[ soronikola @ 26.08.2008. 12:20 ] @
Da li bi neko mogao da mi kaze sta je sve potrebno za otvaranje neke male stamparije za stampanje vizit karti, memoranduma, koverata itd...
[ devil-666 @ 27.08.2008. 01:54 ] @
potrebno je da imas licnu kartu, popunis prijavu koju dobijas u poreskoj upravi a mozes da je skines i sa sajta agencije za privredne registre, uplatis neke takse oko 500din, odvojis 1500din za pecat, predas za pib i cekas 10tak dana,posle toga pocinjes da radis i da placas danak drzavi. to je kao da si sklopio pakt sa djavolom :)

naravno sifra delatnosti bi trebala da ti bude 22220
jer i ja imam tu sifru.

2220 Štampanje i uslužne aktivnosti u vezi sa štampanjem kao što su štampanje: mapa, atlasa, plakata, reklamnih kataloga, prospekata, magazina i drugih periodičnih časopisa, knjiga i brošura, kalendara, poslovnih formulara i drugih komercijalnih materijala i drugih štampanih materijala, štampanih na štamparskim mašinama pomoću otisaka, ofset mašinama, mašinama za fotografisanje i drugim štamparskim mašinama, na mašinama za umnožavanje kompjuterskim štampačima i fotokopir i termokopir aparatima;

pogledaj ovde http://www.geokarta.co.yu/temp...enuID=0020015&LanguageID=1

22230 Knjigovezački i završni radovi;
22250 Ostale aktivnosti u vezi sa štampanjem;


evo nekih korisnih linkova

http://www2.apr.sr.gov.yu/%D0%...B2%D0%B0/tabid/48/Default.aspx

http://www2.apr.sr.gov.yu/Link...OM%3d&tabid=47&mid=373


http://www2.apr.sr.gov.yu
[ soronikola @ 27.08.2008. 11:04 ] @
Zahvaljujem devil-666

Ako neko zna jos koje mi masine trebaju za stampanje i koliko to odprilike kosta?
[ devil-666 @ 27.08.2008. 11:07 ] @
pa ili kupi neki a3 stampac, ili neki color laser do 10000e
ili odvoji oko 10 000e za neki dobar digitalni stampac a3+

ili pak kupi ofset :) koj polovan mozes da zavrsis sa nozem i sve komplet do 5000e

ja inace radim sito stampu :)
[ soronikola @ 28.08.2008. 10:10 ] @
Recimo da za pocetak hocu samo da stampam vizitke, memorandume i tako neke sitne stvari e sada da li je bolje za to uzeti ofset ili laser u boji. I zanima me sta je potrebno za plastificiranje vizitki?
[ Bloodbath @ 29.08.2008. 03:11 ] @
Zavisi koje tiraze planiras da radis, offset ti se isplati jedino za vece tiraze...
Daj jos malo detalja pa da ti pomognemo. I naravno, najbitnije, koliko imas da ulozis u celu pricu.
[ soronikola @ 02.09.2008. 15:23 ] @
Evo ovako, planiram da stampam vizitke, nalepnice, etikete, ulaznice, clanske karte, id kartice, diplome, sertifikate, jelovnike, flajere, prospekte, kataloge, kalendare, plakate i postere. A ako postoji mogucnos stampao bih i majice, hemiske, upaljace itd... Imam budzet oko 6000e a ako je potrebno mogao bih nagurati i do 10 000e Mislim da mi za pocetak ne bi bili veliki tirazi.
[ Pedja_dy @ 06.09.2008. 22:26 ] @
Nikola, ako ti treba jeftina a dobra masina za stampu - prava stamparska masina javi se.
[email protected]
[ skuzer @ 07.09.2008. 23:55 ] @
Znam dosta ljudi koji se bave stampanjem majci, brosura i ostalog prom. materijala, ali nemaju stampariju, naime oni su neka vrsta posrednika izmedju klijenata i stamparija i mlate odlicnu lovu.
[ soronikola @ 08.09.2008. 00:45 ] @
Kako to mislis posrednika? Mozes li malo bolje objasniti jako me zaninma.
[ skuzer @ 08.09.2008. 01:03 ] @
Narvno da mogu. :)

Da li si upoznat sa pojmom trgovacka firma, oni uzimaju do dobavljaca gotovu robe, i dalje je onda plasiraju na trziste.
dakle ti se registrujes kao pravno lice koje se bavi prodajom promotivnog materijala, i trazis klijente, nakon njihovih porudzbina stupas u kontak sa stamparijama i trazis najbolju ponudu, naravno moras da upoznas dosta ljudi koji drze stamparije ali je mnogo jednostavniji i cistiji posao nego da otvaras stampariju. Keva mi je racunovodja, cak i vodi knjige za jednog tipa koji se bavi time, pitacu je nesto vise o tome kako radi pa cu ti poslati detalje. A i radio sam na jednom studenskom projektu, gde nam je stampu rtadio lik koji drzu firmu Korak plus, i samo se time bavi, i veoma lepo zivi.
[ soronikola @ 08.09.2008. 01:22 ] @
Zanimljivo. Hvala na odgovoru, ako saznas jos nesto u vezi toga javi.
[ Prosla trojka @ 06.10.2017. 20:14 ] @
E,ovako ja imm iskustva rada u stamparijama najvise i zadnji posao koji sam radio je ofset stampa na hajdelbergu 5+1 speedmaster i manje,znam i radio sam na stancovanju kartonske ambalaze,noz plastifikacija laganica bukvalno znaž svaki posao u proizvodnji sem dizajnera i hocu da otvorim stampariju gde cu uz par posla maltene sam zavrsavati sve za pocetak pogodim posao ,napravim proizvodim ,odvezem i naplatim ali trebaju mi paree