[ petron @ 06.08.2008. 00:43 ] @
Dakle, Cika Bili i ekipa su ponovo prevazisli sebe ...

Nisam nasao, posle izvesnog vremena bunarenja, nacin kako da address book iz outlooka 2003 (wab file) prebacim u outlook 2007. Naravno, probao sam sa import-om, pa cak i importom iz Windows maila....

Ako neko ima ideju....
[ Catch 22 @ 06.08.2008. 01:31 ] @
^ Koliko znam MS Outlook, sve verzije, koriste .pst fajl (outlook.pst, ako ga nisi preimenovao).
Outlook Express koristi .wab, ako ga nisi podesio da kontakte deli sa Outlook .pst fajlom...

A ne vidim u čemu je problem sa uvoženjem (import) adresa u MS Outlook 2007?!?







[ petron @ 06.08.2008. 16:20 ] @
Sa .pst fajlom sam uvezao stare poruke, prosto kopirajuci fajl u outlokov folder za data fajlove. Problem je sto kada odradim onako kako si napisao, outlook ne pita ni za stazu ni za ime fajla koji hocu da importujem (verovatno po nekom difoltu trazi u istom foldera gde su .pst fajlovi. Iskreno, nisam znao da outlook 2003 ima i adress book u pst-u, pa sam sve da odradim ponovo i dobio obavestenje da je importovan 1 kontakt... :( A znam da sam ranije, kada sam pravio backup-ove, kontakte prenosio uz .wab fajl....
[ Catch 22 @ 06.08.2008. 22:51 ] @
^ Nešto ne radiš kako treba. Ako si stari pst fajl prekopirao preko novog, trebalo bi da dobiješ i kompletan stari adresar.

Probaj onda zaobilaznom metodom:
Pokušaj da iz Outlooka 2003 izvezeš adresar kao wab fajl, pa ga prvo uvezi u Outlook Express (ili Windows Mail, ako koristiš Vistu), pa nakon toga pokreni gore opisani import u Outlook 2007, jer on automatski uvozi ono što nađe u Outlook Expressu / Windows Mailu...
[ Miroslav Jeftić @ 06.08.2008. 22:57 ] @
Šta dobiješ kad odeš u Contacts? Ima li tamo nekog? Mislim da je morao prebaciti i address book zajedno sa pst fajlom. Ja obično ni ne radim Import, već prvo otvorim Outlook da on kreira default fajl i onda ga zatvorim i "pregazim" taj default sa starim .pst (naravno isto se zovu).
[ Catch 22 @ 07.08.2008. 00:29 ] @
^ Tačno tako!
Razni ljudi primenjuju razne tehnike... npr. moj ustaljeni metod je da nakon instalacije Outlooka obrišem fajl outlook.pst na default lokaciji, potom pokrenem Outlook i kada me obavesti da ne može da nađe pomenuti fajl, preko browse dijaloga mu pokažem gde se nalazi moj rokovnik.pst (tako sam ga nekad davno preimenovao) u skrivenom folderu na specijalnoj, meni znanoj lokaciji...
Kod ponovnog otvaranja Outlooka uvek imam sve kompletno tu i kontakte i beleške, podsetnik... ceo svoj organizer...
Dok sam na Windows XP, obavezno mi je Outlook Express podešen da kontakte deli sa Outlookom, tako da uvek sve imam na istom mestu, bez potrebe za nekakvom sinhronizacijom.
Povremeno napravim backup "meni znane, specijalne lokacije" koja ujedno sadrži i sve fajlove koje koristi Outlook Express, jer sam i njega "uputio" gde treba da skladišti svoje podatke...
Znam da sve ovo zvuči možda kao neka "paranoja od podrazumevanih lokacija" (default locations paranoia), ali ima to svoj razlog i evidentne prednosti...
[ petron @ 07.08.2008. 13:26 ] @
Hvala drugari!

"Gazenje" je resilo problem, ono sto sam ja radio pogresno je da sam stari .pst fajl preimonovao i tako ga uvezao u Outlook. Prema tome, ako neko ima slican problem kao ja, samo gazite
[ Miroslav Jeftić @ 07.08.2008. 13:33 ] @
Ništa bez gaženja.
[ Miroslav Jeftić @ 07.08.2008. 13:34 ] @
(07.08.2008. - 15:34) Tema je premeštena iz foruma Windows aplikacije u forum Office.
[ zadrugarka @ 25.05.2010. 16:53 ] @
imam problem sa radom outlook 2007. kad ga pokrenem izbaci samo poruku posle par sekundi, dok izgleda da ga pokrece, da ne moze da ga pokrene i sve nestane mislim na outlook. koristim ga pod WXpProx32SP3+sve zakrpe koje je microsoft emitovao. i na sistem mi pazi AvastFree5 azurirana baza i programski moduli. pre pocetka pokusaja oporavka doticnog programa, skenirao sam sa antivirusom i malverbytesom kompletno skeniranje. Avast kaze nemate nista ,bez sekiracije, a mbam izbaci ovo pa ga postujem, i ocekujem savet.

Malwarebytes' Anti-Malware 1.46
www.malwarebytes.org

Verzija baze: 4113

Windows 5.1.2600 Service Pack 3 (Safe Mode)
Internet Explorer 8.0.6001.18702

18.5.2010 21:59:41
mbam-log-2010-05-18 (21-59-41).txt

Naèin skeniranja: Kompletno skeniranje (C:\|D:\|)
Skeniranih objekata 271085
Proteklo vreme 1 sat(i), 18 minuta(e), 57 sekundi

Inficirani procesi u memoriji: 0
Inficirani moduli u memoriji: 0
Inficirani kljuèevi u registru: 0
Inficirane vrednosti u registru: 1
Inficirani podaci u registru: 0
Inficirane fascikle: 0
Inficirane datoteke: 6

Inficirani procesi u memoriji:
(Maliciozne stavke nisu pronaðene)

Inficirani moduli u memoriji:
(Maliciozne stavke nisu pronaðene)

Inficirani kljuèevi u registru:
(Maliciozne stavke nisu pronaðene)

Inficirane vrednosti u registru:
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Terminal Server\Install\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run\firewall administrating (Backdoor.IRCBot) -> No action taken.

Inficirani podaci u registru:
(Maliciozne stavke nisu pronaðene)

Inficirane fascikle:
(Maliciozne stavke nisu pronaðene)

Inficirane datoteke:
C:\Documents and Settings\SomborCycling\My Documents\IM56245.JPG-www.myspace.com.exe (Trojan.Agent.Gen) -> No action taken.
C:\System Volume Information\_restore{A04E65C6-7F42-442B-A82B-6825D392E6AF}\RP42\A0072965.exe (Trojan.Agent) -> No action taken.
D:\Program Files\DAEMON Tools\SetupDTSB.exe (Adware.WhenU) -> No action taken.
C:\WINDOWS\mdt.sys (Malware.Trace) -> No action taken.
C:\WINDOWS\mds.sys (Malware.Trace) -> No action taken.
C:\WINDOWS\winbrd.jpg (Malware.Trace) -> No action taken.

probao sam i reinstalaciju office-a i antivirusa kao moguci put resenja problema nije dao nikakvo poboljsanje. bazu tj *.pst fajlove nemogu ni pod drugim sistemom da otvorim. molim za savet