[ Stefan 93 @ 04.07.2008. 12:16 ] @
Imam Photoshop CS3 Extended, kao što vidite.
Kad gledam sliku u njemu uvek je drugačija nego u ostalim stvarima, nekako bleda, da li mogu to negde da isključim?
I ne radi mi pomoć, da li mogu negde da je nađem, a da ne učitavam ceo program?
[ Skandy @ 04.07.2008. 17:10 ] @
Citat:
Stefan 93: Kad gledam sliku u njemu uvek je drugačija nego u ostalim stvarima......

U cemu si gledao sliku, pre nego sto si je pogledao u Photoshopu?
[ Stefan 93 @ 04.07.2008. 18:26 ] @
U ACDSee 10 PhotoManager-u, na Desktopu i u MSN-u.
[ Skandy @ 04.07.2008. 21:10 ] @
Photoshop je profesionalni graficki alat i boje, fotografije, prikazane u njemu su najpribliznije realnim vrednostima. Ostali pomenuti programi prikaz fotografija obavaljaju na samo njima svojstven nacin, koji nema velika poklapanja sa realnim.
[ Stefan 93 @ 04.07.2008. 22:03 ] @
Meni ništa ne vredi što samo Photoshop prikazuje najrealnije moguće slike, kad samo u njemu tako izgleda. Čak je i na Desktopu drugačije. Da li može to da se isključi?
[ Skandy @ 05.07.2008. 00:03 ] @
Za sta zelis da koristis Photoshop? Za pregled slika ili obradu istih? Ako je za pregled, to mu nije glavna namena, ali moze. Ako je za obradu, to mu je glavna namena i uz pomec njega mozes bilo koju fotografiju obraditi, da izgleda kao ACDS-u.
[ Stefan 93 @ 05.07.2008. 01:54 ] @
Naravno za obradu. Ja lepo obradim slike, ali kada podesim kontrast i brightness lepo po onome što vidim u photoshopu to se u svemu ostalom potpuno razlikuje i slika je mnogo tamnija, tako da moram da nagađam kada stavljam vrednosti za te dve stvari.
[ skemamen @ 05.07.2008. 15:58 ] @
Citat:
Skandy: Photoshop je profesionalni graficki alat i boje, fotografije, prikazane u njemu su najpribliznije realnim vrednostima. Ostali pomenuti programi prikaz fotografija obavaljaju na samo njima svojstven nacin, koji nema velika poklapanja sa realnim.


Ne lupaj gluposti Skandy, ko zna koji mu je profil ukljucen, i ko zna na sta mu lici prikaz ?!?!?! Od tebe sam makar ocekivao da kazes nesto profesionalnije... Profili u Photoshopu su od jednog do drugog namenski definisani.

Citat:
Stefan 93: Naravno za obradu. Ja lepo obradim slike, ali kada podesim kontrast i brightness lepo po onome što vidim u photoshopu to se u svemu ostalom potpuno razlikuje i slika je mnogo tamnija, tako da moram da nagađam kada stavljam vrednosti za te dve stvari.


Nemoj ni ti da lupas gluposti, jer ocigledno nemas pojma sta znaci obrada slika... P.S. A jesi li cuo za kalibraciju monitora ???????????????????????????
[ Stefan 93 @ 05.07.2008. 16:22 ] @
Hvala. A što se tiče pomoći?
[ Skandy @ 05.07.2008. 17:16 ] @
Kalibracija monitora nikakve veze nema sa nejednakim prikazom u razlicitim programima. Kalibracija monitora je pozeljna kada zelis da monitorski prikaz uskladis sa odstampanom fotografijom.
Male su sanse da ce photoshop i acds, "sirovu" fotografiju isto prikazati posle bilo kakvih podesavanja, mozda mozes da nam odas tajnu, sta ce biti finalna namena tim fotkama: stampanje, web.....? I zbog cega poredis izgled fotografija u photoshopu i drugim programima, zbog cega je to bitno?

Uporedicu tvoj problem sa primerom iz zivota. Zamisli da stanes ispred ispupcenog ili udubljenog ogledala, na jednom ces ispasti tanji a na drugom deblji i da se dogodi da se svidis samom sebi na jednom od ta dva. Potom konstatujes da, normalno, ravno ogledalo nije dobro jer ti se ne svidja ono sto vidis u njemu.
Tako i sa photoshopom, ne mozas ga porediti sa programima koji nemaju istu namenu kao on. Ako ti se ne svidja to sto vidis u njemu, on ti daje mogucnost da to promenis. Sam si pomenuo Britnes & Contrast, a ja cu navesti jos neke opcije: Levels, Curves, Color Balans, Hue/Saturation, Channel mixer........ Sve nabrojano se moze koristiti za obradu kolorita, pojedinacno i u kombinaciji, o tome se moze pisati jos danima.

Moj savet: kupi (pozajmi) dobru knjigu o photoshopu, za bilo koju verziju, drugo na YouTube-u imas gomile korisnih tutorijala za kolor korekciju. Kljucne reci: Photoshop+Color+Corection..

[ Stefan 93 @ 05.07.2008. 17:41 ] @
Bilo je dovoljno da samo uđem u View/Proof Setup/Custom i da uzmem isti profil za boju koji koristim na monitoru. Hvala svima.
Ja zbog rečnika sličnom kao skemamen nisam na jedan drugi forum mogao da uđem mesec dana.
[ skemamen @ 06.07.2008. 15:18 ] @
Eto, znaci ipak je bio profil u pitanju...

P.S. "Ne lupaj gluposti" termin nije uvredljivog karaktera, cak je i simpatican...:)