[ JefCostello @ 25.07.2008. 18:21 ] @
Da li je neko imao iskustvo sa pretplatom na strane časopise. Planiram da se pretplatim na dva časopisa u Engleskoj
i zanima me da li postoje još neki troškovi osim onih koje platim direktno njima putem platne kartice. Mislim pre svega na
troškove sa naše strane tipa carina/špedicija/poštanske usluge/i sl. kada budem dobijao časopise jedanput mesečno.
Hteo bih da napomenem da sam do sada časopise kupovao preko naših distributera i da sam ih plaćao više nego duplo skuplje
na godišnjem nivou nego što će da mi izadje direktna pretplata kod Engleza.
[ Bik Koji Sedi @ 25.07.2008. 21:51 ] @
Nećeš imati nikakvih dodatnih troškova, osim što se izlažeš opasnosti da časopise dobijaš neredovno.

Izdavači ih obično šalju najjeftinijom poštom, pa se u transportu često zagube. Ili ih ukradu carinici. Ili poštar baci u đubre jer mu je težak za nošenje. Ili ukradu komšije. ;)
[ JefCostello @ 26.07.2008. 12:18 ] @
pa dobro, makar jedna briga manje oko dodatnih troskova,
a sto se tice komsija, zivim u kuci pa mi posiljke stizu direktno na vrata,
postar je korektan, do sada mi je sve donosio sto sam narucivao...

a sto se carine tice nisu valjda tolike bitange i nije valjda tamo toliko rasulo...

Englezi salju casopis standardnim air mailom zapakovan u "polythene wrapper"
sto je malo tvrdji celofan...

p.s. - tu je veci problem da casopis koji kosta 4,3funte (=450din) u Engleskoj
nasi distributeri strane stampe naplacuju 1000din. Isti taj casopis sam prosle godine kupio
u Milanu za 8evra(600din). Odakle im tolika cena kada se ne placa carina?



[ mesyre @ 26.08.2008. 17:43 ] @
Još nisam probao da naručim časopise iz inostranstva. To znam da NewYork Times i takvi časopisi možeš da kupiš i kod nas.
Plato u Novom Sadu ili u Subotici prodaje to (oni imaju webshop: www.plato-books.com).