[ koska @ 03.08.2008. 17:35 ] @
Koristio sam jedan PSD fajl kao sliku koja se nekoliko puta pojavljuje u videu. Medjutim sada bih hteo u nekoliko scena da zamenim taj PSD fajl sa drugim PSDom, ali da ne moram ponovo da pravim iste keyframeove, primenjujem iste efekte i sl.

Da li postoji neka opcija da jednostavno ucitam drugi fajl na mesto vec postojeceg objekta, a da zadrzim sva podesavanja?
[ bytefx192 @ 04.08.2008. 15:25 ] @
Moguce je !!! :)
Uzmi snimi taj drugi PSD fajl pod istim imenom kao ovaj prvi koji je vec izanimiran, i "slika" to jest fajl ce se zameniti....
Razumeo ?
Znaci ako ovaj vec izanimiran fajl, sa efektima tranzicijama i slicno se zove "Prvi fajl", taj drugi psd snimi isto kao "Prvi fajl"
Pozdrav !
[ koska @ 04.08.2008. 16:11 ] @
To je OK ako hocu u svim scenama da zamenim prvifajl.psd sa drugifajl.psd...

Ali, na pr, prvifajl.psd mi se pojavljuje 10x u celom klipu, a od toga 8 puta hocu da ga zamenim sa drugim fajlovima... E to me muchi :)
[ bytefx192 @ 04.08.2008. 17:57 ] @
U.....
To vec....
Pa dobro... cas.... Iskoristi logiku.
Uzni, snimi prvifajl.psd jos jednom, znaci isti PSD pod drugim nazivom recimo prvifajl-2.psd, i stavi ga na 2 mesta :) i posle samo presnimi onaj "prvifajl.psd".
Nisam pokusao, ali mislim da bi uspelo !
Pozdrav !
[ koska @ 05.08.2008. 09:12 ] @
ne, nije ni to...
nasao sam resenje... mada ne onako kako sam zamisljao...

uglavnom, na video traku iznad starog fajla stavim novi fajl (da bi bili na istom mestu i iste duzine) i samo iskopiram sve iz effectsa starog fajla :)
[ somicom @ 13.08.2008. 21:28 ] @
To ti je i jedino resenje za to sto si hteo. Pozz.
[ Cileinteractiv @ 21.08.2008. 17:28 ] @
Citat:
koska:na video traku iznad starog fajla stavim novi fajl (da bi bili na istom mestu i iste duzine)
na prvi-desni klik pa Copy zatim na drugi-desni klik Paste atributes.