[ maximus700 @ 21.08.2008. 11:40 ] @
Bilo je dosta sličnih tema, pročitao sam većinu.
I pretpostavljam svi će reći da nema spasa za podatke na particiji koja je formatirana pa preko nje još instaliran win.
A znam i za specijalizovane firme koje rade slične stvari, ali još nisam raspoložen za tu varijantu.....
Pa ipak da pitam, nada umire zadnja.........

Na HDD je bila samo jedna particija i na njoj sve. Ona je formatirana i preko nje dignut novi Win.
Ništa više nije rađeno (kako da ni to nije bilo dovoljno )
Ima li barem tračak nade za podatke koji su bili npr. u My Documents isl.

Pozdrav
[ calexx @ 21.08.2008. 18:56 ] @
To što je formatirana nije veliki problem, instalacija Windowsa jeste. Ako je hard dovoljno veliki i ako je ranije bio dovoljno pun, tračak nade postoji. Propusti ga kroz neki program za vraćanje podataka (ja obično koristim GetDataBack) pa šta nađe, to ti je. Samo nemoj nikako da ga i dalje koristiš, inače će tračak da bude sve slabiji.
[ maximus700 @ 22.08.2008. 15:06 ] @
Gat Data Back je našao sve podatke koji su bili direktno na C.
A EasyRecovery Professional je našao sve i koji su bili u MyDocumentsu.
Ali dio toga je uništen i neupotrebljiv.
Ima li neka fora da se ti podaci vrate u prvobitno stanje?
[ calexx @ 22.08.2008. 16:54 ] @
Pa i MyDocuments je na C samo što je verovatno taj drugi program imao dodatnu podelu. Šta je vraćeno, vraćeno je, ono što je nova instalacija pojela ne možeš da vratiš pa jedino ostaje da se nadaš da nije mnogo toga uništeno. Fora za dalje je da se ne formatira pa posle instalira Windows na particiju koja ima važne podatke. ;)
[ Petar Kovacevic @ 09.12.2009. 09:32 ] @
Na racunar mi je bila instalirana Windows 7. D particija je bila skoro puna. Bavim se video produkcijom, i bilo je dosta video materijala... Jedan pacijent mi je formatirao racunar, instalirao XP, ali je bio dovoljno pametan pa formatirao i D particiju!!!!!!!!! Nosio sam racunar u servis, pokusali su sa GETDATABACK softverom i nista nisu nasli. Rekli su mi da je racunar radio celu noc, ali da nista nije pronasao od podataka. Ima li nade za mene ili ne???
[ calexx @ 09.12.2009. 10:14 ] @
Ako je bio dovoljno pametan, mogao je sasvim lako da stvarno uništi podatke sa D particije. Ako servis to ume da radi i nisu ništa našli, onda verovatno nema nade. Jedino ne razumem kako je došlo do toga da neki pacijent može da instalira i formatira na kompu na kome imaš važne stvari. A naravno ni backup nemaš. :(
[ bestragamuglava @ 09.12.2009. 11:40 ] @
>
Meni je pre par godina firma u Lominoj (IME FIRME IZ BEOGRADA U LOMINOJ ULICI EDITOVANO PO ZAHTEVU NJENOG VLASNIKA OD STRANE AUTORA OVE PORUKE) spasila sve
podatke (moderatore, ovo NIJE reklama, jer ne reklamiram SVOJE
usluge). Ne znam da li bi uspeli posto si vec nosio nekome ko je radio
neuspesno, a time i smanjio sanse za spasavanje.

[Ovu poruku je menjao bestragamuglava dana 09.12.2009. u 15:12 GMT+1]
[ calexx @ 09.12.2009. 11:47 ] @
Ne mora da znači da su nešto poremetili, samo traženje izbrisanih podataka ne brlja po hardu pod uslovom da znaju da rade. Ako je pacijent to uradio kako se može, teško da će neko to da vrati. Svako prepisivanje harda bilo drugim fajlovima bilo korišćenjem neke wipe opcije uglavnom završava priču o izgubljenim podacima.
Jeste rekalma, samo što nije samoreklama. ;) Kao kada bih ja sada napisao da sam nešto negde kupio po povoljnoj ceni, ne reklamiram ja sebe nego neku tamo firmu a to ipak jeste reklama.
[ bestragamuglava @ 09.12.2009. 13:08 ] @
>
Citat:

On 12/9/09, calexx <[email protected]> wrote:
> Jeste rekalma, samo �to nije samoreklama. ;)


Ja ne vidim da podpada pod cl. 15 pravilnika ES - tamo stoji "Vasa"
(tj. bila bi moja) usluga, sajt , itd. ;)

Citat:
On 12/9/09, calexx <[email protected]> wrote:
>...pod uslovom da znaju da rade.
>Svako prepisivanje harda bilo
> drugim fajlovima bilo kori��enjem neke wipe opcije uglavnom zavr�ava pri�u o
> izgubljenim podacima.


Ne znamo kako je "majstor" formatir'o D: (a posebno je majstorstvo
dati nekom drugom da formatira HDD - ja inace svoje diskove uvek
formatiram cele), ni sta su radili u "servisu". Mozda su trazili samo
fajlove, a trebalo je da traze underlying particiju. Ja sam se par
puta igrao sa svojim HDD-ovima i stosta moze da se povrati - naravno
posle wipe nisam ni pokusavao, ipak nemam toliko slobodnog vremena.

U svakom slucaju, s obzirom na situaciju mislim da je jedino razumno
uputiti coveka na profesionalce.
[ C0r130n3 @ 09.12.2009. 13:19 ] @
Meni je vise puta u zivotu pomogao Active UnDelete. Ima cak i Windows Live CD sa ovim programom.
Bas pre mesec-dva sam drugaru izvukao sve podatke tako. A ista stvar mu se desila, format celog harda i novi Win "pretaban" preko.

A sto se izvlacenja fajlova tice, ne brini, nije to tako strasna stvar, do sada mi se nije desilo da ne mogu da ih izvucem, cak sam uspevao slatko da se ismejem u trenutcima kad mi pronadje fajlove stare i po 7 godina na hardu koje sam mogao da recover-ujem... sa slikama ima najvise problema, u 30 posto slucajeva moze da ih izvuce samo kao tumbnails... ostalo stvarno fercera kako treba.

Dakle, probaj prvo sa instalacijom programa na postojeci OS pa skeniraj i uradi recovery fajlova koje ti je pronasao. Demo verzija programa izvlaci fajlove do velicine, cini mi se, 3MB, sto ti naravno nije dovoljno, pa vidi kako ces dalje - pay or "be a bad boy"...

A sto se Win Live-a sa Active UnDelete-om tice, ako ne uspes da ga nadjes na netu, pusti ovde obavestenje pa cemo se snadjemo nekako.
[ bestragamuglava @ 09.12.2009. 14:31 ] @
>
Citat:

On 12/9/09, C0r130n3 <[email protected]> wrote:
> Dakle, probaj prvo sa


Izvini, nesto mi stvarno (ali STVARNO) nije jasno, pa ako bi bio
ljubazan da mi objasnis.

1) Covek kaze da su mu - njegovom sopstvenom ...hm... neobazrivoscu i
tudjom ...hm... nestr..., ovaj, brzopletoscu, obrisani vrlo vazni
fajlovi, i to ne privatni, nego poslovni. On zna koliko ga oni kostaju
i koliko mu vrede.

2) Covek se obratio profesionalcima koji nisu uspeli da spasu nijedan
fajl (ja iz ovoga mogu da izvucem odredjene pretpostavke i da
spekulisem do sutra zasto nisu - mozda su trazili fajlove, a trebalo
je da traze particiju - ako je to slucaj, onda ne znaju posao koji
tvrde da rade; mozda je disk formatiran dd komandom- usput, jel' znas
sta je dd komanda? - u kom slucaju su sanse za oporavak minimalne;) i
nakon toga, pretpostavljam ocajan i uspanicen, trazi savet na forumu.

3) Vec je dobio pravu preporuku da, posto je jedan tim profesionalaca
bio neuspesan, pomoc potrazi kod drugog renomiranog profesionalca.
(Meni ovo lici na slucaj neuspesnog lecenja polne bolesti kod seoskog
lekara, nakon cega pacijent trazi najboljeg doktora u prestonici.)

4) Nakon toga sledi tvoj "savet" da instalira "program" (??? na disk
sa kojeg hoce da spasava fajlove), jer si ti tako "sredio" slucaj kod
"ortaka", a uspeo si i na svom disku.

Moj zakljucak je da bi on, kada bi te poslusao, bio slucaj za
posmatranje, ali to su njegovi podaci, njegov pos'o i bas me briga.


[Ovu poruku je menjao StORM48 dana 09.12.2009. u 16:22 GMT+1]
[ StORM48 @ 09.12.2009. 15:24 ] @
Gosn. bestragamuglava, ae smanji malo doživljaj i pročitaj Pravilnik!

Iznesi argumente, pobij tuđe stavove, ali IZOSTAVI SVAKI OBLIK VREĐANJA, jer će Ti svaki sledeći post ovakvog tipa biti obrisan u celosti!

I da, zabranjena je SVAKA VRSTA REKLAME, kao i pominjanja firmi, bilo u negativnom, bilo u pozitivnom kontekstu.

OVAJ POST NIJE PODLOŽAN KOMENTARIMA!

Pozdrav
[ C0r130n3 @ 10.12.2009. 00:45 ] @
Prvo... Hvala Adminu na smirivanju doticnog... da ne lajem sada, niti sam vaspitan tako, niti mi intelekt dozvoljava.
Drugo... post sam napisao iz najbolje namere, dakle, da pomognem coveku. Njegovu masinu nemam ispred sebe da bi mogao tacno da kazem moje misljenje,a iz podataka koje je napisao, postoji mogucnost, opet kazem, po mom misljenju, da uradi 2. (slovima DVE) stvari.
Jedna je da instalira program i da pokusa tako da izvuce podatke.
Druga je da podigne Win Live CD sa Active UnDelete programom (imam tu verziju ako ti treba javi se) i tako spasi podatke. Sto je svakako BOLJA varijanta. TAKO sam uspeo da izvucem podatke sa drugarovog kompa koji je bio u identicnoj situaciji po podacima koje sam procitao. Program prvo pretrazi izbrisane particije, pa se onda skenira i sama particija koju zelis. Moze se izabrati "trazenje" samo odredjenih ekstenzija. Traje dugo, ali vredi.

PS @bestragamuglava Ako si vec tako pametan i upoznat sa materijom, zasto lepo ne otvoris firmu pa popravljas ljudima kompjutere, budes najbolji, zaradis malo koji dinar,... a ne da sedis za kompom, trosis "matorcima" pare i prozivas ljude po forumima, koji samo zele da POMOGNU.

PPS Da ne zaboravim... jos nesto... Ako mu je osoba koja mu je formatirala komp uradila to tako, kao da ima 5 godina, cisto sumnjam da je uradila ista vise od formata i brisanja particija prilikom instalacije novog OS-a... sto je dobro (za ovu situaciju).

PPPS Ako pokusas, i uspes... podatke izvlaci na npr. eksterni HDD, nikako na isti!

Darvin... ccc...
[ calexx @ 10.12.2009. 09:06 ] @
Naravno da je dobro da pokušava i dalje ali sam pretpostavio da je servis (a ne neki komšijin mali ili drugar koji se razume) ipak malo upućen, probali su program koji je meni bezbroj puta lako vratio skoro sve i ipak nisu našli ama baš ništa. Ostaje verovatnoća da servis to nije uradio kako valja ali i neke varijante po kojima ipak nema spasa. Prva je da je pacijent neki teži slučaj pa je tu D particiju obrisao malo bolje, prepisao je nečim ili je odradio neki wipe. Druga mogućnost, koju će morati da potvrdi pokretač pitanja, je da je D particija obrisana pa napravljena nova koja ide preko celog harda pa onda instaliran XP. Tu već pacijent ne mora da se mnogo trudi, dovoljno je da samo novu particiju dovoljno napuni bilo čime i spasa više nema.
I dalje ne kapiram celu priču, kako je došlo do toga da neko može da preinstalira komp na kome ima vrlo važnih stvari? Jel to neki službeni ili si davao nekome (kome i zašto) ili je nešto treće?
[ tash19 @ 23.10.2015. 13:38 ] @
Treba mi program za podizanje podataka sa izbrisanog kompa,jel moze neko da mi pomogne!!!
[ calexx @ 23.10.2015. 14:29 ] @
Postoji mnogo tema o tome, meni se najbolje pokazao GetDataBack mada ni on nije svemoguć. Naravno, svi ti programi mogu da odrade posao pod određenim uslovima koje nisi napisao. Ako je posle brisanja/formatiranja harda nešto kopirano ili instalirano na njega, ono što može da se nađe zavisi od toga šta je sve rađeno. Ako na hardu nije rađeno ništa posle tog brisanja, velike su šanse da sve bude OK.
[ shogy89 @ 04.12.2015. 01:53 ] @
Pozdrav drugari,

u frci sam opasnoj :) po milioniti put obaram sistem na kompu i onako to vec mehanicki radim i naravno kad radis mehanicki logicno je da ces neku pakost da napravis.

instalacija windowsa 10 u pitanju, dodjem do ekrana gde trebam da formatiram C particiju i da na njoj stavim novi sistem i ja mahinalno ja jos i onaj mali deo od 350MB formatiram i ostavim samo D particiju. Naravno Sada ne mogu da selektujem C particiju i da nastavim jedino mi ostaje da i D formatiram, obrisem sve podelim particije i sve ponovo. Windows naravno vise ne mogu da pokrenem ali su mi podaci sa D particije jako bitni.

Postoji li sansa da se nekako u ovom stadijumu spasi D particija??? Da se nekako beckapuje ???

Please help!
[ calexx @ 04.12.2015. 09:16 ] @
Bolje je da se radi sa razumevanjem nego mehanički pa se ne bi desilo da ovako pogrešno razmišljaš. Ovde ne postoji problem, naravno da kod nove instalacije formatiraš i onu malu sistemsku particiju i dotadašnji disk C: (ako je tako planirano) i onda odabereš taj prazan prostor da se na njemu instalira nov windows. Možeš i da prvo kreiraš particiju za sistem (on će da prijavi da će po potrebi da napravi i onu malu particiju) ali je uglavnom svejedno.

Izaberi taj prazan prostor gde su bile C: i mala particija i nastavi instalaciju, D: particija uopšte nema veze niti će da bude dirana ... osim ako slučajno ne klikneš na pogrešno mesto. ;)
[ shogy89 @ 04.12.2015. 09:41 ] @
Odmah sam probao i to ali mi ne dozvoljava od praznog prostora sad kreiram ponovo C: pojavljuje gresku u vezi tipa particije.
[ gilopile @ 04.12.2015. 09:54 ] @
Jednostavno ga spoji na drugi racunar i sa part. wizard-om napravi particiju od tog praznog prostora gde je bila C: i nema problema. Naravno, formatitas NTFS i stavis primary i posle bez problema instaliras OS na niu.

Particija D: je tu i gde je i bila, eventualno kada podignes OS, dodaj joj slovo ako to OS sam ne uradi i viola.

Naravno, ovo sve mozes napraviti i sa HBCD-om i nekim od programa za rad sa particijama koji se u njemu nalaze.
[ calexx @ 04.12.2015. 10:25 ] @
Mislim da to neće da pomogne, deluje mi da je pokrenuo efi instalaciju a nema takve particije.

Da li je problem što traži efi particiju a ne mbr? Kako god, kada se desi da bude prijavljen neki problem, trebalo bi da se napiše više detalja da ne nagađamo.