[ Catch 22 @ 21.07.2008. 10:38 ] @


Naziv modela: Samsung SGH-i900 Omnia 8GB / Samsung SGH-i900 Omnia 16GB
Status: Najavljen u junu 2008, na tržištu od jula 2008.
Mrežni standard:
2G Network GSM 850 / 900 / 1800 / 1900
3G Network HSDPA 2100 za Evropu i Azsiju, HSDPA 850 / 1900 za Američke zemlje

Dimenzije i oblik: Monoblok 112 x 56.9 x 12.5 mm / Težina: 127 g
Raspoložive boje: Modern Black

Displej: TFT 3.2" osetljiv na dodir, 240 x 400 pixels, 256K boja (65K efektivno)
- Accelerometer senzor za auto-rotaciju
- Handwriting recognition (prepoznavanje rukopisa)
Kamera: 5 MP, 2592x1944 pixels, autofocus, image stabiliser, video, flash;
Pomoćna kamera: Videocall camera
Media plejer:
- MP3/AAC/AAC+/WMA/OGG/AMR player
- DivX/XviD/WMV/MP4 player
Tonovi zvona: Polifonski, MP3
Vibracija Da

Operativni Sistem: Microsoft Windows Mobile 6.1 Professional
CPU: - 624MHz Marvell PXA312 processor

Memorija:
Memorijska kartica: microSD (TransFlash), do 8GB
Interna Memorija: 8 GB/16 GB interne memorije / 128 MB RAM, 256 MB ROM
-Adresar sa praktično neograničenim brojem unosa / polja, Photocall
-Beleške o pozivima praktično neograničene

Standardi za povezivanje i prenos podataka:
-GPRS: Data Class 12 (4+1/3+2/2+3/1+4 slots), 32 - 48 kbps
-HSCSD: Nema
-EDGE: Class 12
-3G: HSDPA, 7.2 Mbps
-WLAN: Wi-Fi 802.11b/g
-Bluetooth: Da, v2.0 sa A2DP
-Infrared port: Ne
-USB Da, v2.0

Sistem poruka: SMS, EMS, MMS, Email, Instant Messaging
Internet / wap: Browser WAP 2.0/xHTML, HTML, RSS feeds
Igre: Da + Java za preuzimanje

Ostalo:
- Ugrađen GPS receiver sa A-GPS podrškom
- Java MIDP 2.0
- FM Radio sa RDS-om
- Pocket Office (Word, Excel, PowerPoint, OneNote, PDF viewer)
- TV izlaz
- Voice memo
- Built-in handsfree

Baterija:
-Standard battery, Li-Ion 1440 mAh
-Vreme mirovanja: Do 500 h
-Vreme razgovora: Do 5 h 50 min

Zvanična internet stranica: SGH-i900 OMNIA
Uputstvo za rukovanje: SGH-i900 Manual [En]

Orijentaciona cena:
Mobilni svet: Samsung i 900 Omnia-8GB
Mobilni svet: Samsung i 900 Omnia-16GB

SAR: ?

Recenzije:

HTC Touch Diamond vs. Samsung i900 Omnia:
Head-to-Head


Samsung Omnia about to hit the shelves, coming with a free Xbox 360


Samsung i900 Omnia review: The whole nine yards





[Ovu poruku je menjao Catch 22 dana 28.07.2008. u 02:32 GMT+1]
[ vaha @ 21.08.2008. 17:38 ] @
veoma niska rezolucija za toliko velik ekran :thumbsdown:
[ linotip @ 02.10.2008. 09:06 ] @
Da li neko zna gde mogu da dekodiram ovaj telefon i koliko moze da kosta?
Dobio sam ga na poklon iz inostranstva
[ Skomi1 @ 17.10.2008. 23:46 ] @
HTC je HTC.
[ sale83 @ 15.02.2009. 01:35 ] @
Sto se tice ovog telefona jedino sto mogu reci da je kamera uzasno LOSA za tih 5MP.
Da bi slike bili kvalitetnije svaki put moras da setujes Contrast, Saturation, Sharpness posto telefon nece da zapamti kad ga podesis(mada i tada slike nisu nesto naj).
Samsungovi developeri su obavesteni o tome pa verovatno se radi na tome da se popravi(mislim na podesavanja).

Inace da bi slike bile dobre osvetljenje mora da bude dobro.

Mozda jos jedan problem sto ne volim na telefonu je da gotovo svaka aplikacija ostane da radi u pozadini pa jedino sa Task Manager-om moze da se zatvori.

EDIT:
koristan sajt:
http://www.omniahub.com/ - > http://www.omniahub.com/faq/









[Ovu poruku je menjao sale83 dana 15.02.2009. u 03:14 GMT+1]
[ zendra1111 @ 23.02.2009. 11:49 ] @
za zatvaranje programa postoji odlican software a zove se WkTASK.
[ Scylla @ 12.03.2009. 17:13 ] @
prvo, kamera radi extra osim sto u extremnim slucajevima auto focus ne obavlja 100% svoj posao i nije tacno da je osvetljenje potrebno jer ima toliko jak blic da u mrklom mraku slika ispada extra a ima i modove za svetlo...
drugo, software koji ima da se skine sa neta je toliko dobar da to nije normalno.
trece, jedino sto mora malo da se potrazi neka dobra app za tastaturu jer su slova mala i cesto se desi da omasite slovo ali to nije nikakav prob. jer je net pun tih apps.
[ Joy Division @ 18.04.2009. 18:26 ] @
Pozdrav raja,

Friend of mine, koji i nije neshto posebno iskusan sa ovim telefonom, ima verziju od 8GB na njemachkom jeziku. Ja samo pp da je na telefonu u najmanju ruku windows mobile i da bi trebalo promijeniti OS, ali obzirom da ga "josh nisam drzao u ruku" nemam pojma kako da ga savjetujem u vezi korishtenja istog. Moje pitanje:

Kako promijeniti jezik telefona?

Kind regards,
[ miljenko2003 @ 23.05.2009. 15:54 ] @
kad mi zvoni tel, zvuk se polako pojacava umesto da odma grune i da zvoni do daske kako sam i namestio na ring opciju. moze li se tu sta jos podesiti ili je to to?
[ miljenko2003 @ 24.05.2009. 22:33 ] @
malo je mutno.
[ kronos1 @ 29.05.2009. 23:25 ] @
Sto se tice dekodiranja nije problem,kome treba neka posalje pvt.

Sto se tice performansi i kamere,ako ubacite odgovarajuci ROM dakle firmware koji vama odgovara posto ima gomila dobrih ali i losih ROM-ova na netu,od ovoga telefona mozete napraviti pravo malo chudo,koje bukvalno moze da vam zameni cak i laptop...ko voli nek izvoli,za pocetak treba se dobro izuti(u kupovini) posle toga krece upoznavanje,ali cinjenica je da ovaj telefon preporucujem samo ljudima koji imaju malo jace informaticko znanje jer ipak to je vise komjuter nego tel.
[ Milos333 @ 11.07.2009. 21:30 ] @
Imam problem u zadnje vreme levi deo ekrana slabo reaguje na dodir ili uopste ne reaguje ! Dali bi pomogao hard reset ili je ekran riknuo ? Telefon nije ispadao !!
[ nmilosev @ 12.07.2009. 10:45 ] @
Jesi li probao da kalibrišeš ekran? Settings>System>Screen?
[ Milos333 @ 12.07.2009. 16:51 ] @
Jesam kalibrisao sam ga vise puta !!!
[ simtim @ 14.07.2009. 16:40 ] @
zamena reshava problem ...pozz
[ mgmj @ 26.07.2009. 19:43 ] @
Jel moze neko da mi objasni kako da promenim jezik, posto je na francuskom a hteo bih da ga prebacim na engleski. Hvala u napred.
[ Mardz Simpson @ 22.12.2009. 07:46 ] @
Omnia vs Nokia 5800?
[ miljenko2003 @ 28.12.2009. 21:57 ] @
nokia :D
[ moukoko @ 30.12.2009. 18:25 ] @
otprilike u isto vreme smo kolega sa posla i ja kupili 5800 (on) i i900 (ja).. i dan-danas ne moze da prezali sto nije dodao tu razliku u novcu za Omniu
doduse, on je svoj telefon namestio svojim potrebama i zeljama za 1 dan, a meni je trebalo nekih 15ak dana dok nisam pronasao sve sto mi treba, ali uporedjivati mogucnosti WM i Symbiana je prosto smesno, kao porediti mercedes i yuga.. sta se sve moze sa WM, to je meni bilo neverovatno (ovo mi je prvi WM telefon, a symbiana sam imao nekoliko i bas zato sam i menjao svoj dobri stari e66). ali ponavljam - stvarno treba zivaca, vremena, strpljenja i na kraju znanja kako bi skockao sve na telefonu onako kako bas tebi odgovara. ali je zato zadovoljstvo na kraju vece
[ dandy_bosanac @ 02.01.2010. 19:02 ] @
meni bi trebala mala pomoc, vezano za omniu, imam ovaj tel nekih mjesec dana, i iskreno govoreci mislim da ove perverzije sa touchscreen tehnologijom nisu nikako dobro rjesenje za mene, posto mi je osnovna funkcija telefona-telefoniranje jako mucna, dok nadjes nekog u imeniku prodje te volja da ga zoves, sem kada svaki put potegnes onu olovcicu pa sa njom, sto nikako nije pprakticno rjesenje za cestu upotrebu.
ono jeste telefon do bola, pravi mali laptop, i stvarno je odlican za sve poslove kada moze odlicno da zamijeni mnogo kabastiji laptop
ono sto mene interesuje je memorija tog telefona, posto imam i karticu micro sd sa 8gb, on ima svojih 8gb, ali problem se javlja oko instalacije aplikacija posto mu je neka njegova unutrasnja memorija za aplikacije koliko sam vidio oko 100mb, i vrlo cesto javlja da mena dovoljno memorije za pokretanje kamere i sl, sto sam prokljuvio da mora da se sve gasi preko task menagera,,,
da li se moze kako memorija telefona, mislim na onih 100 mb prosiriti na ustrb ostale memorije telefona ili kartice. i da li moze neko da mi pomogne oko pronalazenja aplikacija na netu, posto sam googlao, ali slabo sam sta uspio naci, pa ako neko ima linkove nekih sajtova gdje se mogu naci interesantne aplikacije igre i sl, a da ne traze neke registracije i ostalo, bio bih jako zahvalan..jer trazim garmin navigaciju, posto je imam ali za symbian, i nece da radi na win platformi, a jako je korisna stvar
[ moukoko @ 05.01.2010. 20:58 ] @
kao da slusam sebe na pocetku koriscenja Omnia-e ugl, sve sto instaliras - instaliraj na MyStorage, ili na SD karticu, nikako na MyDevice.. Da bi koristio telefon ugl prstima (tj bez olovkice, a ja nisam koristio od tad) instaliraj MobileShell, a posle toga ce sve biti lakse..
[ NaivnaFrancuskaSobarica @ 10.01.2010. 00:18 ] @
Kronos 1 je u pravu.Ja imam ovaj fon vec nekih pola godine i moram vam priznati da winmob.6.1 nema bas velike slicnosti sa win na kompovima.Muzika mu se jako slabo cula kad sam pustao pesme da sam mislio da je zapravo zvucnik jako los e to je bilo sve dok nisam instalirao Winamp za mobilni....neverovatne performanse tek tad postize.Operisanje na njemu je bolje uz neki mob. shell ali za original traze nekih 30 ak dolara,evra ili cega vec.Skype,Nimbuzz i druge programe sam instalirao i odlicno funkcionisu iako nisu za njega.Jako dugo sam lupao glavom o zid dok ga nisam provalio jer ovaj tel. stvarno preporucujem samo osobama sa diplomom etf, matematickog ili sl. jer je uputstvo sturo i nedoreceno.Fotografije su izvanredne samo mu je bat. lampa (blic) prejak pa slike u vecernjim casovima ako se postavi blizu prejako osvetle objekt slikanja pa budu mutne i previse bele....Podesavanje kvaliteta snimaka je moguce jer postoje vise opcija rezolucije.fabricki nije podesen na najbolji kvalitet pa obratite paznju.Neki su ovde hvalili htc ili sl. pa moj drug je imao taj fon ali mu je procesor sporiji pa sve operacije radi kao i komp pun trojanaca...sam mi je rekao jer sam mu dao omniju na upotrebu.16 gb je fenomenalno a jedina prava mana mu je AGPS jer mora da bude konektovan na net da bi mogao da dobije informacije o lokaciji satelita.Moja rodjaka ima nokiju 97 i moram vam reci ko magarac naspram konja.Jeste ful telefon ali mu je plastika losija a i slide mehanizam nije zategnut nego ima onaj odvratan pucketajuci zvuk kad se spusti slider... kao plasticna igracka.Nokia belim slovima sto pise se pojede za nekih mesec 2 pa stvarno jeftino izgleda.za sada toliko od mene
[ Dusan Filiferovic @ 06.02.2010. 17:39 ] @
Jel menjao neko win na ovom mobu na verziju 6.5? ako jeste neka mi pusti pp
[ dandy_bosanac @ 29.09.2010. 19:46 ] @
molio bih vas da mi pomognete ukoliko neko ima link odakle se moze skinuti win mobile 6.5 za i900
jurim vec danima i nigdje da nadjem.
hvala
[ jasminche1 @ 09.11.2010. 21:48 ] @
Ljudi nek mi pomogne neko ako zna o čemu se radi.. Naime, preveo sam svoju OMNIU i900 na engleski sa njejmačkog ali sam sam' sebi prevodio pomoću nekog programa koji je bio izlozen na netu. Otkad sam preveo počele su da se dešavaju čudne stvari. Ne mogu nikoga da nazovem, ne moze mene niko da nazove, ne mogu da pošaljem poruku, ne mogu da primim poruku i telefon uzasno šteka.. Ko mi pomogne biću mu jako zahvalan.. Hvala unapred
[ dandy_bosanac @ 16.11.2010. 23:57 ] @
jeste da malo kasnim sa odgovorom, ali napokon posle mjeseci lutanja nasao sam bar po meni odgovarajuci ROM za ovaj telefon, i tek posle obaranja sistema vidio sta on u stvari moze.
pa verzija WM6.1 je tragedija, ne znam kako da se izrazim, u odnosu na 6,5. jos sam nasao neki OCK titanium premium sto bi rekli "kuvanu" verziju....o Boze...trebalo mi je da se ponovo vratim u proslost kada sam prvi put uzeo omni u u ruke, pa hajde sve iz pocetka,,,sreca pa na poslu imam vremena da se igram, trebalo mi je dobrih 3 dana da ga podesim kako meni odgovara. samo sto jos nema opciju da ti izadje plavusa za poslovnu pratnju, sve ostalo sam nasao.
sad kuburim malo oko nalazenja igrica koje koriste akcelerometar, tu mi nesto ne odradjuje kako treba. ali ostalo je samo mogu reci perverzija. ima i neke opciej za"hakovanje" tj podesavanja svega i svacega,,,kod mene je to rezultiralo "malim" pretjerivanjem pa sam obarao sistem jedno 5-6 puta u prvih 10tak dana, jbg mora covjek da proba svasta da ceprka pa to ti je.
i naravno kome treba neki od sistema wm 6.5 nek se javi na pvt, naravno da poklanjam, da ne bude zabune.
inace samo obaranje sistema traje par minuta, potpuno je automatizovano i nema sta da se zabrlja, prosto nevjerovatno. klikni i uzivaj, hee

e jos kad bi neko obajsnio sta znaci koja verzija sistema, bio bih jako zahvalan, ima normal, m2d, pa neki manila, ali mislim da je to u stvari taj m2d (manilla 2d), i jos neke verzije, pa ako neko zna sta koji ima i zasta sluzi, molio bih vas da to podijelite sa nama neukima.
hvala
[ igrgic13 @ 03.12.2010. 23:03 ] @
nadam se da ima znalaca koji ce mi pomoci oko mog problema.
Radi se o Samsung Omnia i900 uredjaju i kalibraciji ekrana.
Imam problema sa ljevim djelom ekrana, pa na tom mjestu ne prima signal dodira pa moram sa virtualnim mišem kliknuti.
Problem je nastao sto je mob zablokirao i morao sam napravit master reset i sada prilikom bootanja win 6.1 (probao 3-4 verzije) trazi me kalbiraciju ekrana, naravno 20min
pokusavanja i kalibracija ne prolazi a u OS nemogu uci.

Nakon sto sam izgubio zivce stavio sam WM 6.5 koji radi bez kalibriranja ekrana ali tamo onaj virtualni mis radi jako lose skoro pa nikako a i cijeli
Os je nestabilan ( probao sam oko 8-10 verzija wm 6.5)

Moje pitanje je kako izbjeći kalibriranje ekrana na WM 6.1., na mobu sve
perfektno radi eto osim te sitnice koja se je sad pretvorila u malo veci
problem!!

Unaprijed hvala frendovi!!
[ shadow88 @ 26.03.2011. 23:47 ] @
pozz svima

moze li mi neko reci da li za omniu i900 postoji eksterna antena ali za GPS? ili da li ova fabricka externa antena utice i na prijem GPS signala ? unapred hvala na odgovoru
[ Cyber01001 @ 27.03.2011. 00:26 ] @
Koliko znam ne, i da je ima ne bi je imao gdje nakaciti osim da ju spojis unutra direkt na plocu!
[ shadow88 @ 28.03.2011. 13:21 ] @
ok, mislio sam da ima neka varijanta da se nakaci na konektor telefona gde se kaci sve ostalo,USB,AV kabel , itd...

i jos da pitam jel zna neko da li omnia ima mogucnost kacenja tastature i misha , tj da li moze npr da se upari WiFi tastatura i mish sa telefonom ili mora ici preko bluetootha samo jedan od tih uredjaja ? video sam neki PS2 plugin na netu za kacenje tastature ako se ne varam ali gde se ona kaci na telefon ? mozda preko USB kabla pa neki USB / PS2 adapter kao na desktop racunarima ?

i da, ima li neko da mi posalje WM 6.5 ? i eventualno neko uptstvo u kratkim crtama kako da oborim stari i podignem novi sistem ? hoce li raditi aplikacije koje su instalirane na 6.1 a instalirane na My storage ili ih obaranje sistema brise ? pretpostavljam da bi iste aplikacije trebale raditi na 6.5 verziji ako ih ponovo instaliram ?
[ shadow88 @ 01.04.2011. 00:21 ] @
ljudi jel ima neki user manual za omniu ? mislim na servisni, nesto mi slabo radi GPS a i mrezu slabo hvata kao i wifi pa ne verujem da je do antena jer su to tri razlicite , mislim da je do softvera pa bih da urdim naster reset ali da mi ostanu aplikacije a podatke cu lako backupovati na komp, samo ne znam da li ce hard reset da vrati podesavanja u registry-u ili da nalepim wm 6.5 ? nesto sam cackao po regystri-u po nekim uputstvima za podesavanje parametara za GPS kao da ga poboljsam a ono jos gore a i telefon brljavi , danas se zamalo nije sam od sebe zapalio, zakucao i poceo da se greje ko lud a bio u stand by-u i kad sam skinuo bateriju koja je bila vrela, telefon se brzo ohladio i posle radio normalno, inace baterija je nova tako da verujem da nije do nje problem, isto se greje jako kad nakacim video kabel na telefon, jel zna neko kako da resim problem i gde da nabavim wm 6.5 ?

hvala na odgovorima
[ Cyber01001 @ 01.04.2011. 07:36 ] @
Jos nisi uspjeo naci rom za omniu? cssss...,ajde da ti pomognem http://www.modaco.com/category...0-omnia-http-omnia-modaco-com/ ! pozz
[ shadow88 @ 01.04.2011. 12:15 ] @
hvala puno na pomoci, sad na posao menjanja ROM-a :)
[ Cyber01001 @ 04.04.2011. 21:19 ] @
I kako je proslo flashanje? Za koji si se rom odlucio?
[ SpeedWisp @ 07.12.2011. 20:34 ] @
Moze mi neko malo pomci ,imam vise problema i pitanja.Prvo kada slusam muziku nece mi prebaci na sledecu pesmu sve sam podesi i on samo jednu pesmu stalno vrti u krug.Imam jedno pitanje koje fajlove mogu da ubacujem u telefon samo me zaninima ima milion konvektora sam ne znam koje fajlove tacno mogu da ubacim.Kada na telefunu radim nesto zahtevnije (snimam,pricam duze,skusam muziku) baterija samo sta se ne zapali.Moze mi neko da da neki sajt za neke programe i tema za WM 6.1, i kod Wi-fi u poslednje vreme stalno se sam gasi.Nece ni jedan video snimak da mi pusti bilo koji da je fajl.Samo da pitam koliko mu je ekran osetljiv da li ga smem nositu u dzepu ili moram kupovati neku foliju za telefon.Ako se setim jos necega reci cu vam...Molim vas pomagajte