[ NikolaRKV @ 24.07.2008. 09:48 ] @
Pre neki dan sam kupio Samsung DVD-P380. Odlicno cita DivX filmove. Ima podrsku za znakove Srpske latinice, ali mu je velicina titla mala.
Interesuje me ako neko zna, kako mogu da promenim polozaj i velicinu slova titla?
Pozdrav.
[ wlada1313 @ 25.07.2008. 10:25 ] @
Ja ne mogu da ti pomognem , ali razmisljam da kupim taj DVD, pa bi mogao ti meni da kazes kakvi su ti prvi utisci. Ako je OK, kupicu ga danas ili sutra, pa kad nadjem opciju za povecanja titla, javicu ti. Da li cita nasa slova čćšđ i da li ne secka pri reprodukciji Dvix filmova? Citao sam da je njegov prethodnik P370 imao puno problema sa tim. Takodje proveri da li cita razne formate Cd-a i DVD-a. Hvala unapred!
[ NikolaRKV @ 25.07.2008. 11:58 ] @
Ja ti savetujem da kada budes kupovao bilo koji dvd-divx plejer, da pitas trgovca o svim pojedinostima. Oni znaju i da ga podese. Ovaj Samsung DVD-P380 cita nasa slova i za sada odlicno radi. Sa prednje strane ima USB prikljucak pa sam pustao preko njega i neke mp3 pesme sa mp3 plejera. Verujem da bi tako bilo kada bi probao da pustim i neki film sa flisha.
Jedino mi nije jasno gde je ta funkcija za povecanje titlova. Ja mislim da je on cak i nema, ali ne odustajem.
[ NikolaRKV @ 26.07.2008. 09:27 ] @
Ljudi. Ako neko zna foru sa velicinom titla neka se jevi. Pozdrav.
[ wlada1313 @ 29.07.2008. 12:37 ] @
Ja ga kupio danas i jos mu nisam nasao caku za povecanje fonta. Mozda je i nema. Kako ti je prikljucen na TV? Meni je pomocu SCART-a. Probacu i na drugi nacin, mada ne verujem da je do toga. Nisam probao sa DVD filmom, vec samo sa Divx. IInace, ubacio sam TakeMS flash disk i prepoznao ga je i gledao sam .avi i .jpg sa njega. Super opcija. Uputstvo imam na nemackom, poljskom i madjarskom, a nijedan od tih jezika ne znam. Na njihovom sajtu postoji uputstvo na engleskom (http://org.downloadcenter.sams...0411093054375_DVD_P380_XFA.pdf), ali je PDF faj velicine 91MB, a ja imam dial-up. Probao sam i da drzim neko dugme (MENU npr.), ali ni to ne otvara nikakve dodatne opcije. Ako skontam, javljam.

Nasao sam uputstvo samo na engleskom od 2MB. Evo linka http://org.downloadcenter.sams...5_DVD_P380_XSS_140208_book.pdf
Ono prvo je bilo i na engleskom i na arapskom, pa je valjda zbog toga bilo ogromno.

[Ovu poruku je menjao wlada1313 dana 29.07.2008. u 14:08 GMT+1]
[ Memomax @ 29.07.2008. 17:49 ] @
Citat:
NikolaRKV: Ljudi. Ako neko zna foru sa velicinom titla neka se jevi. Pozdrav.


misliš da će ta funkcija sama od sebe da se pojavi ako pitaš više puta? osim kineza ja još nisam čuo za brand name plejer koji može da menja veličinu titla, i ako nisi uspeo da pronadjes tu funkciju verovatno je nema. teško da baš toliko mogu da je sakriju u menijima i opcijama.

[ wlada1313 @ 29.07.2008. 22:07 ] @
Jedino da molimo Boga da povecaju font u novoj verziji firmwera.
[ Peciki @ 30.07.2008. 10:54 ] @
"osim kineza ja još nisam čuo za brand name plejer koji može da menja veličinu titla"

@Memomax
Pioneer 393 sa modifikovanim firmware-om moze da menja velicinu, boju i polozaj titla
[ Memomax @ 30.07.2008. 13:05 ] @
Citat:
Peciki: "osim kineza ja još nisam čuo za brand name plejer koji može da menja veličinu titla"

@Memomax
Pioneer 393 sa modifikovanim firmware-om moze da menja velicinu, boju i polozaj titla


priča se vodila o fabričkim FW, modifikacije su druga priča. i dalje stoji da iz fabrike nijedan ne izađe s takvim featureom.

a za ovaj Samsung teško da će biti modifikacija, jer nije dovoljno masovan, osim ako se ne pojavi neki težak entuzijasta. oni sami tu mogućnost najverovatnije nikad neće staviti u reviziju FW.
[ NikolaRKV @ 31.07.2008. 07:29 ] @
Nesto mi pade na pamet.
Mozda postoji mogucnos promene velicine titla na racunaru u nekom editoru?
[ wlada1313 @ 31.07.2008. 21:39 ] @
Postoji. Ja sam nasao na internetu kako se ubacuje titl u film, pa cu to da probam. Izaberem koji i koliki font hocu i ne boli me glava.
[ NikolaRKV @ 01.08.2008. 10:51 ] @
Mislis da ubacis titl u film, ili se to odnosi na editovanje titla u posebnom fajlu. Naprimer sa sub ili srt... ekstenzijom?
[ wlada1313 @ 01.08.2008. 13:12 ] @
Ubacivanje titla u film. Da u okviru filma bude titl, a ne kao zaseban fajl. O tome imas puno tema i na ovom forumu. Imas linkove dole, u "Srodne teme".
[ lancia88 @ 03.08.2008. 10:23 ] @
Pozdrav,

Citat:
Memomax: priča se vodila o fabričkim FW, modifikacije su druga priča. i dalje stoji da iz fabrike nijedan ne izađe s takvim featureom.

a za ovaj Samsung teško da će biti modifikacija, jer nije dovoljno masovan, osim ako se ne pojavi neki težak entuzijasta. oni sami tu mogućnost najverovatnije nikad neće staviti u reviziju FW.


Nazalost, skroz tacno. Problem sa brandovima ce, izgleda, ostati i nadalje aktuelan i sveden na entuzijazam ili kriticnu masu prodatih primeraka za neku mini-komercijalu.
[ NorthGate @ 29.08.2008. 00:12 ] @
Nameravam da uzmem ovaj DVD,pa me zanima da li čita sve diskove,bilo rezane ili originale.
Da li se dešava da neće da pročita neki disk.

Pozz
[ Memomax @ 29.08.2008. 15:47 ] @
Citat:
magic21: Nameravam da uzmem ovaj DVD,pa me zanima da li čita sve diskove,bilo rezane ili originale.
Da li se dešava da neće da pročita neki disk.

Pozz


podržavam tvoj predlog. ajde ljudi, napišite neki prikaz ovog plejera malo opširnije, pomozite i vi ljudima sa malo više informacija.
[ NorthGate @ 29.08.2008. 15:57 ] @
Evo slike kako izgleda,a ostalo će nam reći oni koji ga imaju.
Ako neko ima sliku kako izgleda daljinski neka postavi,jer to niko nije video i nema slike na sajtovima,samo plejer.


Opis proizvoda

* Samsung DVD plejer DVD-P380
* Formati koje podržava: DVD-Video, DVD-R, DVD-RW, DVD+R, DVD+RW, Picture-CD, JPEG, Playback, MPEG4, MP3, WMA, Audio-CD
* Konekcija:
* Scart
* Komponentni izlaz
* Kompozitni video izlaz
* Video mod
* Audio mod: Dolby Digital
* MP3/WMA dekoder
* Konekcija: Audio out (L/R)
* Digitalni izlaz (koaksijalni)
* LED indikator za uključeno
* Boja: crna
* Dimenzije (ŠxVxD): 43 x 37 x 20.5 cm
* Težina: 1.7 kg

[ NorthGate @ 01.09.2008. 23:38 ] @
Mogli bi @wlada1313 i @NikolaRKV da odgovore na moj post...
Citat:
magic21: ...pa me zanima da li čita sve diskove,bilo rezane ili originale.
Da li se dešava da neće da pročita neki disk.

Pozz
[ Memomax @ 02.09.2008. 13:19 ] @
Citat:
magic21: Mogli bi @wlada1313 i @NikolaRKV da odgovore na moj post...


mogli bi kad mi ne bismo bili ono što jesmo, dođemo i vičemo upomoć, i kad rešimo naš problem onda nas više ne zanima da i mi nekome pomognemo.
[ NorthGate @ 06.09.2008. 00:43 ] @
To si nažalost upravu 100%
[ ski7 @ 10.09.2008. 23:52 ] @
Danas sam kupila dvd player SAMSUNG P380...kad ubacim disc u subtitlu nemam ž,č,ć,š ...Da li je to do player-a ili trebam nesto podesiti da bi to funkcionisalo (posto isti disc ubacim u neki bezveze player vortex i radi sa sve ž,č,ć,š ) ??? Help please :-)
Inace imam uputstvo na srpskom pa ako nekome treba...
[ NorthGate @ 11.09.2008. 00:43 ] @
Ja isto planiram da ga uzmem do kraja nedelje,pa bi mi dobro došla tvoja iskustva do tada,ako ti nije problem da napišeš.
Raspitivao sam se u radnji oko toga da li podržava naša slova i rečeno mi je da podržava,ali ne bih znao kako se podešavaju,bolje pozovi prodavnicu gde si ga uzela,pa ih pitaj da oni slučajno ne znaju.
Na predhodnoj strani,@NikolaRKV kaže da podržava a i drugi član koji ga je isto uzeo je to potvrdio,pa bi oni trebali da nam to objasne.
Ali,čisto sumnjam,jer su saznali šta ih je zanimalo i više se ne javljaju,tako da ti preostaje da vidiš u uputstvu ili da zoveš prodavnicu.

P.S Da li je to uputstvo što imaš u PDF formatu?
[ ski7 @ 11.09.2008. 01:25 ] @
Pa i ja isto vidim da su to napisali ali nemam pojma zasto meni stoje crte i sl. kad naidju nasa slova... Ne znam ni kako bi to mogla podesiti ??? Inace ovako je stvarno super koliko sam mogla da provalim...iznervirala sam se zbog ovih slova pa ga nisam nesto mnogo ni izrabljivala:-)Ima ovaj usb prikljucak sto je bas super...pustis mjuzu i uzivas:-)Nemam u pdf nego imam knjizicu koju sam dobila uz plejer na srpskom...nije nesto debela 10-ak strana , ako ti zatreba mogu ti skenirati i poslati...
[ NorthGate @ 11.09.2008. 01:49 ] @
Ajde ako ti nije problem skeniraj ,pa postavi na Rapidshare da skinem,može?
Samo mi šibni na PM link ili ga ovde postavi da skinu i drugi kome bude trebalo.

Pozz
[ NorthGate @ 11.09.2008. 03:35 ] @
Da li je neko skinuo ovaj Firmware za ovaj model i koje je poboljšanje?
Vidim da je 9.9.2008 datum upitanju....
This is final FW of DVD-P480K serise.
(DVD-P380K,P182)

http://www.samsung.com/sg/supp...cc_ia_fl=&disp_nm=DVD-P380
[ ski7 @ 11.09.2008. 12:38 ] @
Uputstvo za samsung P380 na srpskom
http://rapidshare.com/files/14...sung_P380_na_srpskom.docx.html
[ NorthGate @ 11.09.2008. 14:25 ] @
Citat:
ski7: Pa i ja isto vidim da su to napisali ali nemam pojma zasto meni stoje crte i sl. kad naidju nasa slova... Ne znam ni kako bi to mogla podesiti ??? Inace ovako je stvarno super koliko sam mogla da provalim...iznervirala sam se zbog ovih slova pa ga nisam nesto mnogo ni izrabljivala:-)Ima ovaj usb prikljucak sto je bas super...pustis mjuzu i uzivas:-)Nemam u pdf nego imam knjizicu koju sam dobila uz plejer na srpskom...nije nesto debela 10-ak strana , ako ti zatreba mogu ti skenirati i poslati...

Pitao sam u jednoj našoj velikoj firmi za tvoj problem i rekli su mi sledeće:
Citat:
U opciji za jezike treba da se prebaci na hrvatski a ne srpski, a disc treba da bude narezan tako da u istom folderu se nalaze i film i subtitlove kako bi se pravilno ucitao tekst.
[ NorthGate @ 11.09.2008. 16:00 ] @

Ja ne mogu da otvorim nikako,a nisam siguran šta u word-u treba da obeležim da bi otvorilo kako treba.
Ovo mi izbaci kad pokrenem word...

[ ski7 @ 11.09.2008. 18:32 ] @
Posalji mi tvoj mail pa cu ti poslati !!!
[ ski7 @ 11.09.2008. 19:49 ] @
Kako da prebacim u opciji za jezike na hrvatski kad uopste nemam u ponudi hrvatski ? Ponudjeni su samo unicode,western,turkish,central,cirillic,greek ???
[ NorthGate @ 11.09.2008. 21:11 ] @
Citat:
ski7: Posalji mi tvoj mail pa cu ti poslati !!!

Poslao sam ti na PP...
[ Memomax @ 12.09.2008. 00:58 ] @
Citat:
ski7: Kako da prebacim u opciji za jezike na hrvatski kad uopste nemam u ponudi hrvatski ? Ponudjeni su samo unicode,western,turkish,central,cirillic,greek ???


ne treba ti hrvatski, prebaci na central i trebalo bi da dobiješ naša slova.

ajde probaj kako rade filmovi sa usb-a, da li seckaju ili rade ok, to me zanima.
[ Memomax @ 14.09.2008. 02:42 ] @
i opet ista priča, reše ljudi svoj problem i ajd zdravo, ne daj bože da i oni podele neku korisnu informaciju.

ozbiljno razmišljam da li bi trebalo uopšte boraviti na domaćim forumima.
[ NorthGate @ 14.09.2008. 03:06 ] @
@ski7 verovatno još nije rešila problem,pa se zato ne javlja...
Ja sam ga juče uzeo i sve radi kako treba,čak i muzika sa usb-a radi odlično.
Nemam filmove na njemu tako da ne bih mogao da ti kažem da li secka ili ne.
Probao sam Divx,DVD i MP3,sve radi kako treba.Čak sam i fotoaparat povezao i sve radi dobro.
Nadam se da će tako biti i ubuduće.Jedino me zanima šta donosi novi Firmware,jer na sajtu tamo ništa ne piše šta je novo.
Kad budem isprobao još nekoliko filmova,javljam da li i koliko čita razne diskove.Za sada je pročitao 5-6 diskova koje sam ubacio,a nadam se da će tako i ubuduće čitati svaki disk.
[ NorthGate @ 23.09.2008. 23:16 ] @
Zna li neko šta donosi novi Firmware za P380?
[ NorthGate @ 28.09.2008. 00:27 ] @
Citat:
Memomax: ajde probaj kako rade filmovi sa usb-a, da li seckaju ili rade ok, to me zanima.

Evo upravo gledam sa usb-a parodiju "Zvezde Granda"i nema nikakvog seckanja.Premotavanje napred-nazad radi dobro ni tu nema problema.
Do sada sam isprobao oko 20-tak diskova,što muzike,što filmova i sve je pročitao bez problema,da kucnem u drvo.
Topla preporuka za ovaj DVD plejer.

Pozz
[ bora @ 02.11.2008. 23:29 ] @
da li može da se gleda film preko eksternog hard diska (WD, 250 GB) FAT32 ?
[ Crokamišar @ 09.11.2008. 13:21 ] @
Evo još jednog kojem treba pomoć.Kupio sam prije par dana samsungov DVD-e plejer i neće da mi čita u titlu slova Š.č.ć.ž.đ. šta treba da napravim i dali mi možete pomoć ako da molim vas da mi pošaljete riješenje na pp.čitam po ovom forumu treba ubacit drugi frmware i dobit ću to da budu riječi s slovima č.ć.š.ž.đ.
ja sam konkretno prova ubacit neki firmware ali neće DVD-e da ga očita.Ako može molio bi da mi pošaljete riješenje jer sam skužio da su neki svoj problem riješili i ne javljaju se više.unaprijed HVALA.
[ NorthGate @ 09.11.2008. 14:23 ] @
Citat:
ne treba ti hrvatski, prebaci na central i trebalo bi da dobiješ naša slova.

ajde probaj kako rade filmovi sa usb-a, da li seckaju ili rade ok, to me zanima.

Trebao si samo malo da pogledaš,pa bi video odgovor na tvoje pitanje.
Znači:
Menu~Setup~Language Setup~DivX(R)Subtitle i, namestiš na central,i to bi bilo to...
[ Crokamišar @ 09.11.2008. 16:30 ] @
Hvala velika magic21 evo šljaka.
[ NorthGate @ 09.11.2008. 16:38 ] @
Citat:
Crokamišar: Hvala velika magic21 evo šljaka.

Nema na čemu.
[ Crokamišar @ 09.11.2008. 17:44 ] @
Evo sam prova film preko USB-a i radi ko sat.Mora sam ić kod susjeda uzet USB-e da bi prova.
Mogu kazat da sam oduševljen.
[ melankolic @ 04.12.2008. 10:52 ] @
Imam 2 problema pa ako može neko da mi pomogne:

- Nikako ne mogu da nađem opciju koja će mi omogućiti da vidim koliko je preostalo vremena do kraja filma (i uopšte opcija koja će mi omogućiti da vremenski pratim film).
- Koji firmware nasnimiti na cd? Pokušao sam i sa .rar- om i otpakovanog ali mi plejer ništa nije prepoznao.

Unapred zahvalan!
[ NorthGate @ 04.12.2008. 15:00 ] @
Citat:
melankolic: Imam 2 problema pa ako može neko da mi pomogne:

- Nikako ne mogu da nađem opciju koja će mi omogućiti da vidim koliko je preostalo vremena do kraja filma (i uopšte opcija koja će mi omogućiti da vremenski pratim film).
- Koji firmware nasnimiti na cd? Pokušao sam i sa .rar- om i otpakovanog ali mi plejer ništa nije prepoznao.

Unapred zahvalan!

I ja sam tražio to kad gledam film da vidim koliko ima do kraja,ali nisam našao,jer izgleda da nema tu mogućnost.
A što se tiče firmware-a,nisam hteo da instaliram,jer ne znam šta se dobija,a i u servisu kažu da ne ubacujem,bar dok imam garanciju,jer neće posle da ga servisiraju ako bude neki problem i ako je firmware skinut sa zvaničnog sajta Samsunga.
[ susuru @ 27.12.2008. 00:03 ] @
Dali je neko postavi novi firmware? Dali ima podesavanje velicine i visine titlova kod ovoj najnovijeg firwarea?
Molim Vas za odgovor.
[ NorthGate @ 27.12.2008. 00:34 ] @
Citat:
susuru: Dali je neko postavi novi firmware? Dali ima podesavanje velicine i visine titlova kod ovoj najnovijeg firwarea?
Molim Vas za odgovor.

Ja sam pre neki dan skinuo najnoviju verziju,ali u servisu preporučuju da se ne instalira dok je u garanciji,jer je oni ne priznaju i, ako je firmware skinut sa zvaničnog sajta Samsunga.
Ja sam i pitao da li neko zna šta se dobija novim firmware-om,ali niko ne zna.
[ susuru @ 27.12.2008. 18:31 ] @
Hvala ti na odgovoru.

Znaci niko ne zna nista o novom firmware-u.

A dali su stvarno tako mali DIVX subtitlovi na ovom plejeru? Dali mogu da se citaju ili su stvarno mali i beskorisni?

Molim Vas neko ko ima ovaj plejer da napise misljenje. Hvala unapred


P.S Ja se dvoumim oko ovog ili Philips-ovog 3260.
[ NorthGate @ 28.12.2008. 00:54 ] @
Što se tiče modela P380,topla preporuka,a mišljenja imaš,samo kreni od prve stranice,a imaš samo tri.
[ susuru @ 28.12.2008. 11:17 ] @
E super, on mi je i dostupan, ima ga u prodavnicama kod nas.

Samo jos o titlovima.

Jesu li stvarno tako mali kod Divx-a? Ne bi voleo da mi je neogodno tokom filma.
[ kale @ 28.12.2008. 15:53 ] @
Citat:
susuru


P.S Ja se dvoumim oko ovog ili Philips-ovog 3260.

Ja sam danas sredio philips dvp3260 (ubacio mu neoficijelni softwer).
Mozes da biras nekoliko velicina titlova, boju, poziciju, boju pozadine.
Imas nasa slova, USB 2.0 tako da ti ga tolplo preporucujem.
Kosta oko 3500din.
[ bttp @ 01.01.2009. 05:04 ] @
Nisu toliko mali, mogu da prođu.

Neki od ovih plejera dolaze sa zaključanim regionom. Danas mi se desilo da nije hteo da mi pusti DVD. Prebacio sam ga na region free ukucavanjem koda, pa evo kratkog uputstva ako nekom zatreba.

Prebacivanje Samsung DVD-P380 u region free mode. (otključavanje)

1. Stisne se na daljinskom taster Repeat tako da ništa ne piše na ekranu (stisnuti jednom ili dvaput)

2. Otkucati na daljinskom 57538, na ekranu se u gornjem levom uglu pojavljuje broj 2, tada brzo pritisnuti 9 na daljinskom, i to je to. Broj 2 na ekranu se promeni u devetku.


Mene zanima ovaj firmware. Skinuo sam ga sa spomenutog linka na Samsung sajtu, ispratio uputstvo - narezao fajl na CD, ubacio CD međutim nisam dobio nikakav meni za ažuriranje firmwarea. Samo prazan disk meni. Jel neko flešovao fw na ovom plejeru? Nije da je neophodno ali me čisto zanima kad već postoji fajl.
[ kraljdeki @ 10.01.2009. 20:05 ] @
Pozdrav svima,
ja sam danas kupio samsung p380 tako da ne mogu da dajem nikakve utiske ali mogu pomoci oko velicine titlova...Sve sto treba ima na ovom sajtu http://livada.pondi.hr/cgi-bin/tutor/news/news_item.asp?NewsID=49 i veoma je lako...samo treba pratiti vec data uputstva i sve je gotovo...Napomena:titl nece da se prikaze kao "zalepljen" na kompijuteru ali kad se nareze na cd ili usb plejer ga vidi i velicina titla je veca...
[ Lincoln Burrows @ 13.01.2009. 14:44 ] @
Pozdrav svima,
resio sam da kupim ovaj DVD P380,zanima me sta ima u toj klasi sa cenom od LG,da li neko zna,jer koliko sam cuo LG cita subtitles bez obzira kako se zovu tj.ne moraju da se zovu isto kao AVI fajl.Inace,ko ima P380,kako je zadovoljan?
[ Lincoln Burrows @ 14.01.2009. 09:01 ] @
Kupih juce P380,probao sam ga malo sinoc,cita sve bez problema,filmove sa USB-a bez ikakvog seckanja itd.Medjutim,ima jedna stvar,ako neko moze da mi pomogne:kad ukljucim plejer i namestim za subtitlove Central i za Display npr. 4:3 pan & scan,sve radi ok ali kad ga posle iskljucim i ukljucim ponovo,na njegovom displeju pise reset i opet se vrati sve na ona fabricka podesavanja!Postoji li nacin da ova podesavanja ostanu sacuvana?Na Samsungu P355 je moglo...Ako neko zna,neka mi pomogne.Hvala unapred!
[ bttp @ 15.01.2009. 11:03 ] @
Meni se to juče desilo prvi put nakon 20 dana. Nadam se da ne resetuje i region jer mi je fabrički bio podešen na region 2 a sad ne znam, nemam kod sebe ni jedan region 1 dvd da pustim pa da vidim.
[ Lincoln Burrows @ 15.01.2009. 11:41 ] @
Za region ne znam,gledao sam samo DivX ali svaki put kad ga iskljucim se resetuje!Zna li neko kako se resava ovaj problem?

[Ovu poruku je menjao Lincoln Burrows dana 15.01.2009. u 13:38 GMT+1]
[ bttp @ 15.01.2009. 13:35 ] @
Pa ako ti se svaki put resetuje reklamiraj ga. Daće ti drugi valjda ako ga odneseš u roku od 7 dana. Meni se to samo jednom desilo, ne i svaki put kad ga ugasim.
[ Lincoln Burrows @ 16.01.2009. 10:01 ] @
Zvao sam ih i pristali su da mi zamene,ali se sinoc desilo nesto neobicno...Naime,iskljucio sam ga iz struje tj.izvukao kabl iz uticnice na nekih 10min i kad sam ga ukljucio pojavio se meni za izbor jezika,ja pritisnem 1 za engleski,namestim podesavanja i od tada se nije resetovao nijednom!Sinoc sam ga vise puta on/off,menjao diskove/usb i sve radi ok!Jutros isto sam probao,i sva podesavanja stoje kako su bila!Ne znam o cemu se ovde radi...
[ mkk @ 16.01.2009. 14:29 ] @
Citat:
Lincoln Burrows: Zvao sam ih i pristali su da mi zamene,ali se sinoc desilo nesto neobicno...Naime,iskljucio sam ga iz struje tj.izvukao kabl iz uticnice na nekih 10min i kad sam ga ukljucio pojavio se meni za izbor jezika,ja pritisnem 1 za engleski,namestim podesavanja i od tada se nije resetovao nijednom!Sinoc sam ga vise puta on/off,menjao diskove/usb i sve radi ok!Jutros isto sam probao,i sva podesavanja stoje kako su bila!Ne znam o cemu se ovde radi...



U pravu si i meni se to desavalo, ali je jednostavno prestalo.
Doduse nije bilo svaki put, ali jeste cesto.
I sada kada razmislim upravo to iskljucivanje je i meni resilo problem, naime iskljucio sam pleyer i preneo ga u drugu sobu i od tada evo vec 15-tak dana nije se pojavila ta greska.
Takodje mi se pojavila opcija da ukljucim koji jezik da koristi, i posle toga evo sve je u redu.
[ NorthGate @ 22.01.2009. 12:02 ] @
Da li neko zna,da li može da se namesti,da kad pustim mp3 disk,da mogu da pored izvodjača vidim i koja je pesma upitanju.
Ovako moram da nabadam do pesme koja mi treba...
To na nekim DVD-ma može,ali ovde nisam uspeo da pronadjem.
[ bttp @ 24.01.2009. 18:10 ] @
Inače koliko sam ja uspeo da ustanovim, to resetovanje se može ručno inicijalizovati ako se drži stisnuto duže od 5 sekundi SKIP udesno (krajnji desni taster na uređaju), dok na displeju piše No Disc.

Meni se desilo nakon tog jednog reseta da se nešto zabrljavilo pa je ona melodijica koja se čuje neposredno po paljenju plejera zvučala neispravno. Tražio sam kako ručno da ga resetujem i to sam našao i sad radi ok. Takođe sam primetio da kad je izabran TV sistem PAL-M, da mi je slika bila pomerena par cm naniže, tj nije bila na sredini ekrana i plejbek je seckao recimo svakih 5 minuta secne sekund. Kad je na PAL-N ne secka, i titl je u oviru slike, dok je na PAL-M izlazio iz okvira slike (jedan red titla je bio u dnu slike a drugi je zalazio u crni deo ispod slike).

Isto tako, pre nego što sam otključao region, nisam mogao da zumiram DivX reprodukciju, a nakon toga mogu (2X, 4X), i uglavnom koristim 2X zoom tokom gledanja filmova, dobije se najopmtimalniji letterbox prikaz na 4:3 ekranu.

I tako, sve u svemu kad se podesi radi okej.
[ mkk @ 31.01.2009. 14:21 ] @
Citat:
bttp: Inače koliko sam ja uspeo da ustanovim, to resetovanje se može ručno inicijalizovati ako se drži stisnuto duže od 5 sekundi SKIP udesno (krajnji desni taster na uređaju), dok na displeju piše No Disc.

Meni se desilo nakon tog jednog reseta da se nešto zabrljavilo pa je ona melodijica koja se čuje neposredno po paljenju plejera zvučala neispravno. Tražio sam kako ručno da ga resetujem i to sam našao i sad radi ok. Takođe sam primetio da kad je izabran TV sistem PAL-M, da mi je slika bila pomerena par cm naniže, tj nije bila na sredini ekrana i plejbek je seckao recimo svakih 5 minuta secne sekund. Kad je na PAL-N ne secka, i titl je u oviru slike, dok je na PAL-M izlazio iz okvira slike (jedan red titla je bio u dnu slike a drugi je zalazio u crni deo ispod slike).

Isto tako, pre nego što sam otključao region, nisam mogao da zumiram DivX reprodukciju, a nakon toga mogu (2X, 4X), i uglavnom koristim 2X zoom tokom gledanja filmova, dobije se najopmtimalniji letterbox prikaz na 4:3 ekranu.

I tako, sve u svemu kad se podesi radi okej.



Ja sam takodje primetio da ako podesim player na 16:9, preko 90% DIVX filmova (bilo da su 16:9 ili 4:3) bice prikazivani preko celog ekrana (4:3) pa nema potreba za zumiranjem.
[ Remak @ 09.02.2009. 12:20 ] @
Imam ovaj DVD i smatram da je odlican osim naravno sitnog fonta. Video sam na samsungovom sajtu novi firmware od 16. januara 2009. i tu sam nasao dva fajla BUILD_081016.00.B.P480K2XEG_3E87 i update.ver, e sad kad ova dva fajla narezem na cd i stavim u dvd pise mi ISO9660 error, a nerezivao sam i namestio sam u Nero da mi na ISO9660 narezuje. Sta da radim, da li neko moze da mi detaljno opise kako da insaliram ovaj fimewere. Hvala unapred.
[ dzale @ 17.02.2009. 10:38 ] @
Izgleda da je problem sa tim firmverom sa sajta Samsunga. dva cd-a sam potrosio da bih dobio iso9660 error
Na ovom forumu
http://www.hwupgrade.it/forum/showthread.php?t=1908132
nadjoh ovo pa cu probati
http://www.megaupload.com/?d=KSW17ISF

[ dzale @ 17.02.2009. 11:14 ] @
Kad bolje razmislim, malo cu saekati da vidim kakave su reakcije na tom italijanskom forumu. Da ne bih uciglio uredjaj, bolje sacekati.
[ NorthGate @ 17.02.2009. 12:29 ] @
Šta se uopšte dobija sa novim firmverom?
[ dzale @ 17.02.2009. 17:42 ] @
Pa ja se nadam većem fontu za avije i rešen problem loše sinhronizacije kod nekih divx-a (koji se doduse lako otklono sa skip forward, skip backward)
[ NorthGate @ 18.02.2009. 00:16 ] @
Bilo bi dobro da ima opciju kada se sluša muzika da mogu da vidim i ime izvodjača i naziv pesme.Sada je to nemoguće,a to je samo kod onih izvodjača koji imaju duže ime i prezime,pa se onda naziv pesme ne vidi.
Na jednom LG dvd-u ima opcija da kad stane na izvodjača da ispod malo sitnije piše i ime i naziv pesme.Ovako moram da nabadam dok dodjem do pesme koju želim da čujem.
[ snajperista @ 18.02.2009. 06:26 ] @
Ja ga kupih juče. Nisam se nešto predtrgo od testiranja ali radi lepo. Najveća zamerka su sitna bela slova u subtitlu. Da li se nekome desilo da posle instalacije novog fw ošašavi uređaj?

PS
Ubacio sam sli USB od 8GB i nije hteo da ga pročita...

Izgleda će da popase update

Moja greška, bio je formatiran na ntfs
[Ovu poruku je menjao snajperista dana 19.02.2009. u 22:28 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao snajperista dana 20.02.2009. u 01:15 GMT+1]
[ Remak @ 23.02.2009. 17:51 ] @
Citat:
dzale: Kad bolje razmislim, malo cu saekati da vidim kakave su reakcije na tom italijanskom forumu. Da ne bih uciglio uredjaj, bolje sacekati.

Citat:
dzale: Izgleda da je problem sa tim firmverom sa sajta Samsunga. dva cd-a sam potrosio da bih dobio iso9660 error
Na ovom forumu
http://www.hwupgrade.it/forum/showthread.php?t=1908132
nadjoh ovo pa cu probati
http://www.megaupload.com/?d=KSW17ISF


I jesi li probao ovaj firmwere? Da li radi? I koja su poboljsanja...
hvala unapred :D
[ dzale @ 07.03.2009. 16:33 ] @
Nisam, i necu prvi. Ima valjde i radoznalijih od mene. Na onom talijanskom forumo zamrla tema, niko nista ane prica.
[ Remak @ 07.03.2009. 18:50 ] @
Ja sam instalirao i probo, koliko sam mogao da primetim, nikakvih poboljsanja nema
[ aleksayu @ 28.04.2009. 09:55 ] @

Da li je neko izbacio firmware, koji je omogucio veca slova u titlu, postom su slova jako sitna.
[ kik01 @ 14.12.2010. 17:37 ] @
mene interesuje postoji li mogucnost ubacivanja SW koji ce omoguciti da ovaj dvd cita mkv fajlove
[ snajperista @ 21.12.2010. 09:06 ] @
Mislim da ni manje zahtevne opcije, veličina, položaj i boja titla nisu do sada urađena, a obzirom na starost modela sumnjam da će se nešto i uraditi.