[ ppoccettnikk @ 03.09.2008. 19:12 ] @
POzdrav svima,

Uzeo sam Plantronics voyager 520... i radi odlicno sa mobilnim. Ali kad sam pokusao da ga koristim preko skajpa,computer ga ne prepoznaje.
Koristim program BlueSoleil (koji je odmah pokrenuo skajp... i pita me da li dozvaljam ovom programu da ga koristi) ali PC ne prekoznaje headset.

Ima li neko neki savjet?

Hvala svima
Pozdrav
[ misk0 @ 13.09.2008. 17:43 ] @
Da li bluetooth adapter koji imas na PCu ima instaliran audio uredjaj? Ako je odgovor da - u skype promjenis sa Windows Default devicea (zvucna kartica na ploci) na taj bluetooth audio i radice.
[ milanst18 @ 22.09.2008. 12:05 ] @
Gde si kupio ovaj Bluetooth?
Kakvi su ti utisci, cistoca zvuka, trajanje baterija, udobnost?
Ja razmisljam da pazarim isti.

Pozdrav.
[ BranislavV @ 10.12.2009. 19:49 ] @
1.

Discussion Thread
Chat Transcript 12/10/2009 11:27 AM
Thank you for contacting Plantronics. You have reached Jeni G. How may I help you?
bane banic: hi, can i conect my 520 with my pc, vista
bane banic: my pc is fujitsusimens
bane banic: i need driver
bane banic: please, give me link for driver for 520, tnx
Jeni G: there are no drivers to run our headsets all drivers are supplied by windows, make sure your built in blue tooth supports blue tooth audio and hands free profiles otherwise the headset will not work without our dongle the BUA100.

Upon first installation of our headsets using VISTA you have to go in and un-mute the mic as follows:

Un-muting the microphone is only required once (when connecting the headset to the same port subsequently) as Vista stores the mute indices going forward. The one-time workaround is as follows:

■In the control panel open the Sounds control item
■Select the Recording tab
■Highlight the microphone for the Plantronics headset affected
■Click the Properties button
■Select the Levels tab
■Click on the mute icon to un-mute the microphone
■Close all windows
bane banic: tnx
'bane banic' disconnected ('Concluded by End-user').




2.


Odlican zvuk, baterija traje, jednom reciju, vredi
[ Iksi @ 11.12.2009. 00:08 ] @
koliko kostaju te sluske3 koje si uzeo? Thanks
[ BranislavV @ 11.12.2009. 09:06 ] @
voyager 520 4000 din telenoru. ali ne znam kako da ga vezem i na lap top da bi ga koristio za skype npr, kontaktirao sam podrsku, ali nesto tu mi ne stima i ne radi, jednom recju, nemogu da se snadjem!
[ sadis @ 12.07.2010. 12:53 ] @
Ljudi ja imam isto slican problem kod mene prepoznaje uređaj, Jedini problem je mikrofon ima jaku mikrofoniju i tesko je za razumeti kad testiram na skypeu.

Ja koristim BT - 03i i sada mi je stvarno tesko ne znam sta da radim,

Inace operativni sistem je windows 7 i što sam uspeo jest da slusalice rade a mikrofon na njima jako tesko pa sam u zamenu kao alternativu ukljucio web kameru...


Molim pomoć sta da radim da li treba nesto da se promeni na zvucnoj il nesto slicno ..
[ sadis @ 15.07.2010. 13:55 ] @
Bar neko da ima slican problem ili da zna to rijesiti
[ stankons @ 15.07.2010. 13:58 ] @
U skype - u i u Windows - u možeš da podešavaš glasnost mikrofona, pokušaj da smanjiš glasnost.