[ igorsa @ 28.07.2008. 16:15 ] @
Da li je neko kupio/koristio TC?

Pre nekih par meseci sam kupio Lacie hard od 750GB u Apple-u i posle mesec dana je postao nenormalno bucan i vratio sam ga.

U zamenu su mi dali Time Capsulu sa kojom takodje nisam narocito zadovoljan. Daleko je sporija od klasicnog Hard Diska, ne podrzava PPPoE (sto mi je neophodno kod svog provajdera), ikonica hard drajva se pojavljuje na desktopu "kad ona hoce", pa moram cesto sam rucno da je ukljucujem. Uglavnom, cudan neki sistem rada ovog uredjaja.

Ima li nekih slicnih iskustava ili da ja i ovo menjam za neki najobicniji WD Passport...
[ calimero @ 28.07.2008. 16:45 ] @
interesantno!

i kod mog prijatelja AirPort Extreme + USB harddisk je pravio probleme sve do skoro (posle poslednjih updatea) dok kod mene npr. ista konfiguracija AirPort Extreme + USB harddisk radi perfektono oduvek (vise od godinu i po dana)!

probaj najnovije update-a, mozda ti rese problem.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 28.07.2008. 21:49 ] @
Ili probaj reinstalaciju sistema. To UVEK reši problem :)
[ igorsa @ 30.07.2008. 06:31 ] @
TC je wireless, nema USB. Recimo juce mi je 40GB sa internog HDD-a na TC prebacivao oko 7h. Evo sada 28GB procenjuje na 6h. To je previse, tesko da to ovako treba da funkcionise. Kada prebacujem sa obicnog WD passporta na interni HDD ili obrinuto, istu kolicinu podataka prebaci za 5 puta manje vremena. U Apple-u su mi rekli da probam sa LAN cable-om. Pa koja je svrha TC-a ako korisim kabl...
[ madamov @ 30.07.2008. 07:44 ] @
A wireless kartica u MacBooku ti je nameštena da bude po g ili po n standardu?
[ calimero @ 30.07.2008. 11:18 ] @
Citat:
Igor Šalindrija: TC je wireless, nema USB. Recimo juce mi je 40GB sa internog HDD-a na TC prebacivao oko 7h. Evo sada 28GB procenjuje na 6h. To je previse, tesko da to ovako treba da funkcionise. Kada prebacujem sa obicnog WD passporta na interni HDD ili obrinuto, istu kolicinu podataka prebaci za 5 puta manje vremena. U Apple-u su mi rekli da probam sa LAN cable-om. Pa koja je svrha TC-a ako korisim kabl...


nema veze sto TC nema USB - isti je princip kao i AirPort Extreme + USB harddisk (sto u sustini i jeste TC, moguce samo da nije vezan preko USBa na harddisk).

dalje, 802.11n ima maksimalan tranfer od 7MB/s, to je limit standarda, preko toga ne moze.
Ako ces svaki dan da kopiras 20GB tamo vamo onda TC vezi LAN kablom. kraj price.