[ virtualVoid @ 22.07.2008. 16:44 ] @
Ne znam jel ovo samo kod mene, ali rad sa firefoxom mi je postao veoma irintantan. Svako malo se mrzne (aplikacija posivi i tada ili moram cekati ili je killati preko forece quita). Verzija je 3.0, a sistem Ubuntu 8.04. Primijetim da mi se ovo cesto dogadja kada s lijeve strane kliknem na neki bookmark (Bookmarks tab mi je stalno otvoren). Prvo se aplikacija smrzne, onda posivi i onda nekad nastavi kao da nije nista bilo, a nekad je moram killati.

Pomagajte ako znate jer evo vec sam nekoliko puta posegnuo za googleom da mu nadjem neku alternativu.

ps.akcenat je na mrznjenu aplikacije, a ne na rusenju koje ponekad uzoruku flash oglasi.
[ mulaz @ 22.07.2008. 17:53 ] @
da nemas neke cudne addone instalirane?
[ virtualVoid @ 22.07.2008. 18:26 ] @
Hm evo pogledat cu, ali sumnjam da je do toga, jer znas da FF svaki nepodesan addon iskljuci. Na sto bih trebao obratiti paznju?
[ virtualVoid @ 22.07.2008. 18:31 ] @
Evo shota svih ekstenzija. Je li ista sumnjivo?



Koliko se mogu sjetiti ovo mi se pocelo dogadjati ili od FF 3.0 ili sa updateom (clean install) na 8.04.

Palo mi je na pamet i da pobrisem postavke, pa sam kreirao novi profil, ali i na njemu je bila ista stvar.
[ Jbyn4e @ 22.07.2008. 20:53 ] @
Si pogledao sa top komandom u shell-u koji proces najvise zauzme procesor? Ako je npviewer.bin, problem je flash player...
[ jablan @ 22.07.2008. 20:53 ] @
Probaj siguran mod (bez proširenja), da bi otklonio sumnju da je do nekog proširenja.
[ virtualVoid @ 22.07.2008. 21:30 ] @
Citat:
Jbyn4e: Si pogledao sa top komandom u shell-u koji proces najvise zauzme procesor? Ako je npviewer.bin, problem je flash player...


koristim screenlet Sysmonitor i imam prikaz svih procesa, ali se ne sjecam tog procesa medju top procesima. uglavnom pripazit cu cim se ovo ponovi.
[ kvaju @ 23.07.2008. 01:10 ] @
flashplayer ti je problem.
probaj swiftweasel ili eph... nešto ima u add/remove program (ukucaj da je browser) kod njih ima, ali puno manje problema s flashom.
ja sam na mandrivi, i nemam tih problema, djokić preporučuje Mint Linux također nema. ili probaj addon flashblock mislim da se tako zove, da ti blokira flash sadržaj.



[Ovu poruku je menjao kvaju dana 23.07.2008. u 02:52 GMT+1]
[ jablan @ 23.07.2008. 06:50 ] @
Citat:
kvaju: ali puno manje problema s flashom.

Ovo su gluposti, hiljade ljudi teraju poslednji Ubuntu sa FF3 i Flešom bez problema.
[ virtualVoid @ 23.07.2008. 09:21 ] @
Citat:
jablan: Ovo su gluposti, hiljade ljudi teraju poslednji Ubuntu sa FF3 i Flešom bez problema.


pa nisu bas gluposti. Flash, pogotovo u banerima, tjera FF na rusenje. Meni je to bilo 100 puta. Ono otvaras neki forum 10 puta na dan, i odjednom se srusi. Ucitas ga ponovno, i nista. Razlog su neki flash baneri, ali nisam u to ulazio dublje (jer FF ima dobar recovery) tako da ne znam koji tocno baneri. Ovo je ujedno i razlog sto ne mislim da je do flasha.

Evo upravo sada sam kliknuo na reply, i FF je bio siv jedno 15tak sekundi i onda se link otvorio. Ovo sivilo je uobicajeno u Ubuntuu i to sistem signalizira da je program u non-responde stanju. Odmah sam pogledao top komandu i uopce nisam vidio nikakav flash da je u vrhu. Stovise bili su uobicajeni programi.

Drugi razlog zbog cega mislim da je ili do FF-a ili do Ubuntua je taj sto se ovaj problem najcesce javlja kada s lijeve strane zelim kolapsirati neki boomark folder da bih pristupio linku u njemu. Tada browser posivi i cesto ga moram killati.

I na kraju, cini mi se da cu morati cekati novi ubuntu jer ovo sa FF-om mi je bilo i u beta verziji 3.0. Ali bas nesto mislim da je ovaj 8.04 nesto "ukakio"...
[ deki999 @ 23.07.2008. 12:27 ] @
ako je flash problem, instaliraj add-on Flash-block i nema ga !

Mislim da imaš previše add-onova...
[ jablan @ 23.07.2008. 13:53 ] @
Vrlo je jednostavan način da to proveri

firefox -safe-mode
[ virtualVoid @ 23.07.2008. 16:31 ] @
testirat cu ga jedno vrijeme u safe modu pa cu vidjeti jel do samog FF-a ili do nekog addona.
[ loonies @ 23.07.2008. 16:57 ] @
Citat:
Ne znam jel ovo samo kod mene, ali rad sa firefoxom mi je postao veoma irintantan...


Radi savrseno za cca 2 meseca koriscenja, ne puca, ne koci, ni jedna zamerka...
xubuntu 8.04 + ff3

npr na drugom kompu slackware 12 + ff2 - puca
[ mulaz @ 23.07.2008. 17:09 ] @
Najlakse je ako pokrenes "strace /usr/lib/mozilla-firefox/firefox-bin" i gledas output dok stoji 'smrznut'...
ali tumacenje toga, bez puno iskustva je tesko

ps.. pazi, ne "firefox", koji je samo skripta, nego "firefox-bin"
[ anrxc @ 23.07.2008. 23:44 ] @
Citat:
Svako malo se mrzne (aplikacija posivi i tada ili moram cekati ili je killati preko forece quita). Verzija je 3.0, a sistem Ubuntu 8.04. Primijetim da mi se ovo cesto dogadja kada s lijeve strane kliknem na neki bookmark

Ovo ti moze pomoci http://www.elitesecurity.org/t324381-0#1960634
[ kvaju @ 24.07.2008. 01:25 ] @
problem resen na najgluplji moguci nacin:deinstalirao sam Linux!.pozdrav svima
:P
[ momsab @ 24.07.2008. 01:43 ] @
Mandriva bolje radi? ;)

ja bolje da cutim sta radi Firefox kod mene, samo cu reci da ga koristim na posebnom virtuelnom desktopu i da svaki cas saltam desktope kad surfujem i IM-ujem istovremeno
nadam se da je gasenje pishinga sredio muke
[ virtualVoid @ 24.07.2008. 09:05 ] @
Citat:
mulaz: Najlakse je ako pokrenes "strace /usr/lib/mozilla-firefox/firefox-bin" i gledas output dok stoji 'smrznut'...
ali tumacenje toga, bez puno iskustva je tesko

ps.. pazi, ne "firefox", koji je samo skripta, nego "firefox-bin"


hm, nemam firefox-bin nego samo firefox i firefox.sh (provjereno i preko whereis-a i locate-a). takodjer nemam ni mozilla-firefox folder na tom mjestu, nego samo firefox-3.0/.

takodjer, nisam te shvatio jel svaki put trebam FF pokrenuti preko strace-a? ovo pitam jer sam pokrenuo komandu (u front modu, znaci bez &), ona je uhvatila sistemske signale kako je i trebala, ali je nakon toga prekinula svoj rad, tj. vratio mi se korisnicki prompt. jel ovo treba biti ovako??
[ virtualVoid @ 24.07.2008. 09:06 ] @


Hm, flash?! Pa mogu i to probati. Ima li problema sa flash 10 beta 2 da se ne uvalim u nove probleme?
[ kvaju @ 24.07.2008. 14:59 ] @
E, aj probaj ovo http://swiftweasel.tuxfamily.org/
skoro svi ff addoni rade i na njemu, a "troši" manje od ff, bar u mene je trošio dok sam bio na Ubuntu, a Mandriva melje, nikakvih problema :)

I također probaj i ovaj http://www.gnome.org/projects/epiphany/ .

Možda je i offtopik, al preporučujem ti to samo da vidiš jel do mozzile( i flash-a) il nečeg drugog.
[ anrxc @ 24.07.2008. 16:45 ] @
Citat:
virtualVoid: Hm, flash?! Pa mogu i to probati. Ima li problema sa flash 10 beta 2 da se ne uvalim u nove probleme?

Kakav crni flash? Procitaj moju poruku ponovo, ovaj puta s razumjevanjem.
[ virtualVoid @ 25.07.2008. 09:01 ] @
Citat:
kvaju: E, aj probaj ovo http://swiftweasel.tuxfamily.org/
skoro svi ff addoni rade i na njemu, a "troši" manje od ff, bar u mene je trošio dok sam bio na Ubuntu, a Mandriva melje, nikakvih problema :)

I također probaj i ovaj http://www.gnome.org/projects/epiphany/ .

Možda je i offtopik, al preporučujem ti to samo da vidiš jel do mozzile( i flash-a) il nečeg drugog.


Koji swiftweasel da instaliram za dualcore procesor??? ovdje vidim optimizirane .deb pakete ali samo za starije generacije pentiuma, dok je amd64 podrzan.
[ mare_89_kv @ 27.07.2008. 10:42 ] @
ja mislim da video downloader nije kompatibilan sa firefoxom 3.0
[ momsab @ 27.07.2008. 14:45 ] @
jeste, uspesno radi kod mene

virtualVoid, skini za amd64

uzgred, zasto trazite alternative za flash? radi flash na Linuxu, nekima optereti procesor ali uglavnom radi bez frke, cak i na 64bitnom Linuxu
[ virtualVoid @ 27.07.2008. 17:36 ] @
Citat:
mare_89_kv: ja mislim da video downloader nije kompatibilan sa firefoxom 3.0


sve i da nije, FF-u to nije problem jer svaki nekompatibilni addon se disablea po pokretanju.
[ Stefan Markic @ 28.07.2008. 14:44 ] @
@virtualVoid

Brate, mnogo ekstenzija imas. :/

Mene je isto tako zezao - zatamni se ekran, cekam 10 sekundi - 1 minut ili ubijem aplikaciju. Ja sam imao samo Web Developer Toolbar i Firebug, i ovo mi se uvek desavalo samo kada sam posecivao Gmail. Disable-ujem oba, posetim Gmail i opet isto. Obrisem Firebug :( i problem je nestao.

E, sad, mozda ce se tebi isto desavati i ako bi ga obrisao, jer mnogo ekstenzija imas.
Je l' si probao safe mode?
[ virtualVoid @ 28.07.2008. 14:57 ] @
>
>
Hm vidi imamo istu ekstenziju. Probat cu je izbrisati.
[ Yeremiya @ 07.08.2008. 11:56 ] @
Firefox 3.0.x, kod pojedinih konfiguracija, ima bug sa sqlite bazom koju koristi za anti phishing. Rešava se vrlo lako uz isključivanje pojedinih opcija. Sve što treba da uradiš je sledeće:

1) Isključiš ove dve opcije:


2) Ugasiš Firefox.

3) Skokneš do ~/.mozilla/firefox/profil (profil je niz random karaktera) i obrišeš sve fajlove koji počinju sa urlclassifier.

4) Upališ Firefox i uživaš u webu :)

Imao sam isti bug i na Windowsu i na Ubuntu 7.04, i oba puta su razrešeni ovakvim porešavanjem.

Btw, što se ekstenzija tiče - jedina koja mi je ikada pravila problem je FireBug, ali samo dok je uključen. Držim ga na "disabled" i sve je ok. A imam tonu ekstenzija...
[ sttipe @ 16.08.2008. 14:23 ] @
jablane,iz tvojih usta u bozije usi..ali,do cega je onda?covik je opisa potpuno isti problem,koji imam i ja..s tim da je kod mene jos gore..3d akcelerator ne radi nikako..you tube,radi bez trzaja samo dok je slika priko 1/8 ekrana..kad je full screen,zapinje ka spor slideshow..naravno,graficka mi je-ATI..radeon 9600-atlantis..on bi triba davat solidnu 3d akceleraciju,cak i kod igara tipa far-cry i sl..obican video,bi triba vrtit i ugasen!!!dvd mi zapinje!!!ubuntu 8.04 mi se nikako nije pokaza bas bog zna sta..drzim ga jer zelim linux,umisto spuzve iz microsofta..mozda je i moja krivica,da ne znam sve postelovat,ili nesto nisam instalira..samo ne znam sta..amater sam na linuxu..
[ momsab @ 16.08.2008. 15:15 ] @
za resenje muka oko Firefoxa Yeremiya je dao resenje (hvala, i kod mene nema vise smaranja :) )
sto se 3Dakceleracije tice, to je vec do drajvera ako su instalirani odgovarajuci, mada bi trebalo da ih ima uz kernel (vise o ati grafickim videti pod Linux-Hardware)
[ sttipe @ 19.08.2008. 16:35 ] @
probano sve navedeno,osim ovog sifta..probat cu jos ubacit drugi preglednik..