[ aleck @ 16.07.2008. 08:30 ] @
Vlasnik sam co.yu domena koji sam registrovao na ćaletovu firmu, koja je pre nekoliko godina zatvorena. Preko SezamHostinga sam aplicirao da preuzmem .rs domen istog imena, poslao sam skeniran dokument o kreiranju firme, o gašenju i firme i računa iste u banci + originalni email zahtev za registraciju domena.

Kako i šta dalje? U razgovoru sa čovekom iz Sezamhostinga mi rekoše da će morati da ide na komisiju, da nekako dokažem da sam zaista vlasnik (tipa promenom nečega na sajtu) - no ne znam kako to pokrenuti. Tamo kod ovih stoji u panelu "dokumentacija nije dostavljena" i tako već 3 meseca.

Hteo bih da na vreme prebacim na .rs da bih imao malo vremena za međuperiod da se ljudi naviknu.
[ Sezamhosting @ 16.07.2008. 09:47 ] @
Poštovanje,

Kao što Vam je navedeno u e-mailu koji ste dobili 13.6. potrebno je da dostavite i kopiju lične karte, kako zbog domena na koji se odnosi Vaš post, tako i zbog ostalih .rs i .in.rs domena koji su registrovani na Vaše ime.
Za status dokumentacije u panelu ne treba da brinete, on je takav zbog toga što će domen ići na komisiju, i ostaće nepromenjen dok registracija ne bude izvšena.
[ aleck @ 16.07.2008. 16:46 ] @
Zahvaljujem poslato. "Promašio" sam tu rečenicu.
[ Sezamhosting @ 16.07.2008. 17:20 ] @
Poštovanje,

Zahtev za registraciju domena je prosleđen komisiji. Obavestićemo Vas po prijemu odgovora.

[ Sezamhosting @ 18.07.2008. 16:39 ] @
Poštovanje,

Komisija za tranziciju pri RNIDS je prihvatila Vaš zahtev. Izmenu WhoIs podataka i Name Servera možete izvršiti kroz korisnički panel moj.sezamhosting.com. Ukoliko imate dodatnih pitanja slobodno nas kontaktirajte.
[ Predrag Supurovic @ 19.07.2008. 08:17 ] @
Vidi kako zanimljiv nacin za reklamiranje, moramo ovo pribeleziti....

[ torbica @ 20.07.2008. 03:19 ] @
Citat:
Predrag Supurovic: Vidi kako zanimljiv nacin za reklamiranje, moramo ovo pribeleziti....


Ne, nego kolege iz Sezama se trude, i pozdravljam to. Ti si isto objasnjavao ljudima kako se reguje iz.rs domen, podesavaju DNS-ovi i sl. dok ti Gojko nije obrisao temu. Ima dosta procedura koje su komplikovane i nisu jasno dokumentovane i treba ih razjasniti.
[ Predrag Supurovic @ 20.07.2008. 08:07 ] @
Pa da, obrazlozenje je bilo: nije dozvoljeno reklamiranje, mada je i to usledilo tek posle mnogo vremena, kada GOjku nije dozvoljeno da registruje domen protivno pravilima .... :>

A ovde, eto, omoguceno da provajder obavlja svoje usluge na ES-u....

[ SmilieBG @ 20.07.2008. 09:34 ] @
Ne smatram reklamom sto je neko iz SezamHosting-a odgovorio njihovom korisniku koji je status domena. Oke, moglo je to i mailom bez posredstva ES-a, ali opet - ne vidim nista sto bi se moglo smatrati reklamom u 2 posta Sezama...

Poz,
Sale
[ Joker @ 20.07.2008. 10:25 ] @
Zbog čega nije odgovoreno na PM ?
[ Mister Big Time @ 24.07.2008. 17:48 ] @
Citat:
aleck: Vlasnik sam co.yu domena koji sam registrovao na ćaletovu firmu, koja je pre nekoliko godina zatvorena. Preko SezamHostinga sam aplicirao da preuzmem .rs domen istog imena, poslao sam skeniran dokument o kreiranju firme, o gašenju i firme i računa iste u banci + originalni email zahtev za registraciju domena.


A jel moze nekako bez tih papira, za firmu koja je po defaultu ugasena iz N-tog razloga...

[ twiddle @ 24.07.2008. 18:30 ] @
Ne može zato što registrant (tj. vlasnik) .yu domena *ne postoji*. Dakle, jedino je moguće da trenutni *korisnik* domena tim papirima + izmenom nekog sadržaja na sajtu i sl. zaista dokaže da kontroliše i koristi domen, pa da mu se od strane Komisije za tranziciju RNIDS omogući da registruje istoimeni .rs domen (ova mogućnost važi u periodu od 10. marta do 10. septembra 2008).

Pozdrav,
Sloba
[ Mister Big Time @ 26.07.2008. 01:06 ] @
Citat:
twiddle:  + izmenom nekog sadržaja na sajtu i sl. zaista dokaže da kontroliše i koristi domen,


Ovo mi zvuci kao najlogicnije resenje, kao sto to radi npr. google kada se radi prebacivanje servisa na Google Apps for your domain.
Ali i dalje nije moguce samo to, bez pomenutih papira o gasenju firme itd.

Hvala na odgovoru!

[ twiddle @ 26.07.2008. 12:47 ] @
Pa u principu moze i bez tog papira, ali sto vise dokaza posaljes u prilog tome da si ti korisnik nekog domena i da si imao ili jos uvek imas veze sa njim, utoliko ti rastu sanse da ti komisija odobri preregistraciju (i to uradi brzo). Dakle, ti mozes da posaljes i obicnu izjavu u kojoj tvrdis da si korisnik domena. Komisija ce onda ili da te pita za dodatnu dokumentaciju ili ce ti traziti da dokazes da kontrolises domen putem izmene ili obe stvari. Posto je svaka takva situacija drugacija, oni cene svaki slucaj pojedinacno, tako da je nekada dovoljna izjava, a nekada jos tri-cetiri dodatne stvari...

Pozdrav,
Sloba
[ Mister Big Time @ 27.07.2008. 01:51 ] @
Hvala na savetu! Vredi razmisliti i uputiti zahtev ;)