[ boccio @ 31.10.2003. 14:02 ] @
Ovako,

mojoj agenciji je potrebna osoba koja bi dolazila po pozivu radi odrzavanja i unapredjvanja mreze i racunara. U pitanju je prilicno jednostavna mreza, i (verovatno) jednostavni zadaci za osobu koja bi obavljala taj posao.

U najkracem: postoji 6-7 racunara (win) i server (suse).
Server sluzi (samo) kao file server + web (apache/php/sql) i mail server (za lokal, ne spolja).

Posao bi bio troubleshooting, nadogradnja i odrzavanje.

Naplata bi bila po satu provedenom u agenciji.

Response-time administratora bi trebalo da bude prilicno kratak. Znaci, ako Vas kontaktiram, radi odredjene intervencije, ne bi valjalo da se pojavite prekosutra...:)

Ponude saljite na [email protected], ili [email protected]

Ponuda treba da sadrzi:
- iskustvo (reference)
- cena po satu za koju bi ste radili
- odziv (za koje vreme mozete da dodjete od trenutka kontakta) -ie. sat, 5 sati, dan, dva...
- scenario u slucaju da NE resite problem zbog kojeg ste dosli...sta se desava sa naplatom u tom slucaju?

Evo dva primera troubleshooting-a (cisto da dam reper o kakvim problemima se radi):
1) Imamo problem sa masinama pod QuarkXPressom. Program zakucava kada se koriste Type 1 fontovi, i radi vrlo sporo, dok sa TrueType fontovima radi sve bez problema. Problem se javlja na Win2000 masinama, dok na Win98 i XP sve radi ok. Scenario prebacivanja masina sa win2k na xp u ovom trenutku nije opcija.
Moj guess je da postoji problem u podsistemu za rasterizaciju T1 fontova...ali ako je tako, zbog cega i kako to resiti.
2) desava se da server "pada", tj nemoguce mu je pristupiti bilo preko ssh, sambe ili ftp-a...To se desilo par puta do sada... to bi trebalo pogledati...

ovo su primeri nekih extremnih problema, ali bolje da kazem one najgore, pa da znate da se ravnate...

ako ima pitanja, slobodno ovde ili na PP/mail


[ Goran Rakić @ 02.11.2003. 23:24 ] @
Ono pod jedan je teško problem sistem administratora. Možda ako zvanje malo više uopštimo, ali ono je tipično pitanje za tehničku podršku Quark-a
[ boccio @ 04.11.2003. 00:12 ] @
hm...slican komentar sam dobio na PP...jel to neki sindikat sys admina? :)

sad, posto vise vas to kaze, moguce da ste u pravu. ja sam to samo naveo kao extreman problem koji imamo. Licno, ne verujem da je to problem za podrsku kvark inc-a, prosto sto se to ne desava sa svim win2k masinama na svetu, nego samo onima kod nas u agenciji (ni meni kuci ne pravi te probleme). U principu si u pravu, to NIJE klasican problem za sysadmin-a, ali mislim da, obzirom na do sad izneseno, problem lezi negde u nasoj mrezi, jer a) manifestuje se na iskljucivo 3 win2k masine; b) na mojoj kucnoj win2k nema problema; c) identicna instalacija kvarka na svim masinama; d) ne verujem da je problem u nekakvoj koliziji kvarka sa sistemom, jer da li je verovatno da se na 3 masine desava ista kolizija?

da ne rasplinjujem dalje, na kraju ce mi moderator prebaciti post u izdavastvo :)
[ rradenko @ 10.11.2003. 16:48 ] @
Poslao sam ti kratak mail. U principu naplacujem samo ako uspem da popravim stvar. Bavio sam se programiranjem baza, pripremom za stampu, web dizajnom, administriranje tako da bi u principu uz nesto cheprkanja i konsultacije sa shirim krugom poznanika-experata za specifichne oblasti mogao da resim problem.

pozdrav