[ SLOJ.1973 @ 01.09.2008. 16:38 ] @
Da li neko zna šta je od dozvola potrebno za postavljanje velikih bilborda kraj puteva na SVOM placu i koja vrsta delatnosti je potrebna da se registruje da bi iste izdavao i naplaćivao?Hvala.
[ deycha7 @ 01.09.2008. 18:46 ] @
e ovako nešto i mene zanima pošto jedan moj drug ima neke ideje za ovo, samo što on ima neke kombinacije za one bilborde koji se postavljaju na zgradama itd, da li je potrebna nekakva građevinska dozvola za to?
[ Nabukodonosor @ 06.09.2008. 14:51 ] @
I mene zanima, ali ovo prvo.
[ deycha7 @ 06.09.2008. 16:39 ] @
hah, samo se prijavljujemo mi što nas zanima, ali nema nikoga da nam odgovori :)
[ Take @ 02.10.2008. 22:15 ] @
Idite u agenciju za urbanizam u tom gradu gde hocete da postavide bilborde.
[ zakicd @ 10.12.2008. 06:57 ] @
što se tiče bilborda u svo dvorištu ne bi trebalo da tražiš nikakvu dozvolu ja imam dva bilborda u Subotici u nečijem dvorištu nikakvih problema nisam imao već 2 godine, da se naplati treba ti firma to knjigovođa zna ali izdaješ račun za REKLAMNE USLUGE, ja imam doo i bez ikakvih broblema funkcioniše ni fiskalni nema potreba

Zavod za urbanizam ne verujem da je nadležan ali mogu da pomognu nego opština/grad stim da je možda dato određenoj firmi da radi te poslove pa preko te firme.
[ zakicd @ 10.12.2008. 07:09 ] @
Inače ako vi postavite bilbord negde bez dozvole (naravno ostavite broj kontakta na bilbordu) može da vam dođe inspekcija ili firma koja ima nadležnost koja će ustanoviti da je ilegalno postavljen bilbord kontaktiraće taj vas.
Ponudiće vam mogućnost da legalizujete ili da uklonite, platite kaznu oko 2000 din.
I sve ostalo treba da se isplati za postavljanje reklama to zavisi od mesta.

Sve u svemu ovako ćete uštedeti mesec dva možda i više a i saznaćete koje nadležan, kazne nisu toliko velike a i rasulo je svugde tako dok to neko primeti prođe vremena.
[ Nabukodonosor @ 10.12.2008. 13:01 ] @
A jel zna neko koliko kosta da se napravi bilbord, posto je i to poprilicna investicija?
[ kimi_88 @ 21.12.2008. 20:50 ] @
Interesuje me koliko kosta da se registruje agencija za postavljanje bilborda i da li je isplativo raditi taj posao??
[ mobilenrg @ 23.12.2008. 09:24 ] @
Sama agencija za postavljanje billboard-a kao takva ne postoji. Obicno se registruju agencije za reklamu, propagandu i tome slicno.
Cena izrade billboard-a, pa sta reci, od 100e pa do xx evra. Cena zavisi od toga sta hoces, najeftinije ti je 2 kom. bagremovih sprajceva sa daskama izmedju pa do mega billborda od nekoliko desetina m2.
[ chudoviste @ 09.08.2011. 21:46 ] @
Moze li mi iko reci kako se postavlja odnosno lepi bilbord a da se prilikom lepljenja ne smezura, potklobuci i da bude lepo zategnut.???

hvala svima unapred
[ chudoviste @ 04.11.2011. 23:05 ] @
treba ti dozvola direkcije za izgradnju grada, da ti izdaju dozvolu a pre toga ti naplate taksu. mada ako ces mene pitati bolje ti je da postavis bilbord i da ga izdas, a potom kad vidis da li je to isplativo odes i platis taksu.
[ S A J A @ 05.11.2011. 08:26 ] @
Što se firme tiče možete se registrovati kao preduzetnik paušalac. U tom slučaju nemate potrebu za knjigovođom i papirologijom, dažbine plaćate fiksno. Jedino što ne može unapred da se definiše da li je i koliko isplativo. Sve zavisi od lokacije i vaše sposobnosti da nađete klijente koji bi se reklamirali. Što se tiče tehničkih stvari, pretpostavljam da postoje firme koje se bave izradom bilborda. Mogu biti oni prosti koji imaju foliju koja stavi, pa ima onih vrte u krug 3 folije, a sad su najnoviji ovi po principu ekrana gde čak može da se pušta video (u Beogradu ih već sad ima par). Pretpostavljam da tako nešto nije baš jeftino. I ima tu još jedna stvar, morate da imate i dil sa nekom štamparijom/dizajnerom ko će vam napraviti reklamu, ne verujem da će klijent da dođe sa sve posterom da ga samo okačite. Velike firme koje imaju svoje već urađene reklame će sigurno kontaktirati neke veće "pano agencije" koje imaju dosta bilborda a vama koji držite jedan-dva bilborda (u dvorištu) ostaje samo da reklamirate lokalnu piljarnicu ili automehaničara za koje ćete morati prvo da uradite i dizajn reklame i štampu.
[ MajorFatal @ 07.11.2011. 17:24 ] @
Citat:
deycha7: e ovako nešto i mene zanima pošto jedan moj drug ima neke ideje za ovo, samo što on ima neke kombinacije za one bilborde koji se postavljaju na zgradama itd, da li je potrebna nekakva građevinska dozvola za to?

Navodno su stanovi uglavnom u vlasnistvu stanara a fasada u vlasnistvu grada, medjutim grad cesto zanemaruje svoju obavezu da odrzava fasadu, tako da se ovi koji kace bilborde uglavnom dogovore sa stanarima ili predsednikom kucnog saveta oko kacenja bilborda na istu uz neki mesecni zakup prostora na fasadi ili nesto minimalno - krecenje ulaza, odrzavanje hodnika, farbanje stolarije tako to...

Citat:
Nabukodonosor: A jel zna neko koliko kosta da se napravi bilbord, posto je i to poprilicna investicija?

Za onu metalnu konstrukciju ne znam, a za na fasadu potrebno je da se udare 4 ankera u coskovima i da se zategne celicna sajla izmedju njih od 5mm pa navise sto deblja to bolje jer umeju i da puknu pod naletom vetra, mislim da par stamparija u Bgd stampa bilborde sa sve onim ringlicama za razapinjanje na takav celicni 'ram', stampa bi trebalo da je oko 20e/m2 a postavljanje od 4 - 6 e/m2 nisam bas siguran za cifre...
Citat:


chudoviste: Moze li mi iko reci kako se postavlja odnosno lepi bilbord a da se prilikom lepljenja ne smezura, potklobuci i da bude lepo zategnut.???

hvala svima unapred


Navlazi se podloga pa se zalepi bilbord pa se i on navlazi, imas vremena dok podloga i bilbord ne pocnu da se suse tj. dok lepak ne pocne da hvata da ga poravnjas recimo brisacem od sofersajbne od kola ili necim slicnim, kad se osusi sve i lepak uhvati - gotovo nema vise popravki, brisacem takodje isterujes klobuke...

Kucaj u google 'visinski radovi' ima dosta firmi koje se bave time, a ako hoces da prodjes bas jeftino mozes da probas da kontaktiras lokalni alpinisticki, penjacki, speleoloski klub ponekad rade i takve poslove.
[ ecka @ 31.01.2012. 23:53 ] @
postovani..ukljucujem se u ovaj forum sa ciljem da saznam koliki temelj treba da bude za bilbord od 6m, kao i ukoliko bi neko mogao da mi objasni kakva je to fora sa protokom vazduha kroz bilbord...p.s nadam se da nisam omasio forum posto vidim da bas i nema nekih ucestalih postova!!!