[ bdragoj2 @ 28.10.2003. 19:18 ] @
odnosno da trepere u ritmu muzike
[ pctel @ 28.10.2003. 20:11 ] @
Pa samo prokljucis na onu kutiju za light show.
[ guja011 @ 28.10.2003. 23:35 ] @
zaboravio si na onu belu sa bimetalom :)
[ veselinovic @ 01.11.2003. 03:09 ] @
A moze i starter od fluo cijevi.
[ stil @ 01.11.2003. 04:57 ] @
Citat:
veselinovic:
A moze i starter od fluo cijevi.

Paa,može starter ali onda neće biti u ritmu muzike.To je ujedno i najjednostavnije rešenje da se lampice pale i gase same u nekom svom ritmu.
[ Okram_marko @ 01.11.2003. 11:51 ] @
Ej bolan! Imam ja to što tražiš. To ti se zove VU-metar. Mogu ti shemu poslati preko maila, a komponente možešnači, bar kako sam ja, u sarajevu. Javi mi se!!!!
[email protected]

daj mi ti objasni kako to ide sa tastero! Čuo sam za to ali ne tnam kako se pravi!
[ stil @ 01.11.2003. 12:09 ] @
Citat:
Okram_marko:

daj mi ti objasni kako to ide sa tastero! Čuo sam za to ali ne tnam kako se pravi!


Nisi lepo čitao,čoveku treba da od lampica za bor (onih što se priklučuju na 220v) napravi light show.To teba da treperi u ritmu muzike.Vu metar pokazuje nivo signala i obično je sa svetlećim diodama.
Okači šemu Vu metra ovde da bi svi mogli da je vide.

Pravi se tako što se na red sa svim lampicama poveže starter za fluo cev i prikluči na 220v.Pre toga bi trebalo probati da li su sve lampice ispravne.

!!!!!PAŽNJA!!!!!!ZBOG OPASNOG NAPONA SVE DOBRO SPOJITI I IZOLOVATI!!!!!PAŽNJA!!!!!
[ pctel @ 03.11.2003. 15:42 ] @
E, a pazi ovo:
da mu neko namota trafo, kojim ce napon audio izlaz-a povecati na 220V?
Vidi imas li podatak koje (ukupne) snage su te sijalice.
Da pretpostavimo da su 20W. Kad uracunas gubitke na trafou, znaci da treba pojacalo da bude 25W (ako je jace ne pojacavaj do kraja, a ako je slabije nece svetleti). Napon na izlazu pojacala se racuna po formuli U2=PxR, gde je P snaga u W, a R otpor zvucnika u omima. obrati paznju da se podaci najcesce odnose na maksimalnu, a ne na procecnu snagu, pa za ovo P najbolje uzmi 1/3 - 1/2 onoga sto pise na pojacalu.
Pretpostavimo da dobijes rezultat 15V. Samo nadjes da ti neko namota (ili kupis gotov) trafo 220V/15V 25W. U ovom slucaju jedini vazan parametar je snaga:
veca snaga - ostajes bez pojacala
manja snaga - nista od svetlosnih efekata
220V je konstanta, a promena ovih 15V deluje na sledeci nacin:
veci napon - bice manje od 220, pa opet nista od svetlosnih efekata
manji napon - bice vise od 220V ako pojacas do kraja, sto je bolja varijanta.
Znaci probaj sa obicnim 220/12.

PS: Postoji izvesna verovatnoca da ostanes bez pojacala.

PS2:Imam negde dobar light show, 3x2000W, pa ako nekom treba neka ponudi cenu...

PS3: Izvinjavam se moderatorima zbog zloupotrebe foruma u delu PS2.