[ Blue82 @ 23.08.2008. 22:16 ] @
Zanima me postoji li u photoshopu neka opcija da mu kazes da npr neku odredjenu boju gleda kao da ne postoji. Primera radi imamo osobu ispred zelenog platna i hocu to plano da obrisem. E sad ako koristim carobni stapic znamo da on imap ostvi malo ruzno isecene neke delove oko tela a u koliko koristim opciju select collor on izabere tu boju ali u koliko ta ista boja ima i na osobi bice selektovana i tamo. Znaci problem je kako osobu iseci sa jednolicne pozadine a da to posle ne moram da doradjujem. Pretpostavljam da postoji neka click opcija.
Znaci treba mi ono kao sto se specijalni efekti snimaju iza plavog platna i onda mu kazes zameni plavo platno automatski sa nekom pozadinom.
[ Skandy @ 23.08.2008. 23:29 ] @
Samo nam jos kazi, da li ti vec imas tu sliku i hteo bi da je modifikujes, ili planiras da napravis to o cemu pricas?
[ Blue82 @ 24.08.2008. 08:40 ] @
Nemam odredjenu sliku nego cesto mi treba da nesto isecem sto u sustini znam koristeci neke napredne tehnike kao sto je isecanje preko kanala kada treba fino isecanje ali pretpostavljam ako nekoga stavis iza jednolicne pozadine mozes jednim klikom da kazes photoshop-u da zanemari tu pozadinu jer ako ljudi na taj nacin snimaju film sigurno ne seku frejm po frejm vec se kaze da zanemari tu boju i ubaci zeljena pozadina. Da li se razumemo?
[ Skandy @ 24.08.2008. 10:18 ] @
Na filmu to funkcionise drugacije, photoshop nema tu opciju. Najefikasniji metod je rucno selektovanje i uklanjanje delova koji su suvisni. Ako zelis da pravis sliku, na kojoj ce biti moguce brzo i jednostavno promeniti odredjeni detalj, drugim, mozes to uraditi preko layera. Jednostavno osnova koja se nece menjati ce biti gornji layer sa maskom na zeljenom mestu. Sve sto ti preostaje, jeste da ispod tog layera podvlacis zeljenu sliku i pozicioniras je na odredjeno mesto. Mozes u startu da postavis vise slika na isto mesto, ali svaku na zaseban layer i da pritom ukljucivanjem i iskljucivanjem, brzo vrsis camenu slike.
[ Blue82 @ 24.08.2008. 10:31 ] @
Ok, to kontam, mada sam zaista verovao da jedan tako mocan program kao sto je photoshop mora da sadrzi jednu takvu funkciju. Pa i vremenska prognoza od pre 20 godina koristi takav program, zaista mi nije jasno zasto photoshop to ne podrzava. Ovo sto si mi rekao to u sustini znam, samo si me sad razocarao jer nisam verovao da nema vec samo da ja ne znam hehe. U svakom slucaju hvala, valjda ce se neko setiti i o da ubaci jer to postoji odavno.
[ sheep @ 24.08.2008. 11:39 ] @
hm, pa probaj sa color range i ako ti recimo zahvati neke djelove koje nezelis selektirati probaj uzet marq tool i sa alt-om je ja mislim deselektiranje...