[ vladaboy93 @ 13.08.2008. 17:45 ] @
Ovako malo sam se igra sa nekom animacijom ( kosristim SetKey metod) i nemogu nikako da namestim da mi animira editable poly ili neki modifajer... Znam da u FilterKey moze to da se namesti, ali mi je jako cudno nekad mi uspe a nekad ne, posto mi je objekat uglavnom editable poly i ja kada mu dodam neke twist modifajere..oni uglavnom rade, ali ako taj poly promenim u jednom frejmu ta promena ce se odnositi na sve frejmove?? Jel bi mogo neko da mi kaze gde gresim?
[ reject @ 13.08.2008. 23:53 ] @
sta znaci promenim?
ako hoces da mrdas tacke, napravi cluster i lupaj key-ove na njemu.
Mozes da animiras poligon i preko deformera tipa lattice.

Sta ti tacno treba?
Da, i koji softver, maya/max?
[ vladaboy93 @ 14.08.2008. 16:09 ] @
3D MAx, treba mi da mogu da menjam poligon po vertexima, ivicama i svemu, i da to utice na jedan keyfrejm a ne na celu animaciju, moj objekat koji animiram je tipa editable poly i hocu da napravim da se on menja u toj animaciji, a kada ga promenim u jednom frejmu, ta promena utice na taj objekat u SVAKOM frejmu animacije.


[ SreckoMicic @ 15.08.2008. 11:51 ] @
Nesto ti tu ne kapiras ...
Sta da bude u jednom frejmu, promena? Pa sledeci frejm vrati na staro.
Da li uopste kapiras kako to sa frejmovima funkcionise? Stavi u prvom frejmu key za inicijelno stanje, pa onda u 50 napravi promenu i udri key po tom kanalu i tako dalje.

Ili ja mozda ne kapiram ...
[ DamjanMX @ 15.08.2008. 19:52 ] @
Ako koristis max8 ili kasniji na taj objekat koji hoces da animiras, dodaj Edit Poly modifajer i u vrhu podesavanja za taj edit poly modifajer, pod edit poly mode izaberi animate i animiraj po zelji onda....
[ vladaboy93 @ 21.08.2008. 14:49 ] @
uspelo je naso sam animate opciju, hvala ti!