[ Slobodan Milivojevic @ 10.08.2008. 14:28 ] @
Pozvao sam 9863 da pitam sta je sa stanjem i dobio informaciju da se stanje povecava tek nakon sto se potrosi uracunati saobracaj, to je OK, i da ce sistem za proveru minuta i poruka biti zavrsen za nekoliko meseci...

Tu sam nesto spomenuo oko prenetih minuta i poruka, i dobio (slucajno) informaciju da je doslo do promene redosleda trosenja minuta:
- prvo se trose minuti iz tekuceg meseca, a tek nakon toga preneti minuti i poruke

Ovo je jos jedan nacin da se prenesi paketi unakaze, i postanu jos nepovoljniji za korisnike. To nije problem samo po sebi, problem je u tome sto je promena odradjena jos 01.08.2008., ali nigde to nije spomenuto kao saopstenje na sajtu, niti je promenjena stranica sa informacijama o prenesi paketu.

Evo shotova sa sajta da posle ne bude promenili smo.

Informacija je samo iz jednog izvora 9863. Idem kasnije i u prodavnicu Telenora, a i zamolio bi jos nekoga da ovo proveri.
[ zemun88 @ 10.08.2008. 15:18 ] @
Trose se prvo preneti, pa onda minuti i poruke iz tekuceg meseca. Operater mi je rekao da ce se kod primenjivati od 1. septrembra
[ cume @ 10.08.2008. 15:36 ] @
Citat:
Slobodan Milivojevic
...Informacija je samo iz jednog izvora 9863. Idem kasnije i u prodavnicu Telenora, a i zamolio bi jos nekoga da ovo proveri.


Nema sta da se proverava, nije operater na 9863 izmislio to sto ti je rekao.
A sto na www nije azurirano, to je druga prica...
[ Backy @ 10.08.2008. 16:28 ] @
e pa ovo vec jeste lopovluk... sta mi onda vredi da imam 3 meseca prenosenja?
[ MP3MP3 @ 10.08.2008. 17:05 ] @
Ja ipak mislim da je greska. Jer onda to nebi bio prenesi paket nego "prenesi ako imas sta :-)"


S druge strane verujem u da moze telenor da napravi takav potez jer im je smisao politike poslovanja da korisnici ne saznaju nepovoljne izmene, koje su jako ceste.
[ cume @ 10.08.2008. 17:14 ] @
Nas dvoje smo dobili ovaj info na 9863, znaci zvanicno, siguran sam da
nije greska.
[ MP3MP3 @ 10.08.2008. 18:20 ] @
Ok, zamislite situaciju da koristite recimo prenesi 60 i da svakog meseca trosite 55min i 5 prenosite, znam da to nije moguce uskladiti 5 min ali samo zelim da prikazem razliku ova dva nacina prenosa

1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12.
==============================================
5 10 15 20 25 30 35 40 45 50 55 60
(jer svakog meseca prenosite po 5min (a trosite po 55min) a posto se prvo trose preneseni to znaci da se svaki mesec doda po 5min)


1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12.
==============================================
5 10 15 15 15 15 15 15 15 15 15 15
(jer svakog meseca prenosite po 5min a posto se prvo trose minuti iz paketa to znaci da se prva tri meseca dodaju po 5min a zatim se svakog gubi po 5min svakog meseca i dodaje 5min jer prolazi 3meseca za starih 5 a novih 5 dobijamo svaki put i time dolazimo do neutralnog stanja od 15min!)


Sada razlike po mesecima


1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12.
==============================================
0 0 0 5 10 15 20 25 30 35 40 45

Dakle u ovom primeru se gubi 5+10+15+20+25+30+35+40+45 minuta = 225 minuta za godinu dana!!! (225/60 = 3.75)

*Naravno da retko ko prenosi tacno 5min ili skoro niko, ali sam hteo da imamo ilustraciju...
[ Mister Big Time @ 10.08.2008. 18:23 ] @
auuu pa ovo je prevrsilo svaku meru! Znaci prilagodajavaju se VIP-ovoj ponudi.... da ne kazem KOPIRAJU je.

http://www.telenor.rs/?section=private&page=3879


Citat:
Primer

Primer za tri meseca prenosa besplatnih minuta i poruka u slučaju tarifnog paketa PRENESI 60, koji sadrži 60 besplatnih minuta i 60 besplatnih poruka).


Mesec


Besplatni minuti


Potrošeni minuti


Preostali minuti
Januar 60 40 60-40= 20
Ferbruar 60+20=80 0 80 (od toga 20 iz januara)
Mart 60+80=140 15 140 - 15=125 (od toga 5 iz januara i iz 60 februara)
April 60+125=185 0 185 (od toga 5 iz januara, 60 iz februara i 60 iz marta)
Maj 60+185=245 0 240 ( 5 iz januara se poništava jer nisu potrošeni u roku od 3 meseca, preostaju 60 iz februara, 60 iz marta i 60 iz aprila)

Dakle, prvo se troše prebačeni minuti i poruke iz najstarijeg meseca, pa tek onda minuti i poruke iz tekućeg.

Dakle, prvo se troše prebačeni minuti i poruke iz najstarijeg meseca, pa tek onda minuti i poruke iz tekućeg.

Sta je sa ovim, nije azuriran sajt?! Na kvarnjaka preko gacica.....

[ milanpavke @ 10.08.2008. 18:39 ] @
Citat:
Backy: e pa ovo vec jeste lopovluk... sta mi onda vredi da imam 3 meseca prenosenja?


Videli ljudi da se nagomilavaju minuti, a oni zele da ti potrosis i vise nego sto imas u paketu a ne da imas u rezervi.

Citat:
MP3MP3:
S druge strane verujem u da moze telenor da napravi takav potez jer im je smisao politike poslovanja da korisnici ne saznaju nepovoljne izmene, koje su jako ceste.


Pa to isto rade i druga dva operatera, kriju (nepovoljne) informacije od korisnika.

P. S.

Izgleda da su se sva tri operatera udruzili, i zdusno rade protiv korisnika i bespostedno ih iskoriscavaju tj uzimaju novac,
[ Mister Big Time @ 10.08.2008. 18:44 ] @
Citat:
milanpavke:
Izgleda da su se sva tri operatera udruzili, i zdusno rade protiv korisnika i bespostedno ih iskoriscavaju tj uzimaju novac,


Ajde?!



Stvarno strasno sta rade. Ima li neka tacka ugovora koja stiti korisnike od ovakvih promena? Znaci uzeo si paket i telefon pod jednim uslovima, a ti uslovi se vec Nti put menjaju, a najgori je bio onaj 60+1 (ne za mene vec sa vecinu), a sada ovo ce da pogodi svakoga.

[ Slobodan Milivojevic @ 10.08.2008. 21:34 ] @
Ja sam na prenesi paketu stvorio zalihu minuta i poruka (po neka prepaid promocija, pa se nagomila na prenesi paketu). Bio sam siguran da i bez provere stanja ne mogu da prekoracim paket + prenete minute i poruke, i racun uvek 600din, a sad na slepo prica covek i onda se cese?

Idem ja na Vip tamo bar provera postoji i radi za razliku od mt:s-a i Telenora. Muka mi je vise.
[ jovica016 @ 10.08.2008. 21:55 ] @
Pa dokle bre vise?! Pa ovi stvarno nisu normalni...

Znaci, ovo je bila kap koja je prevrsila svaku meru... Strasno!
[ Backy @ 10.08.2008. 22:15 ] @
@mp3

malo si se zaneo, minuti se prenose samo 3 meseca...
[ MP3MP3 @ 11.08.2008. 09:37 ] @
Citat:
Backy: @mp3

malo si se zaneo, minuti se prenose samo 3 meseca...

Nisam procitaj malo bolje, u mom primeru 5min se dobija svakog meseca a po starom se potrose i ostane 10 pa sledeceg 15 i redom. Po novom se prvo trosi preneto pa posle tri meseca se dodaju i gube minuti... Prouci malo bolje primer i bice ti jasno.
[ Trajkovic @ 11.08.2008. 10:25 ] @
Jedva čekam 18. septembar . Idem da im vratim karticu. Više mi je je*e i za broj koji koristim nekoliko godina. Zadnjih godinu dana su me više nervirali svojim izmenama, nego ono 15-to dnevno poskupljenje goriva. Isključivanje omiljenog broja bez predhodne najave i zaokruživanje na 60+1 (najverovatnije da će i to uskoro da promene, zbog praćenja trendova na tržištu ) i provera stanje iz 1898. :-D godine ne mogu "progutati". Možda nekome sve ovo nije toliko važno, tačno je da telenor tehnički najbolje funkcioniše, ali to im ne daje za pravo da rade šta, kako i kad hoće... Za mene 19. septembra telenor prestaje da postoji.
[ MP3MP3 @ 11.08.2008. 10:34 ] @
Ako na vip-u ima provera stanja onda bih pre pristao na njihov postpaid nego na telenorov sa prenosom, dzaba kada nema provere i nece biti skoro jer su jedno pet puta odlagali da ispune obecanje i tako u nedogled...
[ Slobodan Milivojevic @ 11.08.2008. 10:43 ] @
Na Vipu postoji provera i mnogo je azurnija nego kod mt:s-a (azurira se na 12 sati). To je meni dovoljno...

Sad su me zvali iz Telenora na fiksni jer mi je mobilni bio na silent pa nisam ni cuo da me zovu... I ubedjuju me da to dodje na isto, da kako da ne pa nisam ja sisao vesla.

A i stanje se ne povecava samo dok trosite minute iz tekuceg meseca, a kad pocnete da trosite prenete minute onda se povecava kao i kad nemate nista preneto.

Izmislili ste hladnu vodu vi iz Telenora, i nemam vise ni jedan razlog da budem na Telenoru.
[ cume @ 11.08.2008. 10:43 ] @
Da li ima na VIP provera preostalih minuta/SMS, nisam gledao njihovu ponudu?
[ Slobodan Milivojevic @ 11.08.2008. 10:52 ] @
A admin na Telenor forumu kaze da je ovo dezinformacija i da su trenutne informacije na sajtu tacne.

Kome sad ja da verujem, operaterima ili zvanicnicima na Telenor forumu? Daj boze da je dezinformacija, ali ne verujem.
[ MP3MP3 @ 11.08.2008. 11:09 ] @
Citat:
cume: Da li ima na VIP provera preostalih minuta/SMS, nisam gledao njihovu ponudu?


Provera potrošnje

Vip postpaid korisnici imaju mogućnost da proveravaju svoju potrošnju.

Kao postpaid korisnik moći ćete na jednostavan način da proverite stanje na vašem računu. Molimo vas da pozovete broj 060 1234 i postupite prema uputstvima ili pošaljete SMS sa znakom "?" na 1260. U bilo kom trenutku ćete moći da znate koliko je besplatnih minuta i SMS-ova utrošeno, kao i stanje na vašem računu, ne uključujući mesečnu pretplatu i PDV.


http://www.vipmobile.rs/cm/private/postpaid/services.php


>>>Znam cetvoro ljudi koji su sa telenora presli na vip postpaid i kazu da su jako zadovoljni a i dobili su telefon za dinar ili neku malu svotu novca a plus minute i poruke u okviru pretplate, a i cini mi se da posle prekoracenja najniza cena sms-a a i razgovora...Osim ako ne koristite prenesi sa pretplatom od oko 3000din. i sl.
[ Slobodan Milivojevic @ 11.08.2008. 11:45 ] @
U najboljoj nameri sam popio ban na telenor forumu.
[ Ćoba @ 11.08.2008. 12:13 ] @
Ja stvarno ne znam o čemu vi pričate ovde, posebno @MP3MP3. Ako štediš mesečno 5 minuta ne možeš posle 4 meseca imati 20 minuta prenetih bilo kako da se troše minuti. Pogotovu ne možeš imati 60 minuta posle 12 meseci. Pamte se samo zadnja 3 meseca i u tom slučaju možeš imati maksimalno 15 minuta prenetih. Da li trošiš prvo prenete ili tekuće minute, stvarno nema razlike, uvek ćeš imati preneto ono što nisi potrošio u zadnja 3 meseca. Preneti minuti nikako ne mogu da uđu u kvotu tekućih. Preneti minuti su uvek preneti i brišu se posle 3 meseca. Mislim da niste ispravno shvatili ovo od samog početka. Ako neko misli da ja grešim molim istog da me prosvetli i objasni u čemu grešim.
[ MP3MP3 @ 11.08.2008. 12:45 ] @
Citat:
Ćoba: Ja stvarno ne znam o čemu vi pričate ovde, posebno @MP3MP3. Ako štediš mesečno 5 minuta ne možeš posle 4 meseca imati 20 minuta prenetih bilo kako da se troše minuti. Pogotovu ne možeš imati 60 minuta posle 12 meseci. Pamte se samo zadnja 3 meseca i u tom slučaju možeš imati maksimalno 15 minuta prenetih. Da li trošiš prvo prenete ili tekuće minute, stvarno nema razlike, uvek ćeš imati preneto ono što nisi potrošio u zadnja 3 meseca. Preneti minuti nikako ne mogu da uđu u kvotu tekućih. Preneti minuti su uvek preneti i brišu se posle 3 meseca. Mislim da niste ispravno shvatili ovo od samog početka. Ako neko misli da ja grešim molim istog da me prosvetli i objasni u čemu grešim.

Znao sam da mnogi nece shvatiti ali sada detaljno:
***Imas prenesi 60 i na kraju 1.meseca potrosis 55min a 5min prenosis u sledeci mesec
***u sledecem 2.mesecu imas da potrosis prvo tih 5min (po starom sistemu) a zatim jos 50min iz 2.meseca sto znaci da ti je iz 2.meseca ostalo 10 vise(jer si imao 65ukupno a ti trosis 55min) znaci 10min. iz samo 2.meseca ide u 3.mesec
***u 3.mesecu trosis prvo tih 10min(iz 2.meseca samo jer si iz 1. iskoristio na pocetku 2.meseca) pa jos 45min iz 3.meseca pa ti ostaje 70-55=15minuta iz 3.meseca!
***u 4.mesecu trosis prvo 15min(prenetih iz samo 3.meseca jer si prethodne iskoristio) i tako 75-55=20minuta ostaje iz 4.meseca
***dakle u 5.mesec ulazite sa 20min iz cetvrtog meseca jer ste predhodne mesece potosili... i redom...




===========================================================================================
PO NOVOM SISTEMU, za koji ne znam da li jos vazi se prvo trose minuti u aktuelnom mesecu pa tek onda stariji, sto znaci da ako ne predjete minute u paketu necete trositi sve stare pa vam u ovom primeru svaki mesec pet propada (posle treceg meseca) a dodaje novih pet pa uvek bude 15... Ilustracija na predhodnoj strani.
Ko opet ne razume neka uzme papir i olovku i neka detaljno vidi...razliku.
[ MP3MP3 @ 11.08.2008. 12:59 ] @
Citat:
Prvo se troše besplatni minuti i poruke za tekući mesec, a tek nakon utrošene kvote besplatnog saobraćaja se troše preneti minuti i poruke koji se tarifiraju, pa se tek na kraju meseca prilikom izrade računa oduzimaju.


http://www.telenor.co.yu/?section=private&page=3879
[ Ćoba @ 11.08.2008. 13:16 ] @
Citat:
MP3MP3:***dakle u 5.mesec ulazite sa 20min iz cetvrtog meseca jer ste predhodne mesece potosili... i redom...

O tome ti i govorim, ne možeš u 5. mesec ući sa 20 minuta nikako ako štediš 5 minuta mesečno. Zadnja 3 meseca x 5 minuta = 15 minuta. Ne znam šta je ranije pisalo na Telenorovom sajtu ali trenutno piše da se prvo troše minuti iz tekućeg meseca. Ako je nekad i pisalo da se prvo troše preneti minuti to je bila greška koja vas je navela na pogrešno razmišljanje. Ako bi se prvo trošili preneti minuti, onda bi ti u 5. mesecu indirektno preneo minute iz 1. meseca i onda stvaka o brisanju prenetih minuta starijih od 3 meseca nema smisla. U tvojoj računici je greška što sabiraš minute iz paketa sa prenetim. To ne možeš raditi, jer tako sabiraš babe i žabe i kao što sam rekao u prethodnom postu, ne možeš prenete minute dodavati u ukupnu kvotu za sledeći mesec.
[ MP3MP3 @ 11.08.2008. 13:26 ] @
Ćoba necu ulaziti u dalju raspravu, od 1.8.2008 su poceli novi uslovi u prenesi paketima, stvarno mi zao sto nisi razumeo (ili nisi znao predhodne) uslove na primeru ali nebitno.


Citat:
Ćoba: Ne znam šta je ranije pisalo na Telenorovom sajtu ali trenutno piše da se prvo troše minuti iz tekućeg meseca.


Mi znamo pa o tome govorimo.
[ Ell Diablo @ 11.08.2008. 13:29 ] @
Ovo je veoma jadno od strane Telenora, pa ima li kraja ovoj agoniji...
[ nnn @ 11.08.2008. 13:38 ] @
Ja sam sa telenorovim postpaidom bio veoma nezadovoljan, sad sam na vipu paket 325 i mogu da kazem da sve funkcionise bez greske. Provera minuta i stanja se bukvalno 30 sekundi posle razgovora azurira, a cuo sam od operatera da bi trebali uskoro da uvedu prenosenje minuta..
[ Ćoba @ 11.08.2008. 13:43 ] @
Citat:
MP3MP3Ćoba necu ulaziti u dalju raspravu, od 1.8.2008 su poceli novi uslovi u prenesi paketima, stvarno mi zao sto nisi razumeo (ili nisi znao predhodne) uslove na primeru ali nebitno.

Ja sam znao od početka uslove ali mi je stvarno žao što vas je Telenor naveo da ih vi ne razumete svojim nesretnim "prvo se troše preneti minuti" obaveštenjem. Pokušaj da ti prioritet bude "preneti minuti važe 3 meseca" a ne "prvo se troše preneti minuti" pa ćeš videti da su ovim potezom samo ispravili pogrešno obaveštenje manjeg prioriteta ;) Čudno je samo kako se nisi sve ove mesece bunio što trošiš prenete minute starije od 3 meseca ako je istina da su se prvo trošili preneti minuti.
[ owim @ 11.08.2008. 14:13 ] @
Dobro je da se ovo desilo, zamalo da (opet) potpišem postpaid ugovor sa Telenorom! NIKAD VIŠE, LEPO MOJE, kako pesma kaže.

Posle se pričda da samo MTS drsko mrnja pravila kad im se ćefne (što je istina), ali je očito je da je Telenor jednako bezobziran.
[ 3MAJ86 @ 11.08.2008. 14:33 ] @
Ćoba, izvini ali ti zaista imaš problem sa matematikom ovde... Ako on potroši PRVO prenete minute, onda se faktički računaju samo oni preostali iz prethodnog meseca kao što je MP3MP3 objasnio, i njegov račun je skroz u redu. A tek prema novoj politici se zapravo vidi ono što ti kažeš da ne možeš u jednom mesecu imati više od 15 minuta prenetih iz prethodna 3 meseca.

Još od 2001. godine (od kada imam mob.) sam na MT:S-u i manje-više sam nezadovoljan. Milion puta sam se svađao sa njima jer mi šalju kojekakve poruke reklamne prirode, a najviše sam poludeo kada su mi slali za izbore 'zaokruži 1 za evropu...' itd. Tada sam ih zvao, i rekli su da se tako masovno šalju poruke preko net-a, i da oni nemaju ništa sa time... a ko im je (pro)dao moj broj? Da nisu nasumice 'uboli' možda? Ima li neki zakon koji me štiti od ovog divljanja?

A što se Telenora tiče, veliki broj mojih poznanika su pobegli od istog i uglavnom su prelazili na VIP. Doduše, oduvek koristim prepaid pakete tako da nisam baš u toku sa svime ovim... ali da je bezobrazno, veoma jeste!
[ Burgundy @ 11.08.2008. 14:41 ] @
Ne znam i mrzi me da računam, kad šta i kako ''prenose'' ali znam da mi se račun eksponencijalno uvećava iako isto trošim...
[ MP3MP3 @ 11.08.2008. 14:42 ] @
Ćoba ovako :

stari nacin : Prvo trosis prenete minute iz proslih meseca i kada ih potrosis, koristis nove. Sada posto ljudima ostane po koji minut, oni prenete minute potrose na pocetku sledeceg meseca a onda krenu na nove. Logicno ako preteknu minuti idu dalje u novi mesec, dok su stariji od pre dva ili tri meseca vec upotrebljeni iako nisi presao kvotu.


novi nacin : Prvo trosis minute iz paketa pa onda stare. Ako ne predjes kvotu onda ti svakog meseca propadnu minuti od pre tri meseca i time se stari minuti prenose ali i propadaju ako ne predjes kvotu.(dok ih kod prvog nacina koristis na pocetku meseca) Tada kad predjes kvotu da bi iskoristio stare minute da ne bi propali, bukvalno neces imati sta da preneses jer si presao kvotu a stare trosis i tako posle par meseci ces ostati sa par ili bez minuta.
Dok kod prvog nacina nemoras da predjes kvotu, a stare minute koristis na pocetku meseca i time ih definitivno bolje koristis i uglavnom se potrose svi pa u novi mesec prenosis samo minute iz predhodnog meseca koji se povecavaju...
Detaljan primer na predhodnoj strani.

>>>>>>>>>Razlika je sto kos starog sistema ti odmah potrosis stare od pre tri meseca i ostane ti puno novih za sledeci mesec i sve vise...
[ evolution @ 11.08.2008. 14:51 ] @
Detaljnije informacije o osobinama svih tarifnih paketa u ponudi Telenora mozete pogledati na www.telenor.rs
[ 3MAJ86 @ 11.08.2008. 14:56 ] @
Pa hajde onda objasni svima ovde pre nego što se zaključa tema ko koga ovde ... u zdrav mozak, tj. ko laže? Telenor sajt ili Telenor operateri u korisničkom servisu?

heh, moderatori su bili brži od mene :)
[ Ćoba @ 11.08.2008. 14:59 ] @
Citat:
3MAJ86: Ćoba, izvini ali ti zaista imaš problem sa matematikom ovde...

Nemam, veruj mi ;) Ja vam samo govorim da "trošenje prvo prenetih minuta" je u direktnoj koliziji sa "preneti minuti važe 3 meseca". Verujem da je pisalo da se troše prvo preneti minuti, mada nisam siguran da su stvarno i tako obračunavali. Ako jesu, onda su se grdno za*ebali na svoj račun ;) Lepo je MP3MP3 objasnio računicu u tom slučaju ali onda imamo situaciju da si u 5. mesec preneo 20 minuta iako si prethodna 3 meseca uštedeo samo 15 minuta.
Citat:
MP3MP3Ćoba ovako :Razlika je sto kos starog sistema ti odmah potrosis stare od pre tri meseca i ostane ti puno novih za sledeci mesec i sve vise...

Ma kontam ja to ;). Ajde pokušaj još jednom da objasniš i sebi i meni kako si u 5. mesec preneo 20 minuta ako si prethodna 3 meseca uštedeo 15 minuta. Ne što ne štima tu, jel tako?
[ Aleksandar Ilić @ 11.08.2008. 15:23 ] @
Stari način prenošenja (Prenesi 60):
Januar: Imaš 60 minuta. Potrošiš 55 minuta i preneseš 5 minuta u Februar.

Februar: Imaš 65 minuta. Potrošiš 5 prenetih minuta iz Januara i 50 minuta iz tekućeg meseca, prenosiš 10 u Mart.
Objašnjenje: 65 - (5+50) = 65 - 55 = 10.

Mart: Imaš 70 minuta. Potrošiš 10 prenetih minuta iz Februara i 45 minuta iz tekućeg meseca, prenosiš 15 u April.
Objašnjenje: 70 - (10+45) = 70 - 55 = 15.

April: Imaš 75 minuta. Potrošiš 15 prenetih minuta iz Marta i 40 minuta iz tekućeg meseca, prenosiš 20 u Maj.
Objašnjenje: 75 - (15+40) = 75 - 55 = 20.

Maj: Imaš 80 minuta. Potrošiš 20 prenetih minuta iz Aprila i 35 minuta iz tekućeg meseca, prenosiš 25 u Jun.
Objašnjenje: 80 - (20+35) = 80 - 55 = 25.

Jun: Imaš 85 minuta. Potrošiš 25 prenetih minuta iz Maja i 30 minuta iz tekućeg meseca, prenosiš 30 u Jul.
Objašnjenje: 85 - (25+30) = 85 - 55 = 30.

Itd...

Svi ovi preneti minuti su minuti iz prošlog meseca i zato ima u 5. mesecu 20 prenešenih. To su minuti iz 4. meseca! Razumeš li Ćoba?


Po novom načinu prenošenja gde se prvo troše minuti iz tekućeg meseca, ti svaki mesec prenosiš po 5 minuta, ali ih NIKAD ne potrošiš, jer nikad ne izlaziš iz kvote.

Ako sad ne ukapiraš, jednostavno prećuti, u suprotnom ćeš se samo obrukati.
[ Ell Diablo @ 11.08.2008. 15:29 ] @
Ma batalite ga, covek je ocigledno ili zaludan ili radnik CC telenora. Koliko vidim, TP prenesi opusteno i zasluzeno moze da menja naziv, i to pod hitno. PItanje je sta je sledece...
[ SuPerfundoO @ 11.08.2008. 15:33 ] @
Ja sam korisnik postapaid telenor broja od decembrra 2006...imam prenesi 320...
kada bi ja potrosio stvarno 320 minuta doslo bi mi 10000din na racunu...
trosim oko 20-30 minuta mesecno i stize mi 1467 din...
preneti minuti i poruke su mi 950:950...
debilana...
[ zderavko @ 11.08.2008. 15:54 ] @
Tako mu to dođe kad se ima mnogo korisnika... kad, i ako, vip bude imao bar šestocifren broj juzera počeće i njima da se javljaju ti problemi :)

to je tako simptomatično za firme u srbiji bez obzira gde su im koreni
[ Ćoba @ 11.08.2008. 16:19 ] @
Citat:
Ell Diablo: Ma batalite ga, covek je ocigledno ili zaludan ili radnik CC telenora.
Evo ga opet "pirotjanac" što štedi i buni se a ne zna šta će sa ušteđenim :)))
[ Mister Big Time @ 11.08.2008. 16:39 ] @
Citat:
SuPerfundoO: Ja sam korisnik postapaid telenor broja od decembrra 2006...imam prenesi 320...
kada bi ja potrosio stvarno 320 minuta doslo bi mi 10000din na racunu...
trosim oko 20-30 minuta mesecno i stize mi 1467 din...
preneti minuti i poruke su mi 950:950...
debilana...


Paket je Prenesi 325 a ne 320

I kako to, leba ti ako bi potrosio sve minute racun bi ti bio 10k din?! Smesno zaista, ako nekome nije jasno da dok je u kvoti ne placa nista preko. Ili ti zoves tih 325 min inostranstvo, onda ima logike da ti bude toliki racun i da ti se nista ne skine sa besplatnih minuta.
Trosis 20-30 minuta, a racun ti je skoro 1500 umesto 1180 din? To sigurno nije zbog minuta vec zbog GPRS-a, MMS-ova, medjunarodnih SMS-ova, internacionalnih poziva itd. I ja imam 325 i isto mi je uvek veci racun zbog navedenih stavki a ne probijem nikada kvotu.


Inace izmenili su na sajtu info

http://www.telenor.rs/?section=private&page=3879


Videcemo od sl. meseca kako ce ovo f-nisati u praksi i da li ce biti uopste prenetih minuta...

975 za tri meseca + svi preneti koji se trose tek posle ovih.
[ boban779 @ 11.08.2008. 16:58 ] @
A šta da prenesem u sledeći mesec ako moram da iskoristim sve minute iz tekućeg da bi koristio prenete iz ranijih meseci. Ovom promenom naziv paketa "prenesi" gubi svaki smisao. A i moje korišćenje njihovih usluga takođe.
Mogu li da se vratim na Pro60?
[ Slobodan Milivojevic @ 11.08.2008. 18:22 ] @
Mozes da se vratis na paket sa koga si presao na prenesi:
http://www.telenor.co.yu/?section=private&page=3286

Citat:
Da li naši post paid korisnici mogu da pređu sa starih na nove pakete?
Da, naši post paid korsinici, fizička lica, mogu da pređu na nove pakete. Promena tarifnog paketa je besplatna i moguće ju je izvršiti pozivom Call Centra ( 063/9863 ili 062/9862 ) ili putem portala “Moj Telenor” (www.telenor.co.yu/portal). Nakon prelaska na novi tarifni plan korisnik može da se vrati na svoj stari tarifni plan kada god poželi.


Ja sam se oko toga jednom natezao da se vratim na Junior, ali sam ipak mislio da ce uvesti tu cuvenu proveru pa sam odustao od vracanja.

Epa lepo su nas udesili, jos me zovu da mi vredjaju inteligenciju da me ubede da je to isto kad ja znam da nije.

Citat:
Ćoba: Evo ga opet "pirotjanac" što štedi i buni se a ne zna šta će sa ušteđenim ))


To nesto na moj racun?
[ Milan Gligorijevic @ 11.08.2008. 18:36 ] @
Citat:
jos me zovu da mi vredjaju inteligenciju da me ubede da je to isto kad ja znam da nije.

Malo sam radoznao...
Oni tebe stalno zvrckaju kad otkriješ nešto što nema na njihovom sajtu i preneseš na forum da bi informisao ostale? Šta očekuju, da te ubede da je sve super da bi ti obrisao temu?? Mislim, potpuno glupo i krajnje bezobrazno sa njihove strane. Em naprave promenu bez ikakvog obaveštenja, em ti još posle dosađuju.

Očigledno da je ovo trebalo da sazna malo ljudi (ili barem što kasnije).

Zato je tema i na naslovnoj
[ valjan @ 11.08.2008. 18:47 ] @
Lepo vam Coba govori da ona vasa matematika sa prenosenjem minuta ne valja, a vi napali coveka:

1. mesec platis X dinara, iskoristis 5 minuta manje
2. mesec platis X dinara, iskoristis 10 minuta manje
3. mesec platis X dinara, iskoristis 15 minuta manje

i tako dodjemo do n-tog meseca gde opet platis X dinara, a iskoristis 0 dinara iz tog paketa! I vama je ta shema kao OK? Ili tu postoji neki extra profit koji ja nikako ne mogu da skontam?!
[ Slobodan Milivojevic @ 11.08.2008. 18:50 ] @
Ma znaju oni sve moje podatke. Ne sekiraj se.
[ Ćoba @ 11.08.2008. 18:57 ] @
Citat:
Slobodan Milivojevic: To nesto na moj racun? :) :p :D
Nije ;) Tek sad vidim da si iz pirotcity ;)
[ DR83 @ 11.08.2008. 21:15 ] @
Citat:

Izmislili ste hladnu vodu vi iz Telenora, i nemam vise ni jedan razlog da budem na Telenoru.

Hvala Bogu, amin ...

Citat:
U najboljoj nameri sam popio ban na telenor forumu.

A sta si ocekivao? Cudi me da iko jos uvek ide tamo ..

Mada i mts sa svojim forumom izgleda pokusava da kopira telenor ...

[ Gayo @ 11.08.2008. 21:37 ] @
Bezobrazliku izgleda nikada kraja. Koliko samo ulazu energije u osakacivanje svojih paketa. Sad jos samo da krenu reklame o novim neverovatnim prenesi paketima, kao ono kada su osakatili omiljeni broj pa krenuli u reklamnu kampanju. Izgleda da je doslo vreme da i ja vise ne koristim Telenor.
[ Slobodan Milivojevic @ 11.08.2008. 21:54 ] @
Ja razmisljam da predjem na Vip, posto vec imam mt:s i nisam zadovoljan proverom stanja na postpaidu, ali kad procitam onu temu za Vip "tajne" cenovnike... Hm ko je od koga gori?
[ Mister Big Time @ 11.08.2008. 23:06 ] @
Magicna recenica oko koje se digla prasina:

Citat:
Prvo se troše besplatni minuti i poruke za tekući mesec, a tek nakon utrošene kvote besplatnog saobraćaja se troše preneti minuti i poruke koji se tarifiraju, pa se tek na kraju meseca prilikom izrade računa oduzimaju.


http://www.telenor.co.yu/?section=private&page=3879

Na prodajnom mestu rekose da ja nisam dobro skapirao ovo Kazu sve je isto kao i pre. Prvo se trose preneti, pa onda tekuci minuti. OK reko ajde idite sada na sajt pa procitajte sta tamo pise. Mozda su oni sto rade sajt lose preneli nesto... HAHA kako da ne, a cak i da je tako to nije moj problem kao korisnika nisam duzan da bacam pasulj ko je eventualno napravio propust. Kada su procitali, pa eto vidite onu poslednju recenicu "pa se tek na kraju meseca prilikom izrade računa oduzimaju." --> vidite da je isto kao pre!!! KAKO JE BRE ISTO, pa nemoj da me pravite budalom i da vredjate inteligenciju.

P.s. Meni licno verovatno nece biti ni ovo problem kao ni ono 60+1 kada su uveli, ali sada ce apsolutna vecina biti nezadovoljna sto ce biti u zacaranom krugu trosenja tekucih minuta... neka onda lepo kazu nema vise prenosenja i nek promene naziv paketa, to bi bilo postenije nego ovakvo zavlacenje rekla kazala i dvostruki izvori informacija koji imaju za cilj da zbune korisnike, sto im i jeste glavni cilj kako bi maximizirali profit, drzanje ljudi u mraku ce dovesti do povecanja profita... nisu oni naivni!

Takodje mi rekose da se ocekuje od septembra uvodjenje provere stanja i da ce tada 'biti lakse i vama i nama'... ajd da vidimo bas, sta ce do tada da poremete na paketu i da li ce se uopste zvati Prenesi do tada
[ C.R.E.A.M. @ 12.08.2008. 00:17 ] @
Koliko se secam, pre otprilike pet meseci, kada sam se odluchio da uzmem paket Prenesi, na Telenor sajtu je pisalo da ce proveru minuta i poruka za postpaid korisnike uvesti avgusta 2008.
To je pisalo na ovoj stranici
http://www.telenor.co.yu/?section=private&page=3879
[ dc43 @ 12.08.2008. 00:38 ] @
Hmm, super sto sam naisao na ovu temu...

Posle 4-5 godina koriscenja prepaid paketa kod onog provajdera koji se sada zove Telenor (vec sam zaboravio kako se pre zvao), razmisljao sam o prelasku na njihov najjeftiniji postpaid paket sa besplatnim minutima - tj. Prenesi 60, radi ostvarivanja neke male ustede.

I ja se vrlo dobro secam da sam procitao to u vezi prenosenja minuta i sada sam pogledao - drugacije je. Ovo je za mene dokaz da tamo rade nekompetentni ljudi, jer se vidi da nisu dobro razmislili tu semu, pa je sada koriguju.

Sad se ozbiljno razmisljam, da li vredi to da radim. Mozda je pametnije da predjem na VIP, prema onom sto kazu - barem ima proveru preostalih besplatnih minuta. Cini mi se i da je cena minuta i SMS-a jeftinija za dinar, gledajuci taj najjeftiniji paket, jel moze to neko da potvrdi?

I par pitanja za kraj.
Da li neki od provajdera posebno naplacuje za pocetak razgovora - uspostavljanje veze - i u okviru besplatnih minuta? Tako da na racunu ipak za svaki razgovor imas dodatan trosak, cak iako nisi potrosio sve besplatne minute?
Da li se i besplatni minuti obracunavaju kao i prepaid -> odmah za prvi minut umanji broj besplatnih minuta, pa posle u sekundama ili...?

Trenutno na prepaidu, bio sam sokiran kada sam video da me cak i mali razgovori 10 - 15 sekundi kostaju 11.9 din (ka ostalim mrezama - nacionalni saobracaj). Zbog toga i planiram prelazak na postpaid.
[ DR83 @ 12.08.2008. 01:39 ] @
Pa Telenor upravo tako i "peca" i "potkrada" korisnike na postpaidu (obratiti paznju na navodnike) , tim razlicitim informacija iz milion izvora i naravno da se tu niko ne moze snaci ...

Ja sam od njih dig'o ruke jos prosle godine kad su mi iz dzepa uzeli nekoliko hiljada dinara ali bukvalno nizasta (postoji tema o tome na esu) ...

A DOBROOOO cu razmisliti da li cu ikad vise uzeti postpaid broj kod bilo kojeg naseg operatera ...

[ MP3MP3 @ 12.08.2008. 09:26 ] @
Citat:
dc43:


1.Cini mi se i da je cena minuta i SMS-a jeftinija za dinar, gledajuci taj najjeftiniji paket, jel moze to neko da potvrdi?

2.I par pitanja za kraj.
Da li neki od provajdera posebno naplacuje za pocetak razgovora - uspostavljanje veze - i u okviru besplatnih minuta? Tako da na racunu ipak za svaki razgovor imas dodatan trosak, cak iako nisi potrosio sve besplatne minute?



3.Da li se i besplatni minuti obracunavaju kao i prepaid -> odmah za prvi minut umanji broj besplatnih minuta, pa posle u sekundama ili...?


1. posle prekoracenja besplatnog mesecnog saobracaja, vip ima najnizu cenu sms-a a i razgovora osim ako ne uzimas prenesi sa pretplatom od 2000din ili vise, tada je cena razgovora slicna ...


2. U okviru besplatnih minuta na prenesi,mix,vip postpaid se ne naplacuje uspostava, za ostale manje aktuelne pakete, vidi na sajtovima. Kada predjes besplatne minute, naplacuje ti se uspostava, kao na prepaidu.


3. Da paketi koje sam naveo u 2. se tarifiraju 60+1 (sekunda posle prvog minuta)

[Ovu poruku je menjao MP3MP3 dana 12.08.2008. u 11:26 GMT+1]
[ Aleksandar Ilić @ 12.08.2008. 13:42 ] @
A ja se mislio da od oktobra potpišem ugovor na 1 ili 2 godine i uzmem neki tel, jer račun plaćam pa plaćam. Ali sad, NIKAD.
Sad većina razmišlja šta li je sledeći, pretpostavljam zakoruživanje 60+30. Bacite pogled na VIPovu novu prepaid promociju i videćete.
[ MP3MP3 @ 12.08.2008. 14:49 ] @
Samo se pitam kako li je korisnicima koji potpisali ugovor za prenesi 50 (ili ostali ) koji je tada imao:
*50min
*50sms
*tarifiranje 1+1
>>> Uslovi su bili sasvim fini, medjutim kasnije dolazi do promena, dakle imate i omiljeni br. i zadovoljni ste paktom, jer omiljeni broj je nekada bio sa popustom od valjda 99.99%! Onima koji su potpisali ugovor nikada i nebi palo na pamet da ce se promeniti uslovi tako brzo. Ubrzo je unisten omiljeni broj i izgubio je smisao. To je vec ozbiljan problem jer je vec promenjen vazan detalj. Mozda je nekoga i naveo da promeni broj. Kasnije povecavaju br sms-a i min na po 60! Ali sa zastrasujucim tarifiranjem 60+1.(Meni razgovori traju 20 sec prosecno, pa za mene predstavlja trostruko vise trosenje minuta, ali sva sreca nisam na postpaidu, ovako me niko nece naterati da razgovaram ako nezelim). Ali dobro ostalo je prenosenje mada su uslovi vec postali prilicno promenjeni a mnogi ugovori potpisani. Jedno je sigurno, svi su se bojali sledece promene i izgubili poverenje, doduse mnogi nisu slutili da je doslo do promene ali vide da im racuni rastu visestruko. Posle svega menjaju i sistem prenosenja bez obavestenja na sajtu, nego je samo promenjen deo texta, da ne bi neko primetio.
Verovatno je uzasan osecaj biti postpaid korisnik, pogotovo za one koji su potpisali ugovor kada je tarifiranje bilo 1+1...
Svi operateri u Srbiji nemaju postovanja prema postpaid korisnicima...

A o prepaidu bolje i da nepricam
[ owim @ 12.08.2008. 15:10 ] @
Pismeni odgovor:

"Korisnicima tarifnog paketa Prenesi koji u naredni mesec prenesu odredjeni iznos besplatnih minuta i poruka u toku rejtiranja prvo se trose besplatni minuti i poruke za tekuci mesec, a tek nakon utrosene kvote besplatnog saobracaja se trose preneti minuti i poruke (suprotno u odnosu na do sada). Najbitnije je sto se na besplatan saobracaj za tekuci mesec primenjuje rejtiranje u realnom vremenu, dok se preneti besplatni minuti i poruke iz prethodnog meseca tarifiraju, pa se tek na kraju prilikom izrade racuna oduzimaju (stari princip)."
[ owim @ 12.08.2008. 15:37 ] @
Na osnovu mog prethodnog posta: kako da znam koliko mi je još ostalo _prenetih_ minuta/poruka? *100#? I kada one ističu? Kod njih nema real-time obračuna. I očito neće biti. Napravili su hibrid provere. Ni tamo, ni ovamo. Veoma nisam zadovoljan, i zato će me Telenor postpaid videti -- nikad!
[ Slobodan Milivojevic @ 12.08.2008. 17:40 ] @
Izmislili su hladnu vodu.
[ Bik Koji Sedi @ 12.08.2008. 17:49 ] @
Očigledno je da im je dosta korisnika prikupilo poprilično minuta u rezervu, pa kad je došlo leto, počeli više da pričaju i troše besplatne minute i time više opterećuju mrežu.

Po starom sistemu si mogao da mesečno ne potrošiš 5 minuta i jednog dana bi imao ušteđeno 3 x ukupna_mesečna_kvota. To jest, korisnik PRENESI 60 paketa je mogao da mic po mic dođe do 180 ušteđenih minuta.

Po novom sistemu ako mesečno ne potrošiš 5 minuta, posle tri meseca doći ćeš do 15 ušteđenih minuta i to ti je plafon.

180 naspram 15 minuta. To je drastična razlika.
[ vojchitza @ 12.08.2008. 21:17 ] @
pa ima starih i novih postpaid prenesi paketa
i josh uvek na sajtu stoje objashnjenja za oba

mogu bar da sklone onda za stari paket
ili je to shto su uveli samo za ove novopotpisane ugovore..?
[ MP3MP3 @ 12.08.2008. 22:17 ] @
Postpaid situacija za pakete tel. prenesi, vip, mt:s mix

*telenor prenesi
>>prednosti : prenos min i sms-a, omiljeni broj(prednost u odnosu na vip)


*mt:s mix
>>prednosti : tarifni dodaci (sms,internet,pozivi u mrezi), omiljeni broj (koji nema konkurencija, sa zastrasujuce niskom cenom), mondo web sms (dnevno 5sms-a besplatno preko racunara), provera stanja (koja kasni prilicno)

*vip postpaid
>>prednosti : provera stanja (najpreciznija u Srbiji), najeftiniji razgovori i sms posle iskoriscenih besplatnih min i sms-a, tarifni dodatak (internet)


To je trenutno stanje ako neko ima neku izmenu slobodno recite ali bi trebalo da je to to...
[ rafiki @ 12.08.2008. 22:31 ] @
Vidim da se digla prasina, pa sam se malo raspitao:

Telenor je od prvog avgusta presao na novi sistem za obracun i naplatu. Primena besplatnih minuta je na novom sistemu malo drugacija nego na starom i ta promena je uzrok raznih "polu-tacnih" informacija koje kruze.

Na starom sistemu, besplatni minuti su se primenjivali na kraju meseca prilikom pravljenja racuna. Zbog toga, u toku meseca nije bio moguc uvid u stanje preostalih besplatnih minuta. Iz istog razloga, ljudima se desavalo da konacni racun bude manji nego trenutno stanje u toku meseca.

Na novom sistemu, besplatni minuti se primenjuju dva navrata:
- prvi put: u toku meseca, prilikom obracuna cene svakog poziva. Ovom prilikom se u obzir uzimaju samo besplatni minuti za tekuci mesec.
- drugi put: na kraju meseca prilikom pravljenja racuna. Ovom prilikom se u obzir uzimaju besplatni minuti preneti od ranije + besplatni minuti za tekuci mesec. Napominjem da se ovom prilikom ponovo obracunava cena svakog poziva, pa se onda primenjuju besplatni minuti. Besplatni minuti se "trose" od "najstarijih" prema "najmladjim".

U praksi to izgleda ovako: uvid u stanje na *311# daje trenutno zaduzenje umanjeno za potrosene besplatne minute, ali samo iz ovog meseca. Besplatni minuti preneti od ranije nisu "vidljivi" u trenutnom zaduzenju, niti je trenutno zaduzenje umanjeno za njihov iznos, ali ce biti primenjeni na kraju meseca prilikom obracuna.

Napr: Prenesi 150 paket - 150 besplatnih minuta. Iz proslog meseca preneto je 33 minuta; u tekucem mesecu napravljeno 160 minuta razgovora. Uvid u stanje ce vratiti da je zaduzenje 10 minuta (naravno u dinarima; 160 minuta razgovora - 150 besplatnih minuta iz tekuceg meseca). Kad se na kraju meseca uradi racun, obracun ce izgledati ovako:
Minutaza: 160
Da se plati: 0 minuta
Preneto besplatnih iz tekuceg meseca: 23
Preneto od ranije: 0 (tj. svi ranije preneti minuti su potroseni).

Dakle, primena besplatnih minuta se fakticki ne menja. Cinjenica je da se tokom meseca primenjuju samo besplatni minuti iz tekuceg meseca, ali se na kraju meseca prilikom pravljenja racuna, ceo postupak obracuna ponavlja i to sa svim besplatnim minutima (i prenetim i onim iz tekuceg meseca).

Dodatnu zabunu se unele razne "polu-tacne" informacije na Telenorovom sajtu i iz korisnickog servisa, a koje su posledica lose saradnje njihove tehnicke sluzbe i sluzbe marketinga. Jednostavno, marketing u Telenoru izdaje saopstenja koja, cesto, nisu potpuno tacna i nisu prosla "kontrolu" od strane tehnicke sluzbe. (Ko je radio sa nekim marketingom, zna kako to izgleda...)

Da ponovim, po informacijama koje imam, primena besplatnih minuta ostaje ista kao i ranije. Novina je da ce trenutno zaduzenje u toku meseca biti umanjeno, ali samo do iznosa besplatnih minuta za tekuci mesec. Na kraju meseca, ponovi se radi obracun i tada se primenjuju i preneti i tekuci besplatni minuti i to ovim redom: prvo preneti a onda za tekuci mesec.

Pozdrav

Edit: typo greska

[Ovu poruku je menjao rafiki dana 12.08.2008. u 23:44 GMT+1]
[ Slobodan Milivojevic @ 12.08.2008. 22:54 ] @
Ako je ovo tacno, onda smo dzabe dizali halabuku, jer ljudi iz telenora nisu dali prave informacije. Daj boze da je tacno ovo sto je rafiki napisao.

Poslacu dopis Telenoru pa cemo videti sta znaju da kazu na ovu temu.
[ 221b @ 12.08.2008. 23:05 ] @
koliko vidim dodje na isto samo sto se obracun vrsi dva puta, mada mi se svidja kod rafikija 0 koju je napisao pod stavkom "da se plati". Kako bi to bilo lepo.
[ genijalcina @ 13.08.2008. 08:39 ] @
Citat:
rafiki
Da se plati: 0 minuta


0 minuta da se plati... Ne dinara....
[ owim @ 13.08.2008. 14:34 ] @
Mail od Telenor KS-a koji sam danas dobio, koji ide u prilog ovome što je Rafiki naveo:

"Sto se tice same izrade racuna princip ostaje isti, tako da od ukupnog broja besplatnih minuta i poruka (za tekući mesec + preneto iz prethodnog), sistem obracuna prvo prenete besplatne minute i poruke pa zatim one iz tekuceg meseca.
Primer: 150 min za tekuci mesec + 40 preneto = 190.
Korisnik je potrosio 165. Sistem obracunava: 40 prenetih + 125 iz tekućeg meseca = 165 minuta.
U naredni mesec se prenosi 25 minuta iz tekuceg meseca.

Znaci, sve gore navedeno, apsolutno nema nikakvog uticaja na visinu mesecnog racuna, niti su korisnici osteceni promenom prikaza trenutnog zaduzenja."
[ MP3MP3 @ 13.08.2008. 14:50 ] @
Nekada :
Citat:
Dakle, prvo se troše prebačeni minuti i poruke iz najstarijeg meseca, pa tek onda minuti i poruke iz tekućeg.

http://www.telenor.co.yu/?section=private&page=5495





Sada :
Citat:
Prvo se troše besplatni minuti i poruke za tekući mesec, a tek nakon utrošene kvote besplatnog saobraćaja se troše preneti minuti i poruke koji se tarifiraju, pa se tek na kraju meseca prilikom izrade računa oduzimaju.


http://www.telenor.co.yu/?section=private&page=3879


Ako je doslo do greske, bolje da isprave na sajtu. Ako lazu uzalud im, ionako ce se uskoro znati istina...za nekih 15-ak dana.
[ owim @ 13.08.2008. 15:22 ] @
Citat:
Prvo se troše besplatni minuti i poruke za tekući mesec, a tek nakon utrošene kvote besplatnog saobraćaja se troše preneti minuti i poruke koji se tarifiraju, pa se tek na kraju meseca prilikom izrade računa oduzimaju.

Mislim da umesto TROŠE samo treba da stoji OBRAČUNAVAJU, i onda je sve korektno. Poslednje obaveštenje iz KS-a za mene je zadovoljavajuće (gore).

Naravno, ovo je POLOVIČNO rešenje! Ako potrošiš recimo svih 325min koje imaš za mesec dana, zapravo ne možeš više da kontrolišeš stanje sa prenetim minutima! Ne znaš koliko ih ima. Koliko čujem, *100# mnogima daje pogrešne podatke.

Dakle, kada se recimo potrši besplatna kvota minuta za mesec, i vidi se da trenutno zaduženje raste, da li je adekvatno pretpostaviti da je na raspolaganju još onoliko minuta koliko pokazuje *100#?

Konačno, i dalje nema uvida u STANJE! Lepo je što ću znati kad izađem iz besplatnih minuta, ali neću moći da znam koliko ih imam u svakom trenu i razmišljam o svojoj potrošnji (ako se to ne promeni od septembra).
[ rafiki @ 13.08.2008. 15:52 ] @
Citat:
owim: Mislim da umesto TROŠE samo treba da stoji OBRAČUNAVAJU, i onda je sve korektno. Poslednje obaveštenje iz KS-a za mene je zadovoljavajuće (gore).

Naravno, ovo je POLOVIČNO rešenje! Ako potrošiš recimo svih 325min koje imaš za mesec dana, zapravo ne možeš više da kontrolišeš stanje sa prenetim minutima! Ne znaš koliko ih ima. Koliko čujem, *100# mnogima daje pogrešne podatke.

Dakle, kada se recimo potrši besplatna kvota minuta za mesec, i vidi se da trenutno zaduženje raste, da li je adekvatno pretpostaviti da je na raspolaganju još onoliko minuta koliko pokazuje *100#?

Konačno, i dalje nema uvida u STANJE! Lepo je što ću znati kad izađem iz besplatnih minuta, ali neću moći da znam koliko ih imam u svakom trenu i razmišljam o svojoj potrošnji (ako se to ne promeni od septembra).

Koliko sam upoznat, u ovom momentu *100# daje na uvid koliko je besplatnih minuta preostalo iz tekuceg meseca, ali ne i koliko je preneto od ranije.

Inace, cela prica sa besplatnim minutima je malo komplikovanija nego sto izgleda, a uzrok tome je arhitektura billing sistema. Kako za sad stvari stoje, ne ocekujem da ce uvid u trenutno stanje biti tacan i precizan u onoj meri u kojoj to korisnici ocekuju.

Pozdrav
[ rafiki @ 13.08.2008. 16:00 ] @
Sad sam video da su i na sajtu konacno ispravili: http://www.telenor.rs/?section=private&page=3879

Pozdrav

P.S. Naravno, jedino merodavno ce biti ono sto bude pisalo na racunu :)
[ odejan @ 13.08.2008. 16:00 ] @
evo citam tema zanimljiva i kako god okrenes deru nas
pre par dana sam poslao poruku telenoru(mail) i nikako da mi odgovore dali neko mozda zna dali imaju zakonsko pravo da menjaju profile tarifa kako hoce (mrzi me sad da trazim ugovor a i on je verovatno pisamn na advokatskom jeziku)
najvise me je pogodili ono 60+1 jer to nije po pocetnom ugovoru koji su sklopili sa nama mogu oni onda ako na toimaju pravo i uvesti start x+60+1 ili vec kako hoce ali kad bismo mogli da ih bojkotujemo ali ne mozemo ne ostaje nam nista drugo nego kad istekne ugovor reci im "dovidjons" prevaranti i lopuze

dali je neko prosao ovako kao ja i supruga:u momentu ukljucenja tad jos nije bio aktivan broj ni moj ni njen poslate su i sa mog i sa njenog broja sms poruke na isti broj u inostranstvu a broj je bio +46xxxxx ne znam tacno za preostale brojeve(to sam primetio na prvom racunu posto nije bio 590 nego 596 pa sam ih pozvao i objasnio da mi tada cak nije ni telefon bio ukljucen-jel su mi rekli da ga nepalim sat vremena-)to sam reklamirao ne zbog 5-6 din nego cisto me je interesovalo sta je u pitanju ali do danas nisam dobio odgovor od telenora(mozda to ima veze sa telenorom iz svedske posto sam saznao da je +46 svedska)ali ako su oni to poslali maticnoj firmi u svedsku neverujem da su tolko niski da bi nam to naplatili.
pa me interesuje,dali je neko imao slicnu situaciju:odgovorno tvrdim da za vreme slanja SMS KOJI JE U ISTO VREME SA OBA BROJA TELEFONI SU NAM BILI ISKLJUCENI OFF OBA,na ovaj moj opis dogadjaja su mi objasnili da je to nemoguce (ali na listingu mi stoji sms sa +46xxxx....)da jecak nemoguce i hakovati sa pc-a brojeve(mozda je i onaj tip u njihovoj prodavnici iskoristio priliku da posalje nekim svojina sms na taj broj)
dali je neko imao nesto slicno???????????????


kazu "posaljite faks sa opisom problema pa cemo videti" ma terajte se gde je meni fax


poz.
[ net021 @ 13.08.2008. 16:36 ] @
e da to sa faksom kad mi pomene neko posizim... pa ko jos normalan koristi faksa? alo bre ljudi.... neki dan sam imao slucaj da su mi ljudi iz jednog drzavnog organa trazili br faksa da mi posalju neka ovlacenja hahhaaha... pa sam morao da aktiviram kod telenora e faks koji do dan danas nije radio... ma svi su ovi nasi operateri krs zivi a ne samo telenor...
[ Ell Diablo @ 13.08.2008. 17:28 ] @
Mislim da smo na kraju bezveze dizali buku oko ovoga, ali ko se jednom opece....
Elem, dobih i ja odgovor na mail :

"Postovani Igore,

zbog prelaska na novi sistem, doslo je i do promene nacina prikaza naplate saobracaja, tako da korisnicima tarifnog paketa Prenesi koji u naredni mesec prenesu odredjeni iznos besplatnih minuta i poruka u toku rejtiranja prvo se trose besplatni minuti i poruke za tekuci mesec, a tek nakon utrosene kvote besplatnog saobracaja se trose preneti minuti i poruke (suprotno u odnosu na do sada).
Najbitnije je to sto se na besplatan saobracaj za tekuci mesec primenjuje rejtiranje u realnom vremenu, dok se preneti besplatni minuti i poruke iz prethodnog meseca tarifiraju pa se tek na kraju prilikom izrade racuna oduzimaju (stari princip).
Ukoliko ne iskoristite ceo besplatan saobracaj, on ce se zajedno sa starim preneti.

Srdacan pozdrav,

Darlida Krstic
Consumer Contact Centar Representative
Telenor d.o.o
tel: +381 63 9863
fax:+381 63 311 311
e-mail: [email protected] "


Mislim da ovo "doslo je i do promene nacina PRIKAZA naplate saobracaja" daje odgovor na nasa pitanja, tj da ce samo PRIKAZ biti drugaciji a da nacin obracuna i trosenja minuta ostaje isti...
[ Mister Big Time @ 13.08.2008. 18:02 ] @
Citat:
odejan:
kazu "posaljite faks sa opisom problema pa cemo videti" ma terajte se gde je meni fax


Mozes i na [email protected] da saljes (al' uz skeniranu licnu kartu)... a za fax... sta reci... nisu oni jedini koji furaju tu pricu u 2008. godini.
Citat:
rafiki: Sad sam video da su i na sajtu konacno ispravili: http://www.telenor.rs/?section=private&page=3879

Pozdrav

P.S. Naravno, jedino merodavno ce biti ono sto bude pisalo na racunu


To govori koliko ni oni vise ne znaju kakvo je stanje stvari Ili je ovaj put kolicina nezadovoljstva i najava prelaska kod konkurencije bila ogromna...

"Prvo se troše minuti i poruke preneti iz prethodnih meseci, pa tek onda besplatni minuti i poruke za tekući mesec." Aleluja! Cemu onda onda izmena od pre par dana pa sada vracanje na staro?!

Citat:
rafiki: Koliko sam upoznat, u ovom momentu *100# daje na uvid koliko je besplatnih minuta preostalo iz tekuceg meseca, ali ne i koliko je preneto od ranije.

Inace, cela prica sa besplatnim minutima je malo komplikovanija nego sto izgleda, a uzrok tome je arhitektura billing sistema. Kako za sad stvari stoje, ne ocekujem da ce uvid u trenutno stanje biti tacan i precizan u onoj meri u kojoj to korisnici ocekuju.

Pozdrav


Hm, pise lepo IZ PRETHODNOG meseca vam je preostalo.... ali u ovoj konfuziji kada ni oni nisu nacisto zaista je tesko verovati u bilo sta.

A slazem se za proveru da verovatno nece biti onako kako se ocekuje.
[ miodrag75 @ 13.08.2008. 23:46 ] @
@Ell Diablo pa i jesu promenili nacin tarifiranja jer po ovome sto su ti napisali ispada da se trosi prvo tekuci pa tek onda najstariji. Ali provericu i ja sutra
[ Ell Diablo @ 14.08.2008. 00:15 ] @
Ma to sam i ja pomislio na prvu loptu kad sam procitao, ali nije tako... Znaci napomena na "doslo je i do promene nacina prikaza naplate saobracaja" i na "dok se preneti besplatni minuti i poruke iz prethodnog meseca tarifiraju pa se tek na kraju prilikom izrade racuna oduzimaju (stari princip)." Ali ko ce ga znati, prvi je blizu pa cemo videti... :)
[ miodrag75 @ 14.08.2008. 01:33 ] @
Ma meni se malko smucio Telenor sa ovim strecanjima nikad nisam nacisto sa njima cesto menjaju uslove a to mi ne treba. Ovako barem MTS i VIP ne menjaju cesto a i svidjaju mi se uslovi MTS-a ako ti se ne svidja promena mozes da raskines ugovor.Ovo pisanje nejasnih objasnjenja koja moze dvostruko da se tumace su bezveze.
[ evolution @ 14.08.2008. 15:02 ] @
Kompletna informacija:

Prvo se troše minuti i poruke preneti iz prethodnih meseci, pa tek onda besplatni minuti i poruke za tekući mesec. Pošto se na prenete minute i poruke ne primenjuje tarifiranje u realnom vremenu, svaki upit stanja u toku meseca prikazuje stanje samo za minute i poruke koje se odnose na tekući mesec. To znači da pri upitu stanja sistem ne prikazuje minute i poruke prenete iz prethodnih meseci. Sistem će na kraju meseca prilikom izrade računa prvo obračunati prenet saobraćaj, pa nakon toga saobraćaj za tekući mesec. Besplatni minuti i poruke iz tekućeg meseca koji se ne potroše prenose se u naredni mesec.

Zamolio bih moderatore da promene naziv teme ili je zakljucaju jer "Skrivenih promena u Prenesi paketima" nema, samo je promenjen nacin prikaza obracuna usled tarifiranja u realnom vremenu, a diskusija u pogresnom pravcu je nastala usled rasparcavanja nepotpune informacije koju je pokretac teme postovao.

Za krajnjeg korisnika, promena u nacinu i redosledu potrosnje besplatnog saobracaja u Prenesi paketima nije bilo niti je aktuelno.
[ DR83 @ 14.08.2008. 15:28 ] @
Citat:
s i r o m a: procitah skoro celu temu i okreni-obrni opet iste stvari zbog kojih sam i raskinuo ugovor sa "telenorom" pre tri-cetri godine
iako sam bio potpuno iliti apsolutno siguran da nisam prekoracio tarifni paket uvek sam dobijao vece racune
kome se svidja da ga prave budalom neka uzme telenor postpeid
naravoucenije :
moze ketpa aliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii tek kada omoguce celokupnu i momentalnu proveru stanja - kao kod pripejda
a dotle - poruka strendzerima koji vode telenor sa karicevom zaostavstinom od radne znage !
ne padajte na slihtanja karicevih mladunaca skupljenih sa ovcara i kablara gde cobanica progovara
sve su to lopovcine
a kad ih cujem koje zvake valjaju preko telefona dodje mi da odem i da im se na*****************


Amin to that.



Pokretac teme je preneo ono sto su mu rekli u Telenoru ...
[ MP3MP3 @ 14.08.2008. 15:57 ] @
Citat:
djuice:
...
Zamolio bih moderatore da promene naziv teme ili je zakljucaju jer "Skrivenih promena u Prenesi paketima" nema, samo je promenjen nacin prikaza obracuna usled tarifiranja u realnom vremenu, a diskusija u pogresnom pravcu je nastala usled rasparcavanja nepotpune informacije koju je pokretac teme postovao.

Za krajnjeg korisnika, promena u nacinu i redosledu potrosnje besplatnog saobracaja u Prenesi paketima nije bilo niti je aktuelno.


Nije greska moderatora vec ljudi koji rade na telenor sajtu, jasno su svi videli da je doslo do promene, koja je kasnije ispravljena. Nije u redu kriviti moderatore i pokretaca teme, za greske za koje je kriv telenor... i zato nema potrebe da glumite finocu i zbunjenost, kada ste vi (iz telenora) jednostavno napisali jedno a sada tvrdite drugo, pa posle mi koji smo korisnici ili posmatraci budemo uvek krivi za vase greske i nestrucnost ...
Sve je u redu samo nas ne pravite onim sto nismo...
[ Mister Big Time @ 14.08.2008. 17:02 ] @
Citat:
djuice: Kompletna informacija:

Prvo se troše minuti i poruke preneti iz prethodnih meseci, pa tek onda besplatni minuti i poruke za tekući mesec. Pošto se na prenete minute i poruke ne primenjuje tarifiranje u realnom vremenu, svaki upit stanja u toku meseca prikazuje stanje samo za minute i poruke koje se odnose na tekući mesec. To znači da pri upitu stanja sistem ne prikazuje minute i poruke prenete iz prethodnih meseci. Sistem će na kraju meseca prilikom izrade računa prvo obračunati prenet saobraćaj, pa nakon toga saobraćaj za tekući mesec. Besplatni minuti i poruke iz tekućeg meseca koji se ne potroše prenose se u naredni mesec.

Zamolio bih moderatore da promene naziv teme ili je zakljucaju jer "Skrivenih promena u Prenesi paketima" nema, samo je promenjen nacin prikaza obracuna usled tarifiranja u realnom vremenu, a diskusija u pogresnom pravcu je nastala usled rasparcavanja nepotpune informacije koju je pokretac teme postovao.

Za krajnjeg korisnika, promena u nacinu i redosledu potrosnje besplatnog saobracaja u Prenesi paketima nije bilo niti je aktuelno.


Ponovo azuriranje sajta, ovo treba ispratiti.

http://www.telenor.rs/?section=private&page=3879

Slozicete se da je to malo vise nego neprofesionalno, i nije vidjeno ni kod Karica. A tek ovo sto poksavate da svalite krivicu na nekoga drugog, no comment. Sve je poteklo od operatera iz CC, ovde su samo prenete informacije prvo iz CC, zatim iz prodavnica, pa na kraju i ove dnevne izmene sa zvanicnog sajta.
Kapiram ja da ova zbrka nije plasirana namerno, vec neko nije uradio svoj deo posla kako treba i prvo CC-u dao pogresne informacije zatim ih plasirao i na sajt. Pa tek kad se digla prasina napisano je ovo kao danas sto stoji, a to je trebalo od pocetka tako da stoji i ne bi bilo nikakvih problema. Jer kada ti operater iz CC-a kaze da je doslo do izvesnih promena i vidis na sajtu da se prvo skidaju TEKUCI minuti i poruke pa tek onda preneti (bez dodatnog objasnjenja), sta drugo da radis nego da verujes da je to zaista tako?
Ako ste ozbiljna firma treba da sprovedete internu reviziju i da se utvrde odgovorni koji su plasirali pogresne informacije i doveli do ove zbrke. Odaje utisak da ni vi ne znate kako vam f-nisu paketi kako ce onda korisnici da znaju?!

Pozdrav


[ s i r o m a @ 14.08.2008. 17:36 ] @
ma sta sad ima da se zamajavamo sa dnevnim "telenorovim" menjanjem saopstenja ?!?
pa vis' da nam opet valljaju neke zvake
te sistem ovo te sistem ono ...
pa nije on pao s'marsa
taj sistem su ljudi napravili
i ne daje precizne podatke
e pa nek' i neka naprave takav sistem koji ce da nam pokaze momentalno tacnu potrosnju tarifnog paketa ...


[Ovu poruku je menjao Slobodan Milivojevic dana 15.08.2008. u 02:33 GMT+1]
[ joes@ @ 14.08.2008. 19:47 ] @
Meni je cudno da u specifikaciji koja ide uz račun za post peid korisnike, prikazuju broj razgovora, SMS i drugo, što je totalno nepotrebno zato što is tih podataka se ne može ni nazreti, a kamoli izračunati tačnost računa. Ako su hteli nešto, mogli da su da urade kako treba, a ne ovako, bez ikakvog smisla. Nisam neki matematičar, ali da su hteli pošteno, napravili bi cenu za sekundu razgovora za svaku mrežu, pa računajte. Ko će izračunati započete razgovore? Zna se - TELENOR ! Ovde su telefonske kompanije maštovitije od Lafontena i pokvarenije od američkih advokata.
[ Aleksandar Ilić @ 14.08.2008. 20:32 ] @
Citat:
djuice: Prvo se troše minuti i poruke preneti iz prethodnih meseci, pa tek onda besplatni minuti i poruke za tekući mesec. Pošto se na prenete minute i poruke ne primenjuje tarifiranje u realnom vremenu, svaki upit stanja u toku meseca prikazuje stanje samo za minute i poruke koje se odnose na tekući mesec. To znači da pri upitu stanja sistem ne prikazuje minute i poruke prenete iz prethodnih meseci. Sistem će na kraju meseca prilikom izrade računa prvo obračunati prenet saobraćaj, pa nakon toga saobraćaj za tekući mesec. Besplatni minuti i poruke iz tekućeg meseca koji se ne potroše prenose se u naredni mesec.
Da li je ovo dugo iščekivani billing sistem ili možemo očekivati još promena kod sledećeg preseka stanja?

Ukoliko jeste, onda sam razočaran, jer sam iskreno iščekivao nešto bolje. Više bih želeo da umesto informacije koliko smo preneli iz prethodnih meseca na *100# bude informacija koliko korisnik ima besplatnih minuta i poruka za tekući mesec (prenešeno + tekuće). Mada, mislim da je to iz nekih razloga tehnički neizvodljivo, u tom slučaju, novi USSD kod koji bi korisnicima pružao informaciju koliko su potrošili minute i poruke, odnosno koliko im je preostalo minuta i poruka iz tekućeg meseca.
[ duck@ @ 15.08.2008. 08:35 ] @
Citat:
djuiceKompletna informacija:

Prvo se troše minuti i poruke preneti iz prethodnih meseci, pa tek onda besplatni minuti i poruke za tekući mesec. Pošto se na prenete minute i poruke ne primenjuje tarifiranje u realnom vremenu, svaki upit stanja u toku meseca prikazuje stanje samo za minute i poruke koje se odnose na tekući mesec. To znači da pri upitu stanja sistem ne prikazuje minute i poruke prenete iz prethodnih meseci. Sistem će na kraju meseca prilikom izrade računa prvo obračunati prenet saobraćaj, pa nakon toga saobraćaj za tekući mesec. Besplatni minuti i poruke iz tekućeg meseca koji se ne potroše prenose se u naredni mesec.

Zamolio bih moderatore da promene naziv teme ili je zakljucaju jer "Skrivenih promena u Prenesi paketima" nema, samo je promenjen nacin prikaza obracuna usled tarifiranja u realnom vremenu, a diskusija u pogresnom pravcu je nastala usled rasparcavanja nepotpune informacije koju je pokretac teme postovao.

Za krajnjeg korisnika, promena u nacinu i redosledu potrosnje besplatnog saobracaja u Prenesi paketima nije bilo niti je aktuelno.






Za krajnjeg korisnika ES foruma, promena u nacinu i redosledu potrosnje besplatnog saobracaja u Prenesi paketima nije bilo niti je aktuelno.

@ Postovani djuice
"posaljite faks sa opisom problema moderatoru, adminu, i pokretacu ove teme pa cemo videti"
[ Slobodan Milivojevic @ 15.08.2008. 09:59 ] @
Citat:
duck@:@ Postovani djuice
"posaljite faks sa opisom problema moderatoru, adminu, i pokretacu ove teme pa cemo videti"
:) :) :)


Nisam najbolje razumeo ovaj deo?

Razresili smo situaciju i nadam se da je sad svima jasno kakvo je stanje sa trosenjem minuta/poruka, a mislim da je to naj bitnije u ovom treutku. Molim da se ne ide u dalju nepotrebnu diskusiju.
[ Aleksandar Ilić @ 15.08.2008. 11:59 ] @
Citat:
Slobodan Milivojevic: Nisam najbolje razumeo ovaj deo?
Ma čovek im samo malo spušta. Uvek kad korisnici imaju malo ozbiljniji problem oni traže da se opis problema ili molba ili šta već pošalje faksom. Piiip ih faks!

[Ovu poruku je menjao Slobodan Milivojevic dana 15.08.2008. u 13:17 GMT+1]
[ duck@ @ 15.08.2008. 12:15 ] @
Citat:
Slobodan Milivojevic: Nisam najbolje razumeo ovaj deo?




Citat:
Aleksandar Ilić: Ma čovek im samo malo spušta. Uvek kad korisnici imaju malo ozbiljniji problem oni traže da se opis problema ili molba ili šta već pošalje faksom. Piiip ih faks!


Bas tako samo joke - a kada vec oni imaju poseduju tehnologiju neophodnu za slanje faxa, neka je i koriste malo a ne da se sluze tamo nekim visoko sofisticiranim metodama interneta, foruma, ... svasta!

[ miodrag75 @ 17.08.2008. 11:04 ] @
Vracam se na temu juce sam svratio do Telenor-a i cura koja radi tamo je ovako rekla: Prvo se odbijaju besplatni minuti iz tekuceg meseca pa tek onda iz ovih starijih i da je informacija iz CC prava
[ Slobodan Milivojevic @ 17.08.2008. 12:22 ] @
Ma oni su ludi, nit se zna ko pije ni ko placa.
[ miodrag75 @ 17.08.2008. 13:06 ] @
To jeste tacno sa odbijanjem prvo tekuceg meseca jer nije samo meni tako receno vec vecini koji su bili u korisnickom servisu a ovi sto pisu po forumima moze da kazu nesto tacno a i ne moraju,
[ MP3MP3 @ 17.08.2008. 15:10 ] @
Da ne pretpostavljamo, najbolje je da sacekamo, javite nam kada vam stignu racuncici
a mi cemo sa strpljenjem da ocekujemo... Do tada je svaki komentar suvisan jer se mozda bas ovog trena izmenili uslovi, ko to zna...
[ Mister Big Time @ 18.08.2008. 00:33 ] @
Citat:
miodrag75: Vracam se na temu juce sam svratio do Telenor-a i cura koja radi tamo je ovako rekla: Prvo se odbijaju besplatni minuti iz tekuceg meseca pa tek onda iz ovih starijih i da je informacija iz CC prava


Pa i jeste tako. Prvo se 'racunaju/odbijaju/whatever' tekuci minuti (i to sve zbog ove nove 'provere stanja'), pa tek na kraju meseca se preracuna tj. pretopi u prenete.... tako da fakticki sve je isto, samo je nacin racunanja promenjen, sto ne bi trebalo da ima uticaja na racune, koliko ste trosili do sada i nacin na koji ste trosili ostaje nepromenjen.
Dakle za sve je kriva nova provera stanja, koja je 0 ukoliko niste probili TEKUCI saobracaj... ali je ponovo idijotski jer cim pozovete intl. poziv, medj. poruku posaljete, GPRS ili MMS, parking, dopuna prepaida, itd. sve se kalemi na to stanje :) Jedina olaksica jeste da znate koliko ste prebacili dodatnih usluga koje ne ulaze u paket i koje ce se nakalemiti na pretplatu + PDV.

A ti po prodavnicama nemaju balge veze... ne treba ocekivati bilo kakav smislen odogovor niti se udubljivati u pitanja... oni su tu samo da ti kazu koji telefon ide uz koji paket, uslovi i nista vise. Na kraju krajeva svima je poznat opis radnog mesta 'Prodavac'.


[ miodrag75 @ 18.08.2008. 13:16 ] @
Ne po njenim recima se odbija tekuci mesec i u racunu prvo ali videcemo i cura nije klasicni prodavac vec je iz korisnickog. Uostalom ima jos 2 nedelje pa cemo videti ja cu poslati sms poruke jedno 20-ak bezveze cisto da vidim sta se odbija i kako
[ Srki__ @ 18.08.2008. 16:19 ] @
malopre sam zvao cc i rekli su mi suprotno od onoga sto sad pise na sajtu (Prvo se troše minuti i poruke preneti iz prethodnih meseci, pa tek onda besplatni minuti i poruke za tekući mesec). tj da tek kad potrosis minute iz tekuceg meseca, pocinje koriscenje prenetih minuta

ja sam potpisao ugovor jos sa mobtelom, a prosle godine sam uzeo telefon preko telenora sa 2 godine obaveze. pitao sam operatera koja je procedura eventualnog prekida ugovora, on se malo zbunio pa mi je onda rekao. pitao me zasto bih raskidao ugovor, i kad sam mu rekao razlog, on kaze da su to minimalne izmene, pretplata je ista i dodati su minuti i da telenor ima pravo na izmene. nigde u ugovoru nisam nasao da oni zadrzavaju pravo izmene paketa, ni u mobtelovom i u telenorovom. danas-sura ja odo licno da vidim o cemu se to radi
[ Slobodan Milivojevic @ 18.08.2008. 17:01 ] @
Idem ja sutra malo da se objasnjavam sa radnicima Telenora jedno je za promene (ako ih uopste i ima), drugo za specifikaciju, a trece za Telefon koji je vec preko mesec dana na servisu.

46. dana idem sa sve advokatom ako mi ne bude do tad telefon.
[ Mister Big Time @ 19.08.2008. 03:24 ] @
Citat:
Srki__: malopre sam zvao cc i rekli su mi suprotno od onoga sto sad pise na sajtu (Prvo se troše minuti i poruke preneti iz prethodnih meseci, pa tek onda besplatni minuti i poruke za tekući mesec). tj da tek kad potrosis minute iz tekuceg meseca, pocinje koriscenje prenetih minuta

ja sam potpisao ugovor jos sa mobtelom, a prosle godine sam uzeo telefon preko telenora sa 2 godine obaveze. pitao sam operatera koja je procedura eventualnog prekida ugovora, on se malo zbunio pa mi je onda rekao. pitao me zasto bih raskidao ugovor, i kad sam mu rekao razlog, on kaze da su to minimalne izmene, pretplata je ista i dodati su minuti i da telenor ima pravo na izmene. nigde u ugovoru nisam nasao da oni zadrzavaju pravo izmene paketa, ni u mobtelovom i u telenorovom. danas-sura ja odo licno da vidim o cemu se to radi


Opet razlicite informacije.... jos se nisu smilili da li je ovako ili je onako? :) Ne vredi vise se cimati.... otisla mast u propast, bitno je da se njima 'svaki dinar ulozen u Mobtel isplatio'...
[ SuPerfundoO @ 19.08.2008. 21:55 ] @
Na svaki taj dinar dobili su jos 10 din...
Pa sad ti vidi isplati li im se...

SPR
[ zemun88 @ 20.08.2008. 08:49 ] @
Fresh informacija proverena 1000%. Trose se prvo minuti iz tekuceg meseca, pa preneti. Totalna konfuzija skroz naskroz. Opasni su ovi iz telenora, vi trosite tekuce pa stare minute, pa ce pre da vam skinu stare nego nove. To vise moze da pogodi one koji imaju vece broj minuta. Ja moje potrosim sve. Ali prave totalnu konfuziju da bi mogli svaki minut viska da skinu.

Kod za proveru preostalih minuta pocinje da se primenjuje u septembru, ali ne znaju tacno kog septembra. Cisto da znate

I preko koda *311# se sada kao i u vipu pokazuje samo potrosnja koja je presla osnovnu pretplatu - sms, mms , gprs , razgovor, call centar i ostale zezancije
[ del-boy @ 20.08.2008. 10:41 ] @
Citat:
Fresh informacija proverena 1000%. Trose se prvo minuti iz tekuceg meseca, pa preneti


To nije sporno, ali konačan ishod na računu je isti kao i do sad, ovo je uvedeno samo radi tarifiranja. Ovo je zvaničan mail koji su mi poslali kao odgovor pre nedelju dana:

Citat:
Korisnicima tarifnog paketa Prenesi koji u naredni mesec prenesu odredjeni iznos besplatnih minuta i poruka u toku rejtiranja sistem prvo gleda besplatne minute i poruke za tekuci mesec, a tek nakon utrosene kvote besplatnog saobracaja se trose preneti minuti i poruke (suprotno u odnosu na do sada). Najbitnije je sto se na besplatan saobracaj za tekuci mesec primenjuje rejtiranje u realnom vremenu, dok se preneti besplatni minuti i poruke iz prethodnog meseca tarifiraju pa se tek na kraju prilikom izrade racuna oduzimaju (stari princip).
Sto se tice same izrade racuna princip ostaje isti, tako da od ukupnog broja besplatnih minuta i poruka (za tekući mesec + preneto iz prethodnog), sistem obracuna prvo prenete besplatne minute i poruke pa zatim one iz tekuceg meseca.
Primer: 150 min za tekuci mesec + 40 preneto = 190.
Korisnik je potrosio 165. Sistem obracunava: 40 prenetih + 125 iz tekućeg meseca = 165 minuta.
U naredni mesec se prenosi 25 minuta iz tekuceg meseca.


Iz primera se jasno vidi da je prenosenje minuta isto kao što je i bilo. Ovo su mi potvrdili i u Telenorovoj prodavnici u Novom Sadu.
[ Slobodan Milivojevic @ 20.08.2008. 12:29 ] @
Prenosenje minuta je isto. Nista se nije menjalo oko toga samo se u toku meseca drugacije prikazuje.

Za 10ak dana najvise ce se uvesti kod gde cete moci da vidite kolko ste besplatnog saobracaja porosili, a evo operater vec sad moze da vam kaze za 10din (pdv ukljucen) kolko ste potrosili. Meni je rekao da sam potrosio do ovog trenutka 93 minuta i 115 sms poruka, samo ussd kod treba da startuje.
[ plumbum013 @ 20.08.2008. 14:51 ] @
Vidim S.M. da si i ti promenio misljenje o Telenoru. Otkud to sada da razmisljas o pelasku na VIP?
[ Slobodan Milivojevic @ 20.08.2008. 15:34 ] @
Pa oni imaju proveru, nemaju prenosenje, a ako Telenor ne uvede uskoro proveru (besplatno - vec postoji placena 10din (sa pdv-om) na 9863), i ako prenosenje izgubi smisao sto se nadam da nece (po naj novijim informacijama nece), onda cu preci na Vip.

Ako pak Telenor zadrzi prenosenje (sto ima velikih izgleda) i jos uvede kod za proveru (sto takodje ima velikih izgleda), onda bas i nemam neki razlog za prelazak.
[ bizzy86 @ 20.08.2008. 22:59 ] @
Kao sad vec bivsi prvo Mobtelov pa Telenorov korisnik ostao sam zaprepascen kolicinom netacnih informacija koje njihovi sluzbenici plasiraju... Jedan od vecih razloga zasto sam napustio Telenor je u tome sto se besplatni minuti nisu mogli nikada proveriti dok je kod Telekoma to bilo moguce uraditi... Pre vise od godinu i po dana sam ih zvao i pitao za tu prover, rekli su mi istu stvar kao i sada tebi... "Sistem smo kupili i sada se testira... Ocekujte za mesec dana pocetak rada..." Posle par meseci cekanja i nizanja racuna od preko 3k sa listingom koji je bio sve samo ne to odlucio sam da batalim tog operatera... Sad sam na Vip-u i mnogo mi je bolje...

Pozdrav
[ cume @ 20.08.2008. 23:26 ] @
Jel ta provera zbog koje si napustio telenor ona mts-ova sto vise dana u
mesecu ne radi nego sto radi :-)
A i za vipovu sam cuo da se azurira "jednom dnevno"
....
Hocu da kazem sve je to jos daleko od realtime-a :)))
[ zemun88 @ 21.08.2008. 17:50 ] @


obavestavamo Vas da nije doslo ni do kakve promene nacina obracunavanja besplatnog saobracaja u Prenesi paketima, vec je samo promenjen nacin prikazivanja trenutnog zaduzenja. Dostavljamo Vam precizno objasnjenje:

od 01. avgusta Telenor je promenio nacin prikazivanja trenutnog zaduzenja. Naime, do sada ste imali informaciju o realnom trenutnom zaduzenju, bez umanjenja po osnovu besplatnog saobracaja ili minimalne mesecne potrosnje (sto se cinilo prilikom preseka mesecnog racuna), a od sada dobijate informaciju o realnom stanju koje odgovara stvarnom koriscenju (sa umanjenjem po osnovu besplatnog saobracaja). Sto znaci da necete dobijati informaciju o zaduzenju sve dok imate besplatan saobracaj.
Stanje ce se uvecavati samo za saobracaj koji ne ulazi u besplatan (za Prenesi pakete to je gprs, mms, sms ka specijalnim brojevima, roaming saobracaj, saobracaj ka inostranstvu, pozivi ka 9863 (razgovor sa operaterom, parking servis, kreditiranje pre paid brojeva...).

Korisnicima tarifnog paketa Prenesi koji u naredni mesec prenesu odredjeni iznos besplatnih minuta i poruka u toku rejtiranja sistem prvo gleda besplatne minute i poruke za tekuci mesec, a tek nakon utrosene kvote besplatnog saobracaja se trose preneti minuti i poruke (suprotno u odnosu na do sada). Najbitnije je sto se na besplatan saobracaj za tekuci mesec primenjuje rejtiranje u realnom vremenu, dok se preneti besplatni minuti i poruke iz prethodnog meseca tarifiraju pa se tek na kraju prilikom izrade racuna oduzimaju (stari princip).
Sto se tice same izrade racuna princip ostaje isti, tako da od ukupnog broja besplatnih minuta i poruka (za tekući mesec + preneto iz prethodnog), sistem obracuna prvo prenete besplatne minute i poruke pa zatim one iz tekuceg meseca.
Primer: 150 min za tekuci mesec + 40 preneto = 190.
Korisnik je potrosio 165. Sistem obracunava: 40 prenetih + 125 iz tekućeg meseca = 165 minuta.
U naredni mesec se prenosi 25 minuta iz tekuceg meseca.+


Eto vam obavestenja, ali se onda na osnovu ovog poslednjeg cini da se trose prvo stari plus novi. Malo me zbunjuje odgovor, ali dobro.

Cim se uvede kod moci cemo da vidimo koliko imamo potrosenih minuta, i drugi kod da vidimo koliko smo preneli i valjda nece biti konfuzije
[ del-boy @ 21.08.2008. 21:46 ] @
Ajde pogledaj par postova iznad. Potpuno isti mail sam ja dobio od njih i postavio ga ovde. Čak su i brojevi u primerima isti.
[ miodrag75 @ 21.08.2008. 22:06 ] @
Pa to sto su ti poslali znaci da se prvo trose minuti iz tekuceg meseca pa tek iz proslih meseca samo je malo umotano i konfuzno
[ pisac @ 21.08.2008. 22:23 ] @
U bre što ste tvrdoglavi.

Pratim ovu temu, i nisam imao nameru da se umešam, ali sada ipak moram deco da vam objasnim šta je Telenor uradio:

Promenio je način na koji sistem obaveštava korisnika koliko mu je trenutno zaduženje (*311#), ali nije promenio način na koji se pravi račun na kraju meseca!

U prevodu znači: moći ćete da vidite kada ste prekoračili besplatne minute (i SMS poruke) iz tekućeg meseca, jer će brojač (račun) početi da vam raste. Ali na kraju meseca će sve to što ste potrošili u stvari kao i do sada prvo da se oduzme od starih minuta i poruka, a ne prvo od tekućeg meseca.

Jasno?
[ Slobodan Milivojevic @ 22.08.2008. 00:26 ] @
Upravo tako.

U trenutnom zaduzenju se prikazuje prekoracenje minuta i poruka iz tekuceg meseca, ali prakticno to nista ne znaci, jer se na kraju prvo oduzme od prenetih (naj starijih) a tek nakon toga od minuta iz tekuceg meseca.

Promenjen je nacin prikaza stanja, a ne i obracuna na kraju meseca (sto je jedino i relevantno za visinu racuna).
[ del-boy @ 22.08.2008. 00:30 ] @
Tako sam i ja shvatio ovaj mail i nemam problema sa tim
[ Eric777 @ 22.08.2008. 20:54 ] @
Mnogo ste tvrdoglavi, a i sumnjičavi. Prvo se troše preneti minuti i SMS, a tek onda oni iz tekućeg meseca. P.S. ukucajte *311# - čeka vas prijatno iznenađenje.

[Ovu poruku je menjao Eric777 dana 23.08.2008. u 11:19 GMT+1]
[ Mister Big Time @ 23.08.2008. 08:52 ] @
Kasnite malo cenjeni Telenor representative :) Vec na drugoj temi uveliko diskutujemo (pozitivno) o novostima na *311# :)

A normanlo da su ljudi sumnjicavi kada se plasiraju razlicite informacije o necemu sto treba da bude jasno kao dan. Uz duzno postovanje, resite prvo unutrasnji problem u komunikaciji i obavestavanju svojih zaposlenih (info flow) pa tek onda pridikujte korisnicima.

Srdacan pozdrav
[ Eric777 @ 23.08.2008. 09:43 ] @
Sve novine donose malo konfuzije na početku :) Važno je da korisnici konačno imaju ono što su odavno tražili. Hvala na razumevanju i strpljenju.
[ Aleksandar Ilić @ 24.08.2008. 01:41 ] @
Gospodine Generalni Direktore, nemojte tako, konfuzije je bilo zbog nečeg drugog, a ne zbog nekih novina.

Inače, za sada nemam nekih većih zamerki što se tiče novog billing sistema, puno sreće u održavanju. A kada je u pitanju paket, samo kada biste omogućili internet tarifni dodatak, kao što je to izvodljivo kod Vip-a, ovo bi bio ubedljivo najbolji post-paid u Srbiji, al' stvarno. Trošim 1-3MB gprs mesečno i to većinom na vašem wap sajtu. Kada bi ovaj tarifni dodatak postao moguć, sigurno bih uzeo 5, a možda i 10MB. Ovo kažem zato što sam prošle godine u ovo vreme bio pre-paid korisnik i trošio 30minuta razgovora mesečno, sada, godinu dana kasnije, 200-250 minuta kao post-paid korisnik.
[ Eric777 @ 24.08.2008. 07:19 ] @
Dragi Aleksandre, "možda" se uskoro (jako skoro) u ponudi pojavi nešto još interesantnije od navedenog dodatka :)
[ nervous83 @ 26.08.2008. 21:03 ] @
moze neka asocijacija, ja postadoh nestrpljiv otkako procitah vasu najavu?
[ miodrag75 @ 28.08.2008. 06:50 ] @
Uvek kad tako nesto napisu i kao ono nesto da ocekujemo na kraju postane neprijatno
[ MP3MP3 @ 28.08.2008. 10:46 ] @
Citat:
miodrag75: Uvek kad tako nesto napisu i kao ono nesto da ocekujemo na kraju postane neprijatno

Mozda vam spremaju iznenadjenje, sa soda efektom, 20% vise minuta i sms-a
a onda ispod sa fontom 2 pise da je tarifiranje 60+60


Salim se, taman posla...
[ miodrag75 @ 29.08.2008. 00:53 ] @
Korisnici koji su duze od 4 godine dobijaju besplatne telefone po izboru
[ Catch 22 @ 29.08.2008. 11:00 ] @
^ Definiši molim te: "dobijaju besplatne..."?!
[ Mister Big Time @ 29.08.2008. 12:03 ] @
Citat:
miodrag75: Korisnici koji su duze od 4 godine dobijaju besplatne telefone po izboru


Jel se ovo odnosi na MTS? Poznanik je upravo to dobio... Samsung U800. Za 1 dinar, naravno ugovorna obaveza uz mega paket. Medjutim posto je i tako i tako vec bio na tom paketu ispalo je kao lep gest mts-a... pa mu stvarno telefon dodje dz. Za ostalu vecinu korisnika to bi znacilo znacajno povecanje mesecne potrosnje uz ug. obavezu pa nema govora o 'poklonu'.
[ sektor022 @ 29.08.2008. 14:24 ] @
to je samo zelja miodraga75, rekao bih pusta zelja...
necu reci da i ja to prizeljkujem, ali i pticama na grani je jasno nema nista dzabe


*** moram da se ispravim, kada vec neko drugi nije, ne bi to bilo DZABE jer poverenje mnogo znaci i kosta

[Ovu poruku je menjao sektor022 dana 30.08.2008. u 10:43 GMT+1]
[ miodrag75 @ 30.08.2008. 17:15 ] @
mala sala ljudi sta se palite pa ko ce da vam da telefon za dzbaka a tek telenor pffffffffff
[ SuPerfundoO @ 31.08.2008. 14:08 ] @
Ma odlicna sala...mislim da bi trebalo malo vise sala da zbivas...ocigledno je da ti ide...
Besplatni telefoni...pih...
[ miodrag75 @ 31.08.2008. 16:11 ] @
Uh vise mi je preko k.... i Telenor i ostali operatori samo dobijes neko muljanje nikad nisi nasigurno sa njima
[ s i r o m a @ 01.09.2008. 11:59 ] @
Citat:
Korisnici koji su duze od 4 godine dobijaju besplatne telefone po izboru


najaci post u celoj temi ....
[ Eric777 @ 01.09.2008. 22:40 ] @
Citat: moze neka asocijacija, ja postadoh nestrpljiv otkako procitah vasu najavu?

Mislio sam na Telenor promociju koja je upravo startovala. Probajte ...
http://www.telenor.rs/?section=private&page=5518
[ Aleksandar Ilić @ 02.09.2008. 13:37 ] @
Citat:
Eric777:
Dragi Aleksandre, "možda" se uskoro (jako skoro) u ponudi pojavi nešto još interesantnije od navedenog dodatka :)
Ovo nema blage veze s mojim predlogom, niti je interesantnija. Ja sam govorio o internet tarifnom dodatku za Prenesi pakete, a ovo je nešto sasvim drugo. A i cene su vam paprene. Pre nekoliko dana sam se vratio iz Beča, tamo za 20€ dobijaš 15GB mesečno, a ovde za dva put skuplji paket dobijaš tri put manje saobraćaja.

[Ovu poruku je menjao Aleksandar Ilić dana 02.09.2008. u 16:04 GMT+1]
[ s i r o m a @ 02.09.2008. 20:16 ] @
katastrofa
upravo sam tako nesto 'teo i ja da kazem (ali nisam imao "opipljivih" dokaza) jer po pricama strendzera internet (da ne bude zabune pricamo o internetu za mob. tel.) je upravo toliko puta jeftiniji ...
zale mi se ti strendzeri da samo ujutru dok procitaju (svoje) novine uz jutarnju kafu - telenor ih opeljesi nacisto ...
[ 221b @ 02.09.2008. 21:35 ] @
@Eric777

za 2300 din 5,4GB sa rokom vazenja 120 dana u prevodu prepaid, kod jednog od kablovskih operatera (sa sedistem u srcu Sumadije), nikako ne moze da zameni ponuda Telenora. 3590 din za 5GB... Mnogo li je.
Da da mobilnost, nema potrebe za kablovima ali ima ogranicenja jer GSM GPRS EDGE UMTS HSDPA su dostupni i zavise od lokacije. Ni Beograd nije pokriven UMTS-om... Pozdravljam nastojana da se internet priblizi korisnicima ali cene i kvalitet mreze. 3,6 Mbps (megabita) i nije nesto. Gde je 7 ili 14 kao kog konkurencije (ono sa prijateljima....) Kada bi u prenesi tarifi pored usluga poziva i SMS bili obuhvaceni i MMS i internet. Npr. Prenesi 325: 325 min razgovora u domacem saobracaju 325 poruka (SMS i MMS) i 325 MB za internet... MMS i SMS ka inostranstvu po dosadasnjim cenama.
Puste zelje. Zato postoje akcije tipa Otkrijte Telenor Internet a da se nudi sve na kasicicu po previsokim cenama. Pogledaje 066... 1000 din = 250 min 250 SMS 250 MMS i 250MB za GPRS!!!!!!! i kao slag na tortu neutroseni saobracaj se prenosi. Nikad vidjeno kod nas.... Mada ovo 250MB na 066 jeste pun pogodak, na nasu zalost!

[Ovu poruku je menjao 221b dana 02.09.2008. u 22:58 GMT+1]
[ srle69 @ 22.09.2008. 00:54 ] @
Pa polako, normalno je da nece niko da uvede drasticno povoljnije uslove odjednom.Svaki korak raznih olaksica privuce odredjeni broj novih korisnika. Pa onda se "osluskuje" malo i konkurancija.Recimo,u svetu racunara odavno postoje masine i procesori za koje sada ne mozemo da zamislimo kojim brzinama rade, ali industrija treba da zaradi pa nam nudi korak po korak (sad je recimo HIT kartica 8600 GT, a za 2-3 meseca 8800GT,uuuuuuu!!! A u stvari postoji 880000000 GT sa XXXXXXXX GB rama i ko zna kojim brzinama koja ceka da se dovoljno uzme para na svim generacijama pre nje)
Tako je i kod operatera mobilne telefonije i u industriji mobilnih telefona.

A to da smo skupi za internet za smesne brzine u odnosu na inostranstvo, to jeste. Ali to je cena zaostalosti nase zemlje. Evo recimo,kod nas je booom ADSL kao nesto najbolje sto trenutno ima na trzistu i to placamo ohohoooooo u odnosu na zapad gde je ADSL vec postao smesan i oni imaju za iste pare kao mi ovde ADSL neke sisteme (T1, DSL...) koji su za ADSL mlazni avioni. Ko nam je kriv kad ne znamo jos za bolje, a to operateri koriste i svaka novina (koja je smesna na zapadu i tamo postoji vec duze vremena) ovde se pompezno najavljuje kao revolucija na trzistu.
[ NICS @ 03.10.2008. 12:08 ] @
Predjete na VIP i resite sve probleme, dileme, trileme, i ostale nepovoljne opcije koje Vam kao korisniku nisu nimalo jasne.
ako nista drugo sa svakom uplatom VIP duplira meni je to dovoljno. Od juna 2007 sam njihov korisnik ili drugacije receno prvi dan kad su poceli sa prodajom post paid brojeva u NS
[ Kizzza @ 03.10.2008. 18:15 ] @
Šta ti VIP daje kao postpaid korisniku?
[ Slobodan Milivojevic @ 03.10.2008. 21:10 ] @
Ako cemo porediti postpaid ponude Telenora i Vipa onda mozemo doci do sledecih zakljucaka:

- Za iste pare imate isto minuta i isto poruka
- Na Telenoru nemate dodatak za internet, na Vipu imate uz 3 meseca ugovorne obaveze
- Na Telenoru imate proveru koja se azurira na par minuta, na Vipu jednom ili dva puta dnevno
- Na Telenoru se prenose minuti i poruke, na Vipu ne.
- Telenor ponovno ukljucenje ako zakasnite sa racunom naplacuje 100din, a Vip cak 500din (moze se videti ovde na forumu detaljno).
- Vip je nakon prekoracenja pretplate jeftiniji od Telenora

Pa ko voli neka izvoli i neka izabere. No to ovde nije tema, molim da se vratite na temu, ako ima sta jos da se kaze na istu.
[ Popudopulus @ 03.10.2008. 22:48 ] @
Jedina mana koju znam a tice se VIP-a, je da im cesto puca mreza i po par sati prodje do ponovnog vracanja u normalu.
[ joes@ @ 05.10.2008. 10:11 ] @
Da da, za VIP stvarno je tipicno da im cesto puca mreza.
Vec nekoliko godina koristim 063 postpaid i relativno sam bio zadovoljan. Pre mesec dana sam uzeo 065 pripejd, kako bi zvao MTS-ove korisnike (sa kojim ostvarim mesečno oko 20-21 minut razgovora), što bi mi, činilo mi se, pojeftinilo pozive u odnosu da zovem sa 063. Ali, bio sam u velikoj zabludi. 200 dinara sam potrošio u nekoliko dana. Posle kada sam proverio, meni su jeftiniji pozivi bili sa 063 nego sa 064 ka "četvorci". Mislim, da je u pitanju blizu 30 % je jeftinije. Generalno nisam bio zadovoljan ni zvukom (oscilacije u tonu), ni pokrivenošću. Možda je druga stvar sa 064 postpeidom, ali pripejd je loš. Za razliku od pripejda, Telenor ima izrazito bolji odnos i uslugu za postpeid. Možda je tako i u MTS-u. Posle ovoga malo sam zadovoljniji onim što imam.

Inače, ne radim u Telenoru i nemam nikakve interese (sem telefoskog računa) od njih, a od Švedske volim samo - šveđanke. https://static.elitesecurity.org/smile4.gif
[ Zoran Milovanovic @ 05.10.2008. 11:19 ] @
Sve je tu jasno, nema sta da se prica o tome.

Nije najjeftiniji, ali je najbolji. Ko koristi Telenor mrezu, zna sta je platio i to dobija (kod ostalih se zna samo sta si platio), sto je reko cikica iznad mene, pucanje mreze, oscilacije u tonu, razni prekidi, sms kasnjenje, i razne zafrkancije...

Da se razumemo nije savrsena, ali je svakom jasno da je bolja od ostale dve prisutne na nasem trzistu.

Ne zelim da se raspravljam, postoje i situacije gde su ostale mreze bolje od ove, ali ipak su takvi slucaji redji. Koristite sta vam odgovara i sta vam se isplati. Nemam nameru da nikoga teram da koristi Telenor mrezu (jedino burazera sam nagovorio, jer mi je bilo muka da razgovaram 3 minuta sa njim, a od toga 60% ne razumem - cesto se cujemo), vec sam samo izneo svoje zapazanje.

Hvala na vremenu :)
[ plumbum013 @ 05.10.2008. 16:42 ] @
veoma zanimljiv stav. ali ja iz svog licnog iskustva, a koritio sam: telenor (i prepaid i postpaid), i mts (samo prepaid) i vip (i prepaid i postpaid), uopste ne delim misljenje sa svoja dva predhodnika na ovoj temi.
pre svega bih voleo da mi oni licno navedu barem jedan region, jedno mesto, jednu tacku, gde telenor ima bolji signal od mts-a?

vip, smatram da za sada nije u konkurenciji, posto se jos uvek oslanja na nacionalni roming.

a i sto se tice teze da je sve kristalno jasno napisano na racunima telenora, mogu se samo glasno nasmejati. posto znam, iz svog licnog iskustva, kao i iz iskustva svojih bliznjih, rodjaka, prijatelja,... a i preko neta, a pogotovo i preko ovog foruma, da vecina ljudi ne zna na koji nacin telenor formira svoje racune, a kamoli jos da budu zadovoljni istim tim racunima.

izmedju ostalog, telenor naplacuje i izdavanje listinga, pa jos na tu cifru doda i PDV, dok vip salje listing potpuno free.
[ Zoran Milovanovic @ 05.10.2008. 18:02 ] @
Evo ovako znao sam da ce da bude ovoga, a nisam hteo da jos dalje urnisemo temu. Jbg, kad sam ipak hteo da kazem nesto :)

Sto se tice signala, znam mnogo zabacena mesta gde je jos mobtel imao signal, a mts nema ni danas. Necu da navodim koje kakve vuko*ebine, ali ipak postoje.

Takodje ne sporim da mts ima vecu pokrivenost u procentima, gledano povrsinu teritorije.

Takodje nikada nisam obracao paznju na meracu signala na telefon, jer mi je to malo bzv, ja pozovem i ako pricam sasvim normalno, cujem svog sagovornika ok, nema potrebe da gledam da li je to bila jedna crtica, jedna kockica, ili ne znam ni ja sta (zavisno od grafike telefona) Znaci pricao sam o tome, imate signal na telefonu sa kojim razgovarate bez problema. Dok kod mts-a, mozete da budete i 20m od bazne stanice i da nemate nikakvih prepreka, razgovor nikada nije bio bez prekida, sustanja, kvrcenja i tako nekih cudnih zvukova.

To sto neko ne razume racun, ne znaci da nije jasno napisano. Ja mogu da protumacim svaki racun, tako da ako imas bas nekih problema, javi mi se na pvt, da ne idemo dalje sa ove teme.

Listing mozes izvaditi potpuno besplatno u Telenorovim korisnickim centrima (prodavnicama), potrebna ti je samo licna karta, takodje mozes potpuno besplatno preko Telenor portala, ako se registrujes. Ne vidim problem? Nisi informisan? Ili ne koristis internet?

Da li je neko zadovoljan svojim racunom je relevantna stvar. Mozda bi i ja da razgovaram 100 minuta, a da platim 10 ali to su samo puste zelje.

Takodje, ako je potrebno neko posebno razjasnjenje oko racuna (tipa kad ti u racunu pise dodatne usluge, a ti ne znas koje su, ne mozes da se snadjes u listingu) mozes kulturno i lepo da odes i isto tako pitas ljude u telenor prodavnici, sta je meni naplaceno pod tim dodatnim uslugama? Objasnice ti u najkracem roku, na licu mesta.

Nalazim se u Nisu, cesto putujem u Zajecar i Beograd. Tako da nikada nisam imao problema sa njihovom mrezom, ni na putu ni u ovim gradovima.

edit: pricam o postpaid-u


[ Slobodan Milivojevic @ 05.10.2008. 20:16 ] @
Ok, dosta je bilo offtopic price o tome koja je mreza bolja a koja gora. Tema je apsolvirana ako nista nema da kaze na temu, nema potrebe da se ide u dalji offtopic.
[ IznogudBG @ 09.11.2008. 15:16 ] @
Da se ja vratim na temu, na sajtu Telenora i dalje pise da se prvo trose preneseni minuti i poruke, pa tek onda tekuci, kakva su vam sada iskustva, posto bih zeleo da predjem na taj paket?
[ Zoran Milovanovic @ 09.11.2008. 15:24 ] @
Da upravo se tako trose.

--Jedino ce stanje kada ukucas *311# obrnuto da ti pokaze, ali to je samo zato sto je takav sistem. To se na kraju meseca svede, odnosno okrene se. Tako da ti ipak prvo trosis prenute minute i poruke, pa tek ondaiz tekuceg meseca.
[ Popudopulus @ 09.11.2008. 19:41 ] @
Meni se cini da to nije tacno, evo vec treci mesec koristim paket PRENESI 150, iz prvog meseca mi je preneto nekih 47 minuta, u drugom ih nisam potrosio pa su mi preneti u treci i jos iz drugog meseca mi je preostalo nekih 15 minuta. I sad kad proveravam stanje sa *311#, pise mi trenutno zaduzenje 131 minut a preneti minuti su mi sabrani i pise 62 minuta, naravno i sa porukama se isto desava. Sto verovatno znaci kad budem potrosio trenutno zaduzenje, onda prelazim na prenete minute!
[ Zoran Milovanovic @ 09.11.2008. 21:17 ] @
To je ono sto se tebi cini, a ja pricam kako je. :) Svoj racun redovno proveravam listingom, tako da dobro znam o cemu se radi.

Citat:
Popudopulus: ... pise mi trenutno zaduzenje 131 minut ...


Trenutno zaduzenje ukoliko postoji je izrazeno u dinarima, a ne minutima. :)

Vidis, ipak ti se samo cini :)
[ Popudopulus @ 09.11.2008. 23:55 ] @
Ma moja greska je sto sam napamet pisao ... pise mi trenutno zaduzenje 131 minut ..., umesto toga mi pise ...U tekucem mesecu preostalo je: - minuta 130...!