[ m.nenad @ 25.07.2008. 21:18 ] @
Imam problem sa jeep compassom 2.0 crd( motor od wv 103kw) star godinu dana i 35000km. Radi se o slabom odzivu na pedalu gasa a pogotovo na malim obrtajima. Na vecim obrtajima vuce i ide dobro. Kada je motor hladan ili je napolju hladno pali dobro i lepo radi. Cim se zagreje ili cim se upale ventilatori(klima) ili je spoljna temeratura visoka nece da vuce na malim obrtajima. Tada pali sa verglanjem. Uzbro vuce ali samo sa prethodnim zaletom, o voznji na nekom ozbiljnijem terenu gde treba cesto menjati rezime rada motora nema govora. Gasi se i pocne da trokira cim se optereti. Posto je u garanciji odlazio sam u servis vise puta ali tamo ga prikace na komp, ne pokazuje gresku i na tome se sve zavrsi. Da li problem mozda u APP senzoru pedale gasa ili sta vec??????????? Kome da se obratim????????????????
[ Zarko Silic @ 27.07.2008. 00:59 ] @
Ako ima takvu gresku, mora dijagnostika da pokaze.
U kom servisu si bio? Jeep, ili VW?

Ako je greska uocljiva i ako je vozilo pod garanciom, duzni su da problem rese u ovlascenom servisu. U protivnom, zna se: tuzba.

Napomeni im da ces se obratiti advokatu.
[ m.nenad @ 29.07.2008. 07:54 ] @
Vrlo rado bih ja isao preko advokata ali to je verovatno samo jedna sitnica koja je nastala kao propust u fabrici. Posto mi je ovo treci novi auto dosao sam do saznanja da nase auto kuce dosta lepo izrabljuju maticne fabrike sa tim garantnim rokovima. Prvo zbog toga sto je vecina majstora po ovlascenim servisima vezana za taj lap top, od koga se ne odvajaju, kao pupcanom vrpcom. To su uglavnom momci koji nemaju nikakvo ili vrlo malo prakticno iskustvo, verovatno neki kurs u servisima maticnih kuca. Jedino sto znaju jeste da iz bilo kog razloga za neki kvar nagovore sefa servisa da deo treba zameniti jer to garancija pokriva. Neko ozbiljnije razmisljanje za kvar po nekoj cistoj logici stvari ne postoji. Tako sam ja za ovaj jeep dobio nov zadnji trap jer nisu mogli da nadju da jedna spona cuka. Kada su sve izmenjali tada su otkrili sta je.
Drugi problem je sto kada odete u servis vi morate da ostavite vozilo na "prijemnom" odeljenju tako da nemate mogucnost tom mehanicaru da objasnite sta je problem vec on radi po nalogu sta mu je napisao taj glavni baja kome ste vi ispicali problem i koji kao sve zna pa on koordinira ko ce pogledati vase vozilo. Ne smete da udjete u radionicu, kao krsite mere zastite na radu, kao docice im inspekcija pa ce ih odrati. Ustvari, svede vam se na to da ste za njih postigli cilj, kupili ste vozilo a sada polako.
Zakljucak za moje vozilo je bio da ne mogu da ocekujem da jepp od 2 tone sa motorom 2.0crd ubrzava kao bilo koji putnicki. Da nisam probao njihovog u sarvisu i jos jednog mozda bi me i ubedili.
Mislim da je problem u momentu dotoka goriva ili fali goriva, ali neko time treba da se pozabavi.
Sto je najbolje majstor iz servisa mi je predlozio da ga cipujem.
[ Zarko Silic @ 29.07.2008. 13:44 ] @
Moze da se cipuje, ali to nije resenje vaseg problema. Tek kad sve bude kako treba onda se auto cipiuje i onda postaje onaj "pravi". Ako cipujete njanjavog dobijete samo malo manje njanjav.

Ovo oko rada servisa ne treba da Vas zabrinjava. Pravila se moraju postovati. Kazete im sta je problem, a oni neka resavaju. Ako hoce nek Vam daju i novo vozilo. Patologiju nisu obavezni da slusaju, a pogotovo zavirivanje iza ledja.

U garantnom roku MORAJU popraviti, ili ZAMENITI.

Ako ste vozili isto vozilo i ako to drugo ide kako kazete, zahtevajte da i vase tako ide i buditi kategoricni u oceni da vam je vozilo NEISPRAVNO. Naravno, za ovu tvrdnju morate imati cvrste dokaze:

Izmerite kriticna ubrzanja na jednom i na drugom i to im predocite.


P.S. Bez laptopa se danas NE MOZE popravljati ni jedno savremeno vozilo. .
Iskusnih majstora je malo i to je generalni problem kod vecine servisa. "Gazda" nece da plati iskusnog i proverenog majstora jer misli da to nije potrebno. Posledice su takve kakve ste ih jednim delom, opisali.
E, pa kad nece da plati majstora, nek plati popravku vaseg vozila.

[Ovu poruku je menjao zarsilic dana 29.07.2008. u 16:52 GMT+1]