07.2008. 14:14 ] @
Veoma plemenit akt. Zahvaljuem u ime svih clanova foruma.

Forum "icentar" ima mesto gde ljudi ostavljaju svoje programe i baze, da korsiti ko hoce, kao shareware ili freeware. Mozda da i mi ovde uspostavimo top temu 'Programi i baze koje zelimo da podelimo sa drugima'?

Ovo zvuci lakse nego sto izgleda. Kako bi se ostavljali fajlovi? kao attachmet? Gde? U toj temi? Da li kao nezavisne tema (kao ova) pa u top temi imamo link na njih ili kao odgovore na top temu (kao Baza Znanja)? verovatno ima i drugih pitanja. Razmislite, pa dajte svije misljenje pa da vidimo sta cemo dalje.

[ dejanmaksimovic1976 @ 04.07.2008. 14:57 ] @
Ja sam za, da sve sto imam svoje i sto sam sam napravio pustim drugima da koriste. Planiram aplikaciju preko weba za knjigovodstvo ali ce mi za to trebati dosta vremena. Videcu da ovakvu bazu zapocetak prebacim u openofficepada bude totalno free. Imam jos nekeideje za rad i sa bazama na BESPLATNOJ verziji jer nemamo svi para a pogotovu ljudikoji pocinju sa radom i tek otvaraju pada ih jos i to kosta. Zbog togaplaniram aplikaciju preko weba. Postavio bih i svoj serverako treba ali otom potom. Gledacu da sve sto radim bude FREE. Normalno ako imajos istomisljenika bilo bi lepo da se udruzimo pa da zajedno radimo.
Mozda ce (verovatno) ljudi koji svoj posaonaplacuju dase naljute na mene ali to jemoj stav.
Office koji imam sam kupio dameniko nebi prozivao za nelegalni software pa zato mogu dapoklonim svoj rad komegod hocu.
Pozdrav idem malo da radim.

ps. Vec sam okacio bazu na icentar.
[ Miro35 @ 07.07.2008. 11:22 ] @
Ja sam za to.Dao sam već svoju bazu,ali imam još gotovih ili skraćenih verzija koje bih podjelio s drugima.
[ Sristic @ 19.08.2008. 06:59 ] @
Zbog cega ne mogu da da uploaujem bazu


[Ovu poruku je menjao Sristic dana 21.08.2008. u 07:49 GMT+1]
[ Sristic @ 21.08.2008. 11:50 ] @
Ponovni pokusaj
[ Scelle @ 21.08.2008. 21:19 ] @
Velicina fajla koji moze da se upload-uje je ogranicena na, mislim, 1 MB.

A procedura upload-a je sledeca: napises poruku i "posaljes" je, a onda ispod nje imas dugme "upload uz poruku" ili nesto slicno.
[ Sristic @ 22.08.2008. 09:17 ] @
Na kraju sam morao ovako iz tri dela, verovatno zbog obima koji je dosta veloki a nije mi jasno bog cega obzirom da vidi druge base okacena koje sadrze vise podataka lili sa manje memorije.
[ Getsbi @ 25.08.2008. 12:57 ] @
@ Sristic
Bilo bi suviše kad bih redom nabrajao ali ću navesti generalno. Sve kolone u tabelama koje se odnose na iznose (izračunate vrednosti) su višak. One predstavljaju kršenje treće normalne forme. U principu se u tabelama modeluju kolone koje su elementi u matematičkim radnjama i ne čuvaju se podaci koji se mogu izračunati u svako doba pomoću upita il izveštaja. Mnoge od ovih kolona u tabelama treba da postanu redovi u istim ili drugim tabelama. Razmišljaj na taj način.

Savet: Prvo bi trebalo uraditi funkcionalno modeliranje a potom informaciono. Ako fukcionalno i predpostavimo da imaš u glavi (poznata ti je suština projektnog zadatka - razumeš se u obračun plata) ond bi bar trebalo poraditi na normalizaciji tabela. Nažalost, zadatak ti nije ni malo jednostavan i iziskuje dosta predznanja. Access jeste alat za brzi razvoj aplikacije ali prethodni nivoi moraju da budu zadovoljeni. Upite i forme zaboravi dok ovo ne dovedeš u red. Samo ćeš uzalud trošiti vreme. Pronađi negde literaturu o naormalizaciji tabela i prvo to savladaj.



[Ovu poruku je menjao Getsbi dana 25.08.2008. u 14:38 GMT+1]
[ kamicak @ 25.11.2008. 09:10 ] @
Evo mogao bih ja da iskoristim primer za moje pitanje,
Sristic je lepo odradio TRGOVAČKU KNJIGU, osim što nije rešio i automatsko upisivanje u kolonu RAZDUŽENJE na osnovu izdatih FAKTURA tog dana(ili ja možda nisam dobro ukapirao), tako da se mora ručno prepisivati zbir izlaza FAKTURA svaki dan, što baš i nije u duhu jel automatizacije posla.
Znači kako napraviti da se u TRGOVAČKU KNJIGU može ručno upisivati a i da može automatski da prepisuje iz recimo nekog queriya.
Hvala unapred
Pozdrav
[ drgajic12 @ 18.03.2009. 15:09 ] @
Koja je sifra za bazu.Pokusao sam user 1 pass 1 al nece?
[ cipovan @ 19.04.2013. 06:07 ] @
Kako se ulazi u ovu bazu? trazi se sifra? kako glasi sifra?
[ Getsbi @ 19.04.2013. 07:40 ] @
Piše gore. Ako baš neće, probaj da držiš Shift taster prilikom otvaranja.
[ srdrazic @ 19.04.2013. 10:24 ] @
Ako ti se pojavljuje security upozorenje onda moraš kliknuti na dugme options i dopustiti makroima da se izvršavaju. Možda je to problem?
[ cipovan @ 19.04.2013. 11:03 ] @
Ne pojavljuje se upozorenje, vec sam program trazi sifru administratora da bi se uslo?
[ Getsbi @ 19.04.2013. 13:07 ] @
Ja nemam taj problemi. Kao i kolega sdrazic dođem do login forme i sa 1, Enter, 1, Enter, ulazim u glavnu formu. Okači tu sliku sa zahtevom za administratorskom slikom, ukoliko nije ista kao ova već okačena.
[ cipovan @ 19.04.2013. 16:22 ] @
POjavi se prozor: logon, gde je ponudjen Name: Administrator i trazi se sifra:????? Sta god da otkucam nije dobro. Da li neko moze da mi posalje bazu na moj mail: [email protected] ?
[ BiloKoje @ 19.04.2013. 16:31 ] @
Umesto Administrator ukucaj 1, u polje Password, takođe 1, zatim Enter.
[ cipovan @ 19.04.2013. 17:10 ] @
Uspeo sam
[ cipovan @ 19.04.2013. 17:26 ] @
Otprilike sam i ja stigao sa pravljenjem svoje baze dokle i dejanmaksimovic1976. Sada sam zaglavio da ne znam kako da izlistam koji su artikli prodati iz kog magacina. Odnosno ne znam da pitam bazu da mi izlista artikle koji su prodati iz npr Magacina 1? Odnosno ne znam kako da uradim karticu artikla. A svaki rpogrma bi to morao da ima....
[ amir_ab @ 06.04.2014. 22:52 ] @
Ljudi, ovo je toliko blizo onog što mi treba da jednostavno ne mogu vjerovati, možda je tema zastarila
ali ako ikako možete reanimirajte je !

Imam bazu u Access-u ali nikako da sa iste uklonim menije, molim autora ako može da mi pomogne sa

- log in
- iskljucivanje menija

ja imam problem u tome što na mojoj instalaciji ne postoji opcija za pozivanje strtup-a, a log in
nikada nisam ni znao napraviti :(