[ noob36 @ 25.07.2008. 15:48 ] @
Pravim neku onlajn prodaju. Ja placam postarinu, raspitao se kod fedexa, tnt-a, sve je to ok i izvodljivo. Pricao sam sa ortakom koji je programer i on kaze da bi trebalo da koristimo usluge 2checkouta.com; treba da im se uplati jednokratno oko 50 dolara, i posle po prodatom ajtemu uzimaju neku proviziju...
Elem, ono sto mene zanima je sledece>>> registrovao sam domen na godediju i ceka me izrada sajta. Da ostavimo dizajn po strani, zanima me da li neki nas provajder pruza podrsku za takvu vrstu usluge: da covek klikne na ajtem, naruci ga, cela procedura sa 2checkout-om (blablabla, da se potrefe brojevi ajtema, pare legnu na racun, ja dobijem mejl, zapakujem i saljem)...
Zanima me zato sto sam cuo da da bi to funkcionisalo, moram sajt da hostujem na stranim serverima koji podrzavaju 2check i tamo je hosting nesto bezobrazan, otprilike 30 dolara MESECNO!
Ima li iko iskustva sa ovim?
[ dusevan_covek @ 30.07.2008. 23:22 ] @
Ne znam da li je ovo to sto trazis ali proveri http://shop.oaza.co.yu/content/srpski/
Oni naplacuju 20eura za koriscenje svog softwera i hosting ako imas svoj domen ako nemas onda 25eura, mesecno, i uzimaju 11% proviziju za svaku transakciju a sve ide preko 2chekout i serveri su im u USA. Sto je po meni skupa varijanta.