[ CorpseEater @ 25.10.2001. 02:00 ] @
Kao shto rekoh - problem - prijavio sam se na par freehosting servisa (f2s, dzaba.com i josh neki) i svugde mi se deshava ista stvar - podesim FTP client (u win commanderu) sve lepo - konektujem se isto lepo - kad hocu da prekopiram neshto sa njihovog servera na moj komp isto ide lepo - e jedino kad hocu da uploadujem fajl sa mog kompa na njihov server odmah (ali bukvalno ODMAH chim kliknem) izleti poruka neshto kao fajl ne moze biti uploadovan !
Kad stavljam prezentaciju na server mog provajdera sve ide lepo mogu i da uploadujem i da brishem i sve - inache koristim proxy (mada sam probao bez njega ali onda naravno nishta nece da radi) !
Znachi nije password ili username jer se lepo konektujem - shta li moze biti ?
Reshenje mi je sigurno negde pred ochima ali ga ja nevidim - nek mi neko pomogne !
[ m r v a @ 25.10.2001. 02:25 ] @
Da li si se konektovao u passive modu ??
Koje fajlove uploadujes ??
Koje extenzije ???
Da li si iza nekakvog firewall-a??
.... i na kraju koji klijent ??
[ CorpseEater @ 25.10.2001. 16:04 ] @
Pazi ovako - kod mog provajdera nemogu da se konektujem i da budem na 'lite rezimu' (mogu da proverim poshtu i da vidim njihov sajt dok mi pishe 'logging on to network' - ali nemogu da se zdrzim na takvom rezimu naravno) - ali kad pokushavam da uploadujem fajlove normalno sam konektovan (full rezim) a ovo za pasivni prenos nisam ukljuchio .

Dalje - fajlovi - pa pretpostavljam da mislish na one dve vrste - binarni i josh neki (nemogu sad da se setim da li su textualni ili neki drugi) - pa podesio sam na automatski prenos mada sam probao i sa jednim i sa drugim - a probao sam da uploadujem i html fajlove i zipovane arhive i slike i nishta nisam mogao !?

Firewall - da proxy je firewall.

Klijent ? - ne razumem ovo - pojasni mi malo (ako vec nevidish shta bi moglo biti reshenje iz ovoga shto sam ti rekao) !

P.S. Ako mislish na FTP client - on je iz win-commandera kao shto sam rekao gore
[ UroS @ 27.10.2001. 21:33 ] @
mrva te je pitao da li se na ftp server konektujes u passive modu

a moguce da ti taj provajder ne dozvoljava upload na strane sajtove preko ftp porta ?!

a bice da je ovo prvo... znaci nadji negde u win comanderu i iskljuci ovo passive mode

ili jednostavno skini program cuteftp