[ Jovan_NS @ 22.07.2008. 15:24 ] @
Naslov nije baš tačna verzija onoga što je jedno istraživanje sprovelo:

Naime, na linku http://www.computerworld.com/a...cleBasic&articleId=9110329 možete pročitati o jednom istraživanju koje predviđa da će u 2009, zbog pritiska sve loše svetske ekonomije, mnoga preduzeća imati potrebu da smanje kadar u IT sektoru i time poboljšaju njihovo lično ekonomsko stanje.

Kako je IT industrija jedna od najvećih i nesumnjivo najbrže razvijanih sektora u svetu, postavlja se i pitanje(kad malo logički razmislimo) kakva će biti budućnost onih koji tek hoće da se upute u studiranje i kompletnu avanturu ovog sektora.

Napomena: Zapad je svetlostnim godinama ispred nas, tako da profesionalci koji rade u našoj zemlji i ne treba puno da brinu o toma, ali - uvek postoji svemoćno ali...
[ momsab @ 22.07.2008. 20:53 ] @
sta sve podrazumevas pod IT kad kazes da je jedna od najvecih industrija?

odavno mnoga preuzeca koriste outsourcing
s druge strane, ovo je PRVI i za sada JEDINI txt, od svih koje sam citao na ovu temu, u kom se predvidja PAD IT poslova (uglavnom u poslednje vreme predvidjaju duzi period stagnacije sto je i ocekivano obzirom da IT inudstrija postoji preko 40 godina)
s trece strane, meni nije najjasnije sta ovi sve podrazumevaju pod IT?
[ Alter Ego @ 23.07.2008. 15:11 ] @
Sve mi se čini da to na nas neće puno da utiče... Kaskanje za svetom ima i svojih prednosti
[ Buum @ 23.07.2008. 15:23 ] @
Citat:
Alter Ego: Sve mi se čini da to na nas neće puno da utiče... Kaskanje za svetom ima i svojih prednosti :D

Zavisi da li prvenstveno sarađuješ sa stranim klijentima ili sa domaćim.