[ *pi* @ 11.08.2008. 21:10 ] @
Napravio sam backup svih foldera iz inboxa pre instalacije OS tako sto sam sacuvao folder Outlook Express a putanja do njega je

C:\Documents and Settings\pi\Local Settings\Application Data\Identities\{8E116726-BA56-45EC-A263-3CC918FA0391}\Microsoft

Sada hocu da vratim taj folder tj. da uradim overwrite postojeceg ali imam problem jer u Aplication Data ne postoji folder Identities i sve ovo sto se nalazi u njemu... Da budem precizniji od ove gornje putanje postoji samo ovo:

C:\Documents and Settings\pi\Local Settings\Application Data\

Da li neko ima ideju sta da uradim? Verovatno sam radio backup na debilan nacin, nasao sam uputstvo na nekom sajtu i odradio tako bez razmisljanja, sad postoji sansa da sam izgubio sve mailove a to bi bila katastrofa...

Pozdrav
[ Brz_na_tastaturi @ 11.08.2008. 21:41 ] @
Jesi li kreirao neki nalog u OE posle ponovne instalacije?
Koliko je meni poznato tvoj način za backup radi kod starijih verzija.

I još bitnije da li je korišćen Outlook Express ili Outlook koji dolazi uz Office 2007 paket?
[ Ivek33 @ 11.08.2008. 21:45 ] @
Citat:
*pi*: tako sto sam sacuvao folder Outlook Express
prvo mi se ne slaže naslov poruke i ovaj dio citata u postu.
Odluči se je li Outlook 2007 ili Outlook Express?, a o tome ovisi je li ova tema za E-mail forum ili ostaje ovdje
Outlook extenzije su *.pst a Outlook Express extenzije su *.dbx

- Ako nisi kreirao e-mail račun u novom OS-u kreiraj ga ( ako se radi Outlook Expressu ), nakon kreiranja e-mail računa restartaj OE ili PC a potom potraži "Identies" folder pa probaj kopirati overwrite.

[edit] Brz_na_tastaturi me pretekao u odgovoru
[ *pi* @ 11.08.2008. 21:55 ] @
Sad sam i ja zbunjen, ekstenzije su .dbx a taj outlook koji sam koristio i sada ponovo instalirao se nalazi u office 2007 paketu...

Uradio sam sve kako ste rekli, instalirao OS zatim office 2007 onda konfigurisao outlook ali ne mogu vratiti stare mejlove jer fali pola putanje koju sam naveo u prvom postu...
[ Ivek33 @ 12.08.2008. 08:35 ] @
Citat:
*pi*: Sad sam i ja zbunjen, ekstenzije su .dbx a taj outlook koji sam koristio i sada ponovo instalirao se nalazi u office 2007 paketu...
Opet nejasnoće, daj se odluči i koristi prave termine.

Idemo redom

Office 2003 - Outlok 2003 je program za e-mail, rokovnik itd... ( njegove extenzije su *.pst )
- Outlook Expres 6 je program isključivo za e-mail ( skraćeno OE ) ( njegove extenzije su *.dbx )

Office 2007 - Outlook 2007 ( extenzije *. obi / *pst )
- Windows E-mail ( extenzije *.fol / *.eml ) ....ovo je zamjena Outlook Expressu 6

pogledaj link Razlike između programa Outlook i Outlook Express


FROM OE6 => WINDOWS MAIL
1. Kopiraj cijeli folder Outlook Express ( *.dbx ) na USB ili već gdje želiš
2. Na PC koji ima OS Vista zalijepi u Documents taj folder, otvori Windows Mail i idi na import messages, selektiraj folder i importuj .
btw: pogledaj link http://windowshelp.microsoft.c...3cf-a0c8-164e3fe7994f1033.mspx


FROM OE => Windows Mail => OUTLOOK 2007
Citat:
*pi*:instalirao OS zatim office 2007 onda konfigurisao outlook ali ne mogu vratiti stare mejlove jer fali pola putanje koju sam naveo u prvom postu...
po ovome zaključujem da želiš datoteke *.dbx koje su od Outlook Express-a importirati u Outlook 2007. Mislim da neće ići na način copy/paste
Prvo importiraš e-mail poruke *.dbx u Windows Mail a potom iz Windows Mail importiraš u Outlook 2007

pogledaj linkove: možda ti pomognu
http://support.microsoft.com/default.aspx?scid=kb;en-us;270670
http://www.oehelp.com/backup.aspx#oe2wm
http://www.vistaheads.com/foru...-messages-into-vista-mail.html
http://www.cybertechhelp.com/forums/showthread.php?t=149671

nadam se da će ti sada biti jasnije
[ *pi* @ 12.08.2008. 12:43 ] @
Ivek i brzi hvala na odgovorima i trudu... Ja sam ispao papak jer sam taj bekap odradio brzinski i nisam razmisljao, rezultat - par stotina izbubljenih mejlova..

U cemu je greska? Nasao sam uputstvo za bekapovanje outlook express-a a ja sam ustvari koristio outlook 2007 (sad mi treba onaj smajli koji udara glavom u zid) tako da sam sacuvao totalno pogresne fajlove a one koji su mi trebali sam obrisao...

Pola putanje iz uvodnog posta mi je falilo jer nakon instalacije OS nisam konfigurisao outlook express vec outlook 2007 zato nisam ni imao ostatak foldera u putanji...

Mozete li mi preporuciti neki program za bekapovanje poste iz outook 2007?
[ Miroslav Jeftić @ 12.08.2008. 12:52 ] @
Samo sačuvaj negde .pst fajlove iz njegovog foldera i to bi trebalo da bude dovoljno.
[ *pi* @ 13.08.2008. 09:26 ] @
Hvala na odgovorima!
[ Catch 22 @ 13.08.2008. 18:01 ] @
Citat:
Miroslav Jeftić: Samo sačuvaj negde .pst fajlove...

... kojih obično ima samo jedan jedini, podrazumevani naziv mu je outlook.pst, ako ga neko nije u međuvremenu preimenovao.

PS
MS Outlook (i ranije verzije od 2007) omogućava istovremenu upotrebu i više različitih *.pst fajlova, na različitim lokacijama (ako se za tim ukaže potreba)
[ Miroslav Jeftić @ 13.08.2008. 22:32 ] @
Ako si stisnuo AutoArchive kad te pita s vremena na vreme, onda verovatno ima bar još jedan.
[ starisloven @ 14.10.2009. 11:48 ] @
Pozdrav. Imam slijedeći problem. Na računaru sam prije koristio Vistu i njezin Windows mail. Sad sam podigao Windows 7, i pošto nema više Windows maila, što mi je jako žao, konfigurisao sam Outlook 2007. Imam na d particiji bekapovano sve iz Windows maila, jer mi je on bio konfigurisan da sva podešavanja i poruke čuva na d particiji tako da sam prije bez problema sv vraćao. No sad kad u import opcijama Outlooka 2007 označim da hoću da importujem iz Windows maila ne nudi mi da mu pokažem putanju do bekapa, nego mi samo nudi da li da pregazi postojeće mailove, da ih uveze u već postojeće i da ništa ne uvozi. Ja mu dam dalje i na kraju finish, i naravno, ništa ne uveze jer i ne zna gdje su mu mailovi. Šta da radim?
[ Jpeca @ 14.10.2009. 15:13 ] @
Nisam koristio ali koliko mi je poznato Windows Mail u Visti čuva malove kao .eml fajlove. Malo je zamorno ali možeš ih prevući (drag-and-drop) u Outlook ili koristiti neki poseban program za Import
http://bitdaddys.com/Import-EML-To-Outlook.html
[ Catch 22 @ 14.10.2009. 23:08 ] @
@starisloven: Nemaš uopšte potrebe za tim, pošto postoji način da u Windows 7 koristiš Vistin Windows Mail, uputstvo i potrebni reg fajl imaš u ovoj temi