[ Hitman_47 @ 29.08.2008. 10:34 ] @
Postovanje svima! Imam jedan problem i mislim da bi mi ova solucija satelitskog interneta veoma pomogla! Dakle nalazim se u Iraku, u Bagdadu, radim u americkoj vojnoj bazi i nemamo bas mogucnost konektovanja na internet kao svi ostali u normalnom zivotnom okruzenju, dakle nemamo ISP ovdje! Zbog toga bih zelio da nabavim opremu za satelitski internet! Dakle, koja mi je sve oprema potrebna da bih imao internet konekciju na svom notebook racunaru putem satelita? I naravno, kako najlakse pronaci provajdera ciji satelit pokriva ovo podrucje? Potom, u slucaju da ja zelim da budem ISP i da zastupam konekcuju klasicnim LAN povezivanjem ili Wireless-om, koja mi je jos dodatna oprema potrebna (hardware i software)?
Molim sve one koji mogu i zele da mi pomognu svojim odgovorima, da mi posalju odgovore i na moj licni e-mail: [email protected]
Unaprijed zahvaljujem svima!
[ Strale @ 29.08.2008. 22:06 ] @
http://www.twosatway.com/

http://www.satspeed.co.yu/prices_yu_satspeedpro.php
[ sinip @ 17.09.2008. 21:45 ] @
Ako misliš da u američku vojnu bazu možeš da uneseš, montiraš i koristiš svoj vlastiti satelitski link... E pa grdno si se z******... Onomad u Eagle Base u Dubravama kod Tuzle nisi mogao ni mobilni telefon da uneseš...
[ izida @ 18.09.2008. 14:39 ] @
pa treba ti sky star2 kartica,tanjir i pretplata kod nekog satelitskog provajdera,ali sa tom opremom mozes samo da skidas sa neta,opet ti treba neka konekcija da saljes podatke(koliko me secanje sluzi) imas i drugu opciju za satelitski internet samo sto ti za to treba par hiljada evra i opet pretplata kod provajdera stim sto je to komplikovana skalamerija i ne verujem da ce da te puste da uneses radar u bazu...
[ Hitman_47 @ 21.09.2008. 14:09 ] @
Cijenim tvoju zabrinutost ali sad je malo drukcije i vec je postalo uobicajeno da neko od DOD kontraktora zastupa internet konekciju kako vojnim trupama tako i civilima sirom Iraka i Afghanistana, pa sam eto upravo zbog toga i ja dosao na tu ideju!


[ BBS @ 22.09.2008. 12:28 ] @
Ako je tako zasto ne pokupis informacije sa lica mesta tj iz prve ruke?
[ Strale @ 01.10.2008. 20:32 ] @
Ne daju se coveku tolike pare :)
[ armilian @ 29.01.2009. 20:51 ] @
da li je moguce nabaviti satelitski internet na laptopu preko pcmci ili usb ?
[ Strale @ 30.01.2009. 20:44 ] @
Imas skystar 2 preko usb-a, ali ti opet treba satelitska antena